PDA

View Full Version : привет



alf
26-12-2003, 15:15
от малък съм фен на алфа но едва от няколко месеца си имам своя собствена :D и съм щастлив. колата е alfetta от 82 година но е направо перфектна за възрастта си. знам че някой скептик ще каже: тоя па си земал неква бангия на 1000 години и се кефи балъка му с балък! но на мен си ми е гот да си гледам дървената декорация по таблото. както всяка стара кола така и тази си има своя история която мога да нахвърлям от 91 г насам когато е била вкарана в българия. купили са я некви мутри карали са я колкото с я карали и един прекрасен ден са решили да видят може ли да си напълни километража... успяла е и за няколко минути другите са били като спряли но двигателя - 2.0 td не е понесъл твърде голямото натоварване - по тяхни думи стрелката на оборотомера била предимно в края на червената зона. след което мутрите я продават на чичо ми който започва да си я upgrade-ва. и сега вече тя е в мои ръце за добро или лошо:)
алфата общо взето е много запазена по купето почти няма(!) ръжда - единствено на веждата на задния ляв калник съвсееем мъничко и малко под долните уплътнения на вратите. салона вътре също е много запазен като изключим мърсотията по седалките и тапицерията на вратите натрупвана с години която никакъв препарат не в състояние да изчисти. интересното е че няма абсолютно никакви потропващи и поскърцващи елементи.
двигателя пали без никакви ядове и последно ми харчеше 8.5 градско - миналата седмица, извънградско пада под 5. ускорява страхотно дори над 120.
естествено големия проблем е в трансмисията която е като на 75 - скоростната кутия и съединителя са отзад и кардана се върти постоянно. именно кардана е доста неприятен момент защото преди няколко години се бяха скапали каретата които са три и трите не стават от лада и струват по 500лв! чичо ми тогава сложи ладов и едно парче от камионджийски амортисьор. скоростите се превключват с пиниз особено 2ра и 3та докато се поразработи после е по-лесно.
возията е несравнима - комфортна и същевременно стабилна, спира отлично но е с доста тежък волан и трудно маневрирам
еми май се поувлякох ако на някой му е интересно или пък му се разказва да пише :lol:

twin spark
28-12-2003, 03:14
Пиши смело. Не се притеснявай

21-09-2004, 19:35
Bratle vse sas neshto trqbva da se postavi na4aloto,a za krai takuv mai nqma da ima pone dokato ludite italianci pravqt koli a te skoro nqma da sprat.Taka 4e pozdravqvam te ,karai si alfata i se radvai na jivota!