PDA

View Full Version : 164 V6 TB въпросче



Grigor
22-01-2006, 23:28
Събота вечерта решихме да закачим манометърче и да видим колко е налягането на турбото.

Максималното което достигнахме беше 0.55-0.6 бара
Това при 1-ва, 2-ра, 3-та и 4-та скорост до 6000 оборота.

Не е ли малко ?

Никъде не можах да намеря информация колко е фабрично - някой да знае ?

http://www.gtvv6.com/phpBB2/viewtopic.p ... v6&start=0 (http://www.gtvv6.com/phpBB2/viewtopic.php?t=70&postdays=0&postorder=asc&highlight=boost%20v6&start=0)

тука се говори за около 1 бар фабрично, но ми се вижда малко много....
Става дума за ГТВ 2.0 V6 TB, но мотора и ЕКУ-то са напълно еднакви.

VM164
23-01-2006, 09:39
Ами май от тоя линк дето си го дал го дават 1.1 бара. Ама не забравяй че твойта турбинка сигурно е по износена и нищо чудно да дава такива резултати. Иначе на нова турбинка тези 1.1 бара сигурно ги докарва на 5та предавка. :roll:

Grigor
25-01-2006, 07:49
Бобо реши проблема ;-)

Проблема се оказа в Бъм клапата - скапана 60-тина левова чикия.

Сега Буста е около 1 бар, нормалното е 0.8 бара.

Казвам около, защото съм с чужд манометър, който е в ПСИ.

След 1ч. зареждам и до няколко дни ще има резултат и за разхода :-)

Bobo
25-01-2006, 14:36
Буста ти е 0.8 1 бар е овербуст :wink:

Трябва да кажа че колата върви доста културно за кораба на блейк :lol:

П.П. Айде предизвикай петко да видиме кой кого :twisted:

BatVas
27-01-2006, 00:14
Буста ти е 0.8 1 бар е овербуст :wink:

Трябва да кажа че колата върви доста културно за кораба на блейк :lol:

П.П. Айде предизвикай петко да видиме кой кого :twisted:
ПЕТКО СЪМ

Ако Бобо е решил проблема ще падна(Григор ще ме бие), ако не е ще го бия и да връща той 60 лева на Григор
KGB

Сега съм си аз:
Абе Бобо вземи сбъркай някога, че вече като кажеш нещо ще го приемам като ТЕОРЕМА (абсолютна истина без нужда от доказване) :D :D :D :D
сега серьозно: Браво(не модел на фиат) радвам се че сте открили проблема - сега вече се надявам Григор да е доволен от вървежа и разхода :firstprize:

Crusader
27-01-2006, 00:56
Сега съм си аз:
Абе Бобо вземи сбъркай някога, че вече като кажеш нещо ще го приемам като ТЕОРЕМА (абсолютна истина без нужда от доказване) :D :D :D :D
сега серьозно: Браво(не модел на фиат) радвам се че сте открили проблема - сега вече се надявам Григор да е доволен от вървежа и разхода :firstprize:

А Васка, личи си че си икономист :lol: Аксиомата е твърдение което не се доказва, а виж за теоремата е друга бира, малиии що теореми ми се е налагало да доказвам в ТУ Габрово /не че помня някоя сега/ де :lol: :lol: :lol:

Извинявам се за :offtopic:

P.S. Утре отивам да видя самолета, пожелай ми успех!