PDA

View Full Version : Жулиета - цени на части?



Crusader
10-01-2006, 21:18
Колеги, моля за малко помощ, предлагат ми на бартер за старата Самара на съпругата, една Жулиета 1979г. според продавача, но ДВГ бил в насипно състояние. Разглобили го за ремонт, но не намерили клапани и основни и биелни лагери, казаха че са шлайфали главата и сменили буталата със сегментите /не знам колата дали е с ризи или е с цял блок/ Твърдят че купето било в идеално състояние, както и салона. Двигателя бил 1360 кубика, два двойни Вебер-а, което ме учуди - не знаех че има такъв ДВГ на Жулиета. Та въпросите ми са следните, има ли части за този модел /може и по моргите, щото не ми се вярва да има по магазините/. Ориентирайте ме горе долу за цените на частите, ако ги има де! Както и дали е здрав автомобила като модел? Сложен ли е за ремонт, примерно като 75? Предлагат ми и ДВГ от ударена 164 2.0 TS комплектован с докумети /500лв./ Може ли този ДВГ да се монтира в Жулиета-та?

Crusader
10-01-2006, 23:09
Айде колеги, не се срамувайте :wink:

valjo
10-01-2006, 23:13
Айде колеги, не се срамувайте :wink:
бъди търпелив де, той само Венци знае нещо по конкретно ...

Crusader
10-01-2006, 23:25
Ето и малко снимки:

http://tinypic.com/k1bcpl.jpg

http://tinypic.com/k1bcs2.jpg

Хмммм, дали е с оригиналния цвят?

Venci
11-01-2006, 10:25
Олелеее - малеле... :P Нали вече си имахме отделен "класически раздел" ?!? Хайед някой да я премести там темата, моля!

По темата... Разлика в ремонта на Джулиета и 75 няма!!! Прави си сметките. Този мотор 1.3 е 90 коня и аз лично не бих взел такава кола освен, ако купето и е абсолютно перфектно. Оня мотор от 164 няма да стане лесно! Той с делката ли е? Защото ако е така те са на двата вала на главата. Единият е от едната страна, а другият от другата и едното делко ще ти опре в коша. Това е само първия проблем. После ти трябват бензинови помпи, 75-та има и една в резервоара. Те няма да ти го дадат, нали? Скоростите ти няма да паснат с мотора в смисъл ще се изстрелваш като тапа, ала няма да имаш максимална скорост. Много е игра... Много грижи ще имаш и те ще са оправдани само и единствено, ако купето и ходовата част са перфектни или имаш много пари и време за пилеене. АААаа да и още един вариант има, за да си оправдава да се захванеш с този проект, той е да си побъркан по старите трансаксъли колкото мен :devil:

Iltcho
11-01-2006, 10:46
Здрасти и от мен. На първо място - части трудно се намират, второ това си е кола на години, трето ако си готов да затвориш пари и време в нея - какво чакаш още? Наистина трансаксълите са приятни за управление коли (с моята за жалост минах само около 10 километра преди да ми закове лагер на предно дясно колело :oops: колата не беше карана 2 години а аз не ги проверих да са ...), но това с двигателя ... Винаги ще има нещо, което ще липсва, което няма да пасва. Ще се появяват проблеми. Ако имаш богат запас от нерви и смяташ, че няма да прибързваш и при първата спънка да тръгнеш да я продаваш - вземай я. Подкрепям Венци и твърдението му, че ще имаш убийствен старт, но ускорение до някъде. Ще ти трябва друга кутия, деферинциал, карета, полуоски (не съм запознат какви се монтират на тоз модел и с какъв ресурс са) но все ми се струва, че тая кутия няма да издържи много на напъна. :roll: По-добрия вариант е да си намериш части и да си поправиш нейния мотор.
Иначе клапани мисля се намират, както и лагери и прочие. Малко повече упоритост и по-голяма сметка за телефон и всичко ще е при теб :D Успех!!!

Crusader
11-01-2006, 18:48
А бе има и друг вариант, намира се тука една Жулиета с двулитров двигател, само че глупаците са я бракували и колата е без номера, има вариант да взема и нея и да ползвам нейния ДВГ /липсва му стартера/, а мога да ползвам и други части от нея. А иначе крастата тръгна на времето от един Спринт, имах такъв но децката ми мечта неше Жулиета! Пък и не бързам имам две коли в перфектно състояние и няма с какво да се цапам :lol: А пък би било хубаво да върна към живот една такава красавица! Ей сега ще звънна на тоя с колата да видим какво е измислил!

BatVas
11-01-2006, 18:53
Щом има една резервна за часто вземай и прави - пък ако сложиш и двулитровия мотор на тази със запазеното купе :D :D :wink:

virusalfa
11-01-2006, 19:50
А бе има и друг вариант, намира се тука една Жулиета с двулитров двигател, само че глупаците са я бракували и колата е без номера, има вариант да взема и нея и да ползвам нейния ДВГ /липсва му стартера/, а мога да ползвам и други части от нея. А иначе крастата тръгна на времето от един Спринт, имах такъв но децката ми мечта неше Жулиета! Пък и не бързам имам две коли в перфектно състояние и няма с какво да се цапам :lol: А пък би било хубаво да върна към живот една такава красавица! Ей сега ще звънна на тоя с колата да видим какво е измислил!Има на4ин да се регистрира и двигател с фактура от втори4ни :idea: :idea: :idea: :idea: :wink:

Crusader
11-01-2006, 19:57
Благодаря за информацията!

V_G_Z
12-01-2006, 20:29
значи
колесна база на жулиета алфета 75 90 една и съща с малки разлики
двг от 164 НЯМА да стане най вече защото е от кола с напречно разп
двг и кутия завита за двг и съвсем друг маховик и други проблеми
най добър вариант 2,0 ТС от 75 ..директно влиза в коша
ск кутия е добре но дифа е много къс 4.5:1
иначе всеки друг двг от горепосочените модели става в коша с изклучение на дизелите и В6 които пак стават но с модификации

Crusader
13-01-2006, 23:52
Благодаря за отговорите момчета, но отказах предложението. Колата се оказа дозта изгнила и с проблеми по окачването. Така че ще почакам, не бързам! Все ще попадна на нещо читаво! Все пак благодаря за отзивчивостта!