PDA

View Full Version : Разход на гориво на 164 T.S.



Peicho
13-12-2005, 23:07
Колеги, понеже откоро се сдобих с една такава красавица от последните 164-ки Супер '97-мо лето, та ако някой може да сподели какъв е нормалния разход на градско за този автомобил. На мен ми дава 12/100 без да и давам мнго газ. Някой беше дал линк с информация за 164 и там пишеше 9.7/100, което ми се вижда малко нереално. От друга страна колата си е дошла с оригиналната експлоатационна книжка и там хората са написали 13.4/100. Къде е истината според вас? Благодаря предварително

virusalfa
14-12-2005, 10:13
На 2,0 т спарк с BOSCH Motronic ML4.1 й дават 10/100 градско,по-новите версии са със статични дистрибутори на запалването(без делка) с BOSCH
Motronic M1.7 като на 155 и разхода е някъде около 10 също(при 155 е 9,7 градско).Разликата може да дойде от задкормилното устройство. :idea:

Peicho
14-12-2005, 11:42
Стига бе, не дей да говориш така за задкормилното устройство. Питах щото моятя под 12 на градско не пада, а я карам много нежно. Тия 10/100 дето ги казавщ добре звучат, ама защо ли тогава ония италианци са написали 13.4 в ръководството? Може би има проблем нягакъв в ДВГ-то? Аз за това питам, та да знам дали да търча по сервизи, иначе на никого не искам да губя времето с глупости Моята е от по-новите т.е без делка.
Ако може някой, който е имал или има такава да сподели своя опит.

търтей
14-12-2005, 11:46
зима е бе колега

virusalfa
14-12-2005, 13:39
зима е бе колегаТова да не ти е Жигула,бе,Търтей,нещо може да не е в ред-я Л-сонда,я нещо друго :idea:

търтей
14-12-2005, 13:41
зима е бе колегаТова да не ти е Жигула,бе,Търтей,нещо може да не е в ред-я Л-сонда,я нещо друго :idea:
е кат не е жигула кво?
ае ни с апраи и ти :pfbbt:

Boby
14-12-2005, 22:21
Ми да ти кажа може и да ти се е здухал малко двигателя.Поне при мен преди основния ремонт на извънградско и преди и сега си харчеше почти едно и също сега малко по-малко но градско преди харчеше поне с литър отгоре.Сега я ръчкам много повече нали е нов мотора и върви повече и още и се кефя и ми прави впечатление че минавам повече километри със същото гориво от преди. :wink:

Peicho
14-12-2005, 22:57
Бате, идеята за зимата ми хареса повече от тази за сдухания мотор, а и на 58 хил.сдухан двигател?!! Знайш ли колко време съм я избирал и оглеждал...

koolio
15-12-2005, 00:35
Бате, идеята за зимата ми хареса повече от тази за сдухания мотор, а и на 58 хил.сдухан двигател?!! Знайш ли колко време съм я избирал и оглеждал... Аууууууу туй за 58-те хиляди не го вярваш, нали? Освен ако не си купил колата от наистина познат собственик :? .

Grigor
16-12-2005, 02:01
12/100 според мен са в рамките на разумното.

10/100 - заеби! Който иска можем да проверим :-) Спорове тука НЕ!

Бившата ми 164-ка 90/91г. с 2-те делка като я взех беше 13/13.5 на сто.

Смяна на всики консумативи - масла, филтри и др. - и стана 11.5-12.5 на 100

Най-голяма разлика имаше след смяната на бензиновия филтър.

Съмнявам се да е на реални 58 хил. но не е невъзможно. Доказани истории за подобни километражи на стари коли има доста - аз съм свидетел на 2 такива /ама с немски коли/.

Зимата също оказва влияние - няма жигула, няма алфа - поне при 7-те коли за които се грижа /не са мои всичките!!!!! - ама са от правилния завод :-) / е така.

Много важно е и как караш - ако си на къси растояния ... в тези задръствания си е дообър разхода :-)

Да питам - като я ръчкаш колко е ?

BatVas
16-12-2005, 11:03
Григоре - кажи му твоя разход и да се успокои човека. :D :D :D
Абе нищо му няма на разхода за 2.0 двигател - моя разход сега по задръстванията и кратки растояния е 13 литра с 1,8 -145-ца пък вие с тези кораби искате да имате по нисък разход от мен. :?Тия кораби градско по каталог хар4ат 10.А 16 клапанните фиатски мотори е нормално с 2-3 кила отгоре да лапат!

Boby
16-12-2005, 14:00
Бате, идеята за зимата ми хареса повече от тази за сдухания мотор, а и на 58 хил.сдухан двигател?!! Знайш ли колко време съм я избирал и оглеждал...


Да ти кажа в момента си играя с един километраж и го връщам исках да го гокарам до 2000 от 197000 да я нулирам от основния ремонт но нещо не ми се занимава повече. Та макар и с дигиталния километраж няма такъв който да не се връща. :roll:

Това че си на 58000 не пречи да се е сдухал. Мисля че разход от 12/100 градско е нормално за 2.0ТС. :wink:

Peicho
17-12-2005, 10:45
Иии баси дебата стана, с 58-те хиляди. Абе може и да съм се объркал, ама не ми се верва, все пак от 9 години съм търговец в София Франс Ауто и всеки ден бая коли ми минават през ръцете и нови и стари. Аз и за това я купих тази Алфа, никога до тогава не съм мислил, че точно 164 ще си купя. И и по десетки белези й личи - има много местенца дребни на пръв поглед, при които износването няма как да се скрие, а и като си съответстват всичките верятността да е на тези километри е над 90%. Виж ако от 250 хил врътнеш на 150 примерно може и да не познаеш, ама 150 на 50 нема как да стане. Но по този въпрос не ми спори, ще я покажа някой път - ще я видите.
А за разхода колегата горе е прав - това за 10/100 май си е утопия, на мен и предишната кола ми беше 2.0 и имаше същия разход, а беше по-лека като килограми - Chrysler Neon.

alf
17-12-2005, 11:06
абе нищо не пречи да идеш да и направиш една тънка диагностика. а тва дето талянците са ти го писали хич не го гледай - тия са им тежки краката и не си дробят стотинките за бензин :twisted:

Dodo 155
17-12-2005, 13:16
абе нищо не пречи да идеш да и направиш една тънка диагностика. а тва дето талянците са ти го писали хич не го гледай - тия са им тежки краката и не си дробят стотинките за бензин :twisted:
Да а ма талянците карат поне с 98 и то истински бензин :wink:
Тоя бензин тука е пълен боклук и колонките със сигурност удрят 0,5л/10л. ако ще и на ОМВ да зареждаш :wink: Моята кола харчеше със същият мотор около 12/100 градско бензин и около 13-14/100 ГАЗ, което е абсолютно нормално, като се има предвид, че не я пържех постоянно.
Когато смених само кабели и разхода падна с близо 1л/100 градско и започна да върви много по-добре :idea: Като прибавиш и едни нови свещи и може да се закроти на 10,5-11/100 с кротко каране :wink:

В крайна сметка си карай колата с кеф :D

tayfun
24-12-2005, 15:45
колеги 2000 тс ми даваше разход лятото 10 зимата 15 в града на газ а 2000V6 дава 15 газ в града а извън града 12 ама си я настъпваме а 3000V6 сега зимата ми дава 20 л газ а извън града до 3000 обр 10 л разхода много зависи и от задкормилното устройство :wink:

modena360
27-12-2005, 09:57
Колеги, мисля, че разхода на Peicho си е съвсем нормален. Колата е 2.0, голяма е, тежка е и не е първа младост. Аз карам 156, 2.0 от 1999 г. и като не я гоня, в града ми дава 12, като я карам на ръчка, може и 15 да удари... в зависимост от ръчката :D . Извънградско обаче ми дава каталожни показатели - засичал съм я с до 120 км. в час - 7.4 на 100. Но, тъй като това е малко условно, ще кажа така: Пловдив-София и обратно за 44.00 лв. от бензина 98 Н на Петрол. Цената му в момента е 1.89 лв. за литър. Като в тази ситуация средната ми скорост е 140 км. в час.
Разликата между моторите на моята и на тази на колегата ги има, но едва ли са големи що се отнася до консумация. Ако ти е в ред извънградското, значи всичко е тип-топ. Нормално е разходът ти да е малко по-голям от моя, защото колата ти е доста по-тежка.
Що се отнася до километражите. Ако колата ти е внесена от Италия, независимо дали ти си й първият собственик в България, или е внесена по-рано, да е на 58 хил. км. е напълно и абсолютно невъзможно! На километража на моята пишеше преди година, когато я взех - 60 000 км. И това разбира се за 6 г. кола, внесена от Италия също е абсолютно невъзможно! И го знаех. Но на външен вид, за което ти говориш, изглеждаше точно така, сякаш изобщо не е карана. Без драскотини никъде, перфектен лак, няколко незначителни белега от камъчета отпред... които с едно каране по аутобан могат да се получат. Страхотно запазено купе, педалите почти непипнати, мотора като нов - кабели, маркучи, връзки, скоби - всичко като ново. И тогава някой каза, че е пръсната най-вероятно. Но по предната и задната броня имаше доволно количество даруги и недостатъци, защо ще пръснат колата, а тях няма да ги оправят. Ами много просто - защото тогава всеки ще се сети, че е пръскана. А така, може и да се уловиш. Фаровете - чисти като сълза. Много просто - пластмасите са сменени, както и отражателите. Скобите, връзките, маркучите са почистени, а онези от тях, които са били за изхвърляне, са ги сменили. Гумите на педалите са ги сменили, тапицерията са я изпрали ( имат невероятна козметика за коли) и колата и отвътре става като нова. Но, има нещо, което не могат да сменят - волана. Понеже е адски скъп - особено махагоновия, какъвто е моят. И на левия лъч, в основата е толкова изтрит, че вече не си личи, че е кожа кожата. Това моментално, само по себе си, означава минимум 120 000 км. Предните дискове имаха 1 мм. ръб - (яко градско каране), задните дискове в момента започват да правят ръб - (доволно извънградско каране). И накрая, най-важното - Selenia 20 К, й идва тънко! Не че не работи добре. И масло не пипа. Ако за първи път се качваш на Алфа, ще решиш, че всичко е тип-топ, но... с полусинтетика Selenia 20W - 40, звучи много по-добре. А това е два пъти по-дебело масло. Това означава, че колата е минимум на 200 000 км. Което вече, за шестгодишна кола е възможно и нормално и за тези параметри, колата е перфектна.
Та така... италианците са големи мафиоти, много по-напред от нашите. Правят фасона на колите неузнаваем. Но наистина - правят ги добре, особено ако колата е по-скъпичка.
Така че, не е на 58 хил. колата ти, но пък разхода, който казваш е както трябва според мен, което означава, че всичко е наред. Другото да не те вълнува :wink:

virusalfa
27-12-2005, 10:48
Колеги, мисля, че разхода на Peicho си е съвсем нормален. Колата е 2.0, голяма е, тежка е и не е първа младост. Аз карам 156, 2.0 от 1999 г. и като не я гоня, в града ми дава 12, като я карам на ръчка, може и 15 да удари... в зависимост от ръчката :D . Извънградско обаче ми дава каталожни показатели - засичал съм я с до 120 км. в час - 7.4 на 100. Но, тъй като това е малко условно, ще кажа така: Пловдив-София и обратно за 44.00 лв. от бензина 98 Н на Петрол. Цената му в момента е 1.89 лв. за литър. Като в тази ситуация средната ми скорост е 140 км. в час.
Разликата между моторите на моята и на тази на колегата ги има, но едва ли са големи що се отнася до консумация. Ако ти е в ред извънградското, значи всичко е тип-топ. Нормално е разходът ти да е малко по-голям от моя, защото колата ти е доста по-тежка.
Що се отнася до километражите. Ако колата ти е внесена от Италия, независимо дали ти си й първият собственик в България, или е внесена по-рано, да е на 58 хил. км. е напълно и абсолютно невъзможно! На километража на моята пишеше преди година, когато я взех - 60 000 км. И това разбира се за 6 г. кола, внесена от Италия също е абсолютно невъзможно! И го знаех. Но на външен вид, за което ти говориш, изглеждаше точно така, сякаш изобщо не е карана. Без драскотини никъде, перфектен лак, няколко незначителни белега от камъчета отпред... които с едно каране по аутобан могат да се получат. Страхотно запазено купе, педалите почти непипнати, мотора като нов - кабели, маркучи, връзки, скоби - всичко като ново. И тогава някой каза, че е пръсната най-вероятно. Но по предната и задната броня имаше доволно количество даруги и недостатъци, защо ще пръснат колата, а тях няма да ги оправят. Ами много просто - защото тогава всеки ще се сети, че е пръскана. А така, може и да се уловиш. Фаровете - чисти като сълза. Много просто - пластмасите са сменени, както и отражателите. Скобите, връзките, маркучите са почистени, а онези от тях, които са били за изхвърляне, са ги сменили. Гумите на педалите са ги сменили, тапицерията са я изпрали ( имат невероятна козметика за коли) и колата и отвътре става като нова. Но, има нещо, което не могат да сменят - волана. Понеже е адски скъп - особено махагоновия, какъвто е моят. И на левия лъч, в основата е толкова изтрит, че вече не си личи, че е кожа кожата. Това моментално, само по себе си, означава минимум 120 000 км. Предните дискове имаха 1 мм. ръб - (яко градско каране), задните дискове в момента започват да правят ръб - (доволно извънградско каране). И накрая, най-важното - Selenia 20 К, й идва тънко! Не че не работи добре. И масло не пипа. Ако за първи път се качваш на Алфа, ще решиш, че всичко е тип-топ, но... с полусинтетика Selenia 20W - 40, звучи много по-добре. А това е два пъти по-дебело масло. Това означава, че колата е минимум на 200 000 км. Което вече, за шестгодишна кола е възможно и нормално и за тези параметри, колата е перфектна.
Та така... италианците са големи мафиоти, много по-напред от нашите. Правят фасона на колите неузнаваем. Но наистина - правят ги добре, особено ако колата е по-скъпичка.
Така че, не е на 58 хил. колата ти, но пък разхода, който казваш е както трябва според мен, което означава, че всичко е наред. Другото да не те вълнува :wink:На Фиатските моторчета туинспарк(с чугунен блок) и разни ангренажни ремъци и паразитни контравалове по рождение си им дават над 12 градско и то на купе 155.Старите добри машинки,които пък по рождение лапкат масло и са с верига на купе 164 и им дават точно 10 градско.моето лично мнение е,че старите мотори,макар и по-шумни,са по-добри и по-надеждни!! :idea:

modena360
27-12-2005, 15:17
Възможно е. Аз лично 164-ките много ги харесвам. Възможно е двигателите, за които говориш, да са по-добри в определени отношения. Идеята ми беше, че "не може да върви и да не гори" :D

Bobo
27-12-2005, 16:04
Колеги, мисля, че разхода на Peicho си е съвсем нормален. Колата е 2.0, голяма е, тежка е и не е първа младост. Аз карам 156, 2.0 от 1999 г. и като не я гоня, в града ми дава 12, като я карам на ръчка, може и 15 да удари... в зависимост от ръчката :D . Извънградско обаче ми дава каталожни показатели - засичал съм я с до 120 км. в час - 7.4 на 100. Но, тъй като това е малко условно, ще кажа така: Пловдив-София и обратно за 44.00 лв. от бензина 98 Н на Петрол. Цената му в момента е 1.89 лв. за литър. Като в тази ситуация средната ми скорост е 140 км. в час.
Разликата между моторите на моята и на тази на колегата ги има, но едва ли са големи що се отнася до консумация. Ако ти е в ред извънградското, значи всичко е тип-топ. Нормално е разходът ти да е малко по-голям от моя, защото колата ти е доста по-тежка.
Що се отнася до километражите. Ако колата ти е внесена от Италия, независимо дали ти си й първият собственик в България, или е внесена по-рано, да е на 58 хил. км. е напълно и абсолютно невъзможно! На километража на моята пишеше преди година, когато я взех - 60 000 км. И това разбира се за 6 г. кола, внесена от Италия също е абсолютно невъзможно! И го знаех. Но на външен вид, за което ти говориш, изглеждаше точно така, сякаш изобщо не е карана. Без драскотини никъде, перфектен лак, няколко незначителни белега от камъчета отпред... които с едно каране по аутобан могат да се получат. Страхотно запазено купе, педалите почти непипнати, мотора като нов - кабели, маркучи, връзки, скоби - всичко като ново. И тогава някой каза, че е пръсната най-вероятно. Но по предната и задната броня имаше доволно количество даруги и недостатъци, защо ще пръснат колата, а тях няма да ги оправят. Ами много просто - защото тогава всеки ще се сети, че е пръскана. А така, може и да се уловиш. Фаровете - чисти като сълза. Много просто - пластмасите са сменени, както и отражателите. Скобите, връзките, маркучите са почистени, а онези от тях, които са били за изхвърляне, са ги сменили. Гумите на педалите са ги сменили, тапицерията са я изпрали ( имат невероятна козметика за коли) и колата и отвътре става като нова. Но, има нещо, което не могат да сменят - волана. Понеже е адски скъп - особено махагоновия, какъвто е моят. И на левия лъч, в основата е толкова изтрит, че вече не си личи, че е кожа кожата. Това моментално, само по себе си, означава минимум 120 000 км. Предните дискове имаха 1 мм. ръб - (яко градско каране), задните дискове в момента започват да правят ръб - (доволно извънградско каране). И накрая, най-важното - Selenia 20 К, й идва тънко! Не че не работи добре. И масло не пипа. Ако за първи път се качваш на Алфа, ще решиш, че всичко е тип-топ, но... с полусинтетика Selenia 20W - 40, звучи много по-добре. А това е два пъти по-дебело масло. Това означава, че колата е минимум на 200 000 км. Което вече, за шестгодишна кола е възможно и нормално и за тези параметри, колата е перфектна.
Та така... италианците са големи мафиоти, много по-напред от нашите. Правят фасона на колите неузнаваем. Но наистина - правят ги добре, особено ако колата е по-скъпичка.
Така че, не е на 58 хил. колата ти, но пък разхода, който казваш е както трябва според мен, което означава, че всичко е наред. Другото да не те вълнува :wink:На Фиатските моторчета туинспарк(с чугунен блок) и разни ангренажни ремъци и паразитни контравалове по рождение си им дават над 12 градско и то на купе 155.Старите добри машинки,които пък по рождение лапкат масло и са с верига на купе 164 и им дават точно 10 градско.моето лично мнение е,че старите мотори,макар и по-шумни,са по-добри и по-надеждни!! :idea:

В една голяма грешка си!

Dodo 155
27-12-2005, 20:34
Че то 155 с чугунен блок и ремък няма :idea:
155 има 3 бенз. мотора - 1.7, 1.8 и 2.0 ТС с вериги :wink:
По-новият с 16 волта май е чугунен :roll:

valjo
27-12-2005, 20:48
Че то 155 с чугунен блок и ремък няма :idea:
155 има 3 бенз. мотора - 1.7, 1.8 и 2.0 ТС с вериги :wink:
По-новият с 16 волта май е чугунен :roll:
от 95та в 155 са монтирани 2.0 16в твинспарци с всички изброени "фиатови" атрибути от вируса, известен поклонник на марката от Торино ;)

а от 96та и 1.6 и 1.8 16в :)

gigi
28-12-2005, 00:24
абе нищо не пречи да идеш да и направиш една тънка диагностика. а тва дето талянците са ти го писали хич не го гледай - тия са им тежки краката и не си дробят стотинките за бензин :twisted:
Да а ма талянците карат поне с 98 и то истински бензин :wink:
Тоя бензин тука е пълен боклук и колонките със сигурност удрят 0,5л/10л. ако ще и на ОМВ да зареждаш :wink: Моята кола харчеше със същият мотор около 12/100 градско бензин и около 13-14/100 ГАЗ, което е абсолютно нормално, като се има предвид, че не я пържех постоянно.
Когато смених само кабели и разхода падна с близо 1л/100 градско и започна да върви много по-добре :idea: Като прибавиш и едни нови свещи и може да се закроти на 10,5-11/100 с кротко каране :wink:

В крайна сметка си карай колата с кеф :D
Така тъй като сега аз малко карам въпросната 155 мога да кажа че дава по малък разход от мойта а именно 10/100 градско и газ около 12. е верно че по я гала от мойта.
А мойта си хапва в момента 11-12/100 ама аз нещо съм изпушил напоследък и настъпвам яко. Та и аз смятам че разхода си е супер.

valjo
28-12-2005, 00:29
А мойта си хапва в момента 11-12/100 ама аз нещо съм изпушил напоследък и настъпвам яко. Та и аз смятам че разхода си е супер.
ей, да ми пазиш QVто ей :paddle:

;)

gigi
28-12-2005, 00:53
А мойта си хапва в момента 11-12/100 ама аз нещо съм изпушил напоследък и настъпвам яко. Та и аз смятам че разхода си е супер.
ей, да ми пазиш QVто ей :paddle:

;)
:pfbbt: :pfbbt: :pfbbt: :pfbbt:

virusalfa
28-12-2005, 17:47
Колеги, мисля, че разхода на Peicho си е съвсем нормален. Колата е 2.0, голяма е, тежка е и не е първа младост. Аз карам 156, 2.0 от 1999 г. и като не я гоня, в града ми дава 12, като я карам на ръчка, може и 15 да удари... в зависимост от ръчката :D . Извънградско обаче ми дава каталожни показатели - засичал съм я с до 120 км. в час - 7.4 на 100. Но, тъй като това е малко условно, ще кажа така: Пловдив-София и обратно за 44.00 лв. от бензина 98 Н на Петрол. Цената му в момента е 1.89 лв. за литър. Като в тази ситуация средната ми скорост е 140 км. в час.
Разликата между моторите на моята и на тази на колегата ги има, но едва ли са големи що се отнася до консумация. Ако ти е в ред извънградското, значи всичко е тип-топ. Нормално е разходът ти да е малко по-голям от моя, защото колата ти е доста по-тежка.
Що се отнася до километражите. Ако колата ти е внесена от Италия, независимо дали ти си й първият собственик в България, или е внесена по-рано, да е на 58 хил. км. е напълно и абсолютно невъзможно! На километража на моята пишеше преди година, когато я взех - 60 000 км. И това разбира се за 6 г. кола, внесена от Италия също е абсолютно невъзможно! И го знаех. Но на външен вид, за което ти говориш, изглеждаше точно така, сякаш изобщо не е карана. Без драскотини никъде, перфектен лак, няколко незначителни белега от камъчета отпред... които с едно каране по аутобан могат да се получат. Страхотно запазено купе, педалите почти непипнати, мотора като нов - кабели, маркучи, връзки, скоби - всичко като ново. И тогава някой каза, че е пръсната най-вероятно. Но по предната и задната броня имаше доволно количество даруги и недостатъци, защо ще пръснат колата, а тях няма да ги оправят. Ами много просто - защото тогава всеки ще се сети, че е пръскана. А така, може и да се уловиш. Фаровете - чисти като сълза. Много просто - пластмасите са сменени, както и отражателите. Скобите, връзките, маркучите са почистени, а онези от тях, които са били за изхвърляне, са ги сменили. Гумите на педалите са ги сменили, тапицерията са я изпрали ( имат невероятна козметика за коли) и колата и отвътре става като нова. Но, има нещо, което не могат да сменят - волана. Понеже е адски скъп - особено махагоновия, какъвто е моят. И на левия лъч, в основата е толкова изтрит, че вече не си личи, че е кожа кожата. Това моментално, само по себе си, означава минимум 120 000 км. Предните дискове имаха 1 мм. ръб - (яко градско каране), задните дискове в момента започват да правят ръб - (доволно извънградско каране). И накрая, най-важното - Selenia 20 К, й идва тънко! Не че не работи добре. И масло не пипа. Ако за първи път се качваш на Алфа, ще решиш, че всичко е тип-топ, но... с полусинтетика Selenia 20W - 40, звучи много по-добре. А това е два пъти по-дебело масло. Това означава, че колата е минимум на 200 000 км. Което вече, за шестгодишна кола е възможно и нормално и за тези параметри, колата е перфектна.
Та така... италианците са големи мафиоти, много по-напред от нашите. Правят фасона на колите неузнаваем. Но наистина - правят ги добре, особено ако колата е по-скъпичка.
Така че, не е на 58 хил. колата ти, но пък разхода, който казваш е както трябва според мен, което означава, че всичко е наред. Другото да не те вълнува :wink:На Фиатските моторчета туинспарк(с чугунен блок) и разни ангренажни ремъци и паразитни контравалове по рождение си им дават над 12 градско и то на купе 155.Старите добри машинки,които пък по рождение лапкат масло и са с верига на купе 164 и им дават точно 10 градско.моето лично мнение е,че старите мотори,макар и по-шумни,са по-добри и по-надеждни!! :idea:

В една голяма грешка си!НЕмА НАчИН ДА СЪм У ГрЕШКА-ТЕ ВИЖ 156 КОлКО ХАрчИ:
http://alfisti.ru/156/156.htm

Boby
28-12-2005, 19:11
И мойто мнение е че старите мотори са по-добри в някой отношения.Другото което ми прави впечатление е че най-високия клас и съответно най-тежка 164-та харчи по-малко от 145/146. :roll:

Dodo 155
28-12-2005, 20:44
... Така тъй като сега аз малко карам въпросната 155 мога да кажа че дава по малък разход от мойта а именно 10/100 градско и газ около 12. е верно че по я гала от мойта.
А мойта си хапва в момента 11-12/100 ама аз нещо съм изпушил напоследък и настъпвам яко. Та и аз смятам че разхода си е супер.
155 2.0 ТС рулез :twisted: :twisted: :D
Който не е вярвал за разхода, Гиги го потвърди :wink:

Peicho
28-12-2005, 23:54
Колеги, мисля, че разхода на Peicho си е съвсем нормален. Колата е 2.0, голяма е, тежка е и не е първа младост. Аз карам 156, 2.0 от 1999 г. и като не я гоня, в града ми дава 12, като я карам на ръчка, може и 15 да удари... в зависимост от ръчката :D . Извънградско обаче ми дава каталожни показатели - засичал съм я с до 120 км. в час - 7.4 на 100. Но, тъй като това е малко условно, ще кажа така: Пловдив-София и обратно за 44.00 лв. от бензина 98 Н на Петрол. Цената му в момента е 1.89 лв. за литър. Като в тази ситуация средната ми скорост е 140 км. в час.
Разликата между моторите на моята и на тази на колегата ги има, но едва ли са големи що се отнася до консумация. Ако ти е в ред извънградското, значи всичко е тип-топ. Нормално е разходът ти да е малко по-голям от моя, защото колата ти е доста по-тежка.
Що се отнася до километражите. Ако колата ти е внесена от Италия, независимо дали ти си й първият собственик в България, или е внесена по-рано, да е на 58 хил. км. е напълно и абсолютно невъзможно! На километража на моята пишеше преди година, когато я взех - 60 000 км. И това разбира се за 6 г. кола, внесена от Италия също е абсолютно невъзможно! И го знаех. Но на външен вид, за което ти говориш, изглеждаше точно така, сякаш изобщо не е карана. Без драскотини никъде, перфектен лак, няколко незначителни белега от камъчета отпред... които с едно каране по аутобан могат да се получат. Страхотно запазено купе, педалите почти непипнати, мотора като нов - кабели, маркучи, връзки, скоби - всичко като ново. И тогава някой каза, че е пръсната най-вероятно. Но по предната и задната броня имаше доволно количество даруги и недостатъци, защо ще пръснат колата, а тях няма да ги оправят. Ами много просто - защото тогава всеки ще се сети, че е пръскана. А така, може и да се уловиш. Фаровете - чисти като сълза. Много просто - пластмасите са сменени, както и отражателите. Скобите, връзките, маркучите са почистени, а онези от тях, които са били за изхвърляне, са ги сменили. Гумите на педалите са ги сменили, тапицерията са я изпрали ( имат невероятна козметика за коли) и колата и отвътре става като нова. Но, има нещо, което не могат да сменят - волана. Понеже е адски скъп - особено махагоновия, какъвто е моят. И на левия лъч, в основата е толкова изтрит, че вече не си личи, че е кожа кожата. Това моментално, само по себе си, означава минимум 120 000 км. Предните дискове имаха 1 мм. ръб - (яко градско каране), задните дискове в момента започват да правят ръб - (доволно извънградско каране). И накрая, най-важното - Selenia 20 К, й идва тънко! Не че не работи добре. И масло не пипа. Ако за първи път се качваш на Алфа, ще решиш, че всичко е тип-топ, но... с полусинтетика Selenia 20W - 40, звучи много по-добре. А това е два пъти по-дебело масло. Това означава, че колата е минимум на 200 000 км. Което вече, за шестгодишна кола е възможно и нормално и за тези параметри, колата е перфектна.
Та така... италианците са големи мафиоти, много по-напред от нашите. Правят фасона на колите неузнаваем. Но наистина - правят ги добре, особено ако колата е по-скъпичка.
Така че, не е на 58 хил. колата ти, но пък разхода, който казваш е както трябва според мен, което означава, че всичко е наред. Другото да не те вълнува :wink:

Колега ти такъв ферман изписа и толкова уверено се изказаваш, бате, и то за кола която не виждал, че нема как да не се подразня леко и да не поспоря малко, макар че би трябвало да ми е все едно какво си мислиш ти:evil: От доста години се занимавам с продажби на а-ли, вярно не точно Алфи, но съм видял такива на 9 месеца и на 120 хил, и такива на 10 г и на 30 хил.км. Тия неща дето ги пишеш за разните сменяваници там на какво ли не, за да изглежда лъскава колата-хубаво, ама да го направиш за кола, която може да се продаде после поне за 9-10 хил.евро, а не такава дето зорлем струва 2500, не мислиш ли?! А, и волана също така ми ми е махагонов и онаова местенце, там, дет' си го знаеш, не е износено. Още повече има толкова и такива дребни на пръв поглед белези,неща, които нема как да излъскаш или подмениш-няма да ти казвам кои са, нали си голям разбирач сигурно ги знаеш. А относно изказването ти за тънките и дебели масла-направо ми иде да се разплача от познанията ти относно тази материя... Не ми се коментира и по писанията ти за износването на спирачните дискове, че съвсем ще ми се обидиш, а не ми се иска да влизам в лични спорове във форума.Хайде остани си със здраве.
А що се отняся до разхода-като направих първото си извънградско с тази кола нещата си дойдоха на място - 7/100 с четирима човека и умерено шофиране, а за градското всъщност не си бях дал сметка, че няма как да е друго след като на ден имам поне 5-6 студени старта и карам на кратки разстояния до 5-6 км.

machina_nervosa
29-12-2005, 17:13
Абе незнам колеги, ама мойта 164 ТС 90 г. градско харчеше не повече от 11 л. а извънградско ... (тука колегите може би ще се посмеят, ама е истина) макс. 6,5 л. ... при 90-100 км/ч. За съжаление установявам че с ТС ми излизаше едно ходене София-Плевен по евтино отколкото със сегашния ТД при 110-120 км/ч. Как става този номер - не мога да си го обясня. :gruebel: Ще трябва да прегледам дизеляка да не би да ме товари с горивцето :whip:

modena360
29-12-2005, 20:00
Аз само едно нещо ще добавя по темата, по темата имам предвид. Сгреших абсолютно като кривнах за 58 хил. километра. Спомням си, че почти за всичките ми коли, много съм се дразнил като са ми казвали, че не са на толкова, колкото пише... въпреки че винаги съм го подозирал.
Въпреки че не бих си позволил да направя подобни на Peicho - вите коментари или с подобен тон, ще споделя само следното:
Написал съм, че според мен, разходът ти е нормален - това е темата!
Ти потвърждаваш това, нали!? Поне така си казал накрая :D
Викаш по мен - щото викаш, а не говориш нормално, опровергавайки ме с доказателства - че не разбирам от масла. Не съм казвал никъде, че съм специалист по тази тема - просто съм казал, че пълната синтетика, според мене само, не е най-подходящото масло за моята кола... и съм сложил полусинтетика.
Викаш по мен, че не разбирам от спирачни дискове!
И такова нещо не съм казвал - казах, че ръбът на предните дискове е индикация за много километри или за яко градско каране!
Това е, което съм казал! Другото, дето го коментираш е плод на въображението ти.
Казал съм, но съвсем деликатно 8) , за разлика от теб, че колата ти вероятно не е на 58 хил. километра.
Е... сега ще ти го кажа неделикатно - НЕ Е! И изобщо не е нужно да гледам нея или която и да е кола. Просто познавам страшно много, които си вадят хляба като внасят коли отвън. Познавах ги, когато внасяха от Германия и Холандия предимно, познавам ги и сега, като ги внасят само от Италия. И знам мотивите им, защото те са ме осветлявали. Но няма да ти отварям очите по тая тема сега. Ще ти кажа само следното:
Кола, втора употреба, на малко километри, може да се случи, само ако е купена оттам ударена или с някакъв сериозен недостатък! Във всички останали случай са им "скъсани шортите" от каране. И те не си знаят пробега!
Накрая - имах Peugeot 405, 1990 г. по километраж - на 178 000 км. по едно време. В магазина на София Франс Ауто упорито и тъпо ми препоръчваха масло за двигателя Ессо - полусинтетика. Ориентираха се по каталозите си. Няма повече нищо да говоря по темата. Колата е на 13 години и поне на два пъти по толкова километри, а те ми казват - карайте я с тази марка и с този тип масло, с което колата се кара ако е чисто нова.
Аз не съм специалист по маслата - Вие обаче сте. Сега ми обясни, че не си ми го продавал ти и затова, това нищо не означава. Така е, ама някъде по-горе прочетох, че използваш обстоятелството, че работиш там, като доказателство че разбираш от коли... или греша :wink:

Boby
31-12-2005, 10:45
Абе незнам колеги, ама мойта 164 ТС 90 г. градско харчеше не повече от 11 л. а извънградско ... (тука колегите може би ще се посмеят, ама е истина) макс. 6,5 л. ... при 90-100 км/ч. За съжаление установявам че с ТС ми излизаше едно ходене София-Плевен по евтино отколкото със сегашния ТД при 110-120 км/ч. Как става този номер - не мога да си го обясня. :gruebel: Ще трябва да прегледам дизеляка да не би да ме товари с горивцето :whip:

Е и на мен преди ми излизаше 30лв отиване и връщане до Плевен когато нафтата беше 1,30 и ми оставаше и за малко градско а сега ми е 40лв. :roll:

Peicho
07-01-2006, 11:34
Колеги, сега съм си поръчал за колата K&N филтър, обаче от тези дето заменят оригиналния такъв в кутията, а не конус, та би тябвало да смъкне малко разхода на гориво. С колко точно ще споделя след това. Поне при преишния мотоциклет, който имах свали разхода с около 0.5/100 средно, а за колата ще видим.

Boby
09-01-2006, 15:22
Колко ти струва това удоволствие от филтъра? :roll:

Peicho
09-01-2006, 17:41
По принцип цената е 180 лв, но на мен ми излиза около 100. Вече от години ползвам такива филтри и съм много доволен.

MUtrata
27-02-2006, 20:52
Проблема може да е горивото! с 99+ си харчи 10 2л ТС леко каране а когато задкурмилното устроиство е нервно и бърза по софийските улички кам 13-14 :)