PDA

View Full Version : Смяна на гарнитури на Алфа 75 2.0 TD



Geata
21-01-2006, 22:59
Ей голям ремонт голямо нещо правих.
1.Отварям капака на клапаните и какво да видя.Всичко се разхожда на където си иска(абе един вид пълна свобода).Някои хора изглежда са забравили че след 500-1000 км. след оснвен ремонт се ходи на дозатягане на главицата,кобилиците и др. джунджуриики.Болтовете си ги развих на ръчица(а аз 50 кила с мокри дрехи 8) .
2.Свалям главите,а вътре нови гарнитурки(с изклячение на една която се скъсала).
Отивам аз купувам 1 гарнитура за глава(евтиниика 20 кинта),1 за капака(е тая скъпа бе 23 лв., ама оригинал) и силикон за нея.Слагам ,стегам, всичко ОКЕЙ.Паля,а кефа голям.И какво да видя?
Алеле майко мила!!!!
В краката ми локва масло??
И като почвам да търся от къде тече.Свалям аз капака.Решавам ,че е крив.Отивам при стария собственик и взимам друг.Отивам в магазина и правим луда рекламация на гарнитурата(те момче-ама много печени та чак даже ми дадоха нова без пари),връщам се и почва 3-4 часово перфектно слагане на капак на клапаните.
Паля БАБАТА, и какво да ви кажа??? Отдолу ,нова локва!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
Гледам аз( , а то вече тъмница и съм извикал един комшия да ми свети с една запалка 8) 8) )абе то не течало от гарнитурат , а има там една маслена тръбичка с 4 болта за всяка глава и те (СВОБОДА)нестегнати!!!!! :(
От там като се започна едно псуванииее (Да се Е... у майстора).
Та после ходим да се извинявам, и на хората!!!
В последствие:
-Много срам :oops: :oops:
-колицата работи невероятно :P
-66лв. за 3-гарнитури
-и аз -МНОГО ЩАСТЛИВ :P

virusalfa
22-01-2006, 19:55
Ей голям ремонт голямо нещо правих.
1.Отварям капака на клапаните и какво да видя.Всичко се разхожда на където си иска(абе един вид пълна свобода).Някои хора изглежда са забравили че след 500-1000 км. след оснвен ремонт се ходи на дозатягане на главицата,кобилиците и др. джунджуриики.Болтовете си ги развих на ръчица(а аз 50 кила с мокри дрехи 8) .
2.Свалям главите,а вътре нови гарнитурки(с изклячение на една която се скъсала).
Отивам аз купувам 1 гарнитура за глава(евтиниика 20 кинта),1 за капака(е тая скъпа бе 23 лв., ама оригинал) и силикон за нея.Слагам ,стегам, всичко ОКЕЙ.Паля,а кефа голям.И какво да видя?
Алеле майко мила!!!!
В краката ми локва масло??
И като почвам да търся от къде тече.Свалям аз капака.Решавам ,че е крив.Отивам при стария собственик и взимам друг.Отивам в магазина и правим луда рекламация на гарнитурата(те момче-ама много печени та чак даже ми дадоха нова без пари),връщам се и почва 3-4 часово перфектно слагане на капак на клапаните.
Паля БАБАТА, и какво да ви кажа??? Отдолу ,нова локва!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
Гледам аз( , а то вече тъмница и съм извикал един комшия да ми свети с една запалка 8) 8) )абе то не течало от гарнитурат , а има там една маслена тръбичка с 4 болта за всяка глава и те (СВОБОДА)нестегнати!!!!! :(
От там като се започна едно псуванииее (Да се Е... у майстора).
Та после ходим да се извинявам, и на хората!!!
В последствие:
-Много срам :oops: :oops:
-колицата работи невероятно :P
-66лв. за 3-гарнитури
-и аз -МНОГО ЩАСТЛИВ :PНА ДВИГАТЕЛИТЕ VM НЕ СЕ ДОЗАТЯГАТ ГЛАВИТЕ НА 500-1000км!!!! ПАЛИ СЕ МОТОРА ЗА 20 мин ,ОСТАВЯ СЕ ДА ИЗСТИНЕ 2.5 4аса,СЛЕД КОЕТО СЕ ОХЛАБВАТ БОЛТОВЕТЕ И СЕ ЗАТЯГАТ ОТНОВО СЪГЛАСНО СПЕЦИФИКАЦИЯТА!!!!

Geata
23-01-2006, 13:22
Много ти благодаря за тази информация, а мисля че тя е много важна!!
Евала, при колко майстори(и то работил в Алфа в Италия 8 год. , дизелджии и др.) ходих да питам и нито един не го е споменал това..
Много ми е полезна тази информация,а мисля и че не само на мен ще свърши работа(за напред де, защото сега моторчето ми мърка като котенце :P ).