PDA

View Full Version : Колко често сменяте носачи ?



DeX
09-12-2005, 23:31
Много ми е любопитно при вас как е ? Щото аз смених долните преди около месец а тогава гледаха и горните а днес пък се оказа, че горните са заминали и то скоро щото са чуват от няколко дни странни шумове и се оказа, че е от тях.

KGB
10-12-2005, 12:40
Ми рядко е...явно на твойта колица и е дошло времето. Ако ги смениш с оргинални и я караш внимателно, ще ти изкарат няколко години.

DeX
10-12-2005, 12:41
Ами .. оригинални от каде може да се вземат и какви за им парите?

valjo
10-12-2005, 12:43
от Вантотрейд, те ще ти кажат и парите....

горните май са по 170лв единия няква такава сума е...
хубавото им е, че като ти ги монтират те , ти дават гаранция и...
ако се разхлопа пак - отиваш и без пари се оправят...

това колегата kekc го е пробвал, и става :)

kekc
10-12-2005, 16:07
Долните оригинални са по 350лв.
Аз ги смених и след 3 месеца нещо единия се разхлопа и ми го смениха в гаранция ;)
После след 1-2 седмици пак се разхлопа и пак го смениха ;)
Сега (месец след последната смяна) пак се чува и пак ще го сменят ;)

Ама при мен очевидно има някакъв бъг, който трябва да се оправи, защото не съм чул друг да има такива проблеми с носачите.

Dexer
10-12-2005, 18:55
Долните оригинални са по 350лв.
Аз ги смених и след 3 месеца нещо единия се разхлопа и ми го смениха в гаранция ;)
После след 1-2 седмици пак се разхлопа и пак го смениха ;)
Сега (месец след последната смяна) пак се чува и пак ще го сменят ;)

Ама при мен очевидно има някакъв бъг, който трябва да се оправи, защото не съм чул друг да има такива проблеми с носачите.

бате, не знам, ама ако аз трябва да сменям носачи през месец къде ше му излезе края... 156 нямаше ли здраво окачване бе хора, къде съм тръгнал към тях :shock: :shock: :?:

KGB
10-12-2005, 20:55
156/147 и ГТ имат много здраво окачване, но тази на Кекса си има некъв бъг.

valjo
10-12-2005, 22:03
156/147 и ГТ имат много здраво окачване, но тази на Кекса си има некъв бъг.
абе много здраво е пресилена работа
имат модерно комфортно и стабилно окачване ... да

но желязно не е ....

моя личен опит е с двете 156ци на колегите, където аз съм им купувал частите и сервиза и ....
твърде много тампони за износване има пущината ....

то не са реактивните щанги отпред и отзад, горни и долни носачи отпред
4 напречни и 2 надлъжни отзад. ....

твърде много неша, но при съвестна поддръжка комфорта и стабилността са на ниво
сравнение с типо-окачването, което е евтино, здраво и стабилно , но далече от комфорта....

DeX
11-12-2005, 23:09
Ми то вантотрейд хубаво ама дали ще стане за 1 ден понеже не съм от София а пък и ако е от там малко солено ще ми излезне със ходенето (+40-50 лв). Може ли да ми дадете някакъв телефон дето да се чуя със хората?

П.С. Мен тука в Плевен някакви "Хубави" за 105 лева ми предлагат ама нещо ме съмняват щом казвате, че са някъде около 170.

П.П.С. Ам и нещо друго .. нещо ми се е разхлопала предна дясна врата от какво може да е? Щото не е увиснала .. няма луфт нагоре надолу а пък като мина през неравност и чука едно такова ... и се чува от нея щото последните няколко дни голямо услушване беше ма категорично с гаджето решихме, че е от вратата.

kekc
11-12-2005, 23:15
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632
Ей тука има контакти. Ще стане за 1 ден, но ги предупреди все пак като си запазваш час, че ти е задължително да стане възможно най-бързо

KGB
12-12-2005, 03:28
@валждо....хвани една А4 да видиш какво означава думата...много...
за здравината също ги сравни с А4...пак тогава ми пиши дали е здраво или не.

KGB
12-12-2005, 03:32
П.П.С. Ам и нещо друго .. нещо ми се е разхлопала предна дясна врата от какво може да е? Щото не е увиснала .. няма луфт нагоре надолу а пък като мина през неравност и чука едно такова ... и се чува от нея щото последните няколко дни голямо услушване беше ма категорично с гаджето решихме, че е от вратата.


Това е от заключващия механизим на вратата....нещото което седи на колонката между двете врати тоест там където вратата се "заключва" към купето...на него има една черна пластмаса, която с течение на времето се прорязва (изтърква) от зъбците на вратата....от там се получава това скърцане и тропане...не знам дали си ме разбрал точно за което говоря.

Оправя се като залепиш тефлонов скоч около него.

DeX
12-12-2005, 11:46
Мда разбрах те и ще пробвам още днес, дано да се оправи.

KGB
12-12-2005, 20:04
Пиши какво е станало...

valjo
12-12-2005, 22:06
@валждо....хвани една А4 да видиш какво означава думата...много...
за здравината също ги сравни с А4...пак тогава ми пиши дали е здраво или не.
тука си много прав, онова е ебаси кочината :)))
при РУмен има такава камара носачи от А4/А6, че мъка да ти стане;)

Dodo 155
13-12-2005, 09:44
@валждо....хвани една А4 да видиш какво означава думата...много...
за здравината също ги сравни с А4...пак тогава ми пиши дали е здраво или не.
тука си много прав, онова е ебаси кочината :)))
при РУмен има такава камара носачи от А4/А6, че мъка да ти стане;)
Проблема не е в камарата носачи, а в шибаните пътища :wink:
Ако и в Германия се трошаха А4/А6 така, то щяха да ги връщат веднага и вече нямаше да има и марка АУДИ :wink:
Явно и официалните сервизи продават ментета :roll:

156 m-jet
13-12-2005, 15:36
156/147 и ГТ имат много здраво окачване, но тази на Кекса си има некъв бъг.

Малко OFF

Преди 2 години един поzнат Застраховател си купи от нов внос Сааб 9/3 zа бая пара беше тогава. Кара тои 2 или 3 месеца и почна да тропа това нещо по предницата, отива човека в сервиЗ сменят почти всицко За маса пари, отпред и колата спи. Да ама не , след 3 месеца пак тропа, пак смяна на всичко.............и след 3 месеца пак тропа тоя Сааб :shock:

Явно нещо не е наред в тая кола си вика тои и на стенд отива кадето ти махат окачването и на местото на амортесиорите качват уреди и мерат.

Леле какав ужас..............колата крива :shock: Ама аЗ и мерих сходимоста преди да е купа , вика тои, всичко беше в нормите. Да, Амаа, там има хитрини да се влеЗе в нормите му викат в сервиЗа, обаче ако ти е криво купето , почват да се натоварват раЗни елементи , в твоя случаи предното окачане :shock:

Та намират момчетата хубавеца бето УЖ е внесал колата от Италиа, канат го на кафе с катинар :evil: .........и..........след 1час си каЗва всичко момчето.
Колата е била раЗмаЗана отпред до стаклото, мотора е бил паднал на Земята. Купуват е За 2500еуро :!: :!: :!: Кола 2000година с всички ваЗможни екстри :!: :!: :!: .....и я домакват в БГ

Тука купуват прясно открадната такава, реже се купето на 2 и се наставя , уж на стенд и се Заварява :!:

Етото ти нова кола, брато и на цена по евтина от кадето и да е

Толкова от мене.........иЗводите от вас

.

KGB
13-12-2005, 16:47
Това което казваш си е така...и си е абсолщтно редовна практика в БГрия.

Но ние говориме и за чисто нови коли.

drago
13-12-2005, 17:57
Хм, като гледам тая тема май ще се купува Пасат :(

koolio
13-12-2005, 18:07
Хм, като гледам тая тема май ще се купува Пасат :( Що, те Пасатите да не би да не ги блъскат? :roll: :screwy:

virusalfa
13-12-2005, 18:09
Според мен и една групи4ка такива като мен,оригиналните 4асти,продавани в официалните сервизи са оригинални,коите са с отклонения от нормите и не са ка4ени в завода на готовата продукция.Не знам за какви оригинални долни носа4и говорите за 156,след като турските Текнорот са 225лв...... :lol:

156 m-jet
14-12-2005, 13:13
Хм, като гледам тая тема май ще се купува Пасат :(

С ПАСАТ колега, стават още по големи иЗмами, и опасни :evil:

lazy
14-12-2005, 14:36
И окачването му е като на Ауди, и там е голямо изваждане ...

deliveryman
14-12-2005, 22:55
@валждо....хвани една А4 да видиш какво означава думата...много...
за здравината също ги сравни с А4...пак тогава ми пиши дали е здраво или не.

ми доста са здрави носачите на А4,поне 150 000км издържат по наште пътища за оригиналните говоря....ако става въпрос за неоргинални такива там вече нещата са различни ако ти кажа какви съм виждал няма да повярваш....

KGB
15-12-2005, 00:42
@валждо....хвани една А4 да видиш какво означава думата...много...
за здравината също ги сравни с А4...пак тогава ми пиши дали е здраво или не.

ми доста са здрави носачите на А4,поне 150 000км издържат по наште пътища за оригиналните говоря....ако става въпрос за неоргинални такива там вече нещата са различни ако ти кажа какви съм виждал няма да повярваш....

Предното окачване на А4/А6 си е зле...познавам няколко човека които си взеха чисто нови такива, но всичко си зависи от това на каква кола попаднеш, как я караш и подържаш. За тия втора употреба в БГ въобще да не говорим, че там нещата са супер относителни.

Най-лошото идва когато горката кола попадне в БГ сервиза от там на там всичко става свинска работа...на тия и танк да им вкараш пак ще го прецакат.

пс:Не ме разбирай погрешно, уважавам Ауди като автомобили.

Crusader
15-12-2005, 08:18
Ми то у нас и танк да караш по улиците и на него ще му разбиеш окачването /дето няма такова/ :!:

Dodo 155
15-12-2005, 09:35
Ми то у нас и танк да караш по улиците и на него ще му разбиеш окачването /дето няма такова/ :!:
Е за това става въпрос :lol: :lol: :lol:
Карайте си италянските коли, поне са по-евтини за подръжка и доказано (от личен опит :!: ) са здрави, дори и за нашите пътища :wink:

Kostadin
15-12-2005, 09:42
Ако искате ми вервайте ама 33-ката я имаме от 11г. и съответно изминати 150 000км, по предното окачване освен 2амортисьора друго не и е сменявано.

santo_traficante
15-12-2005, 11:52
??, ???? ?????? ??? ???? ??? ?? ?? ?????? ????? :(
??????? ? ?? ?????? ??? ???? ?????:)?? ????? ????? ????? 2000? ?? ?? ?????? ?????? ?? ???????? ???? ?????? ????:) ?? ??????? ? ????????? ?????? ???????? ?? ???????? 350?? ?? ?????? 450 ?? ?? ???????????? ? ??????? ???? ??? ???? ?????? ????:)?????????? ? ?? ????? ? 500?? ??? ????? ?? ?? ?????:) ??????? ? ????? ?? ????? ? 500?? ???????? ?? ?? ???????? ?????? ?? 300 ???? ??? ?? ? ??????:)?? ??? ?? ????? ??? ?? ? ??? ???? ??? ??? ?? ?????:)
________
Manufacturing of alabama (http://www.honda-wiki.org/wiki/Honda_Manufacturing_of_Alabama)

BatVas
15-12-2005, 16:31
Хм, като гледам тая тема май ще се купува Пасат :(
каквото и да вземеш пич няма тънко:)до скоро карах астра 2000г че то същата работа за подръжка като алфата идва:) на астрата в официален сервиз ремъците ми излизаха 350лв на алфата 450 лв хо задължително с познати щото май няма такава цена:)дебитомера и на двете е 500лв без схеми за по тънко:) главина с лагер за астра е 500лв донесоха ми от германия тогава на 300 нова ама си е чакане:)та ако ме питаш мен си е все един кур кво ше караш:)
Така си е - така че по добре вземи нещо което да те кефи и няма да ти е криво като даваш пари. Аз като взема нещо за моята все едно си купувам подарък за мен, щото ме кефи и си харесвам колицата, та затова ми е кеф да си я поддържам. Познай дали бих поддържал кола която не ме е грижа за нея(все едно да купуваш подарък на жена която е грозна и не ти харесва-може ама по задължение-изпитваш ли кеф от това че си я зарадвал-НЕ) - (примерно на бащата орела-там и 10 лева ми се виждат много:)

deliveryman
15-12-2005, 19:25
[

Предното окачване на А4/А6 си е зле...
пс:Не ме разбирай погрешно, уважавам Ауди като автомобили.

мисля че ти ме разбра погрешно...искам да кажа че това е лек мит,че окачването им е зле,като смениш всичките носачи с оригинални няма да имаш грижи поне 150 000км. и то по наште пътища,а в нормална страна ще изкарат доста повече,това че самите носачи са злобна цифра съм напълно съгласен,даже ще ти кажа откъде идва този мит,примерно единият долен носач е дал фира и собственика отива при бай Гошо който му продава едно менте за 70лв което менте след 5000км дава тотална фира,ма давайки фира ебава майката на горния носач примерно и собственика влиза в един леко затворен кръг сменяйки непрекъснато носачи а колата ства все по зле,и после-"ей тез аудитата ко знайш колко трошливо окачване имат"

KGB
16-12-2005, 15:50
Аз ти говоря за чисто нови коли на приятели, както и на разни други познати. След като са чисто нови и са с оргинални носачи трябва да изкарат по 150 000км според теб, а те изкарват по 30 000км. Както и да е...

Иначе за примера с Бай Гошо си прав, ама той си важи за всички коли.

пс: важното е да си караме колите и да си се кефиме....

Bacho
16-12-2005, 21:04
...

То и на Алфите да и смениш окачването с оригинално ще издържи толко (та и повече) :wink:

KGB
16-12-2005, 22:11
150 000км по нашите пътища на която и да е кола няма начин как да издържи окачването...не говориме за състояние в което колата да може да се движи, а за изправно състояние.

Dodo 155
17-12-2005, 13:28
150 000км по нашите пътища на която и да е кола няма начин как да издържи окачването...не говориме за състояние в което колата да може да се движи, а за изправно състояние.
Абсолютно си прав :!:
Служебният Орел, дето го карам е на 23К км и почна да похлопва :twisted:
След 120км/h ти трябват още 2 ръце за да държиш волана, играе все едно си с различен цол гуми :shock: То какво не и гледаха, била "перфектна". Ама в сервиза на Орел я чакат да излезе от гаранция, та да и сменят цялата предница, така ми се струва :roll:
Другото, което забелязвам от известно време, че когато натиснеш повече спирачките и тресе .... криви дискове или скапани накладки :roll:
И това е "железният" немски автомобил :lol: :lol: :lol: Чисто нов купен и каран в BG :lol: :lol: :lol:
Моята Алфа я взех на близо 10г., карах я 40К км и такива фрапантни изцепки не е имала ...
... това е явно щото е "скапана жабарска" кола :lol: :lol: :lol:

п.с. ... Немците поздравяват с Орел ... :twisted:

valjo
24-12-2005, 13:45
та като се върнем на темата, с оглед цените на частите по окачването на 156/147 ...
вижте това
http://www.alfamanservices.co.uk/suspensionarms.htm

на мен ми се струва много добра идея, особено като става дума за стабилизиращите щанги и цените им !

аз ако имам такава кола, е това ще направя :):)

valio1
08-01-2006, 21:50
карам 156 1.9 jtd 2001

на 56000km се разбиха горните носа4и(фтулка и 6арнир), около 85000km се разбиха долните носа4и(тампони и 6арнир), след смяна ако издаржи пове4е от 5000km смятаите се за 6тастливци, просто вси4ки резервни 4асти са менте. Пробвал сам и оригинални и други фирми и рециклиране, просто в тая държава няма оправия.

Bobo
09-01-2006, 04:29
карам 156 1.9 jtd 2001

на 56000km се разбиха горните носа4и(фтулка и 6арнир), около 85000km се разбиха долните носа4и(тампони и 6арнир), след смяна ако издаржи пове4е от 5000km смятаите се за 6тастливци, просто вси4ки резервни 4асти са менте. Пробвал сам и оригинални и други фирми и рециклиране, просто в тая държава няма оправия.

А що имам чувството че трябва да смениш майсторите а не частите :idea: :?:

156 m-jet
09-01-2006, 14:02
карам 156 1.9 jtd 2001

на 56000km се разбиха горните носа4и(фтулка и 6арнир), около 85000km се разбиха долните носа4и(тампони и 6арнир), след смяна ако издаржи пове4е от 5000km смятаите се за 6тастливци, просто вси4ки резервни 4асти са менте. Пробвал сам и оригинални и други фирми и рециклиране, просто в тая държава няма оправия.


:D Хаха

Колега , тука има и хора с ЧИСТО нови Алфи, купени от магаЗина :D

та моита е на 55.000км и сатоянието и като техника е точно като току сто иЗлеЗла от Завода :D

Виж да напишеш , че ти скарца несто по оборудването в купето, ще те раЗбера, ама zа окачването..... :evil:

като минавам преz дупки или лош паваж се даржи колата точно като нова

.