PDA

View Full Version : странен проблем



lazy
10-01-2006, 20:45
Тази вечер тръгнах от офиса и и забелязах, че ми присветва един жълт индикатор, който се намира на таблото със скоростомера и доколкото знам е за десния еърбег - този, който може да се изключва с контактния ключ. Досега е примигвал само при палене, а сега почти през цялото време - през няколко минути премигва по 3-4 пъти. Освен това ми се случи и случка са антифриза - пуснах парното след първите няколко километра, но нямаше никой. Видях, че стрелката на температурата отива там, къдета обикновено се включва перката на вентилатора и веднага отбих и спрях. Купих антифриз, след кратка консултация с Gigi и Еньо / голямо БЛАГОДАРЯ :) / долях около 1л, огледах дали не тече отнякъде и после се прибрах. Парното естествено се появи, стрелката си стоеше на нормалното положение, но жълтият индикатор си присветваше. Някой да има идея какво може да е :roll: Утре все пак ще отида до Ванто да видя и те какво ще кажат ...

156
10-01-2006, 23:28
хм, и на мен ми примигва лампичката за еърбег-а, като запаля, после обаче спира. От Ванто ми казаха, че имало проблем с датчика, но било много сложно да го сменят :?
За антифриза не знам :roll:

KGB
11-01-2006, 01:36
Лампичката на Аербега винаги примигва при запалване...тоест при подаване на контакт...това е тест на самата кола...не е проблем.

lazy
11-01-2006, 06:50
Това е така, но снощи примигваше през цялото време докато пътувах :roll:

156 m-jet
11-01-2006, 12:50
Това е така, но снощи примигваше през цялото време докато пътувах :roll:

Това си е фабричен дефект на 156 до 2001 година, после се променя датчика. Нищо страшно не е просто датчика се ебава. Ако те драЗни го смени или махни крушката на таблото :D

lazy
11-01-2006, 13:19
Днес въобще не светна, гадината жълта :) Във Ванто смениха едно маркуче, от което капеше определено, но остана и съмнение за казанчето. Струва някакви 40-на лв, но го нямат и се чака 20 дни. Дано сега вече не капе :?