PDA

View Full Version : Проблем след смяна на ангренажен ремък Алфа 147



svetlio
18-01-2006, 18:29
Sdraveite, imam sledniat problem!

Predi okolo 10 dena smenih agrenajen remuk na Alfa 147 1,6L (105 PS) v VantoTrade. V serviza mi kasaha che kolata bila prehvurlila zub, vupreki che vurveshe mnogo dobre, bes nikakvi problemi! Vednaga sled smianata zapochnah da useshtam edno leko pridurpvane (zamisliane) pri uskorenie. Vse edno vlizash i islizash ot lokva voda. Otidoh za reklamacia, no mi kazaha che sega kolata bila mnogo po chuvstvitelna i se opitvat da me ubediat che pridurpvaneto e ot neshto drugo, i ne e svurzano s agrenajnia remuk. Nе mogat da mi kajat ot kakvo e tochno, sumniavat se v lambda sondata mi. Moiat vupros e, ima li niakoi predstava dali tezi simptomi sa ot nepravilno zacepen remuk, ili snaete li ot kakvo moje da sa se poluchili?

Mersi predvaritelno!

KGB
18-01-2006, 23:19
Здрасти колега,

Добре дошъл в форума.

Първо ще те помоля да пишеш на кирилица (ако нямаш инсталирана фонетична на РСто ползвай кредора...ако имаш въпроси питай)

Иначе за колата,

В ВантоТрейд са оправяли ремъците на много неправилно зацепени коли...така, че предполагам не са те излъгали.

Относно замислянето...но съм много сигурен, но може да е от дебитомера...това е само предположение.

Трябва спецовете по бензините да се произнесат.

KGB
18-01-2006, 23:23
Погледни и тази тема...

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4135

svetlio
20-01-2006, 14:44
Погледни и тази тема...

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4135

Мерси за съветите, все пак аз много се съмнявам в ремъка и си направих час в ауто италия за проверка дали е правилно зацепен. Все пак и най-добрите може да сгрешат понякога.
Ще ви пиша резултата!

svetlio
25-01-2006, 14:18
Днес бях в аутоиталия за проверка на ремъка. Оказа се, че ремъка е правилно зацепен, но след като пренатегнаха някакви болтове, имам чувството, че колата завървя по-добре!

santo_traficante
25-01-2006, 14:22
???? ??? ? ?????????? ?? ???????? ?? ??????. ????? ??, ?? ?????? ? ???????? ???????, ?? ???? ???? ???????????? ??????? ???????, ???? ?????????, ?? ?????? ??????? ??-?????!
?? ????? ?? ???? ?????? ??? ????? ??????? :drive:
________
MAZDA MX-5 PICTURE (http://www.ford-wiki.com/wiki/Mazda_MX-5)

svetlio
02-03-2006, 17:31
Здравеите колеги, след 2 месечно лутане и некомпетентно обслужване от страна на Вантотрейд, най накрая открих проблемите на моя автомобил. Както писах по горе проблемите с придьрпването на колата ми се появиха след смяната на агренажния ремьк в Вантотрейд. От тогава сьм направил 4 диагностики в сьщия сервиz и всеки пьт ми каzваха, че ми е прецакана ламбда сондата. Накрая се принудих да я сменя с уговорката, че ако колата продьлжи с придьрпването ще ми вьрнат старата сонда и ще си получа парите обратно. Точно така и стана. Колата не се оправи и аz си получих парите. След като колата не се оправи иzлеzе диагноzата, че наи вероятно ми е прецакан комптьра и е нужно препрограмиране. Добре, че в сьщия сервиz нямаха диска zа препрограмиране на комптьра, че кои zнае до какви други проблеми щеше да доведе това. Иzпратиха ме в Ауто италиа zа препрограмиране, кьдето се окаzа че проблемьт ми вьобще не е в частите ми. Окаzа се, че след смяната на агренажниа ремьк, специалистите от Вантотреид така са ми накичили частите като дебитомер, ламбда сонда и раzни други кабели, че просто не са давали добьр контакт и от там е идвал целия проблем. След поправките и настроиките в Аутоиталия колата ми zаработи отново перфектно, беz да сьм сменил нито една част и беz да препрограмирам комптьра. Така си спестих не само парите zа скьпи части, но и време и нерви, които щях да иzхабя, ако бях продьлжил с ремонта вьв Вантотреид.
Така че, едва ли ще полzвам повече техните услуги.