PDA

View Full Version : симптоми на непрвилно зацепен ремък?



156
05-01-2006, 00:52
Здравейте :)
От скоро и аз станах собственик на 156ца - 2.0 TS, една сбъдната мечта за мен !
Има обаче един проблем, дето ме ми дава мира.
Днес ходих във Ванто и след диагностиката ми казаха (освен другите неща), че имало вероятност ангренажният ремък да не е зацепен правилно при последната смяна.
За да се провери това обаче искат 120 лв за труд, а все пак предишният собственик ме увери, че го е сменил скоро ремъка.
Та дилемата ми е - според вас има ли смисъл да се дават толкова пари, че и отгоре, само за да се установи че всичко е наред ?
Иначе колата върви прилично, но след 3000 оборота, преди това си е направо тромава. Освен това за 100 километра, които й навъртях даде 15 на 100 разход ( предимно градско), което ми се струва доста, въпреки че е 2.0. Според вас тези проблеми може ли да се дължат на лошо зацепване ? Защото грешките от комп-а казаха че ги оправили, а след като я взех, не забелязах някакво подобрение във вървенето.
Ами това е, ще се радвам на всякакви отговори

Bobo
05-01-2006, 00:58
120лв само за проверка е кожодерство!

kekc
05-01-2006, 01:02
Първо едно честито от мен и със здраве да си я караш.

Незацепен ремък не значи не сменен! Може да не е зацепен при смяната :idea: . Ако се разтърсиш из форума има такива случаи.

Под 3000 оборота не върви по-принцип ;). Така са ги направили ТС двигателите.
Та от това няма за какво да се притесняваш. Оправя се частично с чип, ама общото мнение е че за бензинов двигател не си струва много-много.
Та от това за ремъка не може да се съди.

Незацепения ремък най-много се познава от разхода на гориво, но пък високия разход може да е и от друго де. Ако не си я "ръчкал" много 15 си е доста голям разход, като се има впредвид и че тия дни не беше кой-знае колко студено.


Аз бих се тествал да го прегледам (но колегите да кажат къде, ако има по-евтино и читаво). Прочети темите за вариатора на ТС двигателя, та ако там имаш съмнения направо ги съчетай, защото както ще прочетеш труда е един и същ, а частите са без пари :idea:

KGB
05-01-2006, 01:23
Добре Дошъл в форума и поздравления за колата, нека само усмивки да ти докарва.

Относно колата, питай предишния собственик къде е сменял ремъка? От случеите които съм видял освен в ВантоТрейд или АутоИталия другаде трудно биха могли да ти зацепат ремъка правилно.

Симптомите почти при всички са висок разход и невървежна кола. Ако искаш заповядай на срещата в Неделя (14:00 на Ал.Невски), за да се запознаеш с колегите с други 156 2.0ТС и дето се вика да направите един тест драйв.

И колета е много прав за вариятора...заедно с проверката дали ремъка е зацепен или не може да го смениш и него цената е същата, а самия вариятор мисля беше към 10лв. колегите ще пишат.

valjo
05-01-2006, 08:13
абе на насо колата с 2.0 ТС 155к.с. върви от 1500оборота и няма никви такива симптоми!!
май е време да забравим тва че 2.0 не върви до 3000рпм
1.8 и 1.6 може и да е така, но тоя 2.0 върви ЗВЕРСКИ просто
на 4та от 30км/ч и 1100оборота, натискаш педала и ускорява стабилно

а да и харчи 11/100 при моето каране, което на 1.6 ТС даваше 16 !!!!


а за незацепения правилно ремък, това може да са най умно дадените 120лв по тая кола, колегата proper мина по тоя път ....
ако ти трака и вариатора, направо не го мисли, а ги дай :)

156
05-01-2006, 13:04
Благодаря за мненията, убедихте ме :)
Отивам да сменям :)

Bobo
05-01-2006, 17:59
Благодаря за мненията, убедихте ме :)
Отивам да сменям :)

Имай предвид че със смяна на вариатор цената ще стане по две :wink:

proper
05-01-2006, 18:02
Вальо е прав, аз минах по тоя път и разликата сега е огромна и разхода намали и си върви в ниските, като няма "замисляне" или забавяне при набиране.... а 120лв са защото за да установи наистина проблема се сваля сичко като при смяна. То главно не добре зацепени са балансиращите валове,а не ангренажния....затова
Успех,ти сам ще разбереш дали са били прави.....след корекцията ако преди това е имало неправилно зацепени баланс. валове определено има голяма разлика...повярвай ми!

Ако дойдеш в неделя ще ти разкажа...

proper
05-01-2006, 18:04
Благодаря за мненията, убедихте ме :)
Отивам да сменям :)

Имай предвид че със смяна на вариатор цената ще стане по две :wink:

не,не на мен в Ванто ми взеха малко отгоре за труд за Вариатор и 7лв за самия кит...... а и имаше отстъпка заради клуба...

Bobo
05-01-2006, 18:05
Благодаря за мненията, убедихте ме :)
Отивам да сменям :)

Имай предвид че със смяна на вариатор цената ще стане по две :wink:

не,не на мен в Ванто ми взеха малко отгоре за труд за Вариатор и 7лв за самия кит...... а и имаше отстъпка заради клуба...

И колко ти излезе ?

proper
05-01-2006, 18:21
мисля че 30лв ми казаха в началото (отгоре за работа по кита), но с отстъпката реално ми излезе по-малко,а и една ролка смених и после като правих сметка труда по кит-а ми се стори нормална цена, май на практика 20лв някъде.. ще потърся документа за да съм сигурен 100% че беше преди месец вече

офф: едната паразитна ролка на външния ремък обаче понеже сложих оригинална.....160лв :( хълцах,мрънках.....толкова...

Bobo
05-01-2006, 18:40
мисля че 30лв ми казаха в началото (отгоре за работа по кита), но с отстъпката реално ми излезе по-малко,а и една ролка смених и после като правих сметка труда по кит-а ми се стори нормална цена, май на практика 20лв някъде.. ще потърся документа за да съм сигурен 100% че беше преди месец вече

офф: едната паразитна ролка на външния ремък обаче понеже сложих оригинална.....160лв :( хълцах,мрънках.....толкова...

Приятелю само забрави да ни кажеш че м/у другото си платил за смяна на ангренажен ремък :!: което колко струваше :?: Защото на човека тук му е сменен :wink:

proper
05-01-2006, 19:12
не не съм, ангренажния си ми е стария и сменен в Алекс. Ауто (за което съжалявам, защото от там тръгнаха проблемите)
в Ванто правих само "презацепване" на ремъците и го съчетах да си сменя кит-а на вариатора....ремъците са си старите и на балансир. и ангренажния....

Bobo
05-01-2006, 19:13
не не съм, ангренажния си ми е стария и сменен в Алекс. Ауто (за което съжалявам, защото от там тръгнаха проблемите)
в Ванто правих само "презацепване" на ремъците и го съчетах да си сменя кит-а на вариатора....ремъците са си старите и на балансир. и ангренажния....

Това значи че са ти взели 20лв за презацепване и смяна на вариятор така ли :?:

proper
05-01-2006, 19:26
не не Бобо, просто с 20-25лв отгоре към цената на труда за презацепването!!!
към 150лв беше общо сметката
6.50лв кит-а
120лв работа презацепване...
и другото за работа за кит-а

извинявай може би неправилно съм обяснил

156
07-01-2006, 19:43
Ами направиха го, презацепиха ремъка :) Но в интерес на истината не усещам някаква разлика във вървенето. Дано поне разходът да падне. Надявам се да успея да дойда в неделя на срещата :)

valjo
07-01-2006, 19:57
Ами направиха го, презацепиха ремъка :) Но в интерес на истината не усещам някаква разлика във вървенето. Дано поне разходът да падне. Надявам се да успея да дойда в неделя на срещата :)
вариатора оправиха ли ? ....

156
07-01-2006, 23:14
Само смениха кита за вариатора.

proper
07-01-2006, 23:57
хубаво поне кит-а си сменил, възможно е ремъците да са си били добре, но това никой не знае докато не провери.....
Ако ти се стабилизира разхода и леко падне значи има полза.
При мен падна разхода от 16-17 л/100 и сега е 14/100 се пак зима и с светофарно ръчкане често да си призная. Но ценното е че се стабилизира твърдо на 14 и не шава,а преди имаше от 16 та понякога и 19 разход при неправилното зацепване.
Да не се повтарям много, но и разликата в вървенето е огромна, възможно е моя случай да е бил "тежък", специално попадение от Алекс.Ауто.
Всичко си е късмет колега.Дано напред да нямаш грижи.Успех!!!

Bloodless
26-11-2006, 22:33
Здравейте.
Интересува ме винаги ли като се сменя ангренажния ремък трябва да се прави тази процедура със зацепването, тъй като на мен като ми го сменяха маркираха с маркер. След това го нанизаха доста трудно и готово.

Мерси предварително.

ivan7972
10-10-2008, 20:12
Абе колеги чесно да ви кажа незнам какви са тия разходи 15-16 градско при мен разхода не се вдига повече от 11-12 и то с яко ръчкане.

KLM
10-10-2008, 21:53
Колеги,в кой сервиз ще ме посъветвате да си сменя ангренажния ремък?Държа повече на качеството на работа специално при този ремонт,околкото на "тънката" тарифа.Колата я взех скоро и трябва да бъде обслужена.

ФЕРАРИСТ
10-10-2008, 22:31
Ако си от СФ - при Лисан - намираш му данните в форума, обаждаш му се за свободен час, и си ток.....

Pepo
11-10-2008, 10:42
120лв само за проверка е кожодерство!
Кожодерство ли? Че ти, бате, ми каза същата цена, когато те питах Август месец в сервиза! Та го правих другаде срещу 80 лв.

ЗМЕЯ!
12-10-2008, 16:06
Здравейте :)
От скоро и аз станах собственик на 156ца - 2.0 TS, една сбъдната мечта за мен !
Има обаче един проблем, дето ме ми дава мира.
Днес ходих във Ванто и след диагностиката ми казаха (освен другите неща), че имало вероятност ангренажният ремък да не е зацепен правилно при последната смяна.
За да се провери това обаче искат 120 лв за труд, а все пак предишният собственик ме увери, че го е сменил скоро ремъка.
Та дилемата ми е - според вас има ли смисъл да се дават толкова пари, че и отгоре, само за да се установи че всичко е наред ?
Иначе колата върви прилично, но след 3000 оборота, преди това си е направо тромава. Освен това за 100 километра, които й навъртях даде 15 на 100 разход ( предимно градско), което ми се струва доста, въпреки че е 2.0. Според вас тези проблеми може ли да се дължат на лошо зацепване ? Защото грешките от комп-а казаха че ги оправили, а след като я взех, не забелязах някакво подобрение във вървенето.
Ами това е, ще се радвам на всякакви отговори

Абе приятелю кви 120 лева къв червен пипер и кви прасета в Космоса бе приятелю!!!!!!!!!!!!!!!!

На мен за 80 лв. ми смениха абсолютно всички консуамтиви:Ролки,ремъци,водна помпа,филтри,масло+предни и задни накладки на 147-цата.

Тея хора немат акъл, нещо повече я земи ги питай случайно ДА НЕ БИ СЛУЧАЙНО ЧАВКА ДА ИМ Е ИЗПИЛА МОЗЪКА бе колега!!!
То бива бива мародерстов ма тва техното на нищо не прилича Девол да го вземе!!!!!!!

Тея заслужават само едно:

:dark2::machinegunner::chair::guns::laser::bangin: :bangin::bangin::guillotine::shoot::ranting::india n::spam_laser::no_no_no::ranting:

120 лв. си е не кожудерство ами рязане на главата още от колената баце!!!
Отивай веднага в друг сервиз, обиколи поне 5 сервиза и вземи най-добрата цена.

Така понея правя аз, но и 5-те майстори са си майстори и си разбират от работата, защото аз при случайни самозванци не стъпвам :)

Успех

Novachev
12-10-2008, 18:46
Кожодерство ли? Че ти, бате, ми каза същата цена, когато те питах Август месец в сервиза! Та го правих другаде срещу 80 лв.
Пич виж датата на постовете от преди две години са колко стотинки беше хляба тогава.

ЗМЕЯ!
12-10-2008, 19:11
Пич виж датата на постовете от преди две години са колко стотинки беше хляба тогава.

Ами пич специално цената на хляба все е вдигнала с 20 ст. отпреди 2 г. то по тази логика и услугата за преглед и смяна на ремъка според твоята логика би трябвало също да се е вдигнала, но тази услуга колега си е не почече от 50-на лева максссс!

Novachev
12-10-2008, 20:31
Ами пич специално цената на хляба все е вдигнала с 20 ст. отпреди 2 г. то по тази логика и услугата за преглед и смяна на ремъка според твоята логика би трябвало също да се е вдигнала, но тази услуга колега си е не почече от 50-на лева максссс!
Ако ремъка тярбва да се презацепва с пети работата е доста така че ако намериш някъде да сменят ремъци особенно на 2,0 мотор който е с 3 ремъка и 5 ролки за 50 лв (със пети) тоя човек няма да има свободно време за година напред.

ЗМЕЯ!
12-10-2008, 21:28
Ако ремъка тярбва да се презацепва с пети работата е доста така че ако намериш някъде да сменят ремъци особенно на 2,0 мотор който е с 3 ремъка и 5 ролки за 50 лв (със пети) тоя човек няма да има свободно време за година напред.

Специално ще питам моя майстор колко парички ще вземе за тази работа и ще те уведомя.

За сега бъди жив и здрав :cheers:

nblagoev
12-10-2008, 22:13
Ако ремъка тярбва да се презацепва с пети работата е доста така че ако намериш някъде да сменят ремъци особенно на 2,0 мотор който е с 3 ремъка и 5 ролки за 50 лв (със пети) тоя човек няма да има свободно време за година напред.

Колега, за 2.0 не знам, ама моята е 1.8 и ми смениха ремъка и го зацепиха с пети за 50лв.

Доко
12-10-2008, 22:29
Бах маа му колега Новачев , тук в Бургас си ни дерат кожите още майсторите , гледай кво става в Софето :wallbash:

oem
13-10-2008, 10:30
Колега, за 2.0 не знам, ама моята е 1.8 и ми смениха ремъка и го зацепиха с пети за 50лв.

Къде ти го смениха за 50 лв.?

nblagoev
13-10-2008, 11:30
Къде ти го смениха за 50 лв.?

Не беше в нито един от познатите тук, във форума сервизи. Имам един познат с 164 2.0 турбо и той си води неговата редовно там и е доволен. Като купих моята поразучих цените по сервизите и след като собственика на сервиза каза, че има пети, реших, че ще е там. А като закарах колата там имаше оставен и един Спидер '89 оставен за основен ремонт. Сервиза не е точно в София, а на 10-ина км от София.

oem
13-10-2008, 20:24
Явно още има хора които не си ценят труда. По принцип е нормално да взимат по 30 - 40 лв на час. Като се има предвид, че смяната на ремъци и ролките отнема около м/у 2 и 3 часа. Както и да е... на далавера си :)

littlesister
13-10-2008, 23:42
Доказано е че така наречените фирмени сервизи на марката за абсолютни паляци,имам и горчив опит в това нещо...Преди време бях писал една тема за Ванто която беше изтрита от хора които очеизвадно имат някаква работа в това нещо,а и виждам че тука пак ги защитават.Както и да е мога да пиша още много ама нема смисъл. ;-)

50 cent
14-10-2008, 09:30
Не беше в нито един от познатите тук, във форума сервизи. Имам един познат с 164 2.0 турбо и той си води неговата редовно там и е доволен. Като купих моята поразучих цените по сервизите и след като собственика на сервиза каза, че има пети, реших, че ще е там. А като закарах колата там имаше оставен и един Спидер '89 оставен за основен ремонт. Сервиза не е точно в София, а на 10-ина км от София.

брат, кажи къде е тоя майстор, че ми стана интересно?

nblagoev
14-10-2008, 11:19
брат, кажи къде е тоя майстор, че ми стана интересно?

Имаш ЛС.

ЗМЕЯ!
14-10-2008, 12:31
Явно още има хора които не си ценят труда. По принцип е нормално да взимат по 30 - 40 лв на час. Като се има предвид, че смяната на ремъци и ролките отнема около м/у 2 и 3 часа. Както и да е... на далавера си :)

Приятелю това дали майстора си цени труда или не няма абсолютно никакво значение в случея!!!

Факт е че на колегата за 120 кинта ще му резнат кратунката, а има и такива майстори, които както вече стана ясно на този същия колега ще му вземат близо 3 пъти по-евтино за същата работа колега!!!

Айде със здраве ;)

nblagoev
14-10-2008, 13:44
Явно още има хора които не си ценят труда. По принцип е нормално да взимат по 30 - 40 лв на час. Като се има предвид, че смяната на ремъци и ролките отнема около м/у 2 и 3 часа. Както и да е... на далавера си :)

На мен собственика на сервиза ми каза колко ще ми струва смяната на ремъка, а не колко ще ми струва времето за смяна. Явно той си определя цените за свършена работа, а не за време.

oem
14-10-2008, 14:38
Не бе. То няма лошо в това. Дай боже на всеки сервиз такива цени да вади и да има много работа. :) Аз самия на сервиз и 1 лев не давам. И доверие нямам на никого.

Далеч съм от мисълта, че трябва да ти вземат много пари. Но е странното това, че на всякъде цените са долу горе едни и същи. И изведнъж за некви 50 лв. се говори. И това е съвсем нормално да се подложи на съмнение. Но е възможно и евала на майстора :) Особено ако и си рабира от работата :)

nblagoev
15-10-2008, 14:26
Не бе. То няма лошо в това. Дай боже на всеки сервиз такива цени да вади и да има много работа. :) Аз самия на сервиз и 1 лев не давам. И доверие нямам на никого.

Далеч съм от мисълта, че трябва да ти вземат много пари. Но е странното това, че на всякъде цените са долу горе едни и същи. И изведнъж за некви 50 лв. се говори. И това е съвсем нормално да се подложи на съмнение. Но е възможно и евала на майстора :) Особено ако и си рабира от работата :)

Ами, не знам, по-ниската цена може да се дължи и на това, че сервиза не е в София, а в много по-малко градче. Но факта, че моя познат с 164-ката е доволен от този сервиз, пък и освен него има и други хора с доста по-луксозни коли от рода на Ауди А8, които редовно ги обслужват там, а и това че собственика винаги е бил много точен с мен, са ми достатъчни. Може и да се е вдигнала малко цената през последните няколко месеца, но със сигурност не е 100-120лв.

oem
15-10-2008, 14:28
Ами, не знам, по-ниската цена може да се дължи и на това, че сервиза не е в София, а в много по-малко градче. Но факта, че моя познат с 164-ката е доволен от този сервиз, пък и освен него има и други хора с доста по-луксозни коли от рода на Ауди А8, които редовно ги обслужват там, а и това че собственика винаги е бил много точен с мен, са ми достатъчни. Може и да се е вдигнала малко цената през последните няколко месеца, но със сигурност не е 100-120лв.

По принцип като че ли 80 лв. някъде е нормално да се вземат за смяна на ремъци и ролки. И да речем 100 - 120 лв. за пълно обслъжване.

Versace
15-10-2008, 16:57
По принцип като че ли 80 лв. някъде е нормално да се вземат за смяна на ремъци и ролки. И да речем 100 - 120 лв. за пълно обслъжване.
В Ямбол миналата година лятото като си купих колата за смяна на ремъци, ролки и масло, без тия на алтернатора, но ако бяха за смяна и те влизаха в цената, беше 60лв, в момента в този сервиз в който ходя аз е 80лв

ЗМЕЯ!
19-10-2008, 16:31
По принцип като че ли 80 лв. някъде е нормално да се вземат за смяна на ремъци и ролки. И да речем 100 - 120 лв. за пълно обслъжване.

На мен моя майстор както казах в гр.Пловдив ми взе 80.00 лефа за пълно обслужване+смяна на предни и задни накладки...:wink:

paradox
20-10-2008, 23:12
аз пък ,нямаше кой да ми зацепи ремъка,нямали пети и накрая аз си ги купих:coolio:

to6ko
20-10-2008, 23:55
аве които не е сменял ремак на 2.0 ТС тои не знае каква е цената ама аз и стотинка не давам 6тото сам си ги сменявам!но мисля 4е 80 лв е нормална цена!

nioks
24-01-2018, 13:05
прочетох в началото нещо за невървеж до 3000 оборота моля за малко помощ ... защото имам същия проблем ... диагностики лайна секви нищо не излиза .... дебитомери сонди свещи кабели нищо не го оправя .. така че ако може малко инфо дали е от неправилно зацепване ??

S_BANKOV
24-01-2018, 13:59
прочетох в началото нещо за невървеж до 3000 оборота моля за малко помощ ... защото имам същия проблем ... диагностики лайна секви нищо не излиза .... дебитомери сонди свещи кабели нищо не го оправя .. така че ако може малко инфо дали е от неправилно зацепване ??

Е викаш не върви до 3000 оборота а после излита?
АМА
ква е тая кола, модел, година, гориво?
А на тая диагностика с ескрементите викаш нищо не излиза нито грешки нито параметри нито показания.

Виж сега на база описанието което си дал никой нищо не може да ти каже.