PDA

View Full Version : Въпроси относно Алфа 156



bangieff
29-12-2005, 16:14
Здрасти банда,
Намислил съм да сменя старото Ренде и една от алтернативите, които съм си харесал е Алфа 156.
Изчетох повечето от темите, постнати във форума, но има някой въпроси, на които не видях отговор.
Всички много хвалите Алфа, но никъде не видях какви са основните недостатъци на модела (окачване, електроника, двигател, цена на поддръжка...). Ще бъда благодарен ако ми ги разясните.
Мисля да си взема бензинов двигател, но 2л. ли е най-големия? Може би въпроса е глупав, но тази T.Spark система позволява ли да се сложи газ на колата?
Освен това искам да питам каква информация подава бордовия комп.

Мерси

156 m-jet
29-12-2005, 16:23
Ами има и по голям двигател 2.5 и 3.2 ГТА но в БГ не се внасят Заради митото и акциЗа

2.0 ЖТС е наи доброто решение от малките бенЗинови мотори, но и наи скапото :D
2.0 Т.С. е по евтин и састо е добар

Мен ако питаш , един 2.4 ЖТД е састо много добре или 1.9 16 М ЖТД но тои е все ощте мнооооого скап

valjo
29-12-2005, 16:52
ерм
ТвинСпарка позволява газово - газов инжекцион :)

бензиновите мотори над 2.0 не са туин спарк - т.е. те са с по 1 свещ на цилиндър, но както и колегата ти е казал - адски са редки заради акциза


"борд компа" поне на по старите 156ци показва само километри и те тва е
а да и външната температура;)

BatVas
29-12-2005, 17:34
Вземай направо дизелова ако търсиш по малък разход за гориво 1.9 или 2.4 - много добри мотори и много вървят. Това че са по скъпи - ама ако вземеш газов инжекцион пак ще ти струва 1400 - 1800 лева отгоре и много повече ядове, оставаш и без багажник и ред други. 2,4 дизела върви като 2.0 бензин, че и повече.

bangieff
29-12-2005, 17:46
Да ама на дизела предния собственик ще му е скъсал г??а от каране...
Така или иначе никой не каза нищо за недостатъци? Ако ви е страх от публично линчуване за оронване престижа на модела може да ми пишете на ICQто :wink:

BatVas
29-12-2005, 17:50
Ами прегледай темите за 156 и ще видиш колегите какво са поправяли, какво прави проблем, как се отстранява проблема и ще си направиш изводи за недостатъците.
А относно скъсването на гъза от каране на дизелите - Да карани са доста повече от бензиновите - при дизелите на 156 цата като я закараш в сервиза на Ванто - каквото и да са превъртали по километража - компютъра ще ти каже реалните километри :twisted: :D което не може да стане с бензиновата :!:

valjo
29-12-2005, 18:10
недостатъците много зависят от годината на производство
първите 97ма 98ма - имат проблемни предни горни носачи - скърцат
имат слаби тампони на стабилизиращите щанги - там се продава цялата щанга и ремонта е скъп

Вариатор на смукателния вал - досадното тракане в стил "дизел"
това се оправя при смяната на ангренажния ремък с един кит за 7лв

Свещите на ТС-а ако са за смяна - 8 броя - цените са зъбоизбиващи

много инфо можеш да намериш на специализирания сайт www.alfa156.net (http://www.alfa156.net)


иначе всичко останало си е до колко е поддържана конкретната кола

ако окачването е разбито, ремонта е сравнително скъп - има мисля теми с цените на частите, но поне е известно от къде се взимат, и кой го оправя качествено http://www.alfa156.net/images/servizio.jpg

WhitePower
29-12-2005, 18:12
2.4.JTD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ТОВА Е МОТОРЪТ ЗА ИЗТИНСКАТА АЛФА

BatVas
29-12-2005, 18:15
2.4.JTD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ТОВА Е МОТОРЪТ ЗА ИЗТИНСКАТА АЛФА

Трябваше да кажеш за България :D :D :D Щото по истински за мен е 3.2 литра V6 - Alfa 156 GTA :D :D :D Ама не и за наште възможности :frown:

gigi
30-12-2005, 02:01
Всички знаят че аз съм привърженик на бензина ама да кажа че май наистина 2.4 жтд-то е по добрият избор. Както каза Васко във Ванто могат да кажат реалните километри на колата,а бензина може да е скъсан от ръчкане както обикновенно се случва с бензиновите алфи, верно че там няма да се прецака нищо защото няма турбо, и ръчкането не е проблем, ама все пак. А зависи към коя година си се ориентирал дизелака е с различни конски сили. и най слабият 2.4 от 136 коня върви доста както градско така и извънградско където може да се мери с бая по мощни коли.
За оплакванията нека собствениците да кажат, но дори немците признават 156 за много надеждна и хубава кола затова и държи такива цени на вторичният пазар.
На двулитровият бензин единственият недостатък са скъпите свещи и евентуално дебитомер който пък е на немската фирма Бош. иначе е пъргав и не харчи много, а има и със селеспиид скорости.

Aquila
30-12-2005, 07:16
.
За оплакванията нека собствениците да кажат, но дори немците признават 156 за много надеждна и хубава кола затова и държи такива цени на вторичният пазар.

Хехехе верно сме във форум на Алфа,ама чак толкова реклама :wink:
Според мен доста хора казват точно обратното за 156,че не се е оказала толкова здрава,колкото красива, а за цените ... влизаш в по-големите търсачки и като видиш с кои коли е на една цена и ти става ясно колко ги държи :wink:

gigi
30-12-2005, 12:55
.
За оплакванията нека собствениците да кажат, но дори немците признават 156 за много надеждна и хубава кола затова и държи такива цени на вторичният пазар.

Хехехе верно сме във форум на Алфа,ама чак толкова реклама :wink:
Според мен доста хора казват точно обратното за 156,че не се е оказала толкова здрава,колкото красива, а за цените ... влизаш в по-големите търсачки и като видиш с кои коли е на една цена и ти става ясно колко ги държи :wink:

Малко от разни статии :
"... Ако изборът на автомобил обичайно се свежда до въпроса "По любов или по сметка?", возилата от Апенините никога не са имали особен шанс по втория параграф. Тук Alfa Romeo 156 готви нов шок. Италианският седан е на път да сътвори революция, защото освен с красота определено бие по конкуренцията с непозната до този момент надеждност. Изненадата сервират статистиките на техническите служби в Европа, според които 156-ицата е на път да създаде съвсем различен имидж на марката. Оказва се, че качеството на изработката съответства напълно на външността на апенинката - факт, който изглежда бързо бе забелязан от собствениците, защото цените на употребяваните екземпляри поддържат направо невероятни за Alfa нива. 156-ицата се обезценява само с 2-3 процента повече от всепризнати шампиони като BMW 3 и Audi A4...
...Добрата новина е, че дори педантичните понякога до дразнеща степен германци признават отличното качество на изработката на 156. Единствените критики в това отношение са отправяни към недостатъчната защита на лаковото покритие към "бомбардировката" от малки камъчета, която неизменно съпътства високите скорости по магистралите. С времето "цъфват" и уплътненията на вратите, но като цяло сглобката е на непознато до този момент за италианците равнище...
...Колкото и странно да звучи, на електрониката на 156 може да се има пълно доверие. Единственото, което понякога се налага, е смяна на изгорял бушон. Проблеми могат да възникнат по-скоро по вина на предишните собственици, които обичат да помпат още мускули под предния капак с чип-тунинг...."

Не ми се пише всичко сега обаче ако отвориш на адак сравненията за надежност на колата 156 е бая па напред от лидери като бмв3 и др такива сега не ми се търси къде беше, но като имам време ще го постна.
А и колега имам познати който накупуваха А4-ки и сега ревът предницата име е страшно чуплива и скъпа имат и др неприятности. а за цените говоря процентно тъй като още като нови повечето бмв- та например са по скъпи от алфата. а да речем ауди а4 и 156 са почти на една цена 98-99г са около 10 000 15000 лв :wink:
Тъй че незнам къде видя толкова преувеличение.

santo_traficante
30-12-2005, 13:29
?? ??? ?? ?????? ??????? ?????????? ?? ?? ? ?????? ???? ?? ??????...
???? ??? ????? ????? ?? ???? ???? ?? ???????????? ??? ?? ? ????? ?? ???????? ????????? ?? ???????? ???????? ?? ?????? ???? ?? ?? ?????? ?? ICQ?? :wink:
??? ?????? ????? ?? ??? ????? ???? ? ?????? ????? 156 ???? ?? ????????????? ?? ??????? ????? ???? ?? ?? ??????? ? ???? ????? ?? ?????:)? ????? ??????? ?? ???? ?? ??? ?? ?? ?????????? ??? ??? ????? ?? ?????????? ????:)? ?????????? ???? ???? ?? ? ???? ?? ????? ???? ?? 98? ?? ????:)? ?? ??????? ?? ?????? ?? ???? ???? ?? ?? ???? ?? ??? ????? ?????:)???? ?? ?? ???? ?? ???? ?????? ?????? ????? ?? ??????? ?? ???? ?/? ????? ???? ? ??? 525??? 99?:)? ???? ???? ? ?? ?????????:)??? ???? ?? ?? ????????? ?? ?? ?????? ????:)?????? ?? ??????? ?? ? ???...?? ??? ????? ?? ?? ????????:)
________
Opiate rehab dicussion (http://www.rehab-forum.com/opiate-rehab/)

156 m-jet
02-01-2006, 13:06
Алфа 156 даржи просто НЕВЕРОЯТНО висока, За класа и модела си цена в Германиа и Италиа :!:

Пасат варват по евтино :!:

Ако обаче я сравняваш с БМВ или МБ , естествено е по евтина, но тя и като нова е с около 20% по евтина от тях, оттам идва и раЗликата на старо

А що се отнася до Здравината.........ами моита е на 55.000км и не сам пипнал НИЩО по нея, карам я от чисто нова :!:

.

bangieff
03-01-2006, 16:14
Благодаря на всички за мненията.
Ако не ми мине котка път сигурно ще се присъединя към клуба :)