PDA

View Full Version : 2.5 V6 90-ка



джуджанка
22-12-2005, 13:59
Особености в поддръжката, намират ли се и цени на гарнитури по мотора, консумативи и прочие ?
Доколко "опасно" за джоба е притежаването на колата ? :twisted:

Bobo
23-12-2005, 00:24
Особености в поддръжката, намират ли се и цени на гарнитури по мотора, консумативи и прочие ?
Доколко "опасно" за джоба е притежаването на колата ? :twisted:

Малиии ела ти при мене щото доколкото знам само аз тука имам такава гад :wink:

75 2.0 turbo
23-12-2005, 01:38
Особености в поддръжката, намират ли се и цени на гарнитури по мотора, консумативи и прочие ?
Доколко "опасно" за джоба е притежаването на колата ? :twisted:

Малиии ела ти при мене щото доколкото знам само аз тука имам такава гад :wink:
аз там маи съм абониран за дифф със lsd :?: :wink:

джуджанка
23-12-2005, 12:37
Абе Бобо, аз не искам да купувам твоята а по-скоро май съм на път да се натреса на такава. Примерно комплект гарнитури какви парички е и намира ли се ?

Venci
23-12-2005, 19:06
Абе, човек... Вземи телефона на Сашо Ауто и звънни. Кажи им:
- Добър ден интересуват ме части за основен ремонт на Алфа 90 V6 2500 еди коя си година.
И те ще ти кажат:
- Вашата кола няма живи съученици, но ние имаме това и това за тия и тия пари. Еди кое си го нямаме, а еди що си е спряно от производство преди 10 години едновременно с на Бат`Венци притискателя.
После ще звъннеш още на две-три места и ще придобиеш представа за какво иде реч.
Каква му е философИята не мога да разбера :wink: .

alf
23-12-2005, 19:29
гарнитури... за главите преполагам цената ще е 20-30лв на банка (поне по толкова са били всичките гарнитури за не-турбо двигатели на които съм купувал досега) а останалите - червения силикон върши прекрасна работа. иначе макината е маниашка само да имаш мерак време нерви и пари да я гледаш. тва на случаен сервиз не се води щото я гледат като извънземна. скъпи и трудни за обслужване са каретата на кардана (3 на брой от коит 2 еднакви и нито едно не става от лада)по посленни данни комплекта излизаше към 250лв, задните накладки се сменят на канал, окачването отзад е доста сложно на пръв поглед но на практика се собслужва сравнително лесно за малко пари. предното е на торсиони - елементарно и също не скъпо за поддръжка, дават фира кормилните накрайници (10-15лв) и шарнирите, които принципно вървят заедно с носача ама май може и по отделно. електрониката е доста - тва ел. стъкла и огледала са си стандарт, откъм лампички не са пестили та със сигурност ще има главоболия но тва са бели кахъри. самия мотор доколкото знам е здрав и надежден трансмисията е пинизчийска - факта че се намира на задния мост и превклчюването е с един лост над метър дълъг си казва думата - синхронизаторите заминават ама се свиква.
с 2 думи - маниата си има цена

Bobo
23-12-2005, 19:32
Абе Бобо, аз не искам да купувам твоята а по-скоро май съм на път да се натреса на такава. Примерно комплект гарнитури какви парички е и намира ли се ?

Разбрах те аз ма не си мисли че частите са евтини напротив само като го чуят тоя мотор и цените стават по две :wink: Иначе колегата е прав да звъннеш и да питаш аз последния ремонт дето го правих беше преди 9 години :shock: от тогава е на трупчета бараката

АА бех изчислил че за да я реставрирам в перфектно състояние ми трябват около 10 000 лв :wink:

jamie: въпрос имам към теб колко мислиш че харчи тая кола и закво ще я ползваш :?:
И още нещо колко и искат че може и аз да и се хвърля да си имам две :lol:

джуджанка
23-12-2005, 19:51
аз последния ремонт дето го правих беше преди 9 години от тогава е на трупчета бараката

АА бех изчислил че за да я реставрирам в перфектно състояние ми трябват около 10 000 лв

jamie: въпрос имам към теб колко мислиш че харчи тая кола и закво ще я ползваш
И още нещо колко и искат че може и аз да и се хвърля да си имам две

Я чакай малко - да не казваш че СЛЕД ремонта ти колата е труп ??? БАУ !
Мисля че харчи между 8 (няма кой да я гали толкоз) и 15, смешното е (не се хилете) че ми трябва временно семейна кола и тази май ми е подръка, ще огледам утре и ще пиша състояние, точни пари и т.н.
Не знам дали искаш още една - аз определено не съм Алфа маниак и оставам с впечатлението че това не е ежедневна - а култова кола (което никак не пасва на целта "семейна кола"). А като си помисля само че се "нанизах" на нея докато си дирех тихо и кротко Крома/Тема..... :roll:

Bobo
23-12-2005, 20:36
Батенце под 18 не съм виждал да харчи :wink:

джуджанка
23-12-2005, 20:41
Батенце под 18 не съм виждал да харчи :wink:

Каааакво ме направи ти бре - такова чудо честно - не очаквах !