PDA

View Full Version : Замръзнала врата на 164



machina_nervosa
06-02-2006, 08:29
Здравейте колеги,
вчера вечерта и днес рано сутрин имах следния проблем - след като си отворя вратата на колата, после не мога да я затворя колкото и да я блъскам. Явно нещо отвътре в бравата е замръзнало и заяло. Чак след като се затопли в купето успявам да я затворя. А днес понеже бързах, нямах време да чакам да се затопли, та се наложи да карам с едната ръка... другата държеше вратата да не се отвори на някой завой :evil: Знам че има някакви спрейове за размразяване, ама незнам дали ще ми свърши работа. Ако някой има или е имал такива проблеми, нека пише как се е справил, че май има още доста време докато свърши зимата, а не ми се ще всяка сутрин да си държа вратата докато отивам на работа. Благодаря предварително.

virusalfa
06-02-2006, 09:14
Аз имах същия проблем,ама си тури едно icq,та там да ти кажа как се отстранява проблема,да не ни се смеят "гяволетата" от форума-Bobo,75 2.0 Turbo и някои други,да не ги изброявам и тях..... :wink: :idea:

Kostadin
06-02-2006, 09:30
Аз имах същия проблем,ама си тури едно icq,та там да ти кажа как се отстранява проблема,да не ни се смеят "гяволетата" от форума-Bobo,75 2.0 Turbo и някои други,да не ги изброявам и тях..... :wink: :idea:
е и аз имам такъв проблем, имам и icq, аре ше те чакам :wink:

MONI
06-02-2006, 10:51
Значи на мен това ми се случи веднъж миналия уикенд ама щото към 17.00 измих колата и за радост от тогава не е го е правила повече. Все пак за да не държа вратата с една ръка излязох навън и натиснах вратата по-силно при самата ключалка, но все внимателно за да не изкривите ламарината и се затвори и влязох през другата врата :D След като покарах 10-15 мин вече се беше оправила. Незнам вече ако се появява постоянно нека Вируса да обясни щото при мен си беше от миенето.

Boby
06-02-2006, 15:17
Отваряш бравата и тъпчеш хубава грес.Старата вече за нищо не става и бравата е пълна с кал и пясък.Тва е решението.Спрейове помагат временно.Другото е найлона във вратата трябва да минава зад бравата така че като тече вода от стъклото да не я мокри.И аз съм ги държал доста пъти ама какво да се прави... :roll:

Venci
06-02-2006, 15:34
Трябва да се свали тапицерията на вратата и да се смажат лостовете на бравата, както и самата тя.

machina_nervosa
06-02-2006, 15:39
Отваряш бравата и тъпчеш хубава грес.Старата вече за нищо не става и бравата е пълна с кал и пясък.Тва е решението.Спрейове помагат временно.Другото е найлона във вратата трябва да минава зад бравата така че като тече вода от стъклото да не я мокри.И аз съм ги държал доста пъти ама какво да се прави... :roll:

Мерси на Keffo, така и ще направя, ама да се постопли малко, че ... :cold:

Преди малко си взех някакъв спрей за размразяване на ключалки :spiteful: та утре сутрин ще видя дали пак ще се крепиме с вратата или не :paddle: Каквато е тежка, да не излетим заедно на някой завой.

Venci
06-02-2006, 15:43
Препаратите за размръзяване са за ключалки най-вече. На теб проблема ти идва от бравата. Още нещо на твое място бих ползвал шпрей с бяла грес. Той не се изпарява като другите шпрейове. Освен това прониква по-добре на местата, където не можеш да сложиш обикновенна грес.

machina_nervosa
06-02-2006, 17:13
Препаратите за размръзяване са за ключалки най-вече. На теб проблема ти идва от бравата. Още нещо на твое място бих ползвал шпрей с бяла грес. Той не се изпарява като другите шпрейове. Освен това прониква по-добре на местата, където не можеш да сложиш обикновенна грес.

Е да де, ама на мен ми засича само когато е много студено. И като се затопли се оправя отсамо себе сиПрез останолото време не съм имал и нямам проблем с бравите. Значи нещо замръзва... ама какво точно - незнам. Ще пробвам пък ще видим

virusalfa
07-02-2006, 13:45
Ако вратата е залепила за уплътненията ,изливате едно шише вода върху уплътненията и -о,чудо-вратата се отваря! :idea: :idea:

търтей
07-02-2006, 15:52
затва глицерин или разни подобни неща се маже и 6-ти номер :drinking:

Boby
07-02-2006, 16:35
С леко почукване с юмрук по рамката на вратата уплътнението се отлепва.С вода или каквото и да е при -15-20 аз лично не бих поливал лака...Замръзват пружинките в бравата.Ако натиснеш палците които заключват ще видиш че се движът савсем свободно,затова сваляш,разглобяваш и тъпчеш хубава грес. :thumbup:

machina_nervosa
09-02-2006, 10:20
След като полях стабилно отстрани, около палчетата, с течност за размразяване на ключалки (3-лв. от ОМВ), не ми е правило проблем. Но не е валяло оттогава. Ще видим дали ще го направи пак ако завали сняг.

Grigor
13-02-2006, 08:50
При мен направи подобен номер при 1-вите студове.

отначало нямаше отваряне.... напъвах почти до счупване /не се случи/.

След това нямаше затваряне.....
Стана само с централното заключване.
Ама после не искаше да се отвори.

Айде на майстор - не ми се гледаше вандализма..... казах му да се обади като свърши :-)

след 1ч. беше готова.
Според него причината е това че карам без пластасовите прагове. Като ги няма се мята много кал към ключалката /факт -проверено./

Щетите бяха само в джоба на вратата и не се виждат.

От тогава няма проблеми /той я почисти де :-)/

kris11
12-03-2006, 22:57
[quote="machina_nervosa"]Здравейте колеги,
вчера вечерта и днес рано сутрин имах следния проблем - след като си отворя вратата на колата, после не мога да я затворя колкото и да я блъскам. quote]

Това ми се случи в понеделник или вторник сутринта.Вечерта валя дъжд , силен вятър и го обърна после на сняг. Сутринта трудно отворих вратата защото гумите бяха залепнали, а после при затваряне не се затваряше. Имам спрей WD 40 в жабката и напръсках с него механизма за затваряне на вратата и ролчицата на колонката. И взе да се затваря както преди замръзването. Явно водата и леда блокират механизма, а спрея оправя нещата. Когато проведох процедурата беше -5-7 градуса.
Не ми се наложи да карам като държа вратата :D
С този спрей съм третирал и ключалката и на багажника успешно, когато само тракаше ел.магнита при натискане на бутона, но багажника не се отваряше.