PDA

View Full Version : Пак за камерите на КАТ



Alfa User
14-06-2009, 20:36
Колеги, иска ми се да попитам, имате ли представа доколко е законно заснемането с камери, доколко е валиден записа като доказателство за нарушение, и като цяло доколко им е законна процедурата ?
Да ви кажа и защо питам точно така. Днес намерих на стъклото на колата си стикер от КАТ - от онези за коли, спрени от движение - с надпис на ръка "Обадете се спешно в КАТ на еди-кой-си номер". Звъня аз, като междувременно виждам че някой ми е одрал колата на паркинга, и си викам че ще е заради надрасканото. Да, ама не - любезен господин, който дори не се представи, ми заяви че имало преписка срещу мен за някакво нарушение. И че срока ми за явяване по преписката отдавна бил изтекъл, и щели да ме пускат за издирване ?!?
Аз ли нещо не схващам, или тука има някаква шантава схема ??? Щом са ме заснели от КАТ, значи са ми видяли номера. Щом са ми видяли номера, значи са ме проверили в базата данни. А щом са ме проверили, значи ми знаят най-малкото адреса (за да намерят и колата). Защо тогава не съм получил известие или призовка в законовия срок, а ми лепват някакви стикери, и то много след изтичането на срока на преписката ???
И отделно, по темата все пак - как мога да оборя КАТ при това положение ?
Ще съм благодарен за мнения от опит, защото тия дни трябва да ходя в КАТ да видя с какво ще ме цакат. Мерси предварително !
Показвам ви и стикера, да видите как работи системата в БГ-то ...

georgyg
14-06-2009, 20:43
А защо не искаш служебен телефон и имена, на този който те търси и причината. Иначе лепенката изглежда истинска.

ФЕРАРИСТ
14-06-2009, 20:43
И че срока ми за явяване по преписката отдавна бил изтекъл, и щели да ме пускат за издирване ?!?
Баси ако пускаха за издирване за такива неща, половината население щеше да е за издирване......

pr_00f
14-06-2009, 20:45
Първото което ми дойде наум е нова схема за измами.

achkar
14-06-2009, 20:47
Да бе, къв е тоя ГСМ номер?!

Alfa User
14-06-2009, 20:48
Първото което ми дойде наум е нова схема за измами.

И мен точно това ме замисли ... Любезния господин ми обясни, че понеже КАТ работи от 8.30 до 16.30, е хубаво като отида сутринта в 8.30, да му звънна за да можело да ме приемат с предимство ... Ебаси ...

tempest
14-06-2009, 20:59
тука има нещо гнилоооо...:gruebel: можем само да гадаем, а кулминацията ще научим когато отидеш до КАТ....доста интересна случка....пожелавам ти късмет и дано не е нещо сериозно!

Alfa User
14-06-2009, 21:11
Нова информация :
"Пътните полицаи автоматично правят справка за собственика на колата в информационната система на МВР и незабавно се отпечатва бланка за призоваването му. Тя се изпраща по пощата на регистрационния адрес. На нея е посочена конкретна дата, на която водачът трябва да бъде в КАТ, както и задължително да носи свидетелство за управление на МПС, контролен талон, свидетелство за регистрация на автомобила, застраховка, лична карта на собственика. Пропусналите определената дата получават административно наказание глоба в размер на 100 лева."

Това какво значи ?
а) нищо не съм получил - следователно не ми е пращано
б) след като не съм се явил в посочения срок, защо не ми е връчено следващо известие - нали все пак трябва да ида да си видя "нарушението" ?
в) и наистина какви са тия GSM-чета, и уреждане с предимство в КАТ ???

pr_00f
14-06-2009, 21:18
Изчисти и зареди пуцалото.
И утре избръснат в "КАТ" да видим какво ще излезе. Пък вземи и някой и друг колега.

Но най- добре звънни в полицията и питай дали са срещали подобна измама. Ако да - искай съдействие.

MUROMAN
14-06-2009, 21:30
Тука има нещо дето не е баш като хората , с това затрупване на информация ,само се опитват нещо да те метнат.
Кат ,нарушения,призовки,издирвания,стикири по стъклото ,служебни номера,работно време,незабавно явяване.
Нещо много сложно взе да става.

Mirela
14-06-2009, 21:44
А защо не искаш служебен телефон и имена, на този който те търси и причината. Иначе лепенката изглежда истинска.

А тази "лепенка" не трябва ли да има печат или нещо такова примерно?:gruebel:

Alfredo
14-06-2009, 21:47
Некой се ебава с тебе - не се коси ...

Alfa User
14-06-2009, 22:18
Колеги, според ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ (посл. изменение от 29.04.2009год) :
Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение.

(2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.

ал.1 не е изпълнена и на 1%. По ал.2 имам право, понеже не съм си сменял адреса от момента на регистрация на автомобила в КАТ.
И ако трябва да цитирам любимите ни КАТ-аджии - "И ся к'во пра'им???"

milenamr
14-06-2009, 22:24
Колеги, според ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ (посл. изменение от 29.04.2009год) :
Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение.

(2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.

ал.1 не е изпълнена и на 1%. По ал.2 имам право, понеже не съм си сменял адреса от момента на регистрация на автомобила в КАТ.
И ако трябва да цитирам любимите ни КАТ-аджии - "И ся к'во пра'им???"

Специално благодарско за точната насока и информация на virusalfa :)

pr_00f
14-06-2009, 22:53
Бас цепя че това е нов вид измама.

fred
14-06-2009, 23:06
Нищо чудно, да е нова измама, аз лично щях да се обадя на 166 или както му е там номера, може и на 112 :goodnight:

digitalundgrd
14-06-2009, 23:10
Нито подпис нито печат има това....И аз мога да си напечатам такава бележка и да започна да лепя наред....Някой или си прави базик с теб, или са нещо измамници тия, които те "викат" в КАТ...

AntiLuuP
14-06-2009, 23:20
Абе напълно възможно да е измама .. извинявай имат ти адреса но не са те известили чрез пощата ами са го залепили на колата... не мисля че колата е по лесно откриваема от теб за да използват подобен метод ...

TRENDi
14-06-2009, 23:22
Наскоро имах подобна хартийка под чистачката на Тъпото. Призоваваше собственика на МПС Фиат Типо с номер С..... и т.н., и написано за адрес съседния на моя блок да се яви в общината в еди коя си стая... Отдолу беше дописано ръкописно: "За неявяване - глоба 500 лв" и името на някоя си инспекторка. `Ми паркирам до кофата за боклук и със стрелба от наказателния отбелязах кош.
Не ме ли призоват лично, всички подобни хартийки със съмнителен произход дирекно отпътуват в кофата.

Alfa User
14-06-2009, 23:31
Нито подпис нито печат има това....И аз мога да си напечатам такава бележка и да започна да лепя наред....Някой или си прави базик с теб, или са нещо измамници тия, които те "викат" в КАТ...

Стикера колеги, е най-интересното - той е от типа, който се лепи на МПС спряно от движение. Изглежда ми супер странно патрулен полицай от КАТ да дойде специално до нас, за да ми лепне стикера, който просто му е бил под ръка в жабката, с което да ме призоват за разрешаване на нарушението ми ...
Имам намерение утре да звънна на служебен телефон в КАТ, за да се опитам да разбера нещо повече ... но така или иначе - всичко намирисва яко.

Linkestis
14-06-2009, 23:37
Колеги,това не е нова измама!!!!Чичо ми изгоря с 500лв. след абсолютно същата бележка!!
Въпросния човек ужким щял да го приеме с предимство...чичо ми бил говорил по телефона и спрял на стоп линията на бул.Сливница.В посочения ден въпросния човек го чакал пред КАТ.Вместо актове и парична глоба щял да го уреди срещу 500лв. всичко да се потули !!!
Даже имаше подобни случки които ги даваха по "Господари на ефира".

detelazurno
14-06-2009, 23:57
Нито подпис нито печат има това....И аз мога да си напечатам такава бележка и да започна да лепя наред....Някой или си прави базик с теб, или са нещо измамници тия, които те "викат" в КАТ...

На тия стикери няма подписи и печати. Спирали са ми кола от движение и на стикера има само срока в който трябва да се извърши ремонта по автомобила, за да бъде пуснат в движение и ограничение на скорстта за този период. Но така или иначе това си е пълна измама. Аз за първи път чувам да предприемат такива действия. Прекалено много работа изглежда да са си създали, за да ти залепят този стикер при положение, че всички знаем колко не си мърдат пръста да си събират голобите и то сериозните глоби. Нали са казали, че ще го пуснат за издирване, ами нека пропусне да отиде пък да видим дали ще го издирват. В противен случай не се знае ако отиде с кой ще си има работа, че ако се появи униформен и му каже, че са го хванали еди къде и кога какво ще прави?! Не може да му успори нищо и ще изгори с пари, за да може някой да изкара и този месец.


Колеги,това не е нова измама!!!!Чичо ми изгоря с 500лв. след абсолютно същата бележка!!
Въпросния човек ужким щял да го приеме с предимство...чичо ми бил говорил по телефона и спрял на стоп линията на бул.Сливница.В посочения ден въпросния човек го чакал пред КАТ.Вместо актове и парична глоба щял да го уреди срещу 500лв. всичко да се потули !!!
Даже имаше подобни случки които ги даваха по "Господари на ефира".

Бааааах измамата....как 500 лева бе?! Че то по-добре ако наистина има нещо да си плати глобата. 500 лв за стоп линия.....това си е жив обир!

achkar
15-06-2009, 01:09
Съберете се 4-5ма и го "уредете" с по 5 ритника...

DJ Vladic
15-06-2009, 01:14
Аз пък си мислех за импулсни телефони.Миналата седмица ми цъкна един италиански номер.На човек от мойта група по същото време същия номер само че пореден. т.е. 81521 09.. на мене.. 81521 10....... Веднага в гугъл изписваме номерата и на единия само излиза инфо- Създал се е цял форум на изгорели хора.Аз ако имах майка или баща.. или роднини на гурбет или живеещи в Италия.. щях да звънна.Тия импулси са били много надути.Не знам за какви пари ставаше а въпрос ама са били много.Отам изниква друугия въпрос.Как знаят на кого да цъкат.Как няма някой келеш с б-конект.. .. пък на бизнес група изнамират номерата.. и то само на една бизнес група.Ние стигнахме до извода че са хакнали системата на Голбул и така се добират до по платежоспособни абонати.Може и да греша.

tempest
15-06-2009, 02:54
Колеги,това не е нова измама!!!!Чичо ми изгоря с 500лв. след абсолютно същата бележка!!
Въпросния човек ужким щял да го приеме с предимство...чичо ми бил говорил по телефона и спрял на стоп линията на бул.Сливница.В посочения ден въпросния човек го чакал пред КАТ.Вместо актове и парична глоба щял да го уреди срещу 500лв. всичко да се потули !!!
Даже имаше подобни случки които ги даваха по "Господари на ефира".

е стига, стига...вярно е че времената се менят и от доста време не съм се интересувал за промените в закона за движение по пътищата, но все пак....
с две думи :преди около година мой приятел минава на червено, предизвиква ПТП и какво...-3 точки и 20 лева в кат
около 2 месеца по - късно мен ме спират за червен светофар, взимат ми 8 точки и 50 лева....
но каквото и да си говорим 5 стотака за една кирлива стоп линия?! да не би стоп лентата да се наказва със смърт вече?!:horror::no_no_no:

Linkestis
15-06-2009, 06:44
Измамата е минала защото човека е възрастен.
Питал съм го как може така наивно да постъпи ама...

BillyBoy`
15-06-2009, 08:57
Колеги, иска ми се да попитам, имате ли представа доколко е законно заснемането с камери, доколко е валиден записа като доказателство за нарушение, и като цяло доколко им е законна процедурата ?
Да ви кажа и защо питам точно така. Днес намерих на стъклото на колата си стикер от КАТ - от онези за коли, спрени от движение - с надпис на ръка "Обадете се спешно в КАТ на еди-кой-си номер". Звъня аз, като междувременно виждам че някой ми е одрал колата на паркинга, и си викам че ще е заради надрасканото. Да, ама не - любезен господин, който дори не се представи, ми заяви че имало преписка срещу мен за някакво нарушение. И че срока ми за явяване по преписката отдавна бил изтекъл, и щели да ме пускат за издирване ?!?
Аз ли нещо не схващам, или тука има някаква шантава схема ??? Щом са ме заснели от КАТ, значи са ми видяли номера. Щом са ми видяли номера, значи са ме проверили в базата данни. А щом са ме проверили, значи ми знаят най-малкото адреса (за да намерят и колата). Защо тогава не съм получил известие или призовка в законовия срок, а ми лепват някакви стикери, и то много след изтичането на срока на преписката ???
И отделно, по темата все пак - как мога да оборя КАТ при това положение ?
Ще съм благодарен за мнения от опит, защото тия дни трябва да ходя в КАТ да видя с какво ще ме цакат. Мерси предварително !
Показвам ви и стикера, да видите как работи системата в БГ-то ...Алекс на тоя стикер дори липсва дата със подпис и печат:new_Eyecrazy:според мен или някои си праи гаргара със теб или органите на реда не знаят как да си вършат работата или е чиста измама което според мен е наи правилно направо позвъни във ДАНС и кажи че някои се опитва да те изнудва и ти налага психически тормоз щото за мен лично това си е точно това

KGB
15-06-2009, 11:30
Чудно ми е какво въобще коментирате...този стикери се лепят само на автомобили спрене от движение и се пишат още доста неща по него и най-малкото се връчва и АКТ и се взима талона на колата.

Така, че това си е 100000% ИЗМАМА...

ne0
15-06-2009, 12:03
мен ми се струва че има намесена жена в цялата схема

Alfa User
15-06-2009, 17:59
Днес не можах да звънна в КАТ за справка поради хиляди причини, но мой колега се обади на същия GSM от собствения си телефон. Разговора беше кратък, като през това време отсрещното лице беше помолено поне 4-5 пъти да се представи - отговор така и не бе получен, което ме навежда на абсолютно потвърждение на тезата за измама. Тази вечер ще направя една друга справка с едни началници, и ще видим накъде отиват нещата. Но това определено няма да го оставя така !!!

Grim
15-06-2009, 18:02
... god have mercy.... do we? :no_no_no:

Alfa User
15-06-2009, 19:20
Никаква милост за такива мошеници !!!
Ще направя каквото мога по законен ред, а по-нататък - както Ботев е казал - "... каквото сабя покаже... "

proper
15-06-2009, 19:38
Колега, има вариант изобщо да не е измама.

В случая, може просто полицая да е използвал лепенката, за да се свърже с теб по-бързо, защото не са те намерили иначе (евентуално) при някакви опити...
Използвал е този стикер, просто за да има някаква елементарна заинтересованост и внимание от твоя страна...представи си ако имаш просто някакво листче на чистачките.....изобщо няма да го погледнеш и ще го хвърлиш.

А стикера, няма как да има всички редовни идентификатори, защото просто повода, за който е използван, не е този, за който е нормално предназначен стикера. Той е ползван само за внимание (хипотетично).
Ако има всички печати като за бракуване/спиране на кола си е нарушение, защото реално не е това повода.

Просто провери внимателно всичко. Но не го и загърбвай, да не е нещо пък важно. Но не се връзвай на частни срещи, помаганици и кви ли не измислици. Само всичко по реда, където си му е реда!

Възможно е и да е пълна измама някаква, но няма как да знаеш преди да провериш разумно, за какво иде реч!

Ако е измама, подай сигнал, че се използва официален стикер за такива неща...

Успех и просто разумно виж, за какво става дума и реагирай.

PEPI-2ALFA
15-06-2009, 20:04
Съберете се 4-5ма и го "уредете" с по 5 ритника...
Няма смисъл от това, според мен


Никаква милост за такива мошеници !!!
Ще направя каквото мога по законен ред, а по-нататък ...
Уговори си среща с него, свържи се с полицията, че те изнудва, да му стоварят 2 микробуса маскирани (напоследък на ДАНС много им е кеф да демонстрират) ...и така. А и "Господари на ефира" можеш да викнеш да снимат.

Alfa User
15-06-2009, 21:16
Колега, има вариант изобщо да не е измама.

В случая, може просто полицая да е използвал лепенката, за да се свърже с теб по-бързо, защото не са те намерили иначе (евентуално) при някакви опити...
Използвал е този стикер, просто за да има някаква елементарна заинтересованост и внимание от твоя страна...представи си ако имаш просто някакво листче на чистачките.....изобщо няма да го погледнеш и ще го хвърлиш.

А стикера, няма как да има всички редовни идентификатори, защото просто повода, за който е използван, не е този, за който е нормално предназначен стикера. Той е ползван само за внимание (хипотетично).
Ако има всички печати като за бракуване/спиране на кола си е нарушение, защото реално не е това повода.

Просто провери внимателно всичко. Но не го и загърбвай, да не е нещо пък важно. Но не се връзвай на частни срещи, помаганици и кви ли не измислици. Само всичко по реда, където си му е реда!

Възможно е и да е пълна измама някаква, но няма как да знаеш преди да провериш разумно, за какво иде реч!

Ако е измама, подай сигнал, че се използва официален стикер за такива неща...

Успех и просто разумно виж, за какво става дума и реагирай.

Колега, аз не съм казал че е 100% измама, а че след разговора и по някои други симптоми, работата ми прилича на такава. Както споменах по-горе, ще се опитам да разбера от по-висока инстанция за какво иде реч (дали всъщност има регистрирано нарушение и т.н.), и после ще предприемам мерки. Но все пак е странно, че колегата днес попита неколкократно с кого говори по повод на такъв стикер, и въпроса му бе избягван всячески ... Не знам, както казват братушките, да поживеем и да видим :) Все пак се надявам да не е някаква идиотщина ...

Alfa User
16-06-2009, 16:43
Ъпдейт по темата :
Днес бях в КАТ, и има какво да се разказва. Първо влетях при дежурния "офицер" (т.е. сержант еди-кой-си). Човечеца видя стикера, замисли се, и взе да върти едни телефони, при което бях помолен съответно да изчакам отвън. По едно време гледам се разтичаха някакви капитани и майори нагоре-надолу, вътре и вън от стаята. Викам си "нещо е станало сигурно". Да, станало е такова, че явно тая работа със стикера не била на добре.
Съответно бях отведен при една симпатична дама - майор май, която вече беше приготвила документите по моето нарушение. Явно новините хвъркат бързо :)
Та значи бил съм заснет с техническо средство тип TFR-1,което както знаем, все още не е одобрено за употреба от Българския Институт по Метрология - за справка : един материал по темата (http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009040600040001201). Интересни тука са два факта (за тези които не им се чете цялата статия)- техническото средство не е одобрено за употреба, и нарушението е регистрирано в 16.46 - при положение че аз съм на работа до 17.00. (Това не изключва възможността да съм тръгнал по-рано, но все пак...). По принцип там почти през ден има патрулка, и всички карат бавно - включително и аз... сериозно, наистина. Та като знам и колко лесно се манипулират цифрови изображения, дали пък няма нещо гнило в тая работа. Предполагам и на вас ви се е случвало да ви спират от КАТ за нарушение, регистрирано доста преди вие да минете пред патрулката... Лично на мен ми се е случвало поне 4 пъти.
Така, другото интересно - съответната дама-служител не пожела да ми върне стикера с ръкописния номер, въпреки че настоях поне два пъти. Каза че щели да си проведат вътрешна проверка, и че тя щяла да унищожи стикера (точно такива бяха думите й). Много странно - явно много добре знаят кой е поставил стикера, и си признаха че не е редно да се прави така. Значи тя се опитва да прикрие нарушение чрез унищожаване на веществено доказателство... Обясних натъртвайки, че този стикер е сниман вече няколко пъти от различни хора, и е разпространен в Мрежата - ефекта от това беше зле прикрит... Освен това въпросната госпожа/ица се опита да ме убеди колко противозаконен е радар-детектора :new_Eyecrazy:
Сега имам 3 дни да подготвя възражение, и да го връча на Началника на Пътна полиция.
Приемам съвети и конкретна помощ как точно да оформя писмената част.

П.С. За справка - нарушението е движение със 72км/ч при разрешени 50... Наказанието е 100лв глоба и отнемане на 3 контролни точки. Прилагам и копието на отговора на БИМ относно легалността на използване на техническо устройство TFR1-M за регистриране на нарушения. Дано ви е от полза !

Alfa User
16-06-2009, 17:33
Такааа, още един любопитен въпрос.
Редовно ли е да се съставя Акт за установяване на нарушение без моето присъствие - т.е. без установяване самоличността на "нарушителя" ?
Акта, подписан от мен днес, 16.06.2009г, е съставен на 14.06.2009г, като навсякъде в полетата на бланката, където има място за моите данни, бяха оставени празни места. Ами ако не се бях обадил на посочения телефон, и не бях отишъл в КАТ ??? Какво правим в този случай ?

traiko_89
16-06-2009, 19:15
Колега най-добре потърси адвокати с такава специалност .Защото те никога не са виновни .както няма шеф който да сгреши.Имах подобен случей който небяха прави ,но ако беше отнесено в съда имаше два варианта
1ви ако си платя глобата изгарям с 150лв
2ро ако ги съдия
печеля влачене посъдилища и отмяна на наказанието
ако загубя -глобата + съдебните разноски на двере страни+влаченето по съдилищата
ако предприемаш нещо бъди сигурен в победата
Защото между съд и правосъдие ИМА ГОЛЯМА РАЗЛИКА

Alfa User
16-06-2009, 23:59
Мдааа, обобщавам инфото по случая :
Ако си спомняте, в началото написах, че любезния господин, чиито личен номер бе оставен на колата ми чрез стикера, ми обясни че е хубаво като реша да ходя в КАТ да му звънна предварително, за да ме уреди да мина в предимство и без проблеми при който трябва - това е ИНСПЕКТОР И. по неговите думи. Е, днес нали ходих в КАТ. Оказа се, че този инспектор И. е именно дамата, за която писах в предния пост - и която така нагло ми отне доказателството за опита за измама (стикера с личния почерк и телефон на "благожелателя" ми). Интересно ми е защо по всички институции длъжностните лица носят табелки с имената си, а за КАТ това не важи ?!? Ако бях видял името, нямаше да дам стикера, елементарно нали ? (при въвеждането ми в стаята отново не получих име на служителя насреща... името го видях едва като разписвах акта).
Освен това - миналия ден проверих посочения на стикера GSM, и чичко Гугъл го свърза с едно конкретно име. Нова изненада - името бе изписано като 1-ви свидетел по нарушението ми в акта - АНГЕЛ К. - единия от пътните полицаи в патрулката, регистрирала нарушението. След името на въпросния "служител на реда" по изискванията на закона, бе посочен и адреса му (няма да го споменавам засега, но това не важи за по-късно). И тука дойде най-голямата изненада - след името на въпросната госпожа/ица инспектор също бе изписан адрес - дали можете да заподозрете какъв ???
БИНГО - същият като на господина К. ! ! ! Значи в КАТ вече има и семеен бизнес ... или както там му се казва ... След това, което видях и чух днес, вече съм твърдо решен тая работа да иде до край. Намерих начин да се видя с Началника на КАТ-Пловдив, и ако той не вземе отношение по този въпрос, ще ходим на съд (това съвсем отделно от възражението ми по акта...). Надявам се утре или вдругиден да имам възможността да си направя консултация с адвокат, и започвам борбата. Надявам се ще срещна подкрепа от ваша страна, защото всеки от нас може да се окаже в такава ситуация.

P.S. При нужда мога да публикувам имена, адреси и телефони на забърканите в тази простотия - но това го оставям за крайна мярка.

achkar
17-06-2009, 00:19
Викни камери (Господари на ефира например), знаеш ли колко интересно ще стане...

proper
17-06-2009, 03:37
Дръж ни в течение и не се предавай!

BLUE1
17-06-2009, 07:06
Приятел не се пали за адреса. Знаеш ли колко полицая живеят на Волга 70? В актовете, протоколите и други документи се пише адрес на които може служителя да бъде призован най-лесно т.е. адреса на които се помещава службата му. Освен това ЗМВР позволява да бъдеш призован и по телефона. Това , че са ти оставили бележка на стикер нищо не нарушава, ако толкова не ти се вярваше , обаждаш се на 166 и казваш какъв ти е проблема, а от там ти казват дали има такъв служител и кои му е служебният номер за връзка. Всичко останалоса празни приказки.

Alfa User
17-06-2009, 07:46
Приятел не се пали за адреса. Знаеш ли колко полицая живеят на Волга 70? В актовете, протоколите и други документи се пише адрес на които може служителя да бъде призован най-лесно т.е. адреса на които се помещава службата му. Освен това ЗМВР позволява да бъдеш призован и по телефона. Това , че са ти оставили бележка на стикер нищо не нарушава, ако толкова не ти се вярваше , обаждаш се на 166 и казваш какъв ти е проблема, а от там ти казват дали има такъв служител и кои му е служебният номер за връзка. Всичко останалоса празни приказки.
"Приятел" (нищо лично), по една случайност адреса на двамата служители, който е посочен в Акта, някак не съвпада с адреса на нито едно подразделение на МВР в Пловдив. Освен това, ако по твоите думи е даден адрес "за по-лесно призоваване", как тогава би бил призован този служител, ако не се намира на адреса ? (Може би със стикер на прозореца на личната му кола, с личния номер на друг колега ???) Освен това посочването на неверен адрес не е ли нарушения на едни изисквания в един закон ???
Второ - какво точно означава "призоваване по телефона" - КАТ да потърси МЕН по служебен път, или НЯКАКЪВ служител да си остави личния телефон, на който АЗ да го потърся, за да може ТОЙ да ми обещае по-лесно минаване през системата ??? Хайде да си имаме уважението - всички тук можем да четем, а някои знаят и какво точно да четат ...
И последно - вземи прочети пак развитието на цялата тема - сигурен съм, че си пропуснал някои неща в постовете ми, които ще променят мнението ти за случая.
И наистина последно - не влагам нищо лично в това ми словоизлияние в 7.35 сутринта. Както ми се струва, запознат си с работата на МВР, и вероятно дори имаш нещо общо с тях. Няма нищо лошо в това, аз уважавам колегите. Разбирам и това, че вземаш такова отношение, но схемата в която се опитват да ме вкарат, изобщо не ми харесва, и няма да я оставя ей-така да си отмине.
Лек ден на всички, и внимавайте за камери и стикери :biggrin:

Lucky
17-06-2009, 09:23
Не е зле според мен работата да се раздуха по медиите тогава и да имат нещо за прикриване,няма да имат възможност.Еле сега пред избори,дупетатите ще се възползват от една куропционна шумотевица.

digitalundgrd
17-06-2009, 11:24
Действай с Господари на ефира наистина! Така ще стане достояние до много народ, които след това да не се хващат на въдицата...

milenamr
18-06-2009, 11:37
Аз по скоро съм много доволна, че стана така, защото около този случай получих много точна и полезна информация относно камерите на КАТ и законността на използването им при налагането на актове и глоби.

Лошото е само, че макар сега КАТ да го отнсесат(при консултация с адвокат се оказа,че те изгарят по най-малко 3 пункта),тези двамата рекетьори полицайчето и неговата ......инспекторката ще си останат безнаказани, защото доказуемостта на тяхното нарушение е доста сложна.И те ще си продължават да изнудват лековерните хорица по тяхната измамна схема.
Имам информация ,че доста хора вече са изгоряли по тоя път и от уплаха и шаш са си плащали безусловно.
Иначе КАТ ще си го отнесат безпроблемно, но тях пък бълха ги ухапала.

Ето една интресна статийка, свързана с тази тема



http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=156735

achkar
18-06-2009, 11:47
Много се надявам някой да ми отговори на въпроса. Вярно ли е, че радарите всеки ДЕН трябва да минават през измервателна лаборатория за годността на прибора?

dimo
18-06-2009, 12:23
Направо си е измама или в най-добрия случай изглежда така но и при двата варианта си заслужава да се разнищят нещата ...

Alfa User
18-06-2009, 18:14
Много се надявам някой да ми отговори на въпроса. Вярно ли е, че радарите всеки ДЕН трябва да минават през измервателна лаборатория за годността на прибора?

Не, не е вярно. Измервателната апаратура минава на проверка и калибровка веднъж в годината по принцип. Но в момента може и да бъркам, защото за радарите на КАТ май беше на 6 месеца.

dimo
19-06-2009, 10:51
Къде е станало въпросното "засичане" ?

milenamr
19-06-2009, 12:20
Къде е станало въпросното "засичане" ?

Ако питаш къде са залепили стикера, това е станало в неделя следобед, докато колата на Алекс е била паркирана пред блока.
Тоест намерили са го по местоживеене ;-), въпреки че ужкем са щели да го обявяват за национално издирване :Bolt:

toshko69
20-06-2009, 01:36
И мен точно това ме замисли ... Любезния господин ми обясни, че понеже КАТ работи от 8.30 до 16.30, е хубаво като отида сутринта в 8.30, да му звънна за да можело да ме приемат с предимство ... Ебаси ...
Това на 300% е някаква измама такава бланка образец най-малкото кръгла на вид освен за спиране от движение в МВР няма,после либсва подпис и полицай никога няма да си остави номера на мобилния,на призовката задължително пише кой полицай/име и фамилия/ те призовава. Мен като ме снимаха преди няколко месеца,лично кварталния ме откри връчи ми призовка с дата и час за явяване и толкова.На деня си изчаках реда пред рпу-то,показаха ми снимката,след което ме обрисуваха,връчиха ми акта и чао.

toshko69
20-06-2009, 01:39
Не, не е вярно. Измервателната апаратура минава на проверка и калибровка веднъж в годината по принцип. Но в момента може и да бъркам, защото за радарите на КАТ май беше на 6 месеца.

и радарите се калиброват един път годишно,и тогава им се чисти паметта

Alfa User
26-06-2009, 10:17
Последен ъпдейт по темата - ще има съдебна разправия между мене и КАТ, а за ония двамцата, дето се опитаха да ме вкарат в тоя филм "дай парички да те оправим" ще измисля нещо. Консултирах се с адвокат, и няма да оставя нещата така! Лошото е, че нещата ще се проточат доста, както по принцип става в БГ-то, но като има някакво развитие, ще пиша своевременно.
Между другото, ако някой от вас получи такава преписка за регистрирано нарушение със техническа система TFR1-M, да ми пише, за да ви кажа как и какво да направите.
Поздрави на всички, и умната по пътищата !

Stefan Caromov
02-07-2009, 10:45
И аз завеждам дело срещу кат сега ,защото не искат да ми върнат книжката ,след изричо постановление от прокуратурата, в което ясно е казано ,че аз съм правоспособен водач. Завеждаме делото ,(то е дълго и широко имам си тема) за да ми се изчистят точките

На тия и на паяците , само такъв е варианта ..дълго ли ,нищо важното е резултат да има . Още 1000 такива дела срещу кат и, тия ще почнат да се замислят какво и как го правят
Дееба тая шибана управляваща паплач

botsos
17-12-2009, 17:01
Алекс, кажи моля те, какво остана в крайна сметка? Извинявам се че пиша сега, но днес прочетох темата и ми стана безкрайно интересно....