PDA

View Full Version : как се купува Алфа :)



valjo
13-09-2004, 16:46
от alfisti.ru, без превод;)

"Альфа покупается так:
- Wоw! И почем?
- $xxxx
- Держи (раздается шелест бумажек)
Дома:
- господи, зачем я это сделал?!?
А не так:
:Среднее ТО - $100, период 8-12 тыс.
:Расход топлива 6-6,5 АИ95/100км (город).
и все такое прочее.
Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".
"
може да сте го чели, но може и да не сте;)

crx
17-10-2004, 00:33
Ми в моя случай беше така:

1.Отиване на място дето имаше една алфа 33 1,5 боксер 105 коня 1988година : )))

2.Чудене как може да изгние толко и разколеваване отвсякаде;)

3.Иск да чуя как работи мотора

4.Любов от "първо ухо".

5.Пазарене за цената и говорене с тенекиджии.

6.Псуване на тенекиджии.

7.Купуване на алфата и кръстене.

8.На бащата раката му придоби формата на телоподаващото.

9.Бащата псува и вика неща от рода на: "ако ми беше дал 5 листа ламарина и една снимка на порше вече да сам го свил но т'ва няма праене"

10.Подкупи на дъртия и тн.

11. 3 - месеца вко бачкане(кърпена под-целия,прадове,вежди,около капачка на резервоар,2рога, 50%от коша се реставрира,бутуши,целия багажник:) )

12. Тонове бодита силикони и сребърни феролити - в банкя в железарията човека като ме види и почва да се кланя вече.

13. Яко китове - вече са 4 месеца ;)

14. Търкане докато не ти окапят рацете ти (и на цялата рода до 9-то коляно), шприцове - пак китове ... лелееее

15. Боя и лак - след 2 дена. :)

16. Съединител - нещо не отделя както трябва.

17. Сички са весели и колата е на пътя - верно ,че ще си правиш курбан на датата дето си я зел де, но за една Алфа- дори че е 33 СИ ЗАСЛУЖАВА СИЧКО ТОВА !!!


п.с. : ако може гледаите да не си купувате изгнили коли без значение от марката. Много главоболия ще си спестите

Kriss
17-10-2004, 22:56
Ми в моя случай беше така:

1.Отиване на място дето имаше една алфа 33 1,5 боксер 105 коня 1988година : )))

2.Чудене как може да изгние толко и разколеваване отвсякаде;)

3.Иск да чуя как работи мотора

4.Любов от "първо ухо".

5.Пазарене за цената и говорене с тенекиджии.

6.Псуване на тенекиджии.

7.Купуване на алфата и кръстене.

8.На бащата раката му придоби формата на телоподаващото.

9.Бащата псува и вика неща от рода на: "ако ми беше дал 5 листа ламарина и една снимка на порше вече да сам го свил но т'ва няма праене"

10.Подкупи на дъртия и тн.

11. 3 - месеца вко бачкане(кърпена под-целия,прадове,вежди,около капачка на резервоар,2рога, 50%от коша се реставрира,бутуши,целия багажник:) )

12. Тонове бодита силикони и сребърни феролити - в банкя в железарията човека като ме види и почва да се кланя вече.

13. Яко китове - вече са 4 месеца ;)

14. Търкане докато не ти окапят рацете ти (и на цялата рода до 9-то коляно), шприцове - пак китове ... лелееее

15. Боя и лак - след 2 дена. :)

16. Съединител - нещо не отделя както трябва.

17. Сички са весели и колата е на пътя - верно ,че ще си правиш курбан на датата дето си я зел де, но за една Алфа- дори че е 33 СИ ЗАСЛУЖАВА СИЧКО ТОВА !!!


п.с. : ако може гледаите да не си купувате изгнили коли без значение от марката. Много главоболия ще си спестите

Къде я прави и за колко пари и доволен ли си?
Моята е същата и също има нужда от доста кърпежи ако можеш хелп?

JOVANI
18-10-2004, 15:26
Az prosto vidiah Moiata Alfa i tova beshe dostatchno:))) Ne spah ciala nosh i niamah tarpenie da se metna v neia:))))

Hristo_156
18-10-2004, 15:52
Пичове и при мен беше така - влюбване от пръв поглед.

Реших през декември да сменям любимата си стара количка :cry:
Викам на жената - абе жено, какво ще кажеш да си земнем едно Алфа Ромео? Разправям й, тези дето карат тази марка хич не са прости хора. В Италия полиция и карабинери само с такива коли джиткат по улиците и т.н и т.н Тя вика - "...не разбирам нищо от коли, прави каквото знаеш..." :evil: - Жени!!! К`во да ги правиш!? ама иначе за козметика ще тие изкормят портфеила...
Обаче аз подходих малко мръсничко и не сгреших - Показвам й на жената една 156-ца на Цар Освободител до телевизията. После минаваме по ул. Малко Търново, там имаше друга в цвят хамелеон... ЛЕЛЕЕЕ онази жена кат` се влюби та от пръв поглед. Бъзикам я после жената, абе скъпа що не си вземем едно ауди В 4-ка, ще ни излезе на половина на 156-цата? Тази жена като подскочи, като се разпени, па ми вика: Или Алфа-та или нищо :lol: Добре, че бухалката ми беше тогава в гаража, иначе ме чакаха фрактури по главата и тялото, едвам се отървах... :lol: :lol: :lol:

crx
19-10-2004, 00:06
Kris - човече ако е толко изгнила колкото моята няма да минеш никак тънко. На мене нали ви казвам ,че баща ми ми я прави - "от любов" към алфите :) та той е доста добър и съм много доволен. Колата стана невероятно добре(това си беше реставриране). Но за съжаление не мога да ти предложа никои който да има нерви да за ти я направи добре, защтото като се кърпи Алфа Ромео 33 до 1989г. в един момент теникиджията откача и почва да перка отгоре отгоре.Баща ми принципно ако е свободен кърпи коли ,но се съмнявам ,че ще се съгласи да оправя още една "33" (поне не и тая година- докато не му отмине споменът).Съвет от мене: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО измажи колата със сребърен феролит, боди 910.

п.с. прати ми пощата ти и ще ти пратя снимки на колата в "изгнилото състояние" да видиш за какви "липси" говориме :D dy@bissano.com