PDA

View Full Version : Съединител ? ? ?



MBlaST
14-09-2004, 19:59
Здравейте на всички.
И така,от няма и месец вече и аз съм горд собственик на Алфа 145.
Колата е страшно запазена и направо ме плени като я видях :wink: затова и я купих.Но искам да ви питам как се регулира съединителя, защото много долу ми отделя,а пък аз не съм свикнал и бих искал да го оправя.Реших първо да ви питам тук за да няма нещо особено и да навреда на хубавата колица.......А и нещо друго да питам какъв разход горе-долу би трябвало да дава тази колица с 95бензин и нормално градско каране БЕЗ ръчкане и газ спирачка?

Предварително ви благодаря!

hf hpe
14-09-2004, 20:24
за боксера несъм напълно сигурен, но на повечето алфи съединителя е хидравличен и не се регулира
провери все пак
ако е на жило е лесно просто натягаш гайката
ако е хидравличен провери дали не трябва да се обезвъздуши системата

Kostadin
15-09-2004, 09:30
за разхода - точно 10 литра, но ако искаш виж и сам:
http://alfisti.ru/146/146.htm :wink:

SIS
15-09-2004, 12:45
Е моят пък отделя много високо и като се изтрие феродовия диск (като започне да буксува) мисля да сменям и притискателен диск с лагер. Надявам се да започне да отделя по-ниско, въпреки че вече свикнах и така :) .

MBlaST
15-09-2004, 13:57
Slavy tvoita kolko razhod ti dava???

SIS
15-09-2004, 15:40
Едва ли ще ти кажа нещо ново, но зависи от карането. Аз я имам сравнително от скоро и не съм я засекъл много точно. В София (всеки ден минавам през центъра-в повечето случай в пикови часове) около 10-11. Извънградско (през Петрохан-доста изпреварвания) около 7. Иначе спокойно каране за 25 лв. (А95) минах 60км. в София на климатик, около 30-40 км. в Монтана на климатик и извънградско 150-160км. или общо 240-250км. Това е около 10-11лв./км. "смесено" умерено каране (без да минавам 4000 оборота). Е два пъти вдигнах 140, ма това не се брои :). Надявам се да съм бил изчерпателен!!! Ако някой друг може да сподели, няма да е зле, за да мога и аз да си направя извод дали колата ми е в нормите или не!

Emus
16-09-2004, 10:01
Ами какво да ти кажа за разхода ..... Моята е 145 Boxer 1,3. От 1 година я имам и общо взето съм установил разхода как се движи. Средно градско каране (в София) ми изпива ~ 11 (без особено ръчкане). Извън града съм я засичал и разхода ми върви от 6.2 до 7 най-вече в зависимост от пътя щото съм от по-спокойните шофьори и гледам стрелката да е около 110 km/h (а и климатика, като че ли не влияе кой знае колко на разхода).

Има и нещо друго. Като я взех ми гореше повече щото не знаех как да я карам :D Гледах все да щадя оборотите, двигателя да работи по тихо, мислех си, че като карам на 5 в града пестя гориво :oops: (не е смешно пъва кола ми е!), а както е известно "оборота прави печалбата" :D

SIS
16-09-2004, 12:49
А сега как я караш? Какви обороти поддържаш? Кога превключваш предавките и т.н.?

Emus
16-09-2004, 15:20
Ами как ... просто гледам да държи около 3000 оборота. Моя двигател е Boxer 1.3 и в зоната на ниските обороти си е направо много слаб. От там идва и високия разход - колата се мъчи и електрониката компенсира като подава по-богата смес. То си се усеща. Ако например е надолнище естествено че можеш да си позволиш и по-ниски обороти, но при нагорнище гледай да подържаш такива обороти, че да чувстваш как колата има мощност и като натиснеш още педала може да набира скорост. Хората с дебитометри знаят как като превключат на по ниска предавка и стрелката пада :-)

Georgi Petkov
24-04-2010, 18:37
Колегата Emus е много прав колкото повече щадиш колата толкова повече ти дава голям разход , аз също имам алфа 145 1.4 boxer и знам за какво става на въпрос.Като си я купих толкова я щадях и котках че приятелката почна да ревнува от колата, за това повече оборот и си свиркаш,все пак да не забравяме че купето е тежко за 1.4 мотор и трябва яко газ когато изкачваш някое нагорнище.

Xtrime7
25-04-2010, 09:55
Колегата Emus е много прав колкото повече щадиш колата толкова повече ти дава голям разход , аз също имам алфа 145 1.4 boxer и знам за какво става на въпрос.Като си я купих толкова я щадях и котках че приятелката почна да ревнува от колата, за това повече оборот и си свиркаш,все пак да не забравяме че купето е тежко за 1.4 мотор и трябва яко газ когато изкачваш някое нагорнище.

Не че пречи нещо,ама видяли че темата е от 2004г

ves_v8
25-04-2010, 11:44
:shocking:
а той колегата Mblast даже я е продал колата заради която е пусната темата:crazy: