PDA

View Full Version : какво да се гледа при покупка на Alfa Romeo 156 ?



15-09-2004, 12:23
Zdraveite, az sam nov za tozi klub i za sega ne sam sobstvenik na Alfa no do 1-2 sedmitza jivot i zdrave shte stana.

Vaprosa mi e za Alfa 156 zashtoto sam se nasochil kam neia, moje li da mi pomognete s informatzia za avtomobila, kakvo triabva da gledam kato go kupuvam, ima li modeli koito opredeleno triabva da se izbiagvat i t.n.

Predvaritelno blagodaria na vsichki koito pishat:)

JOVANI
15-09-2004, 13:01
tuk ima hora s takiva koli, te shte te informirat nai dobre, no kato cialo kolata e dobra :D

KGB
16-09-2004, 01:20
Ако споменеш и с кой двигател ще е красивацата :?:

Иначе...има един списак на alfaowner.com

OK...check the bodywork, check that there are no mismatching panels, large areas of discoloration or signs of fresh paint round the window rubbers are usually a good place to check (compare inside the engine bay with the external body colour), all of which probably indicate accident damage.

Don't be too concerned if you find evidence of the bonnet being sprayed...most get badly stone chipped due to the aerodynamic design and therefore before they are sold they are usually sprayed.

Moving on... check the main electrical functions wipers, windows, lights, etc... try putting the main beam and wipers on at the same time. Does the battery warning light glow? if it does it will need either a battery or a alternator before winter arrives, could also just be a bad earth. Check the headlights for cracks, check the functioning of the various switches and gauges, electrics are Alfas weakness I'm told? (Touch wood, had no problems with mine)

Check the brake pedal does not go to the floor if pressed hard for a long time and check the gear change for clean engagement. Yes they all squeak after a while.

The engine should be run up to temperature, check the exhaust for smoke (especially on turbocharged models), check the condition of the breather look for brownish mayonnaise, the condition of the oil filler cap inside again white deposits can indicate head gasket or other serious problems or it could of been used for short journeys! another bad state of affairs anyhow also the colour of the water coolant it should be clear green or blue not thick or dark brown.

Listen to the noise of the engine, then depress the clutch and engage first gear. Whatever noise has disappeared was coming form the gearbox, what remains is from the engine. Also check the condition of the engine oil on the dipstick. The lighter brown the better, if it is thick black then run away...!

Check tyre wear, uneven patterns could imply a bent chassis or just bad tyre maintenance.

Always take it for a test drive! can you believe some people buy cars without driving them, check that the car tracks in a straight line with no steering input and also remains straight under braking. Find a large open area and complete several lock to lock turns also in reverse listening for any noises. Try the handbrake when moving - seized rear callipers will mean uneven braking or no braking.

Whilst test driving the car find a even road (not up or down hill) stay in fourth gear at a strict 30MPH and floor it, if you get a rattling noise from the engine area the car is in need of a tune up of some kind of service...negotiate the price down to compensate the costs.

A couple of items to check when you have the car in a more suitable location is the front suspension bushes/arms also the timing belt tensioner, but you may have to go with your gut feeling on that one, like you normally would have to on any car you buy.

If this helped you purchase a car, please leave a message on the forums for people to read...

Hristo_156
16-09-2004, 12:19
Много съм доволен от моята 156-ца. Стабилна, бърза и бая красива кола.
Знай, че Т.Спарковете си имат един фабричен дефект - не е фатален. Една от проверките ти трябва да е да се ослушваш за тракане като от дизел на празни обороти. Това е причинено от един вариатор на вала на всмукателните клапани. Аз го имам този проблем, други във форума също го имат. Шумът се появява, след като двигателят загрее леко (поне при мен е така). Има моменти когато изчезва (например като дадеш газ над 3-3500 оборота). Важното е, ако го има да го ремонтираш едновременно със смяната на ремъците, която е задължителна, когато взимаш кола "секънд хенд". Трябва изрично да кажеш това на сервиза иначе ще ти сменят ремъците само и толкоз. А после за ремонта на вариатора ще дадеш отделно още 190 лева.
Ако се сблъскаш с този шум, а в същото време колата отвсякъде не е за изпускане, не се колебай, взимай я! Естествено използвай наличието на дефекта, като коз за пазарене за отбив.

Непременно отиди с колата за сервизен преглед в сервиза на Ванто Трейд или Ауто Италия. Там ще я качат на компютър и датчиците на колата ще си кажат всичко за нея, без това дали километражът й е реален (последното се отнася за бензиновите модели). При JTD-тата компютърът ще ти каже дори и реалните километри на колата, независимо какво пише на таблото. Ако е гърмял ербег, в следствие на челен удар и после е сменен, компютърът е в състояние да хване това събитие. Даже показва и какъв е бил пробегът на колата в момента на удара - поне така ми казаха, когато тестваха моята.

Не пести пари в сервиза и поискай да ти направят всички тестове, включително и за геометрия на колата - много важен тест. Да проверят също и състоянието на осемте свещи и степента на компресия на всички цилиндри - препоръчително е на студен двигател.

Лично провери с пръст дисковете на спирачките отпред и отзад. Идеалният вариант е да са равномерно полирани и почти да няма ръб между периферията на диска и полираната част. Ако полираната част на диска е доста вдълбана в него, т.е. има як ръб това означава голям пробег или пък яко градско каране.

Естествено, показателно е също как изглежда салона на колата като цяло, включително педали, волан, лост за скорости, седалката на водача (особено в лявата и част) и т.н. и т.н.

Уплътненията на челното и задното стъкло, трябва да са положени перфектно от фабриката, иначе означава, че е имало смени.

Когато ти предават ключовете за колата, коректно е да ти дадат три ключа: два за обща употреба и един мастер ключ (различен по форма от другите два). Към тях задължително трябва да имаш ALFA CODE Card, и още една друга кодова карта, в случай, че колата е с фабрично авто-радио.

Почти всички 156-ци вървят фабрично с лети джанти с размер 6,5Jх15 H2 с осем дупки или 16-цолови с пет по-големи дупки. Някои продавачи се ебават с клиентите и продават колата с обикновени джанти. А после продават джантите "на парче", за да спечелят повече мангизи. Ако все пак е със стоманени джанти, поне да има оригинални тасове, иначе ако трябва да ги купуваш са по 60 кинта единият само.

След като я купиш, смени й веднага маслото в ДВГ (повечето препоръчват Selenia 20K for Alfa Romeo), масления филтър, ремъците (напомням пак и за вариатора, ако трака), въздушния филтър - това са азбучни истини, не го измислям аз. Провери, и ако колата е направила съответния пробег за смяна на антифриза, смени и него.

Това се сещам, засега. Иначе си се насочил добре, ще останеш страшно доволен. И не забравяй, хванеш ли се веднъж с Алфа Ромео - остава вечна страст, почваш да й купуваш това-онова, като на красиво гадже. :D

Успешен избор и късмет!

Kolio
17-09-2004, 02:52
Zdraveite stastlivi Alfa-sobstvenici i nai-vece hristo. Do niakolko sedmici iskreno se nadiavam da se prisuedinia kum vas s edna krasavica 156. Ot 6 meseca imam Astra G 2000god 1.4 16V i sum (biah) mnogo dovolen ot neia, no predi niakolko sedmici moi priatel vnasiast koli se vyrna ot germania s edna 156 srebyrna 2.0 T.S. i mi ia dade da pokaram- ot tozi moment karaiki Opel-a se cuvstvam siakas karam ucebnata Lada 2105 ot shofiorskia mi kurs!!! Prosto se vlubih v tazi ALFA!!! Ta sega pusnah Opela da se prodava(daze go zakarah na avtokusta) i v momenta, v koito vzema parite hukvam za niakoia ALFA. Vyprosa mi kum vas e kum koi dvigatel ste me nasocite-kolko realno goriat 2.0 T.S. i 1.8 T.S. , zastoto moia aver s Alfata mu davase kym 15 gradsko( za Stara Zagora stava duma) tova normalno li e? 1.8 i toi li ste gori tolkova? a vyrvi li tolkova kato 2.0? Za dizelite znam ce sa Common Rail , no vse pak ne se li gubi useshtaneto , kato pri benzinkite-vse pak smeniam Opela imenno zaradi useshtaneto :wink: ili puk 2,4 JTD 136k.s e o.k MOLIA VI POMOGNTE MI KOI DVIGATEL DA IZBERA i stiskaite palci skoro da prodam Astrata ce da doida na Italfesta v Kazanluk.

Kostadin
17-09-2004, 08:22
разхода при 1.8 и 2.0 е почти еднакъв да не кажа,че дори няма разлика, но ти сам каза,че взимаш ALFA ROMEO заради усещането тогава не мисли, а си вземи 2.0 T.SPARK това е едно истинско бижу и поздравления за правилната ориентация :D :D :D

pooh
17-09-2004, 09:51
...

17-09-2004, 09:53
Blagodaria mnogo za mneniata i savetite na vsichki.
Kakto kolegata taka i az samo vednaj se kachih na 156 i zabravih Seat-a ot koito inache biah dosta dovolen:) V momenta gledam za dobar ekzempliar na 156 i estestveno za pazar na Seat-a no za sajelenie predlaganeto na 156 e tolkova slabo che ne ti ostava mnogo za izbor.
Po otnoshenie na dvigatelia si mislia che 1.9 JTD bi mi dopadnal naj mnogo(v momenta karam 1.9TDI), a i patuvam dosta okolo 35-40 000 km na godina, no v kraina smetka shte kupia benzin ako ne nameria.
Ako niakoj ot vas e reshil da si smenia 156-tzata ili pak prosto prodava moje da se obadi za da ia pogledna.

JOVANI
17-09-2004, 11:29
Vidiah 156-ca na dve mesta da prodavat, no ne vidiah s kakv dvigatel biaha. Ednoto e na avtokashtata do karaulkata na Gorubliane, a drugata e v edna avtokashta po novia bulevard, koito otiva ot CUM kam ARENA.
Super sa tezi kolichki:)

pumukle
17-09-2004, 14:02
РК,виж тези обяви, може да ти хареса нещо
link1 (http://www.mobile.bg/cgi-bin/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11094667726253898&f1=details)
link2 (http://www.mobile.bg/cgi-bin/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11093189455981926&f1=details)
link3 (http://www.mobile.bg/cgi-bin/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11086788940781142&f1=details)
link4 (http://www.mobile.bg/cgi-bin/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11092285592000211&f1=details)

И задължително провери в някой от фирмените сервизи на колко реални километри е колата която харесаш. При JTD това е възможно

valjo
17-09-2004, 14:30
Vidiah 156-ca na dve mesta da prodavat, no ne vidiah s kakv dvigatel biaha. Ednoto e na avtokashtata do karaulkata na Gorubliane, a drugata e v edna avtokashta po novia bulevard, koito otiva ot CUM kam ARENA.
Super sa tezi kolichki:)

Тая автокъща към АРЕНА се казва Кончето, и там цените са винаги с 1500лв над където и да е другаде, като колите обикновено не са в добро състояние (аз съм гледал там поне 7-8 и май вече няма да стъпя)

тая 156ца там е близо 18000лв и е бензинова, което определено не си струва (или 1.8 или 1.6 някаква такава)

Kolio
17-09-2004, 17:10
Merci za obiavite i az gi gledam na den po 5 pyti , obace da si kupia ALFA s tasove... ne merci ,az na Opel 1.4 kupih novi leti janti FONDMETAL za 800 lv, ama sega kato go prodavam nabutvaciata e iaka. taka ce alfata zadyljitelno ste e s leti janti i ЗДЪЛЖИТЕЛНО НЕ С ТАКА НАРЕЧЕНИА "МАХАГОН"(ГОВОРИА ЗА ПЕНСИОНЕРСКИТЕ ДЪРВЕНТИИ ВЪТРЕ), А С АЛУМИНИЕВ ИЛИ КАРБОНОВ ИНТЕРИОР. Имайки предвид обаче, че ште имам към 14х. лв май ште пропусна дизелите :wink: пък и след 1.4 90к.с. ми се ръчка яко... :D
А можете ли да ме упътите от каде да купя ремък, масло и филтри- кои марки, къде да отида да ги сменя и колко горе-долу ще струва. За София питам. Штото днес направих една пробна обиколка тук в Стара Загора и сервизите като чуят нещо различно от ОПЕЛ ФВ или ФОРД вдигат ръце и не се занимават с "тия италиански боклуци", пък и хем нямало части за тях, хем били скъпи- вобще едва не ме набиха, че ще сменям Опела за Алфа...

KGB
17-09-2004, 21:01
Във ВантоТрейд има всичко..масла, части...някои казват, че са малко по-скъпи (в сръвнение с арабине на Цар Симеон :) ), но пък за сметка на това са 101% оргинални.

Ако нямат нещо го доставят за една седмица...на мен ми доставиха едни тапи за вратите за 4 дена :wink:

Относно двигателите:

Ако имаш парите взимай 2.4JTD по-добре е от 2.0Т.С. лично на мен ми харесва двапъти повече и двете съм ги карал.

1.9JTD също е много добър...не съм карал 156 с такъв, но моята е с този двигател и съм много доволен.

Вчера ходих до Банско и обратно през Самоков, че там има хубави завои с нов асфалт.. :lol: е разхода ми беше 5.2л. Градско е около 6.5л. като се имат в предвид задръстванията в София. И двата разхода са с включен климатроник.

QVto може да каже колко харчи неговата (2.4жтд) в нон-стоп реисинг моде :wink:

Kolio
19-09-2004, 13:14
KGB не забравяй, че на 147 1.9 е 115к.с ,а на 156 е 105 и плюс това е по-лека. Все пак ми се иска като сменям Астра 1.4 90к.с. да взема нещо по-така :wink: и освен това колкото и да гори бензиновата Алфа, ако Quadro е прав, че сервизирането на 2.4 дизел е към 1000 :shock: лева... Всъщност прав ли е? На твоята колко горе-долу излиза смяна на ремък + ролки +филтри+ масла ? А на бензинова същата сума ли ще е?

KGB
19-09-2004, 21:21
156 има и с 115к.с. :wink:

Смяна на масло, филтри (климатик, въздушен и нафтен) ми е към 160лв. в сервиза на АутоИталия. За ролките и ремъците не знам....колата още ми е нова. По книга се сменят на 120 000км. и до сега няма случей на дизел със скъсан ремък.

Бензина по книга е на 60-70 000км. НО за да нямаш проблеми и то много тежки е добре да ги сменяш на 50 000км.

Не знам от къде ги е взел тия 1000лв. :wink:

KGB
19-09-2004, 22:20
И още нещо доста важно за дизел....Дебитометър (AirFlowSensor)...

При смяна на въздушния филтър, ако не го поставят като хората и проникне прах сензорчето дава фира...а то струва към 500-900лв.

Признаци по които може да разбереш, че дебитометъра е заминал...колата почти няма мощност до към 2500 2700 обората след което рязко дърпа. Един начин за проверка е, откачаш буксата и караш фактически без дебитометър ако колата върви повече, значи е заминал....Ако е ОК или ако е нов колата ще върви много

Dexer
20-09-2004, 00:05
1000 leva sa nerealno mnogo - za S klasa daje!

Bobo
20-09-2004, 10:13
Знам какво има предвид Quadrifoglio - дизелите са с турбо което си има поддръжка. Предполагам няма да купиш чисто нова 156 за да не се грижиш че на 120 000 трябва да се смени турбото така че която и да купиш на старо тя ще е над тези километри и съответно 2000 лв. турбо за смяна. За мен 2.0 TS е много по добър от 2.4 JTD и като динамика и като поддръжка единственното което трябва да си помислиш е дали за теб има значение 10л/100км бензин или нафта това е за градски условия за извън градско дизела харчи по малко.

Hristo_156
20-09-2004, 11:49
Да продължи темата за 156 и кой е най-добрият двигател, което е доста относително разбирасе.

Моята е 1,8 засичах я няколко пъти извънградско по магистрала и по нормален път с климатик и без климатик - разходът ми варира от 6,7 литра когато карам в рамките на 110-120 кмч и около 7,1 литра ако поддържам между 120-140кмч. Ако я натисна повечко отлита разхода нагоре естествено. Градско също засякох - около 11 литра на сто. Така между другото е и по книжка (11,4 литра/100). Така, че изводът е ако гледаме показанията по книга, че май наистина по-добре е 2,0 ТС отколкото 1,8 по отношение на разходо на гориво и динамични качества. Преди да я взема моята и аз доста се поколебах кой двигател да е. Тук във форума всички ме съветваха да взема 2,0, но аз за себе си реших да е по-малкия двигател. Като лично мой извод за динамиката на 1,8 ТС, вече я карам 3 месеца изминах 4 000 км, е че 1,8 не е хич за изхвърляне. По-бавно набира на 3-та и 4-та при по-ниските обороти. Обаче мина ли 2800-3000 оборота направо отлита. Един пример - неделя се върнах от Русе и баира преди Витиня с четири човека в колата и малко багаж съм го качвал на 5-та със 120 кмч, без и грам мъка за двигателя, при положение, че педала на газта ми беше на 40 % натиснат.

Като данъчно бреме 1,8 срещу 2,0 е малко по-евтино. Имам предвид данък ППС, който се базира на конските сили, но разликата не е голяма. Също има икономия и от гражданската - малко по-голяма. Но тези неща са просто недотам важни.

Относно 2,4 JTD:
Със сигурност ако ще да взимаш JTD му направи щателна проверка особено на двигателя и турбото. Лично видях едно момче във Вантотрейд в сервиза, три седмици след покупката на 2,4 JTD, оплакваше се, че се е наложило да сменят турбина и сумата е била около 3000 лева, имаше и други поражения. Та на него с ремонтите колата му се беше вързала на 20 000 лева, пробегът и беше 120 000 км, внос от Италия. Причината е била, че въздушният филтър е бил на 50 000 км :evil: :evil: :evil: - просто се чудя какви тъпаци карат такива хубави коли в Италия, това са истински душмани.

Чао

KGB
20-09-2004, 12:59
Bobo, моята харчи градско 6.5л с климатроник....На Светльо 147-цата харчи 11л градско....а неговата е само 1.6

На Пламен 2.4жтд харчи 8л с неговото каране....ако кара бензин по този начин ще отиде към 15л.

За какви 10л... ми говориш :lol:

Bobo
20-09-2004, 13:51
Петко на 2.4 JTD и дават почти 9 градско а на карането на пламен харчи 10 - Все пак нека той да каже. А за 2.0 TS мога да кажа че на мойто каране харчи точно 10.5 а в момента ми харчи 8 защото я карам до 3000 оборота. Да речем че 156 харчи малко повече защото е по тежка но цифрите които обявявате 15/100 ???? е нереално за кола която е наред. Така че при градско каране разликата е около литър, при извън градско е доста повече но както казах човек трябва да си направи сметката дали иска да кара с нафта или с бензин. За предимствата и недостатъците всички вече знаем (особенно след вчерашната гонка :wink: ).

Quadrifoglio
20-09-2004, 14:19
156icata mi harchi 9.5
pri takova karane 145icata QV mi harcheshe 14 i poveche

Bobo
20-09-2004, 14:36
като и видях състоянието на твойта 145 - нищо чудно да харчи 14 бензин след като харчи и 1л 100 масло.

DiStefano
20-09-2004, 16:06
що бе не е верно че примерно 1,8 ТС харчи повече от 2,0 ТС ... сега 1,6 да щото му е тежичко ама ...

Hristo_156
20-09-2004, 17:06
що бе не е верно че примерно 1,8 ТС харчи повече от 2,0 ТС ... сега 1,6 да щото му е тежичко ама ...

дистефано, ако репликата е към мен - едно уточнение:

Имах предвид, че по книжка разликата между 1,8 и 2,0 за извънградското е 6,4 л./100 за 1,8ТС, срещу 6,7 л./100 за 2,0ТС (говорим за 156-ца седан естествено). За градското разликата също беше доста малка, пак от порядъка на десети от литъра в полза на 1,8ТС. Така, че наистина 1,8 харчи малко по-малко. Но много хора препоръчват 2,0 заради по-голямата мощ за сметка на съвсем малка разлика в разхода на гориво.

Да допълня друго, в сервиза ми казаха, че 2,0 има по-скъпо обслужване на ремъците, така и не разбрах защо :oops: , дали нямаше един ремък в повече от 1,8 или нещо от този род, б.ли му м....та.

KGB
20-09-2004, 23:34
Bobo, на Пламен 145тицата си беше в добро състояние...

На моят приятел Ангел 145тицата 1.4Т.С. харчи 10 градско, като той я кара супер икономично и неговата дори няма климатик.

Аз моята ако я карам като него ще ми харчи 5.8л градско с климатик.

Пламен ако не я кара неговата в ресинг моде...ще му даде около 8 със сигурност.

А за гонката да видяхме....чук от едната страна от другата не видях ама и там нещо се поправяше...така, че аз предпочитам да сам на една кола зад бензинови бегачки на 1км. и след това да си тръгна или само да гледам как се млати с чука 8) и това при положение, че дизелака тръгна зле на старта

Kolio
20-09-2004, 23:59
Днес имах ангажименти в София и естесвено намерих време да обиколя повечето Алфи за продан(не че съм продал Астрата). И съм абсолютно шокиран :shock: :shock: :shock: !!! По-големи боклуци не бях виждал да се продават!!! Тия хора просто се бъзикат!!! Как не ги е срам да продават тези коли!!!
Но да разказа по-подробно....
Първо отидох в "Капитолия" защото там имаше обява(в мобиле.бг може да видите за какво говоря) за 1.8Т.С. 2000г. за 13999лв. Там такава кола няма... Вчера я продали.... Услужливо ми предложиха да кажя каква Алфа точно искам и те до :shock: ДЕН -ДВА :shock: щели да ми намерят... Дори попълних талон за предварителна заявка, в който посочих всичко от вид двигател през изминати километри, екстри, че и цвят :wink: направо като на магазин за нова кола се почувствах. Единствено проблем възникна като поговорихме за цената... Аз предположих, че щом като 2000г е обявена за 13999 и търсят реална цена към 13200-3000 значи 98 или 99 каквато аз "поръчах" с същия 1.8 двигател ще е по-евтина. Да ама не! Тази 2000-та година била абсолютен боклук и затова била евтина, а те ще ми докарат перфектна кола и затова и цената ще е минимум 14 000. Понеже им видях повечето обяви в МОБИЛЕ.БГ да ви кажа ли колко още модели коли ги нямаше там... Най-вероятно всичките са ги продали вчера :wink: Отделно, че ми предложи и една ГТВ с огромен надпис ПРОДАДЕНА на нея... Всъщност не била продадена ама табелата така си стояла...
Разочарован отидох до СТАРАУТО да видя там една 2.0 за 13590 лв.(пак Мобиле.бг)... Като отидох в автокъщата оглеждам се насам-натам - няма я! Викам и тая са я "купили вчера" :wink: Но като погледнах по внимателно в едно от гаражчетата им какво мислите видях... Въпросната 156 се китосваше мощно отзад(и от двете страни) броня нямаше... задния капак и той... но викам си нищо-удар отзад вазното, че не е отпре... като се загледах отпред обаче... челното стъкло 2003 година, предната броня с празни дупки вместо халогени... и разни други екстри отпред безспорно доказващи як челен удар.... Беше на 87 хил. км :lol: :lol: :lol: само дето педала на съединителя вече беше станал гладък като стъкло, бялата черта на дървения волан половината беше изтрита, на скоростния лост също вече липсваше схемата на скоростите-и тя отдавна изтрита, а салона беше в таков състояни, че просто не ми се говори... :x но-най голямата изненада беше, че климатроника не духаше нито топло, нито студено, абе пускаш го а той все едно не си го пуснал- най-вероятно било изгоряло бушонче :lol: след като се съгласиха с всичко, което "открих" за тая хубавица ми предложиха да дам 12000 лева и да си стиснем ръцете... :evil: :evil: :evil:
Потресен тръгнах към Горубляне... там вече не ми се пише ама подонби изпълнения... освен това АЛФА с лети джанти и музика изглежда не съществува... май само пенсионери я карат тая марка :wink: но това звучи нормално като се има предвид, че 6 годишни дизели са на по 60 000 км :evil: :evil: :evil:
Тръгнах си към СЗ и по пътя се отбихме в Пловдив да видим и там как е...
Еми там е по зле и от СФ
Имаше една 156 само(обиколихме всички автокъщи), която беше 1.8Т.С. много готин цвят, но: (има едно малко но)
беше удряна от градушка
беше леко чукната отпред
беше леко чукната отзад
не и работеха нито ел.стъкла, нито ел.огледала
като я запалих оборотите и "играеха", а като пуснеш климата направо едва не загасваше
естесвено с тасове
за 12500 ми я предложиха и нежно им отказах
НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ВСИЧКО!!!
тази последнат Алфа беше 12.97 и задната скорост беше точно срещу пета!!!!
:shock: :shock: :shock:
При положение, че всички които гледах досега, задната им е с халка, която се вдига нагоре като при ОПЕЛ. Това ако някой може да ми го обясни...
С една дума пак ще се ходи до Германия...
Хич не ми се отива, ама... ми се кара свястна АЛФА, а тука определено няма. :cry:
Все пак останаха още няколко обяви за разглеждане, а и "Автооказион" излиза на 22-ри... да се надяваме...

Quadrifoglio
21-09-2004, 00:29
почти всички 156 преди 99г. са с такава задна

Quadrifoglio
21-09-2004, 00:36
А Бобо моята 145 не беше толкова специална и толкова хубава колкото твоята но все пак харчеше не повече от 300гр. масло на 1000км. А на този който ми купи алфата каза че му харчи 11 в града но той карал супер икономично а и все пак нямаше да правят дизели който да харчат колкото бензините и на всичкото отгоре да струват повече а най- странното е в по голямата част от страните от западна европа като иключим скандинавските дизеловитв автомобили държат 90% от продажбите

valjo
21-09-2004, 00:37
абе как не ви омръзна да се карате :?

дизел бензин дизел бензин, секи да кара квото го кефи или квото може да си позволи да купи/поддържа и мир да има ....

мойта 1.6 харчи 14/100 градско и 10/100 извънградско, без претенции да карам кой знае как ...

а на Пламен QVто аз лично го видях в сервиза на Ванто отдолу, и е цялото в масло, може да е станало така след като го е продал :shock:
задните му дискове бяха ръждясали, тук по-спецове ще кажат от кво е това

KGB
21-09-2004, 01:05
Е ти нищо не си видял....

Когато търсихме за един приятел 145тица....се нагледах на какво ли не...няма такава в БГ автокъща която да не е била размазвана...

Една без предница ни я даваха за 4000лв. защото била 1999година... :lol:

накрая с голям късмет взехме една от горубляне...на един човек от Благоевград....това беше равносилно на 6тица от Тото-то.

В Капитолия си гледал ГТВто на Ники....едно черно с новата решетка нали???

Обарни се към Quatrofoglio....той може да ти помогне....

п.с: Алфата е скъпо удоволствие...все пак...като махнеш мито, печалба, докарване...и оставят към 5 000- 6 000евро....а за тия пари за сега нормална 156тица няма....освен ако си нямаш връзките.

Ония ден гледах една до салона на Нородните Коли на околовръстното...може да отида да я погледа и ще ти пиша в какво състояние е.

DiStefano
21-09-2004, 09:48
Kolio ako kupuvash - QV-to samo moze da pomogne ... az tarsia kola ot veche 1 mesec she stane i poviarvai mi seki den obikaliam kato lud
a v STARAUTO taa 156 e tam nishto che ne si ia videl ...
obache zaden lev kalnik e celia v KIT i zatova sa ia zatvorili v barakata dokato ia opravat ...

Alfa User
21-09-2004, 09:55
Относно консумативите - наистина дай малко повече пари, но да са оригинални и препоръчаните от Алфа. Аз карам с масло Selenia Gold, а филтрите (маслен и въздушен) са Champion - също така внимавайте с бензините (съответно нафтата). Аз си намерих що-годе свястна бензиностанция, бензина от която не ми прави проблеми и колата върви добре. Не искам да правя антиреклама, но вече в Shell няма да стъпя :evil:

Hristo_156
21-09-2004, 09:57
KGB е напълно прав за цените на свястна 156-ца - хич не са ниски.

Kolio, тъй и тъй говориш, че ще ходиш в Германия да търсиш. Това е правилното решение. Виж преди това :
http://www.mobile.de или http://www.autoscout24.de .

Една справка затова колко ми излезе моята:
1.Цена на колата в Германия - 4500 евро /9000 лева/
2.Транспорт до БГ - 960 лева с евро сертификата
3.Вносно ДДС - 2630 лева
4.Ремонт (в т.число части и труд), но много сполучлив - 6500 лева
5.Отбив 850 евро (1700 лева) от първонабчалната цена, защото колата не отговаряше на суперлативите, че била "леко чукната", а беше бая фрасната. Смених и 20 броя части, да не ги изброявам сега.
6.В общата сума не включвам регистрация в КАТ, застраховка пълно каско, маркировка и т.н., което се вързва на около 1400 лева още
Всичко моята красавица ми излезе приблизително - 17000 лева. Като имаш предвид, че беше с обикновени черни джанти, дори без тасове. Аз не издържах и преди месец и взех много готини лети джанти чисто нови за 720 лева от магазина в Дружба до разклона за аерогарата в близост до бензиностанцията на Петрол. Също така е имала СД-чейнджър управляем от основното авторадио, но са ми го демонтирали - видях буксата в багажника :evil:

Това е суровата истина, за да притежаваш това удоволствие.
Иначе моята е от град близо до Мюнхен, регистрирана е там през май 1998 г., на реални 64 000 км беше - увериха ме от сервиза на Вантотрейд след доста сериозен тест и след смяната на ремъците. Много е запазена и отвън и отвътре. Сервизната книжка е водена коректно и отговаря на километрите й.

Гледай оптимистично, ако си купиш 156-ца ще видиш за какво става дума. Освен другите и качества, като динамика, красота и т.н. и т.н., тази кола има невероятен баланс и се държи на пътя, като залепена с магнит. В завои се държи изключително стабилно и превъзхожда всичките си посестрими от този клас - факт.

Желая ти успех и голям късмет при избора.

Kolio
21-09-2004, 10:02
Не казвам, че 12 000 хил. е нормална цена, но зимата като си купвах Астра-та гледах 20 Астри и дори и тази, която беше в най-лошо състояние изглеждаше перфектна в сравнение с Алфите, които гледах вчера :x
Вчера бях потресен от това, че кокото и пари да имах нямаше какво да се купи...(не претендирам, че съм видял всички АЛФИ в бг) тези цени ми ги казваха продавачите дори без да се "циганя", разбираш ли... просто като огледам колата и те ми ги казват тия цени... ако бях показал интерес сигурно и за 11 щяха някоя да ми дадат... Мисълта ми е,че карат уникални боклуци. Аз също съм ходил до Германия за кола и най-вече както писах в първия си пост имам много добри приятели, които вкарват коли от 15 години, ама такива боклуци никога не съм видял да докарат. Проблемът е,че такива Алфи много трудно се намират там и ако отида(или им поръчам те да ми вземат) за да бъде в добро техн. състояние и да е на добра цена трябва да чакам доста време... а аз без кола не мога.

Kolio
21-09-2004, 10:13
А за mobile.de и други подобни всеки ден ги гледам... повярвай ми :D , лошото е че там като излезе добра оферта изчезва за няколко часа... Твоята да не е от Rosenheim? Аз от там си купих една Тигра 1.6 16V - голяма бегачка беше :lol: .
А защо никой не пише за тая задна скорост???
Аз лично за първи път виждам модел, който да има два вида задна скорост :shock:
Еднта е срещу пета, а другата е с халка на мястото на първа. Едната е нещо по-нов модел ли? или какво? различни са целите скоростни кутии? дайте малко инфо

Kolio
21-09-2004, 10:31
Като казах за Тиграта, че се сетих, че нея я купих със скъсан ремък. Като дойдохме в БГ оправих всички щети по двигателя и целия ремонт ми излезе по-малко от 500 лева(говрим за 16 16V ЕЦОТЕЦк1996г 106 к.с.) И количката стана перфектна :D Знам че двигателите на Опел и Алфа нямат нищо общо, но гледам, че има Т.С. със скъсан ремъък според вас дали ще е много скъп ремонта(естесвено говорим хипотетично, защото при скъсан ремък може да се повредят доста неща) и вобще има ли кой да я оправи както трябва, защото в Стара Загора съм сигурен, че няма :oops: то тук май и ремъка няма да има кой да ми смени де ама тов е друг въпрос:cry:

Hristo_156
21-09-2004, 11:24
Твоята да не е от Rosenheim?
А защо никой не пише за тая задна скорост???
Аз лично за първи път виждам модел, който да има два вида задна скорост :shock:
Еднта е срещу пета, а другата е с халка на мястото на първа. Едната е нещо по-нов модел ли? или какво? различни са целите скоростни кутии? дайте малко инфо

По първия въпрос - НЕ, взех я чрез човек от БГ.

По втория - моята е със задна без халка и е срещу пета, малко опасничко при висока скорост ако човек сгреши. Но сигурно има някакво обезопасяване. За кутиите не мога да ти кажа има ли разлика или е само в начина на превключване. Но поне, ако съдя по данните за предавателните числа - не съм виждал да има разлики в годините, освен, че има разлика в предавателните числа между моделите с различни двигатели.

Като стана дума за скъсан ремък - според мен хич не е за пренебрегване такова скъсване. Досещаш се предполагам какво пресрещане може да е станало. Ремонтът на такава авария ще струва доста скъпо в оторизиран сервиз с оригинални части. Същевременно не забравяй, че двигателят е едно от най-важните неща в колата, ако то не е на ред дори след такъв ремонт ще се изядеш от яд и ще трябва да търсиш да я шитнеш. Още повече, че доколкото разбирам искаш кола за спортно каране.

hf hpe
21-09-2004, 12:13
за Кольо
тези които с с 5 скорости и са бензаин задната им е срещу пета
тези които са с 6 скорости задната им е със спринцовка

за Христо
все пак скоростната кутия е дурако устойчива
в самите скорости има механизъм който не разрешава да включиш задна селд 5
пробвай го на место и от 5 се опитай да включиш задна да видиш че няма да можеш
трчбва да върнеш на неутрална и след това да включиш задна

hf hpe
21-09-2004, 12:15
... скъсан ремъък ...
скъсаният ремък може да е и много малко(минимум искривени клапани), но може да доведе и до дупка в блока

Quadrifoglio
21-09-2004, 15:09
Не не си прав има промяна на мойта 156 и на всички след 99 година задната не е срещу 5та то за това е хълката която дърпаш и лоста ти позволява да отиде встрани от 5та а на старите няма хълка и задна е срещу 5та

hf hpe
22-09-2004, 00:16
Не не си прав има промяна на мойта 156 и на всички след 99 година задната не е срещу 5та то за това е хълката която дърпаш и лоста ти позволява да отиде встрани от 5та а на старите няма хълка и задна е срещу 5та
не съм съвсем сигурен, но все си мисля че това е само за дизелите
защото знам поне 5 156-ци след 2000г които са си с задна срещу пета, но си мисля че това не е толкова важно

KGB
22-09-2004, 00:46
Всичките дизели са така с халката и на мястото на шеста...дори тези които са с 6 скорости пак задната им е на мястот на 8 да речем :wink:

При дизелите скоростната кутия е по-различни трябва да видя в диска на HF-HPE за 147мицата го пишеше.