PDA

View Full Version : километража ми..... 164 ТС



NEDKO
09-01-2006, 21:17
Колеги ,стрелката на километража на моменти отказва да работи.Ако някой знае как може да се оправи, да казва,че много ме дразни бе майна :oops:

Boby
09-01-2006, 21:56
Майна и аз имам същия проблем, но в тоя студ не ми се занимава да ръчкам кабели.Проблема е или от буксата на датчика или някоя от тези който влизът в таблото.Най-много подозирам тази на датчика. :?

alf
09-01-2006, 22:03
прецизна тупалка на подходящото място :lol:

Boby
09-01-2006, 22:11
прецизна тупалка на подходящото място :lol:

:paddle: наиш колко тупаника е изяло таблото.... кат му вкарам един само подскача стрелката и пак пада.Или не ге прицелвам дообре или е много силно че чак стрелката подскача. :dunno:

umax
09-01-2006, 23:28
При мене километража не работи на студено :shock:
Като загрее колата ама хубаво, и се оправя смисъл показва нещо ама дали е верно незнам :roll: Ама нали мърда та не ме дразни като спре напълно го почвам :paddle:

Dodo 155
09-01-2006, 23:50
При мене километража не работи на студено :shock:
Като загрее колата ама хубаво, и се оправя смисъл показва нещо ама дали е верно незнам :roll: Ама нали мърда та не ме дразни като спре напълно го почвам :paddle:
Какво си тровите живота с този километраж :roll:
Гледаш оборотите и си ОК :idea: Един датчик за налягане на маслото е милиони пъти по-важен от километража :wink:
Вземете си 1 радар за кукерите и сте ОК :lol: :lol:

Boby
09-01-2006, 23:59
Абе радар имам, оборотомера го гледам хубаво ама като забие тая стрелка на колчето и ми :pokey: ! Друго си е да гледаш 140-160-200 друго е 20....

NEDKO
10-01-2006, 14:01
каде е този датчик да го :machinegunner: при мен пък като е студена колата работи добре,ако знам кое е точното място толкова тупалки ще отнесе ,че......

Bobo
10-01-2006, 15:03
имате проблем с датчика на километража който е на скоростната кутия или е кабелен проблем там или червяка вътре е заминал :wink:

Boby
10-01-2006, 15:24
Датчика се намира на диференциала до пръчката за маслото.Провери му буксата.Не спомена коя година е но предполагам че е от по-старичките и е със старата букса която пропуска влага и клеясва.Там е проблема не в таблото. :th_up:

alfa164
09-02-2006, 11:46
Проблема не е само,че не работи скоростомера,но и не показва изминатите километри. Аз имах и двата проблема. Първия път смених таблото и се оправи. Втория път смених датчика на скоростната кутия и пак временно се управи. Сега пак се скапа. Значи не изключвайте и двата дефекта. Но наистина по-вероятно е да бугсата или датчика. За целта вдигнете и двете предни гуми и след смяната пробвайте дали работи докато още е вдигнат автомобила. Проблема е че в момента немога да намеря такъв датчик за да го сменя и да ви кажа какво е станало. Иначе в Вантотрейд цената му е около 100лв.

Boby
13-07-2006, 21:32
Проблема при прекъсващ километраж е че датчика играе свободно и губи маса.При работещ но не отчитащ правилно проблема е в моторчето на таблото. :wink: