PDA

View Full Version : въпрос за предно стъкло - спешно



iiv_mortisha
11-05-2009, 08:48
Здравейте приятелчета,
имам следния въпрос - има ли предно стъкло, което след удар става на пясък както страничните, понеже тая от магазина за автостъкла не може да ми намери предно стъкло вече 2 седмици и ме заплашва, че ако съм й донесяла старо не се знаело дали при евентуален удар от камъче нямало да ми се пръсне в лицето. Четох, четох из интернет и не намерих подобна информация. Ще Ви бъда много благодарна. Колко време да карам с цепнато стъкло, а и колата е старичка ...
Лъже ме само - утре щял да дойде камиона с новите стъкла - отивам не на другия, а на по-следващия ден и ми заявява, че в момента бил пристигнал камиона и го разтоварвали - до половин час трябвало да свършат. Връщам се след един час и се мотая още половин пред магазина, за да ми каже че още не са свършили, стъклото е само едно и не се знаело дали ще е здраво. На другия ден ми обяснява, че колегата й щял да ходи на помен и нямало да отворят до 11ч /не, че я питам де/. На другия ден й звъня в 13ч понеже магазина е затворен, за да ми каже, че колегата й бил за риба и нямало да може да дойде. Обеща да звънне 3 пъти и не го направи -изнервих се. Какво да си мисля, освен че нямат предно стъкло и ме мотат докато си намерят.
Та... има ли предно стъкло, което да става на пясък след удар? :unsure:

toki4a
11-05-2009, 22:54
Здравейте приятелчета,
имам следния въпрос - има ли предно стъкло, което след удар става на пясък както страничните, понеже тая от магазина за автостъкла не може да ми намери предно стъкло вече 2 седмици и ме заплашва, че ако съм й донесяла старо не се знаело дали при евентуален удар от камъче нямало да ми се пръсне в лицето. Четох, четох из интернет и не намерих подобна информация. Ще Ви бъда много благодарна. Колко време да карам с цепнато стъкло, а и колата е старичка ...
Лъже ме само - утре щял да дойде камиона с новите стъкла - отивам не на другия, а на по-следващия ден и ми заявява, че в момента бил пристигнал камиона и го разтоварвали - до половин час трябвало да свършат. Връщам се след един час и се мотая още половин пред магазина, за да ми каже че още не са свършили, стъклото е само едно и не се знаело дали ще е здраво. На другия ден ми обяснява, че колегата й щял да ходи на помен и нямало да отворят до 11ч /не, че я питам де/. На другия ден й звъня в 13ч понеже магазина е затворен, за да ми каже, че колегата й бил за риба и нямало да може да дойде. Обеща да звънне 3 пъти и не го направи -изнервих се. Какво да си мисля, освен че нямат предно стъкло и ме мотат докато си намерят.
Та... има ли предно стъкло, което да става на пясък след удар? :unsure:

по принцип оригиналното стъкло неможе , можеш да караш извесно време така ,но се пак не прекаляваи,предното стъкло е трипласт и няма нищтоо общто с страничните ;)новите са около 130 кинта .

INTEGRALE
13-05-2009, 10:30
Здравейте приятелчета,
имам следния въпрос - има ли предно стъкло, което след удар става на пясък както страничните, понеже тая от магазина за автостъкла не може да ми намери предно стъкло вече 2 седмици и ме заплашва, че ако съм й донесяла старо не се знаело дали при евентуален удар от камъче нямало да ми се пръсне в лицето. Четох, четох из интернет и не намерих подобна информация. Ще Ви бъда много благодарна. Колко време да карам с цепнато стъкло, а и колата е старичка ...
Лъже ме само - утре щял да дойде камиона с новите стъкла - отивам не на другия, а на по-следващия ден и ми заявява, че в момента бил пристигнал камиона и го разтоварвали - до половин час трябвало да свършат. Връщам се след един час и се мотая още половин пред магазина, за да ми каже че още не са свършили, стъклото е само едно и не се знаело дали ще е здраво. На другия ден ми обяснява, че колегата й щял да ходи на помен и нямало да отворят до 11ч /не, че я питам де/. На другия ден й звъня в 13ч понеже магазина е затворен, за да ми каже, че колегата й бил за риба и нямало да може да дойде. Обеща да звънне 3 пъти и не го направи -изнервих се. Какво да си мисля, освен че нямат предно стъкло и ме мотат докато си намерят.
Та... има ли предно стъкло, което да става на пясък след удар? :unsure:
Не може да стане на "пясък"
От доста години не се произвеждат "секуритни" предни стъкла. Пък и щом е спукано /някой да е виждал спукано странично стъкло/, значи е триплекс, т.е. не може да падне на парчета.
Колежке, виж в някой друг магазин, че стъклото на 146-ца не е някаква дефицитна стока. Би трябвало да го имат в наличност.

iiv_mortisha
13-05-2009, 20:25
Не е за 146, а за Уно. А по принцип произвеждали ли са се стъкла които стават на пясък след удар или само странични има такива?

Sunny
13-05-2009, 21:50
Само странични и задни стават на сол , предните от началото на 80-те години е задължително да са триплекс . Предното може да го строшиш и да го навиеш на руло но няма да се разпадне ;)

alf
21-05-2009, 23:07
по принцип стават "на сол" закалените стъкла с идеята да се счупи на малки парченца а не да ти отреже главата например. всички стъкла (прозорци де) в колата са закалени вкл. и преднот само че то е като в сандвич и въобще е с друга структура. та то пак става на сол само че при много як удар освен това не се пръска а седи цяло заради "сандвича"
а иначе ти за кобра ли говориш че те мотат защото и аз съм за смяна и си мислех при тях да хода