PDA

View Full Version : Alfa Romeo 159



tanatos
08-06-2009, 00:48
Здравейте ,преди да пусна темата изчетох почти целият форум.
Имам следното питане смятам да си взема Alfa 159 най вероятно 1,9 jtdm(няма да е нова защото съм патил от нови автомобили и предпочитам 2ра ръка). Прегледах обявите в мобилен.бг има няколко едната от който е 136 коня?!? има ли такъв мотор или е грешка в обявата. Всички останали са по 150, макар че в немското мобиле има и по 120 коня. Колата е 2006г с вс. ектри+навигация. Звънях и питах ама и те не бяха сигурни затова се обръщам към Вас за помощ. Другото което е кой от дизелите е за предпочитане малкия или големия и съответно автоматик или ръчна кутия. Благодаря ви предварително

OgyG
08-06-2009, 01:16
Здравейте ,преди да пусна темата изчетох почти целият форум.
Имам следното питане смятам да си взема Alfa 159 най вероятно 1,9 jtdm(няма да е нова защото съм патил от нови автомобили и предпочитам 2ра ръка). Прегледах обявите в мобилен.бг има няколко едната от който е 136 коня?!? има ли такъв мотор или е грешка в обявата. Всички останали са по 150, макар че в немското мобиле има и по 120 коня. Колата е 2006г с вс. ектри+навигация. Звънях и питах ама и те не бяха сигурни затова се обръщам към Вас за помощ. Другото което е кой от дизелите е за предпочитане малкия или големия и съответно автоматик или ръчна кутия. Благодаря ви предварително

Колега - всичко зависи какво ти искаш да усещаш с тази кола.
Мога да кажа едно - Alfa Romeo 159 е кола, която колкото и мощност да има - ще ти се иска още. :)
Така че - малък или голям дизел, от гледна точка на самият двигател, колегите които знаят повече от мен сугурно ще ти дадат правилният съвет.
Що се отнася до скоростната кутия - отново стои въпроса - какви усещания очакваш. (аз например специално си исках с автомат).
Желая ти успех в избора.

tanatos
08-06-2009, 01:39
Въпроса е кое какви грижи създава.Не малко автоматици съм сменил и засега само с на Rangeto и на Clk-to съм нямал никакви проблеми.Х3-ката е с ръчни. Но потроших доста пари по едно ауди а6 и по едно бмв 5тица с тея автоматици и сега съм по мнителен ако ме разбираш :) Алфа искам да взема заради дизаина. Едва ли ще върви повече от това което карам сега. Досега не съм си и помислял да си вземам Алфа ама на...започнаха да ми стават симпатични ;)

KGB
08-06-2009, 01:56
136к.с е Белгийска версия...разлика с другите в Европа които са 150 е само в софтуеара инсталиран в ЕКУто на колата.

Относно ръчна или автоматична....тук отговора си крие в това за което ще ползвате колата....ако е предимно и почти само градско, автоматика е по-удобен, но ако търсите спортното каране и усещане то ръчните скорости са за предпочитане. Избора си зависи изцяло от вас...и двете скоростни кутии са достатъчно издръжливи и добри.

Относно мотора...1.9 или 2.4....моята е с 2.4 (с чип) по простота причина, че си падам по-бързото и доставящо удоволствие каране в максимална степен.


Но които и от двата мотора да изберете, той ще ви позволи да се движите доста по-бързо от това което сте изброили в подписа си.

bass
08-06-2009, 10:19
136к.с е Белгийска версия...


Колата, която Tanatos споменава, е внос именно от Белгия (съдейки по описанието на екстрите, едва ли има друга такава налична в момента - цветът е като на OgyG). Гледал съм я на място, ако е тази.

tanatos
08-06-2009, 10:35
Да, внос от Белгия е, значи да не ме притеснява това че е 136 коня, със смяна на софтъера и очипяване може и да стигне до към 160-170 коня. Карам смесено така че не ме бърка да ръгам скорости. От тук нататък въпроса е какво ще излезе тъка в българия за закупуване.
Bass същата е за която говориш в София се намира в Елит Ауто,аз в сряда ще скокна до София да погледна за какво става дума.И тази в Милано Моторс ще погледна макар, че с тая червена кожа.. Ти като си я гледал на място сподели какви са впечатленията ти. А и ако може да ми кажете за какво да се оглеждам, всяка марка си има някакви пинизи а точно за Алфа Ромео почти нищо незнам.

RPWWD
08-06-2009, 12:46
Да, внос от Белгия е, значи да не ме притеснява това че е 136 коня, със смяна на софтъера и очипяване може и да стигне до към 160-170 коня. Карам смесено така че не ме бърка да ръгам скорости. От тук нататък въпроса е какво ще излезе тъка в българия за закупуване.
Bass същата е за която говориш в София се намира в Елит Ауто,аз в сряда ще скокна до София да погледна за какво става дума.И тази в Милано Моторс ще погледна макар, че с тая червена кожа.. Ти като си я гледал на място сподели какви са впечатленията ти. А и ако може да ми кажете за какво да се оглеждам, всяка марка си има някакви пинизи а точно за Алфа Ромео почти нищо незнам.
В Милано Моторс има и едно комби автоматик, на година и 4 месеца, за 36 000 кинта, препоръчвам ти да го погледнеш. Аз лично бих си го взел точно него.

bass
08-06-2009, 13:00
Ти като си я гледал на място сподели какви са впечатленията ти.

"Огледът" беше доста повърхностен - отвориха колата, запях отгоре-отгоре салона, тенекии, фуги и прочее глупости без особено стопанско значение :-) Има един пукнат халоген, една малка гънка (поразтеглено) на шофьорската седалка на иначе перфектния черен кожен салон, задните стъкла са затъмнени (което го броя за минус). И на мен ми се образува тоя въпрос с конете, но не стигнах до разследване. Като цяло ми изглежда прилична колата, но си иска по-обстойно проучване.
И цената й падна с около 5 килолева за 3 месеца.

tanatos
08-06-2009, 13:08
Видях го аз ама е КОМБИ и няма кожен салон :) А в БГ никои не предлага седан автоматик и ще трябва да е с ръчни http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11224108198072060&f1=details конкретно тази ще гледам, дано да е в такова състояние в което я описват, говорих с човека, увери ме че е отлична.Ако е така в сряда и аз ще стана собственик. А ако не става..ще го мисля. В краен случай ще кажа да ми търсят в Германия макар да не ми се иска :)

tanatos
08-06-2009, 13:20
Bass въпроса с конете си го изясних :) Ясно е,че ще има дребни забележки въпроса е да са козметични а не по двигател, окачване и така нататък...Който иска да няма забележки да ходи в магазина :) Достатъчни са ми разправиите около служебните бусове и баничарки който бяхме ги взели нови така че до магазина няма да опра или поне не за нова от там. Ако има проблеми поне да знам че аз съм се прецакал като не съм догледал. А и ти си прав цените на Алфите падат непрекъснато ама то с коя ли кола не е така. Range rovera го взех преди 3 години за 110к сега и 50 няма да му взема ама и не се разваля пущината :)

vassil.tzanev
08-06-2009, 13:48
Видях го аз ама е КОМБИ и няма кожен салон :) А в БГ никои не предлага седан автоматик и ще трябва да е с ръчни http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11224108198072060&f1=details конкретно тази ще гледам, дано да е в такова състояние в което я описват, говорих с човека, увери ме че е отлична.Ако е така в сряда и аз ще стана собственик. А ако не става..ще го мисля. В краен случай ще кажа да ми търсят в Германия макар да не ми се иска :)

в такова състояние е! аз я гледах преди месец. наистина мирише на нова вътре. бях си навил на пръста, че искам да е пак черна алфата ми и тази само за информация я гледах.

tanatos
08-06-2009, 14:50
А кара ли я, или поне запали ли да и чуеш мотора?

SFINKS
08-06-2009, 16:49
Колега добре я огледай , почти никой Горублянски джамбаз не хвърля пари за поддържани коли на малко км щото те са си скъпи и там и тук . Предпочитат лъскави чудни на вид коли но на 200 000 реални км :flirt:

tanatos
08-06-2009, 17:17
Е за 2 години(внесена е 2008 едва ли 200 000км ще са и навъртели. Нормалното е по 50-70 хиляди на година. Поне аз толква навъртам. Дано да се съгласят да е закараме да е проверят в Милано моторс наппример. Ама паживьом увидим..като не тая друга ще е.

vassil.tzanev
08-06-2009, 21:31
А кара ли я, или поне запали ли да и чуеш мотора?

не я карах и не мога да кажа нищо по окачването, но я запалих и не ми се чу нищо притеснително, а смея да кажа че със 156-цата, много се научих да слушам, понякога дори повече от необходимото. но най-добре е да я закачиш на компютър и да я покараш малко самия ти.

аз смятам че когато човек си избира кола, сам усеща че "това е неговата кола", дори и когато имаш забележки особено когато говорим за алфа, а не просто за возило. все пак това е само желязо и всичко е поправимо. ако седнеш и я усетиш, я вземаш. аз поне досега и трите си коли така съм взел и не съм съжалил нито за миг дори и да са имали някакви забележки. седни, покарай я и сам ще усетиш. все пак имай пред вид, че е дошла на собствен ход от Белгия, което е много показателно!

Освен това да кажа, че в момента "горублянските джамбази" са най-склонни да "клекнат" в цената, защото са се "нагрухали" когато нямаше криза и такива коли се купуваха и сега парите са им затворени и гледат да ги развържат. докато в германия не са толкова на зор да си продадат колите и затова в момента тук е правилното място откъдето да си вземеш кола, а не от германия. 156-цата си я докарах от германия и тогава това беше правилният начин, но беше преди 3 години. сега пак първо погледнах там, но аналогичнитие бяха по 18-20к евро.

tanatos
08-06-2009, 21:42
Мерси за отговора. Мене ме притесняват големи проблеми за дреболии не се тревожа. Иначе купуваш, след 100км се чупи и ти се разваля кефа от целата работа :) Пък и ако се стигне до покупка още същия ден ще и се сложи чип. Още не съм проучил подорбно но някъде мернах, че колегата ви KGB се занимава и мисля да се свърша с него да ми поясни някой неща. Само да му изнамеря телефона :) . Тука край морето алфата нема кой да е очипи. Мойте 3те коли са с чипове, питах тоя моя ама той неще с алфа да рискува щото не е правил досега. Колкото до докарването от германия и аз не съм фен, споменах го като крина опция. Досега каквото съм си вземал като кола,камион бус или мотор все от Бг е било.

vassil.tzanev
08-06-2009, 22:13
щом са чипосани предните, тогава си по-запознат от мен http://www.digitaltuning.bg/products.php
аз лично не съм фен на чипосването. определено мисля, че чипа добавя малко отгоре, но изсмуква колата и а я амортизира по-бързо. а колкото и да и добавиш винаги ще има и нещо отгоре. в смисъл чипа си го слагаш, за да си по-бърз, да се усещаш нещо "повече" от стоящия до теб на светофара, но не забравяй, че винаги ще има и по-бърз. това е живота, колкото и голяма риба да си, винаги има и по-голяма риба и 20-те процента, който дава чипа, според мен не си струват издухването на колата.

друг е въпроса, ако си вземаш колата да я изръчкаш и "изпиеш сосовете" и после да я захвърлиш, но определено това не е моят стил и затова не се наемам да давам съвети за и против чипа в този случй.

а за това дали ще се счупи сле 100 км е божа работа, когато е докарана на собствен ход. никой шмекер не е чак толкова добър, че да изчисли как да закрепи една кола да е перфектна точно 1800км, докато я докарат дотук и после след 100км да рухне.

tanatos
08-06-2009, 22:33
А запознат съм..колите само ги карам..нищо почти не разбирам..Колата е за да ти служи а когато започнеш ти да и служиш става лошо. Естествено трябва внимателно да се подържа и навреме. Реинж Ровера е на 200 000км, взех го на 70 000 и веднага го чипнах досега освен масла и филтри друго не съм пипал, а приятели ме убеждава като го копувах че съм се прецакал ама на :) верно гори 18-20 в града ама и държи. Х3-ката 160 000 2ра година е в мен сменял съм само дюзи, можеше и да не го правя бяха запушени от нафтата ама реших да ги подменя. Мерка ми е правил наи много проблеми то не бяха датчици, не бяха електроники, и диференциала се беше преебал. Сега е наред след като преди 6 месеца подмених полвината кола :) Предлагат ми бартер за Рекстън 2007 193 коня дизел най скъпото изпълнение и сега обмислям. Иначе не съм фен на спортното каране в града, просто искам една кола да не се мъчи и да като я натисна да изпреварва спокойно а не да се тормози :) Обичам да ми е комфортно в колата.

Garvansky
08-06-2009, 23:11
...Обичам да ми е комфортно в колата.

Не си взимай 159 тогава... може да е всякаква, но комфорта е много далече от тази кола. Возията е нещо, за което никой от Alfa Romeo не е отделил и 10 мин. внимание! Аз по-некомфортен автомобил не съм карал никога, а твърдя, че за годините си съм карал доста!

Успех с изборът все пак...

Дано не съжаляваш!

:choice:

tanatos
08-06-2009, 23:22
Garvansky то е ясно,че компромис ще има явно ще е с возията а и няма да ми е основна кола, по скоро искам да я имам заради дизайна и красотата. Каквото и да е според мен е най-красивия седан. Пък и погледни какви коли карам не са от най красивите но пък са адски комфортни. Така че ще се жертвам в името на красотата..

tanatos
09-06-2009, 10:22
Абе аз че не съм наясно много с вноса на коли не съм, ама не трябва ли щом е дошла на собствен ход тая кола да има номер на нея.Гледам,че и планките на номерата ги нема.. Утре патъвам, към софия и ще стане ясно ама да питам що така няма номера..

vassil.tzanev
09-06-2009, 10:28
не е задължително да има. когато идва на собствен ход, колата получава транзитни номера, които трябва да ги върнеш после обратно в определен срок, за да я отпишат там. преди, когато не бяхме в европейския съюз, връщането на номерата беше нужно, за да ти възстановят местното ДДС и да си го платиш тук.

все пак по-добре питай и разпитвай и проверявай каквото ти казват. все пак са търговци (автоджамбази) и целта им е да продадат и изкарат колкото може повече. аз винаги дори и когато само минавам пътьом покрай автопазара в Горубляне имам усещането че ме лъжат... параноя, май трябва да се видя с психиатър...

Alfamaniak
09-06-2009, 10:42
Не си взимай 159 тогава... може да е всякаква, но комфорта е много далече от тази кола. Возията е нещо, за което никой от Alfa Romeo не е отделил и 10 мин. внимание! Аз по-некомфортен автомобил не съм карал никога, а твърдя, че за годините си съм карал доста!

Успех с изборът все пак...

Дано не съжаляваш!

:choice:

Хората са казали "Alfa Romeo е кола за каране, а не за возене!!!" ;)

tanatos
09-06-2009, 11:24
не е задължително да има. когато идва на собствен ход, колата получава транзитни номера, които трябва да ги върнеш после обратно в определен срок, за да я отпишат там. преди, когато не бяхме в европейския съюз, връщането на номерата беше нужно, за да ти възстановят местното ДДС и да си го платиш тук.

все пак по-добре питай и разпитвай и проверявай каквото ти казват. все пак са търговци (автоджамбази) и целта им е да продадат и изкарат колкото може повече. аз винаги дори и когато само минавам пътьом покрай автопазара в Горубляне имам усещането че ме лъжат... параноя, май трябва да се видя с психиатър...

Хахаха ами то да ти кажа непрекъснато се опитват да ни връткат отвсякъде и е нормално да сме психясали. Утре ще си загубя един ден и ще гледам.. Погледнах в Милано моторс имат на склад автомобили,даже автоматик им се намира един сив и един черен, в някаква промоция за автомобили на склад са. Ако този в автокъщатата нестава ще мина и през тях. Трябва да ги разуча какви са им лизинговите условия, щото в сайта им нищо не пише.Като последен вариант не изклиючвам да взема нов от тях, просто парите за автомобила на старо да ги дам като първа вноска за нов..Ако има някои с лизингов автомобил да сподели закакво иде реч.

Garvansky
09-06-2009, 19:47
Хората са казали "Alfa Romeo е кола за каране, а не за возене!!!" ;)

Това е точно така... няма спор, но не важи за нашата мила родина.

Няма кола в този клас, която да е толкова устойчива в завой. С колкото и кажеш, с толкова влиза и излиза от завоя, но след него като те чака "ГОЛЕМИО ТРАП" к'во праиме - сменяме кормилна рейка... земи тея 2000 лв. по сервизите!!!

Ебем ти и карането...

Stoyan Georgiev
09-06-2009, 20:39
Това е точно така... няма спор, но не важи за нашата мила родина.

Няма кола в този клас, която да е толкова устойчива в завой. С колкото и кажеш, с толкова влиза и излиза от завоя, но след него като те чака "ГОЛЕМИО ТРАП" к'во праиме - сменяме кормилна рейка... земи тея 2000 лв. по сервизите!!!

Ебем ти и карането...

адски много си прав :(

Sev
09-06-2009, 21:12
Ако има някои с лизингов автомобил да сподели закакво иде реч.

избираш си лизингова компания и действаш
грубо 6-8% годишна лихва
около 20% първоначална
сега като са вече собственост на Еврохолд, би трябвало да ти преложат лизинга на Евролийз с добри условия
по принцип искат удостоверение за доходите, ако си семеен и на съпругата
трудов договор с анекси към него (ако има такива)
и/или данъчна декларация ако си на свободна професия или имаш допълнителни доходи

италианските марки имаха реклама, че по време на салона ще имат следните условия
- до 5 години гаранция
- лизинг с 4% лихва
- безплатни екстри
- каско подарък
- две безплатни обслужвания...

дали ще е така ще видим в петък...

tanatos
09-06-2009, 21:46
Мерси. Аз днеска говорих с Евролийз, 3 буса им изплащам, казаха няма проблем само да си избера колата. Понеже им плащам редовно и имат данните щяло да стане много бързо.Лихвата при 40% првоначално и 24 месеца разсрочено е 3,07% годишно. 5 сутринта тръгвам с брат ми за София,живот и здраве разбрал съм се да гледам Алфата в автосалона и ако нещо ме усъмни там отивам направо в Милано Моторс. Колата която харесах там я имат на склад. И в двата случая ако всичко е наред тея дни ще карам и аз Алфа. Очертава се и да заменя цлк-то за Рекстъх.Общо взето тоя месец ще е така :)

Garvansky
09-06-2009, 21:59
Не че спамя темата...,

Ама не ти ли трябват парички за merc-a, или си търсиш бартер?

tanatos
09-06-2009, 22:13
Да тръгна да го продавам няма да мога, почти никой не купува коли, много е умряло.Миналата година го пуснах на 48к след като го отремонтирах,смениха цялата електроника и диференциала иии ташаци все за бартери ми звъняха и то за аудита или е-класи. Рекстъна е на един познат който си взе GL дизел, а жена му не иска да кара Рекстън..На 48 000км и е гаранционен, момчето е наясно какво е правено по колата пък и подменените части са гаранционни.

Guzzi
09-06-2009, 22:52
адски много си прав :(

Продавайте.

koolio
09-06-2009, 23:03
Това е точно така... няма спор, но не важи за нашата мила родина.

Няма кола в този клас, която да е толкова устойчива в завой. С колкото и кажеш, с толкова влиза и излиза от завоя, но след него като те чака "ГОЛЕМИО ТРАП" к'во праиме - сменяме кормилна рейка... земи тея 2000 лв. по сервизите!!!

Ебем ти и карането...

Колега, купи си Дачия тогава. По тая логика въобще не трябва да излизаш от къщи.

Garvansky
09-06-2009, 23:21
Колега, купи си Дачия тогава. По тая логика въобще не трябва да излизаш от къщи.

За тези пари не една а 10 щях да си купя...!

Както и да е, ще се направя, че не съм те разбрал, нека не пишем глупости в чуждата тема...

"Ко ша каиш"?

tanatos
09-06-2009, 23:32
Верно е ,че пътищата са ни ужасни ама защо пък трябва да караме таралясници заради това..И мен много ме е яд, че една магистрала не направиха за София. Утре като знам по какви лайняни пътища трчбва да мина за да стигна до магистралата свят ми се завива..Ако някой е патъвал през Провадия и Дългопол за София му е ясно. Другия път през Търговище е още по зле. Попринцип извън града живея и работя ама като се наложи да щъкам из Варна е ебати лайната, дупки, изрязани пътища за кабели...абе какво да ви обяснявам навсякъде е така.Преглъщаме и караме а както Garvansky каза после изцеждаме джобове по сервизите

Garvansky
09-06-2009, 23:48
С тази разлика че за Dacia кормилната рейка е 300 лв., а за 159 е към 1300...

Stoyan Georgiev
09-06-2009, 23:48
Продавайте.

и това ще се случи, днес ми подшушнаха , че тези дни чакат първите цени за 1.8 turbo benzina 200 конЬйЕ и тест кола скоро.. ще видим , ше пробваме па може да се преродим :drool:

KGB
10-06-2009, 10:50
Не се научихте.....мотора е 1 750 Турбо Бензина...не е 1.8....с фабрично от завода излата около 215-220кс. тази кола...нищо, че я пишат 200кс. НО с БГ бензина може и 180кс. да стане :-)

А по темата:

Колега ако ти трябва някаква помощ в МиланоМоторс може да ми се обадиш....088-993-5115 с каквото може ще помагаме.

Stoyan Georgiev
10-06-2009, 12:13
Не се научихте.....мотора е 1 750 Турбо Бензина...не е 1.8....с фабрично от завода излата около 215-220кс. тази кола...нищо, че я пишат 200кс. НО с БГ бензина може и 180кс. да стане :-)


петкоу, тъй ми каза засуканата девойка в шоу рума :P

pinko
10-06-2009, 12:43
Не се научихте.....мотора е 1 750 Турбо Бензина...не е 1.8....с фабрично от завода излата около 215-220кс. тази кола...нищо, че я пишат 200кс. НО с БГ бензина може и 180кс. да стане :-)

А по темата:

Колега ако ти трябва някаква помощ в МиланоМоторс може да ми се обадиш....088-993-5115 с каквото може ще помагаме.

Петкооооо, матора и моделите официално се водят 1.8 TBi 16V

Това е. Факт. Купи си утрешния Аутобилд, има цяла статия по въпроса - даже в Германия са възмутени, че Алфа Ромео брандират модела по този начин, а не използват култовото число 1750.

Иначе кубатурата на този матор е точно 1742 куб. см.

KGB
10-06-2009, 16:16
Pinkkoooooooooooo....

Моторите и моделите официално се водят "1750i Turbo Benzina" който надпис си го пише и на капака на двигателя....

И мотора е смесица от 1.6 и 2.0 дизелите....но това е друга тема.

pinko
10-06-2009, 16:36
Pinkkoooooooooooo....

Моторите и моделите официално се водят "1750i Turbo Benzina" който надпис си го пише и на капака на двигателя....

И мотора е смесица от 1.6 и 2.0 дизелите....но това е друга тема.

Ц, моделите официално се водят 1.8 TBi 16V, въпреки че на капака на двигателя пише 1750i Turbo Benzina.

Но моделите (и Брера, и Спайдър, и 159) се наричат 1.8 TBi, днес специално проверих. В момента се правят ценовите листи на Аутоиталия и там моделите се водят 1.8 TBi 16V.

На капака на мотора може да пише квото си иска, той не се вижда отвън.

Затова има специална статия в Аутобилд, утре си го купете и ще прочетете

http://de.cars.yahoo.com/06052009/292/alfa-romeo-159-1-8-tbi-italienische-schoenheit-inneren-werten-0.html

http://ww2.autoscout24.de/kurztest/alfa-romeo-spider-18-tbi-16v/dieselstark/44479/119836/

http://www.alfa-romeo-portal.de/testbericht-alfa-romeo-spider-18-tbi

http://www.autoplenum.de/Auto/Testberichte/Fahrbericht--Alfa-Romeo-159-1-8-TBi---Primavera-Benzina-id6962.html

http://www.autoevolution.com/news/alfa-romeo-159-2009-photos-leaked-bfeore-2009-geneva-show-4282.html

http://auto-presse.de/fahrberichte.php?action=view&newsid=35966

http://www.racewaynews.net/articolo.php?a_id=2642

http://auto.viamichelin.it/vm_mz_newcars.aspx?article=119836

tanatos
10-06-2009, 22:29
Здравейте колеги, преди малко се връщам от Софиииско :) С търговеца на Алфата 2ра ръка не се разбрахме нещо, имаше и дребни неща по колата които дразнеха.(таблото скърцаше и мислч тампони на окачването), не пожела да намали и минах на Милано Моторс. Иначе да си призная не очаквах 1,9 мотора дизел да е толкова пъргав и отзивчив. Сега виждам сте писали за 200 коня мотора които чакат, на мен ми казаха че цената ще е с около 13 хиляди по скъпо от това което си харесах аз. Скоро ще има и тестова. Смятам да почакам до тестовата да пробвам и нея и тогава..Все пак 10-15 дена не са от значение :) Благодаря на всички които помогнаха. KGB записах си номера ти когато ми звъннат да пробвам тестовия ще ти прозваня и ти да си кажеш мнението, макар да съм сигурен че първи ще се наредиш да го караш :)

pinko
10-06-2009, 23:17
макар да съм сигурен че първи ще се наредиш да го караш :)


Ааа, не позна, аз пръв ще карам тестовата 159-ка с навоя матор, просто това ми е работата.:biker:

tanatos
10-06-2009, 23:26
Ааа, не позна, аз пръв ще карам тестовата 159-ка с навоя матор, просто това ми е работата.:biker:

Тъкмо докато дойде моят ред ще е поразработите :rosso_spider:
Пък и тя докато пристигне в БГ акциза вече ще е паднал :

nightroller
11-06-2009, 13:05
Ц, моделите официално ...
Затова има специална статия в Аутобилд, утре си го купете и ще прочетете
....[/url]

Прочетох :) хубава леко романтична ;) статия :):) само запецнах на тълкуванието на името на модела "Spider" там пише нещо за някви паяци :unsure:

KGB
11-06-2009, 14:07
Ааа, не позна, аз пръв ще карам тестовата 159-ка с навоя матор, просто това ми е работата.:biker:

Ти от къде знаеш, че други вече не сме карали:gayfight:

RPWWD
11-06-2009, 14:19
Здравейте колеги, преди малко се връщам от Софиииско :) С търговеца на Алфата 2ра ръка не се разбрахме нещо, имаше и дребни неща по колата които дразнеха.(таблото скърцаше и мислч тампони на окачването), не пожела да намали и минах на Милано Моторс. Иначе да си призная не очаквах 1,9 мотора дизел да е толкова пъргав и отзивчив. Сега виждам сте писали за 200 коня мотора които чакат, на мен ми казаха че цената ще е с около 13 хиляди по скъпо от това което си харесах аз. Скоро ще има и тестова. Смятам да почакам до тестовата да пробвам и нея и тогава..Все пак 10-15 дена не са от значение :) Благодаря на всички които помогнаха. KGB записах си номера ти когато ми звъннат да пробвам тестовия ще ти прозваня и ти да си кажеш мнението, макар да съм сигурен че първи ще се наредиш да го караш :)
Друже, не ми звучиш като човек който би се притеснил от разхода на гориво, но смятам че този турбобензинов мотор ще се доближи доста като разход до Рейндж Роувъра ти ;-) Пък и щом минаваш по 50-70000 км. годишно, би трябвало да се насочиш към дизеловата версия, която освен всичко друго вече е отдавна на пътя и повечето "детски болести" би трябвало да са отстранени, нещо на което не можеш да се надяваш при ТБИ-то.

tanatos
11-06-2009, 15:21
Абе едва ли ще гори 20-22 л/100 :) ако мотор 1,8 гори толкова требва съсзадетелите му да отидат да се прегледат :) А колкото до това с болестите си много прав. Ще почакаме малко. Бърза работа и зор нямам.Поне не виждам много 159-ки по варненските улици.Май само една съм виждал,черна ако не се лъжа.Сигурно има и още ама не съм ги засичал :)

Stoyan Georgiev
11-06-2009, 21:23
драснете един ред като пробвате турбо бензина, да знам кога да отида да го видя :) мерси предварително

dilian alfa gtv
12-06-2009, 17:02
Тъкмо докато дойде моят ред ще е поразработите :rosso_spider:
Пък и тя докато пристигне в БГ акциза вече ще е паднал :
И аз го чакам този модел колега.казаха ли ти някаква оринтеровъчна цена.

tanatos
12-06-2009, 17:27
И аз го чакам този модел колега.казаха ли ти някаква оринтеровъчна цена.

Нямаха конкретни цени но казаха горе долу около 65-70 000 .До края на месеца казаха,че ще се свържат с мен за конкретни данни.

dilian alfa gtv
12-06-2009, 18:21
Нямаха конкретни цени но казаха горе долу около 65-70 000 .До края на месеца казаха,че ще се свържат с мен за конкретни данни.

Аха ясно значи цената е добра а ако е със акциз махнат ще падне още.аз взех ценова листа на 159 2.2 jts с включен спорт пакет (ti) преди 2м някъде и идваше 72х. лв. но реших да почакам за новия мотор защото 2.2 мотора си е чист опел.тъкмо с сумата която отпадне заради махането на акциза с нея ще се добавят накой нужни допълнителни екстри като ксенон BOSE и парктроник примерно.:calc:

tanatos
12-06-2009, 19:11
Освен тоя бензинов мотор и 2,0 дизел щял да излиза.Ама аз късно си прочетох съобщението оставено от един колега във форума и вече бчх се върнал от София.А варненския шоурум не съм го посещавал, смеятам директно със софиянци да контактувам :)

achkar
12-06-2009, 19:13
Абе едва ли ще гори 20-22 л/100 :) ако мотор 1,8 гори толкова требва съсзадетелите му да отидат да се прегледат :) А колкото до това с болестите си много прав. Ще почакаме малко. Бърза работа и зор нямам.Поне не виждам много 159-ки по варненските улици.Май само една съм виждал,черна ако не се лъжа.Сигурно има и още ама не съм ги засичал :)

Има и една червена, която редовно вечерта е спряна до скай фуудс. :) Беше ударена наскоро, ама май я оправиха.

tanatos
12-06-2009, 19:34
Може може, не обикалям много из града аз, сигурно има и още.На мен ми е странно защо са толкова малко попринцип :) Или трябва човек да мине 30-те, да смени няколко от модерните марки и да се спре на Алфа. Откакто реших да взем и Алфа,всеки ден се карам с брат ми и той се мъчи да ме убеди, че още на втората седмица ще я засиля от моста.

achkar
12-06-2009, 19:43
Това ще е следващата ми кола, решил съм го! Иначе малко щото всички са свикнали, пасати, гоуфове... и там от тоя клас. Всички като питат за Алфа "уу мноо се чупят, земи голф". Кола, която не се поддържа се чупи :) И става по-зле. Абе това е кола един път..

tanatos
12-06-2009, 20:21
Така е и майбах да имаш не го ли гледаш ще ходиш да разправяш,че е ебахти ужасната кола.

dilian alfa gtv
15-06-2009, 16:39
Така е и майбах да имаш не го ли гледаш ще ходиш да разправяш,че е ебахти ужасната кола.

колега погледни в мобиле каква брера са пуснали за продажда страхотна е най високо обурудване има си и панорамен покрив даже а и е на добра цена.аз доста взех да се замислям за нея.

vassil.tzanev
15-06-2009, 21:25
колега погледни в мобиле каква брера са пуснали за продажда страхотна е най високо обурудване има си и панорамен покрив даже а и е на добра цена.аз доста взех да се замислям за нея.

освен това, мога да кажа за човека, който я предлага, че може да му се има доверие. аз взех докарана от него 159-ка. до момента нямам забележки.

achkar
17-06-2009, 10:52
Поздрав за tanatos http://vbox7.com/play:ae34bdaf :P

SandoOne
21-06-2009, 23:05
2.2 JTS значи електрониката според тях на 156 била правена от некадърници аз не мисля че е така сичко се разваля

tanatos
24-06-2009, 08:50
Малко извън БГ бях и нямах време да чета. Брера като цяло не е кофти кола ама на мен не ми харесва, а тея панорамни тавани хич не ме блазнят.Минах и през изложенито преди да замина и пак си поговорих с любезната дама на щанда и по неини думи другият месец ще има за тес новия бензинов мотор. А коклкото до клипа мисля че освен TopGear и FifthGear не говореха много мили думи за алфите, освен за дизайна им :) По добре да не се вярва на такива предавания а само да се гледат заради глупостите които се правят там :)