PDA

View Full Version : za pokupka na 156 1.9 jtd



kamoev
17-12-2005, 20:54
Здравеите на вси4ки,винаги сам харесвал италианските коли имам мазерати би турбо в гаража си но не е от наи практи4ните коли :D .та по темата интересувам се от купуването не 156 ца,просто винаги са ми харесвали но нямам идея как е дизела а на бензин са накарах,та какво ви е мнението за 1.9 .някакви по сериозни проблеми или дефекти?мерси предварително.

lazy
17-12-2005, 22:03
Здравей :) Карам такава отскоро и мога да ти кажа първи впечатления : ако си спокоен шофьор, двигателя определено ще ти хареса, има си достатъчно динамика и мощ. Разхода е нисък 6-6.5 градско. Сменял съм само консумативи, цените са като на повечето коли от този клас. Засега нямам никакви проблеми, надявам се и по-нататък да е така :) Ако си намериш поддържана кола в добро състояние - купувай, няма да съжаляваш :)

santo_traficante
19-12-2005, 08:57
??? ????? 2.4 ?????? ?????:)???? ?????? ?? ? ????? ?? ?????? ? ????? ?? ? ?????? ???? ?? ?????? ???????????? ?? ? ???????? ????:)????? ? ?????? ?????? :)?????:)
________
American Center (http://www.dodge-wiki.com/wiki/American_Center)

MONI
19-12-2005, 12:24
Здравеите на вси4ки,винаги сам харесвал италианските коли имам мазерати би турбо в гаража си но не е от наи практи4ните коли :D .та по темата интересувам се от купуването не 156 ца,просто винаги са ми харесвали но нямам идея как е дизела а на бензин са накарах,та какво ви е мнението за 1.9 .някакви по сериозни проблеми или дефекти?мерси предварително.

Еййй колега пусна некоя снимка на това зверче.......мноо ме кефят тия Мазератита Битурбо.

kamoev
19-12-2005, 13:08
или някоя 2.4 повече върви:)само гледай да е някоя по читава и преди да я вземеш ходи на сервиз задължително да и направят тест:)иначе е хубава колица :)успех:) харесал сам една на 11500 със кожа но без лети джанти но салона е супер тя е 1.9 а има две 2.4 за 12000 но без кожата? вси4ките са в мобиле може да видите.пишат ги с климатроник ама нещо не виждам дисплеи за градуси а само врътки за топло и студено поне така ми се струва от снимката, някои да ми сподели?

valjo
19-12-2005, 13:36
или някоя 2.4 повече върви:)само гледай да е някоя по читава и преди да я вземеш ходи на сервиз задължително да и направят тест:)иначе е хубава колица :)успех:) харесал сам една на 11500 със кожа но без лети джанти но салона е супер тя е 1.9 а има две 2.4 за 12000 но без кожата? вси4ките са в мобиле може да видите.пишат ги с климатроник ама нещо не виждам дисплеи за градуси а само врътки за топло и студено поне така ми се струва от снимката, някои да ми сподели?
е то е "автоматичен климатик" и на врътката има градуси
не е пълен климатроник, защото не определя сам посоката на въздуха

santo_traficante
19-12-2005, 13:41
??? ????? 2.4 ?????? ?????:)???? ?????? ?? ? ????? ?? ?????? ? ????? ?? ? ?????? ???? ?? ?????? ???????????? ?? ? ???????? ????:)????? ? ?????? ?????? :)?????:) ??????? ??? ???? ?? 11500 ??? ???? ?? ??? ???? ?????? ?? ?????? ? ????? ?? ? 1.9 ? ??? ??? 2.4 ?? 12000 ?? ??? ??????? ???4???? ?? ? ?????? ???? ?? ??????.????? ?? ? ??????????? ??? ???? ?? ?????? ??????? ?? ??????? ? ???? ?????? ?? ????? ? ??????? ???? ???? ?? ?? ?????? ?? ????????, ????? ?? ?? ????????
???? ? ????? ??? ??????? ? ??????:)??????????? ?:)? ?? ?????? ? ???? ?? ?????? ????? 2.4 ? ? ?? ?? ?? ??????:)?? ??? ????? 1.9 ????? ????? ?? ??????:)?????? ?? ? ?????? ????? ?????? ? ?? ?? ? ????:)
________
Iolite vaporizer (http://vaporizer.org/reviews/iolite)

santo_traficante
19-12-2005, 13:45
??? ????? 2.4 ?????? ?????:)???? ?????? ?? ? ????? ?? ?????? ? ????? ?? ? ?????? ???? ?? ?????? ???????????? ?? ? ???????? ????:)????? ? ?????? ?????? :)?????:) ??????? ??? ???? ?? 11500 ??? ???? ?? ??? ???? ?????? ?? ?????? ? ????? ?? ? 1.9 ? ??? ??? 2.4 ?? 12000 ?? ??? ??????? ???4???? ?? ? ?????? ???? ?? ??????.????? ?? ? ??????????? ??? ???? ?? ?????? ??????? ?? ??????? ? ???? ?????? ?? ????? ? ??????? ???? ???? ?? ?? ?????? ?? ????????, ????? ?? ?? ????????
??? ????? ?? ?????? ?? ???? ?? ???????? ?? ?? ????? ??????:)
________
Vapormatic (http://www.vaporshop.com/vapormatic-vaporizer.html)

kamoev
20-12-2005, 17:29
със кожарка е друго нещо сивата също е добре щеше да е супер 4ерна със бежовата кожа и 2.4 ама няма.тази сивата няма и джанти :( ама сигурно ще се намерят оригинални на алфа.утре отивам да го гледам

KGB
20-12-2005, 22:57
Колега, преди да вземеш коята и да била...закарай я в ВантоТрейд да я проверят изцяло...на дизела могат да ти изкарат и реалните километри.

kamoev
20-12-2005, 23:23
Колега, преди да вземеш коята и да била...закарай я в ВантоТрейд да я проверят изцяло...на дизела могат да ти изкарат и реалните километри. да видях и други мнения за диагностика в ванто,но колата е в пловдив а тия от автокащата не искат да я карат до софия и са прави,идея за сервиз на алфа в пловдив?

KGB
21-12-2005, 04:31
оффф...труден поне за мен въпрос. Но като изключим РС диагностиката...

Отиди в сервиз, където:

1.Имат стенд за амортисьори
2.За тестване на спирачките
3.Качи колата на "крик" и я разлгедай внимателно отдолу...гледай за следи от правене на колата след удар...тези голямите отвори обикновенно са близо до мястото където се слага крика, когато сменяш гумата. Виж дали има следи там от захващане.
...накарай майсторите да ти проверят колата до като е на крика:окачване, следи от ръжда под праговете, ръжда по гърнето и т.н. накрайници на окачване, кормилна уредба...абре всичко.
4.Гледай луфтовете между вратите и калниците...те трябва да се еднакви от всички страни..ако някъде има разлики...значи нещо е правено...въж луфтовете на преден и заден капак.

Ако колата е пребоядисване, обикновенно си личи като отвориш капачката за резервоара...там почти никой не се занимава да боядисва.

Погледни при резервната гума...махни я и рагледай дали има следи от удар.

Вземи още някой с теб...обикновенно при покупка бъдещия собственик не забелязва много неща...кази му всичките неща от списака+ още каквото се сетиш и нека при огледа на колата той само да гледа и нищо да не казва пред продавача....продавачите в такива случей се връзват често и сами си казват много неща.

относно дизела...

гледай за течове на масло около турбото...вземи си фенерче с теб.

при каране на колата турбото започва да "дърпа" около 2000оборота....и не трябва да спира до към 4000. Ако около 3000 някъде му изчезне силата, значи дебитомера е заминал...към 600лв. е до колкото знам.

Ако имаш телефон с WAP може да изпозваш VIN (номера на рамата) проверка и да видиш кога точно колата е изленала от завода, и разни други данни...като цвета на купето вътре и разни други.

РС версията е тук: http://vin.alfaromeo-bg.com/

А версията за ГСМ е тук: wvin.alfaromeo-bg.com
програмата ще ти даде и кой номер на двигател съответства на номера на рамата...ако има разминавания, има нещо гнило с въпросната кола.
(Благодарности на колегата BASS за тези сайтове)

Това е за сега...малко е късно и ми си спи доста и може нещо да съм пропуснал нещо.

Успех.

kamoev
21-12-2005, 09:50
мерси братле за из4ерпателноя отговор,пове4ето неща са ми ясни 4е ще ги гледам сменил сам 4 коли досега.вапроса е за дизела тоя прословут дебитомер,ве4е ме предупредиха за раждите по веждите,турбото ще го видят мои приятели,както и ока4ването и вси4ко друго.но за двигателя и километрите ще видя някаде другаде.

santo_traficante
21-12-2005, 10:04
????? ?????? ?? ??4?????????? ???????,????4??? ???? ?? ?? ???? 4? ?? ?? ?????? ?????? ??? 4 ???? ??????.??????? ? ?? ?????? ??? ????????? ?????????,??4? ?? ???????????? ?? ??????? ?? ???????,??????? ?? ?? ????? ??? ????????,????? ? ???4?????? ? ???4?? ?????.?? ?? ????????? ? ??????????? ?? ???? ?????? ???????.
??? ????????? ?? ? ??????? ?? ?????? ??????:)???????? ??? ??? 500??????? ??????:)?? ????? ?? ???? ?? ??? ? ?? ?????????:)?? ????? ?????? ? ????? ?? ?????? ?? ?????? ? ?? ???????? ??????? ?? ?? ???? ? 2.4 ?? 8500?? ?? ?????? ????? ? ???? ? ????? ????? ???? :priest: ????? ???? ? ????? ???? 14300?? ?????? ????????? ????? ? ??? ???? ? ?? 12300?? ? ?? ???? ??? ??? ??? ??? 1500?? ?? ????? ?????? ? ??????????? :evil: ??? ??? ????????????? :frown: ?? ????? ? ???? ?? ???????? ? ?????? ????? ?? ???????:)????? ??????? ?? ?? ????:)??? ? ???? ???? ?????? ???? ? ??? ??? ???? ?? ?? ???? ?????? ? ?????? ? ???:)
________
List of assembly plants (http://www.honda-wiki.org/wiki/List_of_Honda_assembly_plants)

Bobo
21-12-2005, 15:23
Какви ръжди по веждите на 156 :shock: :?:

virusalfa
21-12-2005, 19:42
оффф...труден поне за мен въпрос. Но като изключим РС диагностиката...

Отиди в сервиз, където:

1.Имат стенд за амортисьори
2.За тестване на спирачките
3.Качи колата на "крик" и я разлгедай внимателно отдолу...гледай за следи от правене на колата след удар...тези голямите отвори обикновенно са близо до мястото където се слага крика, когато сменяш гумата. Виж дали има следи там от захващане.
...накарай майсторите да ти проверят колата до като е на крика:окачване, следи от ръжда под праговете, ръжда по гърнето и т.н. накрайници на окачване, кормилна уредба...абре всичко.
4.Гледай луфтовете между вратите и калниците...те трябва да се еднакви от всички страни..ако някъде има разлики...значи нещо е правено...въж луфтовете на преден и заден капак.

Ако колата е пребоядисване, обикновенно си личи като отвориш капачката за резервоара...там почти никой не се занимава да боядисва.

Погледни при резервната гума...махни я и рагледай дали има следи от удар.

Вземи още някой с теб...обикновенно при покупка бъдещия собственик не забелязва много неща...кази му всичките неща от списака+ още каквото се сетиш и нека при огледа на колата той само да гледа и нищо да не казва пред продавача....продавачите в такива случей се връзват често и сами си казват много неща.

относно дизела...

гледай за течове на масло около турбото...вземи си фенерче с теб.

при каране на колата турбото започва да "дърпа" около 2000оборота....и не трябва да спира до към 4000. Ако около 3000 някъде му изчезне силата, значи дебитомера е заминал...към 600лв. е до колкото знам.

Ако имаш телефон с WAP може да изпозваш VIN (номера на рамата) проверка и да видиш кога точно колата е изленала от завода, и разни други данни...като цвета на купето вътре и разни други.

РС версията е тук: http://vin.alfaromeo-bg.com/

А версията за ГСМ е тук: wvin.alfaromeo-bg.com
програмата ще ти даде и кой номер на двигател съответства на номера на рамата...ако има разминавания, има нещо гнило с въпросната кола.
(Благодарности на колегата BASS за тези сайтове)

Това е за сега...малко е късно и ми си спи доста и може нещо да съм пропуснал нещо.

Успех.шшш,Петкоо,по тая логика е по-добре нова от магазина,то не беха проверки,то не беше 4удо!А представи си ти да продаваш на старо коли и да ти дойде некой те такоФ,да прави тестове,все едно у космоса ще лети! Аре,де,не така,де! :idea: :wink:

KGB
22-12-2005, 04:11
....айде сега де...не купуваме коли всеки ден...

колата е втората най-голяма инвестиция (след апартамент,къща) в живота на 90% от населението на земята. и за това както са казали хората....10 пъти мери един път режи.

А на продавача в крайна сметка това му е работата.

pumukle
22-12-2005, 06:00
Какви ръжди по веждите на 156 :shock: :?:
И аз тъкмо тва се канех да питам!

Dodo 155
22-12-2005, 11:19
Какви ръжди по веждите на 156 :shock: :?:
Ами какво се чудиш толкова .... остава ръжда когато при разминаване се тръкне с някой Орел :lol: :lol: :lol:

INTEGRALE
22-12-2005, 12:39
В Пловдив единствено в Динекспрес би трябвало да имат апаратура за диагностика на двигателя, за да ти кажат километри и състояние.

kamoev
22-12-2005, 17:01
за веждите ми каза един приятел които е тарсил такава в германия и е попаднал на няколко със,може би заради зимата не знам.а ина4е колегата е прав и аз сам продавал кола не може вси4ко да и е наред но поне основните неща като двигател като цяло,ока4ване трябва да са ок. ина4е да си я карат :D