PDA

View Full Version : Проблеми при автоматичното влизане



Venci
15-12-2005, 09:42
Ами ей на и аз някви ядове имам от няколко дни с форума. По принцип си бях настроил влизането да става автоматично без всеки път да трябва да си въвеждам паролата. Сега не ще. Освен това като си въведа паролата пак не се логвам. Чак на втория път като си въведа усера и паса - влизам. Тази сутрин влязох по този начин, ала не ми даваше кои теми са непрочетени. И сега :baby: ? Какво трябва да се модифицира? Казвайте да го почвам :bash:

Kostadin
15-12-2005, 09:44
Ами ей на и аз някви ядове имам от няколко дни с форума. По принцип си бях настроил влизането да става автоматично без всеки път да трябва да си въвеждам паролата. Сега не ще. Освен това като си въведа паролата пак не се логвам. Чак на втория път като си въведа усера и паса - влизам. Тази сутрин влязох по този начин, ала не ми даваше кои теми са непрочетени. И сега :baby: ?
и аз съм го имал този проблем и се логвах с усер наме и парола чак когато исках да си проверя Личните съобщения - оправи се от самосебе си, е поне аз не съм правил нищо де......пробвай и ти така Венци :wink:

MONI
15-12-2005, 09:46
При мен е по същия начин и си мислех, че проблема е в моя телевизор

Dodo 155
15-12-2005, 09:53
Висока сигурност :wink: :lol:

Venci
15-12-2005, 09:57
Не мисля да е сигурност :torch: нищо не е пипано по настройките. Преди също го имаше един два пъти този проблем, но спря. Вече почвам да се дразня, обаче.

bass
15-12-2005, 10:36
И аз така отпреди няколко дни, но си реших проблема по тривиалния начин - logout от форума (след като съм успял да се логна от н-тия път), изтриване на кукито, затваряне на браузъра, отваряне, login.

Venci
15-12-2005, 10:41
И аз така отпреди няколко дни, но си реших проблема по тривиалния начин - logout от форума (след като съм успял да се логна от н-тия път), изтриване на кукито, затваряне на браузъра, отваряне, login.


:gruebel: Само дето имам два тъпи въпроса :oops: къде се "складираха" куукитата? Иии... аре това другото няма да го питам, че много ще се изложа :D

bass
15-12-2005, 10:49
За Explorer:
Tools > Internet Options > Privacy > Edit (долу вдясно) > Намираш clubalfaromeo.com или alfaromeo-bg.com и триеш.
Ако не си се "записал" по други форуми или сайтове, направо може профилактично
Tools > Internet Options > General > Delete Cookies.

За Firefox:
Tools > Options > Privacy > Cookies > Clear (не знам дали може само Алфовското да се разкара).

pooh
15-12-2005, 10:56
...

Venci
15-12-2005, 11:34
Така стана. Само, че влязох през контрол панел. Тази каша може ли да се предизвика от това че има регистрации в няколко форума?

търтей
15-12-2005, 11:35
Така стана. Само, че влязох през контрол панел. Тази каша може ли да се предизвика от това че има регистрации в няколко форума?
не
ИЕ-то си е боза

bass
15-12-2005, 11:56
ИЕ-то си е боза
Ех, пак обади :wink:
Ми вкъщи съм с Firefox и ефектът беше същия (както и решението)...
Омазването на кукитата може да стане минимум по два начина:
1. Упдейт на форума (новите скриптове четат кукитата с някаква минимална разлика в подхода);
2. Временно омазан DNS-сървър (валидността на кукитата зависи от домейна и често в скриптовете се добавят модули за повишаване на сигурността, които кой знае как са реализирани...)
3. Горните две заедно...

търтей
15-12-2005, 12:01
Ех, пак обади :wink:


всеки с вкуса си :wink:

но ИЕ-то е много по склонно да прави квото си иска за разлика от ФФ-то - справка фаlикон-а :wink:

bass
15-12-2005, 12:06
Що ме караш сега да:
1. почвам яко офтопик;
2. ти анализирам сорса (най-гадното занимание за един програмист)
3. давам списък с базови стандарти/RFC, на които творческата самодейност Firefox не отговаря? (което не променя факта, че е все пак най-поносимият алтернативен браузър, както са забелязали вече огромна маса потребители)...?

alf
15-12-2005, 12:18
а според мен проблема е че инжектопляктора не перефундира дабадаврите :gruebel: :hmm: :screwy:

търтей
15-12-2005, 12:55
...?

ми то си отгърмя на офтопик:))

а да ти кажа ли ИЕ колко неща интерпретира като му падне и как размества примерно лейъри ептен как му падне?
та така :wink:

Venci
15-12-2005, 15:43
Обещавам повече да не питам такива неща :roll: .




:wow:

valjo
15-12-2005, 16:00
Що ме караш сега да:
1. почвам яко офтопик;
2. ти анализирам сорса (най-гадното занимание за един програмист)
3. давам списък с базови стандарти/RFC, на които творческата самодейност Firefox не отговаря? (което не променя факта, че е все пак най-поносимият алтернативен браузър, както са забелязали вече огромна маса потребители)...?

с търтея нема излизане на глава, това доста хора го знаят, така че мани го да си приказва :blah::blah::blah::blah:

на него сериозните технически основания нищо не му говорят, затова говори квото е чел тук таме ;) хихик

pr_00f
16-12-2005, 15:19
Aбе не знам за вас ама и при мен го има този гнъсен проблем. За да успокоя търтея позвам , ИЕ, фирефох , макстон и нетскейп
. Тъкмо не бях влизал цели 2 дена и съм се нато4ил да 4етаааааа ама много неща и кво ???
вси4ко ми се марктира като про4етено. А куукъита съм триллл и шак ще трия ама не помага

poznai
17-12-2005, 00:37
Aбе не знам за вас ама и при мен го има този гнъсен проблем. За да успокоя търтея позвам , ИЕ, фирефох , макстон и нетскейп
. Тъкмо не бях влизал цели 2 дена и съм се нато4ил да 4етаааааа ама много неща и кво ???
вси4ко ми се марктира като про4етено. А куукъита съм триллл и шак ще трия ама не помага

Ммм.., то тва не се ли помни баш от кукитата?
В по-умните софтуери на форумите това инфо се помни в базата данни за всеки потребител и трудно може да се обърка тая работа. :)

bass
17-12-2005, 11:04
В по-умните софтуери на форумите това инфо се помни в базата данни за всеки потребител и трудно може да се обърка тая работа. :)
Айде още един...
В тъпите, умните и още по-умните форуми данните на потребителя се пазят все в базата... кукито се ползва само за да... !@^%36%$
...бе кво се занимавам и аз с глупости, учителските заплати не струват :wink: , нито пък му е тук мястото, пък и всичко това го пише в нета...

poznai
17-12-2005, 11:43
В по-умните софтуери на форумите това инфо се помни в базата данни за всеки потребител и трудно може да се обърка тая работа. :)
Айде още един...
В тъпите, умните и още по-умните форуми данните на потребителя се пазят все в базата... кукито се ползва само за да... !@^%36%$
...бе кво се занимавам и аз с глупости, учителските заплати не струват :wink: , нито пък му е тук мястото, пък и всичко това го пише в нета...
щом казваш.
в базата данни на този форум не съм виждал тази екстра.
а в други можеш и да указваш за колко дни да пази това инфо.
кат гледам прихванал си graphilla синдрома в начина на изказване.

bass
17-12-2005, 14:58
:Suicide:

Venci
21-12-2005, 09:25
Днес сутринта влизането пак се нае*а. Отварям форума - не се логвам. Пиша си паролата - пак не се логвам. Пиша втори път - влизам и всички теми са прочетени. :x

BatVas
21-12-2005, 10:04
Aз пък от работа нямам проблеми с Експолър-а си влизам автоматично -ама в къщи с фаерфокс всеки път трябва да се логвам :frown: ама не е болка за умиране :D