PDA

View Full Version : смяна на термостат на 156 2.0



pumukle
23-01-2006, 12:03
Колеги, може ли някой да ми каже, сама ли се обезвъздушава системата след смяната му и ако не, то как се прави.....благодаря предварително!

Mury
23-01-2006, 15:22
Естествено че сама се обезвъздушава не се притеснявай няма страшно карай смело :wink: :wink: :wink:

търтей
23-01-2006, 15:24
Естествено че сама се обезвъздушава не се притеснявай няма страшно карай смело :wink: :wink: :wink:

абее не е баш сама ама нейсе
аз го бях писал как се прави ама явно е изчезнало

Mury
23-01-2006, 15:26
е шо бре не е ли сама :shock: :shock: :shock: аз знам че напълно сама се обезвъздушава може да е за 1-2 дена но го прави сама :shock:

търтей
23-01-2006, 15:30
е шо бре не е ли сама :shock: :shock: :shock: аз знам че напълно сама се обезвъздушава може да е за 1-2 дена но го прави сама :shock:

е да след неколко дена може да стане и сама ама като имаш въздух има опасност да прегрее
но иначе както си пише в сервизното ръководство:

1. пълниш до казанчето до горе
2. палиш колата като НЕ затваряш капачката
3. като отвори термостата и спре да бълбукат мехурчетата гасиш и доливаш до макс
3. палиш пак и пак като отвори термостата гледаш нивото
4. повтаряш при нужда докато спре да бълбука и да пада нивото

BatVas
23-01-2006, 15:34
[quote="Mury_alfata":463sma3l]е шо бре не е ли сама :shock: :shock: :shock: аз знам че напълно сама се обезвъздушава може да е за 1-2 дена но го прави сама :shock:

е да след неколко дена може да стане и сама ама като имаш въздух има опасност да прегрее
но иначе както си пише в сервизното ръководство:

1. пълниш до казанчето до горе
2. палиш колата като НЕ затваряш капачката
3. като отвори термостата и спре да бълбукат мехурчетата гасиш и доливаш до макс
3. палиш пак и пак като отвори термостата гледаш нивото
4. повтаряш при нужда докато спре да бълбука и да пада нивото[/quote:463sma3l]

Абсолютно - така направиха като сменяха моя :wink: :?:

pumukle
23-01-2006, 15:55
Благодаря, момчета!
В неделя ще черпя :D

EvgeniiM
23-01-2006, 17:07
На смяна на термостат не съм присъствал , но като сменях антифриза във Ванто ги гледах и тази процедура по обезвъздушаването се наложи да я правят три пъти, ма тя мойта кола си е заядлива по рождение.

KGB
23-01-2006, 19:28
Естествено че сама се обезвъздушава не се притеснявай няма страшно карай смело :wink: :wink: :wink:

Не се изказвай неподготвен, това важи само за някои 33ки...ще счупиш на някой колата така :wink:

virusalfa
23-01-2006, 20:46
На смяна на термостат не съм присъствал , но като сменях антифриза във Ванто ги гледах и тази процедура по обезвъздушаването се наложи да я правят три пъти, ма тя мойта кола си е заядлива по рождение.Докторее,не бива да си присъствал на присаждане на вагина на мъж,бе,дееба! :roll: :lol: :lol:

Bobo
24-01-2006, 01:20
[quote="Mury_alfata":lplftf15]е шо бре не е ли сама :shock: :shock: :shock: аз знам че напълно сама се обезвъздушава може да е за 1-2 дена но го прави сама :shock:

е да след неколко дена може да стане и сама ама като имаш въздух има опасност да прегрее
но иначе както си пише в сервизното ръководство:

1. пълниш до казанчето до горе
2. палиш колата като НЕ затваряш капачката
3. като отвори термостата и спре да бълбукат мехурчетата гасиш и доливаш до макс
3. палиш пак и пак като отвори термостата гледаш нивото
4. повтаряш при нужда докато спре да бълбука и да пада нивото[/quote:lplftf15]

Е тва ако не е самообезвъздушаване незнам кво е :?: Сигурно като обезвъздушавате трбе да смучете въздух с уста от казанчето :?:

EvgeniiM
24-01-2006, 01:26
е сама се обезвъздушава ако налееш антифриза и всичко ти е наред, а тя е пълна с въздух, и трябва да и постиснеш тръбите малко тук там да изкара някой мехур.


П.П.Сега сериозно- монтьора който ми смени антифриза каза изрично че сама не се обезвъздушава

П.П. Тоя вирус колко е вреден

Bobo
24-01-2006, 01:28
е сама се обезвъздушава ако налееш антифриза и всичко ти е наред, а тя е пълна с въздух(сега на кви мисли за възвратни механизми на женската анатомия ме наведохте), и трябва да и постиснеш тръбите малко тук там да изкара някой мехур.


П.П.Сега сериозно- монтьора който ми смени антифриза каза изрично че сама не се обезвъздушава(тва да не е вагина)

П.П. Тоя вирус колко е вреден

Абе като гледам че колата ти не е излязла от сервиза ми е ясен твоя монтьор :!: Сега закво е в сервиза да не би тоя да е обезвъздушавал и помпата на селеспиида че нещо налягане няма :idea: Я го прати да смуче там въздух да се оправи колата :wink:

EvgeniiM
24-01-2006, 01:34
Стига бе , тя вчера влезе, и не че няма налягане а тока се губи някъде

П.П. и монтьора е друг


П.П. и не ме питай че в събота вечерта духах в резервоара с хидравличната течност а дано качи некой барм, ма явно не ставам за тая работа

Bobo
24-01-2006, 01:40
Стига бе , тя вчера влезе, и не че няма налягане а тока се губи някъде

П.П. и монтьора е друг


П.П. и не ме питай че в събота вечерта духах в резервоара с хидравличната течност а дано качи некой барм, ма явно не ставам за тая работа

За монтьора е сигурно че е друг защото на това тука дето колегите го спретват у ванто му викат самообезвъздушаване ма карай :wink:

За духането бате си има хора нали знаеш не се хаби :wink:

KGB
24-01-2006, 03:11
иначе казано не правете това в къщи сами...ако не искате да останете без кола...

Bobo
24-01-2006, 12:15
иначе казано не правете това в къщи сами...ако не искате да останете без кола...

Абе ако го направат в къщи може и без Хол да останат :rotfl: