PDA

View Full Version : Alfa GT V6 Vs. Mazda RX-8 - Fifth Gear



MBlaST
26-12-2005, 00:14
Alfa GT V6 Vs. Mazda RX-8 - Fifth Gear Клипче :wink:
http://www.autoclips.net/detail.php?id_video=3429

Crusader
26-12-2005, 00:34
Я ме поправете ако греша, но ми се стори че чух за маздата че е 1300 кубика, вярно че е роторна ма чак пък толкоз......?

MrX
26-12-2005, 00:46
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

none-of-you
26-12-2005, 02:23
не че нещо....но жена да кара...и то в "предаване" такава имитация на Top Gear...наистина е без коментар :!:

Aquila
26-12-2005, 09:05
не че нещо....но жена да кара...и то в "предаване" такава имитация на Top Gear...наистина е без коментар :!:

Е като е загубила алфата дай да търсим проблема в това ,че кара жена. :wink:
По-умният отстъпва са казали хората :wink: не че има нещо общо в този случай :lol: или "Smart car..." както се казваше в една реклама

Alfoso
26-12-2005, 10:20
Я ме поправете ако греша, но ми се стори че чух за маздата че е 1300 кубика, вярно че е роторна ма чак пък толкоз......?
Абсолютно правилно си чул!И аз първия път много се учудих.Като се замисля въобще не ми е известен тоя тип моторизация(знам само че няма цилиндри :D ) :?:

MrX
26-12-2005, 10:49
не че нещо....но жена да кара...и то в "предаване" такава имитация на Top Gear...наистина е без коментар :!:

не че нещо ама тая жена ще свие сърмите на цялото мъжко шофьорство в страната ни,така че първо се запознай после се изказвай и предаването е не по-малко професионално от топ гиър,а който го е изгледал и слушал ,те хората си го казаха-тежка с предно
весела коледа

Venci
26-12-2005, 10:56
Ванкеловият двигател няма не само цилиндри, а и клапани :idea: 1300 кубика не са никак малко за такъв мотор. Имам едно много хубаво обяснение на работата на Ванкеловия двигател, но е на хартия :roll: .

gigi
26-12-2005, 13:34
Ами роторните мотори имат много по високо кпд и от 1.3 изкарват над 200 коня (това последните разработки на мазда) доколкото си спомням тези мазди набират за около 6 сек до сто та е нормално да духнат алфата. просто конструкцията на мотора няма нищо общо с познатите ни.

V_G_Z
26-12-2005, 13:50
Ами роторните мотори имат много по високо кпд и от 1.3 изкарват над 200 коня (това последните разработки на мазда) доколкото си спомням тези мазди набират за около 6 сек до сто та е нормално да духнат алфата. просто конструкцията на мотора няма нищо общо с познатите ни. ванкела не е с много по високо кпд а просто ако се прави аналогия с бутален двг трябва ванкела да се разглежда като ДВУтактов ..демек 1.3=2,6 не е кой знае какво чудо
най гадното е че ванкела набира обороти като миксер :lol: ,докато алфа в6 е музикален инструмент :D пък и предно срещу задно няма шанс ... ама алфа едва ли ще направят нещо по въпроса :(

none-of-you
26-12-2005, 13:53
blaa

Не че нещо,но съм запознат за какво става дума в това предаване.Точно и затова го казах в по-горният пост.
Това предаване е яко комерсиализирано (донякъде и top gear е така) така че е нормално така популярните японски спортни коли на острова да се представя и доста по-добре (ако за момент се забравят за техническите характеристики).Ако си гледал линка,ще разбереш че коментара на другите двама беше нещо от сорта "учудвам се,че резултата с маздата беше толкова нисък".Защо нисък ? Може би яко "бие" алфата с толкова голям резултат и казват все лоши неща за дадена марка следващият път няма да има какво да представят от тази марка ? (освен ако не наемат freelancer автомобили).
Този род предавания си е яко комерсиализиция.Копиране на score board-а от top gear и т.н.Да не говорим за поставянето на жена (блондинка - нищо лично към тях,просто факт) в такова предаване - ами това ако не е "за цвят" и аудитория...Може да се спомена и начина,по който говорят и представят нещата - т.е. държането пред камера.Абе доста може да се говори по въпроса.

ALFA CORSE
26-12-2005, 13:57
Какво значение има дали кара мъж или жена. Важното е, че са карани от един и същ човек. и на мен ми харесва повече Top Gear. Особено новият им е сезон е невероятен. В Fifth Gear може да са по-обективни за разлика от Jeremy Clarкson, но предаването е някак си безразлично.

Вижда ми се нормално RX8 да бие GT GTA...

Bacho
26-12-2005, 15:14
Ето тук може да се види как работи "Ротационния двигател"

http://bk-team.hit.bg/Pictures/wankel.gif

Този двигател егати и компресията прави на горивото преди да се възпламени... :twisted: :shock:

Crusader
26-12-2005, 18:18
Я някой, по запознат да каже като разход как са тия ДВГ? Износоустойчивост и т.н..... А бе има ли бъдеще в тях?

BatVas
26-12-2005, 18:40
Я някой, по запознат да каже като разход как са тия ДВГ? Износоустойчивост и т.н..... А бе има ли бъдеще в тях?

Aбе като разход не са големи - имат по голямо КПД, този последния беше определен за двигател на годината -(ама от кого забравих :frown: ) Та спецялно това поколение ванкелови двигатели - новото казват че е много добро. Само Мазда прави сериино ванкелови двигатели-много е скъпа разработката на такъв двигател и като цяло двигателя е скъп. Мен ме кефи защото е различно и звучи много различно-чух го пред магазина на Мазда срещу ВМА - по случайност минах когато изкарваха червената резачка отт магазина(сигурно сте я виждали през витрината) :D

ShoxXx
26-12-2005, 18:41
Ванкиловите/реоторните двигатели съществуват от доста дълго време, като например Mazda RX-7 също е с ткъв двигател. Самия двигател представлява два ротора с точно 654сс3, които заедно правят 1308сс3. Може би голяма част от вас знаят Mazda RX-7 излиза началото на 90-те години, но и до ден днешен е една от най-предпочитаните коли за туниране в Америка и Япония, където от тези два ванкилови двигателя от по 654сс3 изкарват мощности от типа на 800-900к.с.
Mazda RX-8 също е оборудвана с два ванкилови двигателя от по 654сс3, но се различават от тези на RX-7. Когато Mazda RX-8 излезе като модел първото нещо, което направи е да спечели награда за двигател на годината.
Вярно е, че износването на ванкиловите двигатели е по-бързо, от колкото при нашите любими V4, V6, V8 и т.н., но явно Mazda са успяли да доразработят тези двигатели.
Иначе като сравнение съм гледал един филм точно за Mazda RX-8 231к.с. u Alfa Romeo GT 240к.с. и казаха добри думи и за двете коли, но накрая ги описаха като елегантни бегачки, а не типични резачки, които да оставят всичко след себе си.


Leider verbraucht auch der RX-8 recht viel Sprit. Sein Mindestverbrauch von 9,3 l/100 km spricht eine deutliche Sprache. Doch die positiven Seiten des Triebwerks ьberwiegen. Es ist vibrationsfrei und bei niedrigen Drehzahlen leise, kann aber bei hohen Touren richtig bцse schreien. Wenn jetzt noch die Ьbersetzung etwas kьrzer wдre... der 6. Gang reicht bis ьber 280 km/h.

Motorart Wankel 2
Hubraum 2x654 ccm
Aufladung Wankel
PS - UMin 231 PS - 8200/Min
Nm - UMin 211 Nm - 5500/Min
Motorlage/Antrieb Frontmittelmotor/Heck
Gдnge/Schaltung 6/manuell
Gewicht 1385 kg
0 - 80 km/h 4,6 s
0 - 100 km/h 6,4 s
0 - 120 km/h 8,9 s
0 - 130 km/h 10,4 s
0 - 140 km/h 11,9 s
0 - 160 km/h 16,1 s
0 - 180 km/h 21,0 s
Vmax 235 km/h

Crusader
26-12-2005, 19:30
Тц-тц-тц, доста впечатляващо, но все пак колко живее този ДВГ?

Naso
26-12-2005, 19:49
Живее към 100 000км и след това нови ротори. Мазда РХ-7 (или Мазда Савана) е всъщност старичка, от края на 70те. Разликата с РХ-8 е , че 7 е битурбо, а 8 е атмосферна. Основния проблем (поне така пишат) на Мазда с роторните мотори бил сегментите, които уплътняват ротора към "цилиндъра". Пак според Мазда тоя двигател бил доста по надежден от буталния, щото има само 3 (словом три) движещи се части... двата ротора и вала. Та в РХ-8 с 8мото поколение Ванкелов мотор (който е и ТуинСпарк) Мазда твърдят, че са преборили компресията и тия семеринг.... който кара РХ да казва :?


Сега да не мислите, дека съм некой голем умник ? Нема такова нещо ! Пише си го у википедия-та и за Феликс Ванкел и за Мазда и за другите. Аз само ми беше интересно и почетох преди време... и тормозех бат Енъо да ме просветлява :). Та пак там пише, че и било много трудно с повече от 2 ротора и разхода и бил много голем (те я водят за 2600 кубика).


Между другото Мазда са единствените, които са печелили Лъо Ман с японска кола и с двигател различен от буталния.. Мазда 787

V_G_Z
26-12-2005, 21:24
старите роторни мазди повечето са атмосферни като има и трироторни(мисля че за австралийския пазар) и двуроторни битурбо :)
незнам само каде видяхте че роторния двг е с по голямо КПД :lol: ванкелите горят като самолети и бенз и масло :lol: проблема е че тунингованите изкарват по 30-50 000 км преди да дадат фира .. също цилиндъра(ако може да се нарече такъв) на износен двг рядко изкарва втория ремонт тъй като е със специално покритие(никасил ако не се лъжа) което като се износи и чао :lol: иначе 5-та скорост е по обективно от топ гиър като цяло но е по сухо и скучно... и рх-8 като цяло е по добрата спортна кола макар че на мен не ми харесват и двете :lol:

Abarth
27-12-2005, 00:10
Да ходат да се скрият тия с тоя кенеф маздата :x

ShoxXx
27-12-2005, 01:12
Да ходат да се скрият тия с тоя кенеф маздата :x

Това е най-тъпото мнение, което съм чел в целия форум!!!!!!!!!!!!!!

Bobo
27-12-2005, 01:19
Да ходат да се скрият тия с тоя кенеф маздата :x

И от къде ти дойде тоя акъл :?: Ти такава кола RX-8 виждал ли си въобще :?:

Още едно такова мнение и ще получиш БАН :wink:

MONI
27-12-2005, 10:01
Ми от доста време има РХ-8 по наще пътища....даже последната която видях(е сигурно не са повече от 2-3 макс.) естествено червена беше с теглич отзад :lol:

Venci
27-12-2005, 10:45
През 70-те години се произвежда един автомобил NSU RO 80, ще излъжа от каква народност е. Та той е бил оборудван с ванкелов двг. И тъй като този мотор изкарвал към 100-ина хиляди км, автомобилът се продавал в комплект с още един мотор. Това последното признавам, че само съм го чувал, но би било забавно ако е истина и тук вече възникват :choice: разни въпроси от сорта: Дали и втория мотор е бил със същия номер :lol:

alf
27-12-2005, 11:02
да и аз така съм чувал. освен това въпросното НСУ (немска марка) е било кола на годината заради авангардния двигател. предимствата са му по-малко движещи и триещи се части, липса на възвратно-постъпателни движемия което води до по-малко вибрации и по-плавна работа, по-компактен и лек и както обясни ВГЗ не с по-високо КПД а с по опростени така да се каже работни тактове. разработки имат много фирми включително и ЛАДА, но не се налагат не знам и аз защо... може би от икономически съображения... проблема му е сравнително високия разход и нуждата от специални (скъпи) материали за уплътненията между работните камери. както и да е според мен ако бяха вложени средствата по разработки на нови материали и управление на горивния процес при класическия бутален двг във ванкелния досега щяха да са постигнати по-задоволителни резултати. но единствената фирма която си позволява да екипира серийно автомобили с такъв тип ДВГ си остава мазда... и то по-скоро за екзотиката

bg_alfist
27-12-2005, 11:20
Абе така си е ама тия кончета при кви обороти ги постига 13000. :D :pain:
Заради тая мазда бас съм губил.

WhitePower
27-12-2005, 11:57
нещо което не става с куобатура става с обороти

а и маздата е по лека за мене

mladej_it
27-12-2005, 20:02
Нямам какво да допълня ,запознат съм с най-общото,но е факт че тази кола се ремонтира много много трудно RX-7 съм виждал няколко пъти от които 1-ата беше червена не в движение 2-та беше отвратително жълто преправяна с жигулов двигател (озаконена даже) с някакви свободни съчетания по предния капак щото двигателч стърчеше яко!!! :)

Dodo 155
27-12-2005, 20:57
Нямам какво да допълня ,запознат съм с най-общото,но е факт че тази кола се ремонтира много много трудно RX-7 съм виждал няколко пъти от които 1-ата беше червена не в движение 2-та беше отвратително жълто преправяна с жигулов двигател (озаконена даже) с някакви свободни съчетания по предния капак щото двигателч стърчеше яко!!! :)
Не е труден ремонта, напротив :wink: Доста е опростен ванкела, но както казаха колегите няма голям ресурс този мотор. Проблема, е че ремонта е скъп и няма части за тях :!: Кумът ми имаше намерие да купува RX-7 преди няколко години, но понеже мотора беше издухан и проверихме за части. Излизаше към 15 хил. лв. само частите :shock: :shock:

п.с. Въпреки, че беше духнал мотора, Маздичката се отвиваше много благо :twisted: :twisted:

Dodo 155
27-12-2005, 21:02
Да ходат да се скрият тия с тоя кенеф маздата :x
Карай си Типо-то пич и ги мани тия от Мазда :lol: :lol: :lol:
Те още правят Ванкел, но след някоя и друга година може и да преминат към редови с 2 вала :lol: :lol: :lol:

Naso
27-12-2005, 22:17
Незнам за РХ-7, но Мазда яко си хвалят Ренезис-а. Немал нищо общо с недъзите на предните поколения ротори.


Само ще цитирам -
"The naturally aspirated Renesis produces 238 hp (178 kW) - compare this to 255 hp (190 kW) for the twin turbocharged 13B in the Mazda RX-7.
The Renesis engine won International Engine of the Year and Best New Engine awards 2003. It also holds the "2.5 to 3 liter" size award for 2003 and 2004, where it is considered a 2.6 L engine. Finally, it was on the Ward's 10 Best Engines list for 2004 and 2005."

MONI
28-12-2005, 10:01
Аз не виждам какво ги притесни някой колеги, че Алфа падна при положение, че ясно казаха че е заради теглото, а да не говорим че падна с доста малко както и че ГТ е доста по функционално от РХ-8 поне според мен!!!

Alfamaniak
28-12-2005, 11:28
Според "тежката дума" на AutoBild нещата стоят по следния начин:
Сравняваните коли са:
Alfa Romeo GT 3.2 V6 24V /240hp/
Audi TT quattro /250hp/
Mazda RX-8 Revolution /231hp/
Chrysler Crossfire /218hp/
Nissan 350Z Premium Pack /280hp/

На кой да вярва човек :roll:

http://kiro.alfaromeo-bg.com/AB/Argt.jpg

gigi
28-12-2005, 14:52
Ехе пусни цялото сравнение де.

Dodo 155
28-12-2005, 21:04
Не ми се вярва, че Нисан-а е по-тегъв от ТТ-то :idea:
Но все пак това е АвтоБилд, а АУДИ е немска кола :wink:
Техните коли винаги са бил НАЙ-НАЙ :lol: :lol: :lol:
Само когато разликата е очевадна са отстъпвали ... макар и рядко :wink:

mladej_it
28-12-2005, 21:29
В това колегата е много прав "ауто билд" са адски пристрасни при тях е по очевадно и от предавания като фифт и топ гиар. "ауто билд" имам броеве от 92-а година в които в сравнителните тестове немските модели са на първите 5 места зад тях са всички останали. Това не се е променило до днес когато вече даже е на български. Примерно класацията изглежда така Мерцедес 190 ,БМВ 318, VW Пасат, Опел Вектра ,Форд Сиера и чак тогава Хонда Аккорд,Хюндай Лантра, Алфа 155 ,Ланчиа Дедра,Пежо 405 ,Фиат Темпра, Ситроен БХ.Е това ако не е пристрасно " "моля извинете". Най-добре продавана в Германия Алфа 155 е била именно 92 ако не се лъжа.

Quadrifoglio
03-01-2006, 03:57
NSU Тази марка в момента се казва ауди. Ванкеловите мотори довели фирмата до фалит поради малката им издражливост, а те за да спечелят доверие в хората са давали големи гаранции и после са имали проблеми :)

valio1
09-04-2006, 04:23
Според http://www.einszweidrei.de/ които тестват колите, а не преписват от книжките наколите
Alfa GT 240hp Mazda RX-8 Revolution 192hp

0-80km- 4.7s 5.6s
0-100km-6.6s 7.8s
0-120km-9.0s 11.2s
0-140km-11.6s 15.3s
0-160km-14.8s 21.6s
0-180km-18.7s 29.2s
V max 243km 223km

така че не вярваите на филми диктуван от сценарии