PDA

View Full Version : Oборотомер и катализатор.



alfamilano
22-12-2003, 18:13
Най после cи оправих тъпия оборотомер,които незнае отваря се километража ,махате пътечките ,вътре е механизма има един сребрист потенциометър които се напрашава,пръскате с (аз си купих една универсална )Пръскалка,и е готово от там може да се коригират и данните които отчита и стреката с отверка,лесно и просто:)))))))

2.Мисля да си игнорирам катализатора,защото се е разпаднал и дрънка,като съчми,моля за мнениа по въпроса!Благодаря!!

LRN
22-12-2003, 21:23
Можеш ли да уточниш какво точно правеше (или не) оборотомера. Моят специално работи по следния начин. В момент на запалване показва някаква активност естествено невярна, като дам рязко газ отчита със закъснение и невярно и след това напълно угасва. Питам те за да не отварям таблото излишно.

alfamilano
23-12-2003, 12:40
Значи процедурата по разглобяването се надявам че ти е ясна.Като стигнеш до пътечките ще видиш 3 малки болтчета развиваш ги и дърпаш лекичко ,няма страшно .След това изкарваш механизма вътре ,има една платка с намотки и един малък сребрист поенциометър,с малка отверка го развърташ и напръскваш с подходяща химия(аз си взех една казва се W40 англииска мултифункционална,за клеясали болтове за замръзнали ключалки за скърцане на уплатнения,съветвам всеки които попадне на нея да си я вземе.Като напръскаш и раздвижиш(Лекичко)сглобяваш и си готов,но при въртене на потенциометъра се променят данните на оборотомера запомни му местото(Аз си изкарах изводи с 2 жички и си го пробвах отвън по лесно е,не да сваляш и качваш за всяка корекция.Айде успех и като си готов докладвай за резултата!!!!:))))

Qwerty
26-12-2003, 16:39
WD40 определено не е за пръскане на контактни повърхности на потенциометри - има специализирани пръскалки за тях, но каквото и да използваш след определен период от време стария проблем се връща и то с още по-голяма сила... за съжаление периода от време е неприятно малък, особено когато става дума за някоя техника която се отваря трудно - аз имам постоянни грижи с едни потенциометри които са доста трудно достъпни и май единственото щадящо нервите решение е да се сложат нови (при това аз говоря за техника която седи вкъщи, а не вънка на студа)

Дано ти изкара без проблем поне няколко месеца за да не ти е била напразна занимавката....