PDA

View Full Version : Проблем със съединитела на Афла 164ТС



Paf
16-01-2006, 15:19
Здравейте,
Имам някакъв проблем със съединитела, но преди да предприема някакъв ремонт си помислих че може някой от вас се сблъсквал като мене със този проблем и съответно може да е намерил правилното решение.
Та проблема е следния:
От известно време, при минусови темератури само, нещо ми е голям зор да вкарам на скорост.Съединитела нещо не зацепва ... педала е много долу.След 20-30 напомвания (поне) на педала, леко се вдига но отделя буквално на милиметри и се включва на скорoст малко трудно особенно на задна :( Тоя проблем го имах и миналата зима, но така и не намерих време през топлите месеци да отида някъде на сервиз и да го оправя.Преди няколко дена погледнах под капака и видях помпата която е до съединитела но не ми се вижда (външно поне) да има някакъв проблем със нея т.е. не е омаслено никъде около нея.Прави ми обаче впечатление че на стелката в краката ми (под педалите точно) сякаш има някакъв теч т.е. някакви капки.Предполагам че са отдавна защото не изглеждат пресни .. а и на няколко месеца си мия колата + пране на стелките но те така и не се изпират.Предплагам че най-вероятно е спирачна течност.Най-вероятно някъде над педалите има помпа която изтърва по някакъв начин само че като погледна .. то там само мене ме няма .. нищо се не вижда :) Нивото на спирачната течност в казанчето под капака не намалява.
Та мисълта ми е .. някой ако е имал тоя проблем като моя .. някой ако се е занимавал с тея помпички (сменял,разглобявал,купувал) нека да ми драсне един ред.Ще съм благодарен ако ми дадете някаква информация как се сваля тая помпа на съединитела над педалите дето е ( има ли някакъв чалъм по-особен) (ако има такава помпа де) или дали някой е сменял такива гумички на някоя от тея помпи или изобщо дали е закупувал такава ( ако е .. да ми каже цени по-възможност)Абе изобщо каквото и да ми кажете се надявам да ми е от полза :)Като за начало си мисля да пробвам да обезвъздуша помпата дето е до съединитела (до скорстната кутия).. ако не се орпави .. не знам! :(

П.С Само да кажа че съм от Варна ..т.е. сервизи и магазини в София и страната не ми вършат работа (освен ако има тука някой от Варна)
Благодаря на всички предварително за отговорите :))

umax
16-01-2006, 16:47
Здрасти колега ;-)
Ами помпите са две, най-вероятно ти е тръгнала точно тази под таблото поне при мен беше тя, но педала директно пропадна и край. Не си личи много защото помпата е в дунапренен чорап (който попива спирачната течност) и в пласмасова кутия. Сваля се сравнително лесно като се има в предвид къде се намира :-) Гледай като я сваляш да обезопасиш стелките и т.н. защото потича спирачна течност и става мазало :!: Слагането е много по трудно :idea: Свали ги и двете и ги рециклирай на мен ми взеха около 25 лева.

Paf
16-01-2006, 18:13
Извинявай за тъпия въпрос но, какво ще рече рециклиране? т.е. при стругар ли се ходи ? и ако е така .. после не трябват ли нови гумички или .. знам ли ..не съм се занимавал до сега сподобни неща и ми е малко хикс :)

Paf
16-01-2006, 18:26
Сега като се замисля малко ... като сваля тея двете помпи предполагам че ще ми изтече течността от казанчето .. та после не трябва ли да се обезвъздушават и спирачките .. понеже виждам само едно казанче за течност т.е. като се изпразни то .. и спирачките ще вземат въздух .. Та после каква е схемата?Първо помпа ли се обезвъздушава и после спирачки или обратно .. и нещо по съществено за тая процедура има ли ? :)

umax
16-01-2006, 22:44
Извинявай за тъпия въпрос но, какво ще рече рециклиране? т.е. при стругар ли се ходи ? и ако е така .. после не трябват ли нови гумички или .. знам ли ..не съм се занимавал до сега сподобни неща и ми е малко хикс :)
Не се ходи при стругар, рециклиране имам предвид смяна на въпросните гумички :idea:


Сега като се замисля малко ... като сваля тея двете помпи предполагам че ще ми изтече течността от казанчето .. та после не трябва ли да се обезвъздушават и спирачките .. понеже виждам само едно казанче за течност т.е. като се изпразни то .. и спирачките ще вземат въздух .. Та после каква е схемата?Първо помпа ли се обезвъздушава и после спирачки или обратно .. и нещо по съществено за тая процедура има ли ? Smile
Ами аз ги свалих и двете имаше малък разход на течност. ама не е изтичала цялата, после ги монтирах и не съм обезвъздушавал :oops: ,
ама не зле да се обезвъздуши системата :idea:

umax
16-01-2006, 22:46
Извинявай за тъпия въпрос но, какво ще рече рециклиране? т.е. при стругар ли се ходи ? и ако е така .. после не трябват ли нови гумички или .. знам ли ..не съм се занимавал до сега сподобни неща и ми е малко хикс :)
Не се ходи при стругар, рециклиране имам предвид смяна на въпросните гумички :idea:, тук в София до колкото знам има две места за рециклиране ама за Варна незнам :-(


Сега като се замисля малко ... като сваля тея двете помпи предполагам че ще ми изтече течността от казанчето .. та после не трябва ли да се обезвъздушават и спирачките .. понеже виждам само едно казанче за течност т.е. като се изпразни то .. и спирачките ще вземат въздух .. Та после каква е схемата?Първо помпа ли се обезвъздушава и после спирачки или обратно .. и нещо по съществено за тая процедура има ли ? Smile
Ами аз ги свалих и двете имаше малък разход на течност. ама не е изтичала цялата, после ги монтирах и не съм обезвъздушавал :oops: ,
ама не зле да се обезвъздуши системата :idea:

Boby
16-01-2006, 22:53
Аз имах проблем с помпата на ск. кутия.В един студ при натискане на съединителя педала пропадна и си остана долу.Нова помпа беше или 25 или 35лв. не помня.Щом се получава само при студено време предполагам че гумичките на някоя от помпите вече са стари и се одървят от студа при което изпускът, но на коя точно незнам. :roll: Да сп. течност ще изтече от казанчето но ще изтече само от часта която отива към съединителя.Ако не помпаш на спирачките няма да засмуче въздух.

Paf
17-01-2006, 13:46
Ух .. сега идвам от магазина ...
значи ... за горната помпа гумичките са 6 лв. а за долната която е до скоростната кутия са 7 лв.Цялата горна помпа струва 36 лв. Утре се мятам
да ги сменям че вече не издържам :)
Благодаря ви много за отговорите. Ще са ми от полза ;)

VM164
21-01-2006, 06:20
И аз имах същия проблем с педала на съединителя при мене проблема беше от помпата под таблото. Но аз ги рециклирах и двете и съединителя стана песен, много съм доволен :lol:

Dodo 155
22-01-2006, 09:03
Да :!: Подкрепям колегите изцяло, това си е помпа, а не съединител :wink:
На мен ми правеше ингили зимата, а се скапа напролет :lol: :lol: Първо долната и след няколко дни смених и тази на кутията :wink: