PDA

View Full Version : Реле за зареждане на 33 .1.7 ie 4x4



chaha
13-01-2006, 18:08
Здравейте значи имам един проблем :x та вече два пъти неще да пали "абе остава си в къщи ,не и се излиза ". Мисля че не е от стартера защото зареждам акомолатора и пали от раз.И него ще го видя ама искам да питам ,знае ли някой каде и се намира на Алфа 33 1.7ие 4#4 релето за зареждане на акомулатора . Зарежда ми 13.5/13,8 знам че трябва да е около 14,5/14,8в.Та зимата има яко консъмация.А тука не може да я навакса .Има ли възможнос за реголиране на това реле и МНОГО моля някои да каже къде е точно и как изглежда :brickwall: :?: Ще почерпя :tequilla:

Bobo
13-01-2006, 19:14
Здравейте значи имам един проблем :x та вече два пъти неще да пали "абе остава си в къщи ,не и се излиза ". Мисля че не е от стартера защото зареждам акомолатора и пали от раз.И него ще го видя ама искам да питам ,знае ли някой каде и се намира на Алфа 33 1.7ие 4#4 релето за зареждане на акомулатора . Зарежда ми 13.5/13,8 знам че трябва да е около 14,5/14,8в.Та зимата има яко консъмация.А тука не може да я навакса .Има ли възможнос за реголиране на това реле и МНОГО моля някои да каже къде е точно и как изглежда :brickwall: :?: Ще почерпя :tequilla:

Не е реле а "Диодна плочка" се казва и е на "дупето" на алтернатора - сменя се диодната плочка неможе да се "настройва" :wink:

Yon
18-01-2006, 15:06
Може и четки да са :roll:

Mury
18-01-2006, 15:11
Здравейте значи имам един проблем :x та вече два пъти неще да пали "абе остава си в къщи ,не и се излиза ". Мисля че не е от стартера защото зареждам акомолатора и пали от раз.И него ще го видя ама искам да питам ,знае ли някой каде и се намира на Алфа 33 1.7ие 4#4 релето за зареждане на акомулатора . Зарежда ми 13.5/13,8 знам че трябва да е около 14,5/14,8в.Та зимата има яко консъмация.А тука не може да я навакса .Има ли възможнос за реголиране на това реле и МНОГО моля някои да каже къде е точно и как изглежда :brickwall: :?: Ще почерпя :tequilla:Аз пък знам че трябва да е 13.8-14 волатажа на зареждането досега на всички коли ми е било толкова и не съм имал проблеми незнам кой ти го е казал тва за тея почти 15 волта тогава колата вече презарежда според мен :idea: :idea: :idea: Един приятел имаше такъв проблем и той си мислеше че колата не зарежда а накрая се оказа че презарежда :wink: :wink:

Yon
18-01-2006, 15:20
Имал съм досега само Рена и волтажа не е бил повече от 13,2 - 13,5
Я си провери акомулатора както си трее

Lucky
18-01-2006, 15:55
Бе по принцип волтажа е 14V и на празен ход и в движение,а като запалиш всичко по колата на празен ход не би трябвало да пада под 13,6 мисля :roll:
Може и да съм малко в грешка ма от как слезнах от опела инструмент не съм барал :lol: :lol: :lol: :lol:
Само да кажа че като сменях релето на опела с новото даваше 14 само по време на движение нещо беше малко менте :P

Alfamaniak
18-01-2006, 22:51
Свали си релето то е на задната част на алтернатора както ти каза Бобо и виж дали четките не са му отишли по принцип те се сменят с по мощен поялник :wink: