PDA

View Full Version : Ксенони за 159



vassil.tzanev
01-06-2009, 16:25
Някой да има идея къде мога да си намеря на човешка цена крушки за оригиналните ксенони? Официалните представители ги предлагат на 382лв.!!!!!!!!:shocking:
Под моста на 4-ти км ми казаха, че има и на 210лв, но ако имате идея и за по-нормална цена ще съм благодарен.

А най-лошото е, че не съм сигурен дали проблемът е в крушката. Проблемът е следният:
Докато са включени едната крушка започва да потрепва и пресвятква, след това угасва. Като загася светлините и отново ги пусна, светва отново. За да проверя дали е в крушката, а не някоя лоша връзка, размених лявата и дясната и определено се убедих, че е в крушката. Но това беше само до снощи, когато карах малко по-бързо иначе толква гладката ни магистрала, само дето все не улучвам тази гладка лента, та тогава след поредната бабуна угаснаха и двете и се почувствах като невидим. Отново ги угасих и светнах и заработиха.
Логично е и двете да имат приблизително еднакъв живот.

Логично е когато си заминават от този свят, газът в крушката да е по-нестабилен и да трепти и когато не му стигне поддържащото напрежение да гасне, а после при включване и изключване да му подаде нова дъга да се запали, но не съм ползвал досега и затова търся и друг споделен опит с ксенонните.

Благодаря!!!

Dodo 155
01-06-2009, 22:46
Някой да има идея къде мога да си намеря на човешка цена крушки за оригиналните ксенони? Официалните представители ги предлагат на 382лв.!!!!!!!!:shocking:
Под моста на 4-ти км ми казаха, че има и на 210лв, но ако имате идея и за по-нормална цена ще съм благодарен.

А най-лошото е, че не съм сигурен дали проблемът е в крушката. Проблемът е следният:
Докато са включени едната крушка започва да потрепва и пресвятква, след това угасва. Като загася светлините и отново ги пусна, светва отново. За да проверя дали е в крушката, а не някоя лоша връзка, размених лявата и дясната и определено се убедих, че е в крушката. Но това беше само до снощи, когато карах малко по-бързо иначе толква гладката ни магистрала, само дето все не улучвам тази гладка лента, та тогава след поредната бабуна угаснаха и двете и се почувствах като невидим. Отново ги угасих и светнах и заработиха.
Логично е и двете да имат приблизително еднакъв живот.

Логично е когато си заминават от този свят, газът в крушката да е по-нестабилен и да трепти и когато не му стигне поддържащото напрежение да гасне, а после при включване и изключване да му подаде нова дъга да се запали, но не съм ползвал досега и затова търся и друг споделен опит с ксенонните.

Благодаря!!!
Какъв модел са крушките?
Тия в АИ са решили от теб да си изкарат заплатите :)
Защо не видиш дали не е гаранционен този проблем и да си поемат масрафа?

kalata8
01-06-2009, 22:51
най вероятно модела e D2S а такива могат да се купят от всяка фирма която предлага ксенонови системи на цена около 50лв

gigi
01-06-2009, 23:11
Чесно казано ме съмнява да е от крушките, имат бая дълъг живот. БМВ-то ми е на 240 000км и 10г и едната крушка е оригинална а другата сменяна съвсем скоро. Иначе колегата отгоре е прав D2S се предлагат от почти всички дилъри на китаиски ксенон , и цената не е повече от 100лв. Аз съм сложил бая такива крушки и не е имало никакъв проблем, те и оригиналните филипс-милипс пак са или тавански или кореиски..... Ако искаш се свържи с колегата santo trafikante има обява в продава той ще ти измисли нещо.

KGB
02-06-2009, 10:45
http://www.autolamps-bg.com/

vassil.tzanev
02-06-2009, 10:54
за съжаление не са D2S, които са по 50лв., а D1S, при които половината управление е в крушката, другата половина в баласта. свързах се с луксима и там освен със съчувствие, не можаха да ми помогнат с друго, тъйкато са имали подобен случай, който им е излязъл около 2500лв на загуба, защото крушките D1S, които са внесли са изгорили цялото управление на ксеноните на едно БМВ и оттогава не се наемат с такива. Но им признавам, че бяха много учтиви и наистина търсиха начини да ми помогнат, евала!
а ето това е и снимка на крушката:

vassil.tzanev
02-06-2009, 11:02
http://www.autolamps-bg.com/

много благодаря!!! там имат, макар и с 10лв отгоре (219лв.), но ми предложиха да прегледат дали там е проблема, което си струва разликата.

Bobo
06-06-2009, 01:55
много благодаря!!! там имат, макар и с 10лв отгоре (219лв.), но ми предложиха да прегледат дали там е проблема, което си струва разликата.

Определено там е проблема има ги и оригинални около тия пари - проблема е че крушката е с баласта заедно и като ги смениш се разждаш ;)

vassil.tzanev
06-06-2009, 20:24
въпросът е, че няма абсолютно никаква зависимост в това кога гасне. сега например, карах 500км и не угасна, а друг път само за 15 минути от офиса до вкъщи и гасне. другото, което не мога да хвана дали не гасне и като карам по по-радрусани пътища. защото когато угаснаха и двете, беше яко друсане по магистралата. факт е че освен този случай, втората не е гаснала повече, но може и просто сега започва краят и, докато другата почти си е заминала?!? някакви идеи?

KGB
07-06-2009, 22:25
Най-добре отиди да я прегледат.

kr1schan
13-06-2009, 08:11
имах същият проблем с фаровете на мойта. излезе че лостчето за фаровете е разбито и от вибрации или просто когато си реши си гасеше фаровете и после пак се пускаха.

boian
05-04-2010, 23:48
Има ли развитие на темата, щото май при мене ще се окаже от лостчето за включване на светлините

vassil.tzanev
06-04-2010, 09:29
има! смених си крушките и всичко е ток и жици. по отношение на оставането светнати - това винаги ли ти го прави, защото при мен забелязах, че става при по-бързо превключване. предполагам, че причината да останат светнати при бързо превключване е, че при запалване на ксенона му се подава високо напрежение, за да запали дъга, която да запали газа. и ако ги включа и веднага изключа, си има защита да не гаси така бързо дъгата... и се пообърква малко

boian
06-04-2010, 11:59
Прави го когато му скимне, но повечето пъти не ще да се изгаси.

vassil.tzanev
06-04-2010, 12:24
следкато са били включени известно време? при бавно превклюване от позиция на позиция пак ли?

boian
06-04-2010, 20:14
Няма значение- може да са били изключени и като дам мигач се включват. После искам да ги изключа и не щат

vassil.tzanev
07-04-2010, 08:52
според мен е лостчето

boian
07-04-2010, 11:47
Разбрах, че не подлежи на ремонт, а ново било бая скъпо

vassil.tzanev
07-04-2010, 14:23
крушка от аутоиталия - 382лв с отстъпка. същата в http://www.autolamps.bg/ е 210лв. подчертавам същата, не заместител, нито менте

Mury
08-04-2010, 12:54
Разбрах, че не подлежи на ремонт, а ново било бая скъпо

Потърси 159 на части,имаше една обява в Дупница,само че колата май е в Италия,обади се и питай:unsure::unsure::unsure::unsure:

boian
15-09-2010, 20:17
И при мене едната крушка взе да мига и да гасне. Понеже се води би-ксенон, стават ли D1S?

Satanism
20-09-2010, 22:34
И при мене едната крушка взе да мига и да гасне. Понеже се води би-ксенон, стават ли D1S?

Къв ше е тоя Би-ксенон дето са му отделни късите и дългите? :-o

Mury
21-09-2010, 11:02
Къв ше е тоя Би-ксенон дето са му отделни късите и дългите? :-o

Ти кво каза току що,разбра ли:tequilla::tequilla::tequilla::tequilla:Мисля че 159-ката е Д1С крушки

bouncer
21-09-2010, 11:14
ами Мурджев принципно момчето е право. Би-ксеноновите фарове са на една крушка и късите и дългите и има рефлекторна пластина...ама ти това го знаеш. Просто е нужно пояснението, че при нашите коли освен фара за дългите се включва и би ксеноновия фар на късите. Реално колта има 4 фара за дълги светлини.

Mury
21-09-2010, 14:45
ами Мурджев принципно момчето е право. Би-ксеноновите фарове са на една крушка и късите и дългите и има рефлекторна пластина...ама ти това го знаеш. Просто е нужно пояснението, че при нашите коли освен фара за дългите се включва и би ксеноновия фар на късите. Реално колта има 4 фара за дълги светлини.

Да де,ма май аз го пообърках малко,сори Сатанисм:dance::dance::dance:

Satanism
21-09-2010, 17:17
ами Мурджев принципно момчето е право. Би-ксеноновите фарове са на една крушка и късите и дългите и има рефлекторна пластина...ама ти това го знаеш. Просто е нужно пояснението, че при нашите коли освен фара за дългите се включва и би ксеноновия фар на късите. Реално колта има 4 фара за дълги светлини.

То няма кола, на която късите да й се гасят като включиш дългите като се замислиш :unsure:

badmadafaka
21-09-2010, 17:31
той има предвид, че не само си остават да светят, ами и късите включват на дълги :handshake:

Mury
21-09-2010, 17:31
То няма кола, на която късите да й се гасят като включиш дългите като се замислиш :unsure:

Не съм много съгласен,я пробвай да сложиш ксенон афтър маркет на Фиат Мареа,да видиш какво става:moon::moon::moon::moon:

П.С.Иначе не съм съгласен с твърдението,че коли с отделни секции на фаровете за къси и дълги и са с ксенон на двете,неможе да се каже че са с биксенон,за мен тва пак си е биксенон,просто с две крушки:hehe::hehe::hehe::hehe:

Satanism
21-09-2010, 17:45
Не си съгласен, ама кола с ксенон на късите и дългите(които са отделни фарове) е кола с 2 ксенонови инсталации, а не с би-ксенон, което дефакто значи 1 крушка за късите и дългите :hehe:

А това, че късите включват на дълги някакси хич не ми се връзва...?!

Но по самата му същност спора е излишен... :cheers:

morfius
21-09-2010, 21:41
Добре де, до колкото помня ксенона има латентност, какво се случва със светкавицата, ако и 4 те крушки са ксенон?

Satanism
21-09-2010, 22:05
Добре де, до колкото помня ксенона има латентност, какво се случва със светкавицата, ако и 4 те крушки са ксенон?

Имаш предвид запалването ли?
Доколкото знам има бързозагряващи баласти...

Mury
22-09-2010, 11:02
Имаш предвид запалването ли?
Доколкото знам има бързозагряващи баласти...

Точно така,или по скоро с функция Флаш:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

morfius
22-09-2010, 19:14
Латентността не беше ли особеност на лампичката... че да зависи от баласта?
Явно са му намерили цаката... де :)

bouncer
23-09-2010, 10:46
Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде? :)

Mury
23-09-2010, 10:59
Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде? :)

Си сеньор,трябваше някой да обясни:calc::calc::calc:

morfius
23-09-2010, 11:35
Май стана по-ясно :)
Светкавицата ползва само би-ксенона или и 4 те лампи?

bouncer
23-09-2010, 12:17
Май стана по-ясно :)
Светкавицата ползва само би-ксенона или и 4 те лампи?

и 4-те :)

romeo must die
23-09-2010, 13:00
освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде? :)

Та въпроса ми е, теози чифт дълги светлини, който не влиза в би-ксенона, пак ли е с ксенон или не? дефакто вторият чифт дълги :)

boian
23-09-2010, 13:35
с обикновени крушки е

romeo must die
23-09-2010, 14:13
Ясно, а не светят ли някак си по жълто ?

Jivko7777
24-09-2010, 02:03
Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде? :)

Или сиреч казано същото като на Голф 2 и Лада 1500 и доста други :grin: Схемата е същата само дето нямат ксенони :) Късите си светват двата, при дългите светват и четирите на дълги :)

dilian alfa gtv
28-02-2011, 02:35
Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде? :)

Така ми е ясно ,но рефлектора на късите не е ли различен от този на дългите и като сложиш на късите биксенонов комплект има ли ефект при превключване къси дълги(мисля че твойта е с обикновенни крушки после си слагал ксенона само къси -биксенон) а на дългите караш с обикновенните....?
По принцип на всяка кола при превключване на къси рефлектора е направен така ,че леви фар прави дупка на насрещния водач ,но като превключиш какъв е резултата ..??Питам защото когато колата оригинално е с ксенон фабричените рефлекторите са съвсем различни.!
Мисълта ми е следната смятам да си сложа биксенон на късите и отделен кит на дългите -халогените ги забравяме -само за мъгла и ако може някой да ми разясни малко за този ефект който описва колегата,защото нещо не разбирам след като рефлектора на къси си е по предназначение и въпроса ми е следния :да сложа биксенон на къси и отделен кит на дългите или два обикновенни комплекта на къси и дълги.?малко дълго мнение но да питам нали за това е форума,примерно на ГТВ-то съм с два отделни комплекта къси-дълги и само на къси виждам 2-метра пред мен.!
Насочил съм се към качествен ксенон LUXIMA PREMIUM 5000K.....
Очаквам отговор от bounser защото при него така стоят нещата с фаровете.

Мерси предварително колега
Поздрави.;-)

giugiaro87
07-03-2011, 22:59
колеги ако някой го интересува имам крушка, палачка, фар и лупа за 159, ксеноновата крушка работи ако някой има интерес ще измислим някаква тънка цена...

flomo
05-04-2011, 22:38
farut lqv ili desen e,i kolko mu iska6?poneje na men mi e izgorql balastut i ksenonut mi neraboti:(

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:36 ----------


колеги ако някой го интересува имам крушка, палачка, фар и лупа за 159, ксеноновата крушка работи ако някой има интерес ще измислим някаква тънка цена...
za kakvi pari4ki gi dava6 i dai nqkoi telefon za kontakti!!!:unsure:

boian
05-04-2011, 23:39
Ако е изгорял баластът, понеже крушката и баластът са заедно, можеш да видиш в www.bktuning.net. D1S е модела. 80лв.

giugiaro87
15-04-2011, 19:26
За крушката и баластът 80лв (все пак са оригинални)
за основния баласт 80лв, а за целия фар с всички крушки 250лв да го кажем като начална цена.