PDA

View Full Version : Предложение за ИталФест 2006...писта Калояново.



KGB
16-12-2005, 16:19
Пистата се намира северно от Град Пловдив на около 15км от магистрала Тракия.

Писта Калояново е единствената автомобилна писта в България и е частна собственост.

След като колегите от Ланча клуба предложиха тази писта още на таз годишния фест, проучих въпроса и вече няколко пъти съм ходил до там. Останах много доволен от това което предлага пистата като условия за провеждането на ИталФест2006. Пистата и допълнителните съоражения около нея, ще бъдат допълнително развити до лятото на следващата година, което означава че условията ще се подобрят още повече.

В допълнение съм тествал и няколко коли на пистата и мога да твърдя, че пистата ще може да посрещне желанието на феновете на италиански коли да има повече атракции на италфест 2006.

Така, че освен редовните конкурси:

1.Аудио
2.Външен тунинг
3.Силов тунинг
4.Ретро Автомобил

ще може да се радваме и на:

1.1/4миля (402метра) или така нареченото драг състезание
2.Майсторско шофиране с конуси познато от таз годишния фест
3.Най-бърза обиколка на пистата
И най-интересното
4.Италианско преследване.

Това са предварителни идеи и предложения.

За целта ще имаме и необходиме Пожарна,Линейка и Полиция.

Скоро ще обработа и филмчето което направих от пистата и ще го предоставя за гледане.

Dexer
16-12-2005, 16:36
звучи идеално, пусни филма да гледаме и ако го решим по-отрано ще можем да мислим и повече време върху подробностите по организацията!
Мечта ми е да карам на писта!!!!! :go: :go: :go:

alf
16-12-2005, 16:52
И най-интересното
4.Италианско преследване.

какво значи това :oops:
пс:@ dexer много яко аватарче а в подписа към SOFIA добави CARTEL и :falos2:
:roll2:

MrX
16-12-2005, 16:56
И най-интересното
4.Италианско преследване.

какво значи това :oops:
пс:@ dexer много яко аватарче а в подписа към SOFIA добави CARTEL и :falos2:
:roll2:

една италианска кола я гонят други италиански коли или всички гониме БОБО

BatVas
16-12-2005, 17:04
опс

BatVas
16-12-2005, 17:05
Е това е мисля много добро. Аз също искам да се покефя на истинска писта, да видя други италянски машини в действие от близо, да чувам звука на двигателите, да се пусна да пробвам моята без страх от това че нарушавам правилата за движение и опасност за другите участници в движението-а това става само на автомобилна писта. Мисля че този вид ще е доста интересен и атрактивен за протежателите на итал. автомобили и ще ни предложи много емоции. На мен лично ми се качи адреналина дори на конусите тази година :D :D
Плюс това мястото отговаря на изискването да е в центъра на България, разположено е близо до Хисаря, където има много хотели и минерална вода(айде на баня :lol: :lol: :tequilla: Супер близо до пловдив, хубав път до там без опасности за клуб картер :D Частно е - собственика е запален автомобилист, има опит в провеждане на мероприятия с автомобили и ще бъде безпроблемно осигуряването на сигурност - пожарна, полиция и линейка-като се спазват всички правила за такова събитие. Ще има достатъчно място за павильоните и за подреждане на автомобилите, за сцена и всички подробности.

П.П. Гледал съм филмче от пистата :D :wink: не знам дали е същото за което говори Петко, ама пак беше правено от него:)
Ох, много време има още а аз още от сега се ентусиязирах и развълнувах :oops: :?

alf
16-12-2005, 17:05
една италианска кола я гонят други италиански коли или всички гониме БОБО
хмммм аз реших че е някаква дисциплина... а бобо освен около масата да го гониме мисля че няма смисъл :D

Dexer
16-12-2005, 17:15
една италианска кола я гонят други италиански коли или всички гониме БОБО
хмммм аз реших че е някаква дисциплина... а бобо освен около масата да го гониме мисля че няма смисъл :D

ами, права един 180 градуса и ше го стигна мноооого бързо :lol:

valjo
16-12-2005, 18:26
една италианска кола я гонят други италиански коли или всички гониме БОБО
хмммм аз реших че е някаква дисциплина... а бобо освен около масата да го гониме мисля че няма смисъл :D
Бобо най добре се гони около масата, даааа :dark2: :dark2: :dark2: :dark2:

KGB
16-12-2005, 18:55
италианско преследване е когато две коли стартират едновременно от двете среди на пистата и се състезават 8)

Тоест двете коли са достатачно далече една от друга и няма опасност да се ударят една в друга.

Gogata
16-12-2005, 18:56
а нещо като парадна обиколка на околноста,как мислите вие,дали би могло да се получи и какви са шансовете изобщо за това?

KGB
16-12-2005, 19:01
а нещо като парадна обиколка на околноста,как мислите вие,дали би могло да се получи и какви са шансовете изобщо за това?

ние да организираме такова нещо е почти невъзможно...няма как да организираме 200 коли да обикалят...трябва да затвориме поливанте пътища.

Иначе на групички хората могат да си обикалят в петък или неделя.

gigi
16-12-2005, 20:56
идеята и на мене ми харесва мястото е добро. А италянското гонене е просто........ :spiteful:

valjo
17-12-2005, 00:08
италианско преследване е когато две коли стартират едновременно от двете среди на пистата и се състезават 8)

Тоест двете коли са достатачно далече една от друга и няма опасност да се ударят една в друга.

яз се си мисла, че никой не е ЧАК толкова далече от мен, ноооо :)
шом каати?:)

Mury
17-12-2005, 17:26
Mdaaaa идеята е огин /т.е. супер/ .А Бобо мое мнооо бързо да го догониме кат му вържем задния мост за некое дърво с дълго въже и рано или късно ше го стигнем :clapping: :headbang: :choice:

BatVas
17-12-2005, 19:15
Mdaaaa идеята е огин /т.е. супер/ .А Бобо мое мнооо бързо да го догониме кат му вържем задния мост за некое дърво с дълго въже и рано или късно ше го стигнем :clapping: :headbang: :choice:
Кво ще стигнем бе - ще стигнем задния мост - той ще си кара напред без заден мост :wink: :D :D :D

gigi
17-12-2005, 20:27
Mdaaaa идеята е огин /т.е. супер/ .А Бобо мое мнооо бързо да го догониме кат му вържем задния мост за некое дърво с дълго въже и рано или късно ше го стигнем :clapping: :headbang: :choice:
а се сме го стигнали като го знам колко му е акъла и без предни гуми ше кара :wink: само на дискове :go:

KGB
17-12-2005, 20:31
Много зависи как направим пистата, защото ако я спънем достатачно няма да има кой знае какво значение кой с какви коне разполага.

75 2.0 turbo
17-12-2005, 21:55
зна4и бобо го даите на мен да го преследвам :idea: :twisted:
а по темата:какво е положението със хотелската база :?:

KGB
18-12-2005, 13:02
Хотелската база на Хисаря може да ползваме...другия път като отида и това ще провера къде какви хотели има.

netsurfer
16-01-2006, 23:59
линк към филмчето??
иначе мястото е идеално. Само да питам пистата как е направена, в смисъл какво има отстрани, за да се знаят възможните последствия :lol: :oops:

jorko
17-01-2006, 08:48
Предложението е добро , мястото е добро , пистата е готина ...




една италианска кола я гонят други италиански коли или всички гониме БОБО
хмммм аз реших че е някаква дисциплина... а бобо освен около масата да го гониме мисля че няма смисъл :D

аз ще го гоня и на други места :?

MrX
17-01-2006, 08:55
ако ще е като миналогодишната писта-без скоростни изпълнения, без ръчни,без слънца и тем подобни ,няма смисъл

KGB
17-01-2006, 12:10
ако ще е като миналогодишната писта-без скоростни изпълнения, без ръчни,без слънца и тем подобни ,няма смисъл

В определените от програмата състезания ще може да има скоростни изпълнения...обаче всеки да ми влиза и да почва да се върти на ръчни и да се разпилва до като наоколо има деца и народ+коли...няма да стане!
Минала година имахме счупен преден прозорец...и една катострофа на входа.

ivoshaklev
10-05-2006, 12:00
Толкова много съм запален че свят ми се вие , а все още нямам АЛФА. Надявам се към края на месеца да се сдобия с една 164ка и гаранция франция съм на събитието. Ходя на РАЛИ БЪЛГАРИЯ всяка година и на Долна Баня съм бил ама тоя ИТАЛФЕСТ ми взе каъла направо ...И дайте го това филмче от пистата !!! :D

ZoE23
13-05-2006, 08:41
Пистата е доста добра!Беше раЗширена миналата седмица Заради БМВ събора :dark2: Има си права отсечка За 400м. и следват Завои!!!Ще се радвам ФЕСТА да е в Калояново :clap2:

Alfa User
15-05-2006, 18:56
Супер идея !!! :clap2:
Автомобилната писта е най-доброто място за огън-коли кат талянките - тамън секи желающ ша мой да са изцепи колкот му душа иска кат е сам на пистата. Щот на ИталФест 2005 беше мноо кофти без шоу-изпълнения. Добре че поне едни конуси имаше та да са покефим.
Давайте инфо и за легловата база и околните екстри и да се записваме - от мене с двете ръце "за" :headbang:

KGB
15-05-2006, 22:12
Ще се спи най-вероятно в Хисаря, а там хотели дал господ....

ZoE23
19-05-2006, 02:11
Аааа КГБ то в Пловдив нема леглова баЗа :wink: :not-fair:
Щом така сте го решили...Такмо ще можете да побрамчите П-в Хисар!:)

ivoshaklev
29-07-2006, 22:07
Вече имаме ли дата за сбирката ?

ZoE23
31-07-2006, 01:20
И аз чакам...

Naso
31-07-2006, 01:33
Катастрофата на входа немаше много общо с нас. Некфо любопитно яйце спрело твърде рязко, за да издържи жигула отзад. Резултата бе, опити цял ден да разпънат (той по принцип не е сгъваем ама нейсе) задния мост на яйцето, та ега се прибере поне.

ivoshaklev
06-08-2006, 08:49
Чакаме си , ама докато чакаме отпускарския сезон свърши....