PDA

View Full Version : Проблеми с хидравликата на волана при 159



kopele-mopele
22-06-2009, 17:14
Колеги,

Ако някой от вас забележи странен шум на ниски обороти при въртене на волана (нещо като хъркане), препоръчвам да предприеме незабавни мерки (смяна на хидравлична течност е най-малкото, което можете да направите като опит за отстраняване на проблема).

Малко предистория - това хъркане си го има от както съм я взел колата. Няколко пъти при гаранционни обслужвания в Ауто Италия малоумниците там ми обясниха - "Нема грижи, всичките 159-ки така им хъркат хидравликите, ще ти сменим хидравличното масло и трябва да се оправи".

Е да ама не... Не се оправи :( Дали са го сменили това масло аз няма как и да знам (това го казвам, тъй като при всяко гаранционно обслужване плащах за смяната на филтъра за климатизацията на купето, но едва след изтичане на гаранцията, в друг един сервиз установихме, че този филтър НИКОГА не е сменян - това го заявявам НАЙ-ОТГОВОРНО!) Та да се върна на темата - не знам смениха ли го изобщо това масло, но хъркането при ниски обороти на двигателя си остана. И аз като един послушен клиент си карах най-спокойно до онзи ден, когато помпата започна да вие... Та - ако верно проблема е хроничен при така любимите ни 159-ки, не чакайте и вие като мен да почне да вие, а предприемете некви мерки, ако не е твърде късно :)

P.S. Съжалявам ако има друга подобна тема, но пуснах search за проблем хидравлика 159 и ми излязоха 14 страници :P сори ама немах време и нерви да прегледам има ли подобна тема. Ако има, то нека бъда извинен и изтрит :bouncing_smiley:

Stoyan Georgiev
22-06-2009, 17:42
не по темата ама почна да ми скърца скоростния лост като сменям от трета и първа :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley::bouncing_smiley:

смяяях, ще ходя тая седмица да видим откъде/какво/как

хохохохо

Guzzi
22-06-2009, 17:44
[QUOTE=kopele-mopele;505952]Колеги,

Е да ама не... Не се оправи Дали са го сменили това масло аз няма как и да знам (това го казвам, тъй като при всяко гаранционно обслужване плащах за смяната на филтъра за климатизацията на купето, но едва след изтичане на гаранцията, в друг един сервиз установихме, че този филтър НИКОГА не е сменян - това го заявявам НАЙ-ОТГОВОРНО!)



Не е възможно да не са ти сменяли филтъра на климатика,защото той обикновено изкарва около 10000-12000 km.Последната зима моя се задръсти на 6000 km заради чистите улици на Бате Бойко. А относно хидравлика си много прав.

kopele-mopele
22-06-2009, 23:17
Не е, ама е възможно :) В страната на абсурдите :P Гарантирам, че не са го сменяли, просто трябваше да го снимам тогава и щеше да повярваш колега. А аз освен по вида съдя и по това, че филтъра е на място, което щях да забележа, ако бяха отваряли - дъното на жабката. Не вярвам някой в Ауто Италия да си е направил труда да запомни 1 към 1 как ми е подредена жабката и всеки път да са връщали всичко по мястото. 1001% съм сигурен, че смяната се е ограничавала до един ред във фактурата и плащане на съответната сума от моя страна :)

digitalundgrd
22-06-2009, 23:30
Ами колега за това следващия път, ако ходиш да ти "сменят" филтъра...Излез от сервиза след интервенцията и на входа, провери собственоръчно дали са го сменили...Ако не са...Жална им майка...такъв скандал можеш да им вдигнеш, че....

Ако не е тайна колко пари струва въпросния поленов филтър за 159?

KGB
23-06-2009, 00:18
Малко офф-топик....относно сервиза на АутоИталия:

Честно казано последните няколко нови коли закупени от АутоИталия не са ми стъпвали в Сервиз на АутоИталия....няма и да стъпат скоро...и дай-боже никога.

Днеска си нагледах на нещо което не е допустимо дори за най-долнопробния квартален сервиз...за всичко което съм виждал през годините това днес беше върхат...за сега предпочитам да не споделям точно какво съм видял..(имам дори и снимков материал за като му дойде времето).

Garvansky
23-06-2009, 09:03
Въпреки постовете на колегите относно обслужването в Гърция аз реших на своя глава да отида в ММ. Е... беше ми за последно. Следващият път няма да се колебая, определям си час и пала за Серес.

Страх ме е само да не се окажат и там такива "професионалисти", че кака ще се разбираме... :bangin:

antonyonkov
15-07-2009, 01:20
Здравейте,

при мен също се получи това хъркане във волана при ниски обороти. Днес сменихме хидравличното масло и сякаш понамаля доста, но пак ми се струва, че има някакъв остатък. Ако някой си е решил този проблем напълно нека сподели как.

vassil.tzanev
15-07-2009, 09:58
"хъркането" в движение ли се усеща или когато колата е на място? да знам, за да го дебна

antonyonkov
15-07-2009, 11:05
Усеща се и така, но най-добре можеш да го разбереш, като караш супер бавно до около 20 км/ч и въртиш волана.

kopele-mopele
16-07-2009, 18:55
Колеги, хъркането се долавя най-добре на място, когато двигателя работи на празен ход. Тогава помпата не вдига високо налягане и при въртене на волана наляво-надясно се чува въпросното хъркане (което е съпроводено от съвсем леко осезаема вибрация по волана). При подаване на газ (съответно повишаване на налягането от хидравличната помпа) симптомите изчезват. В движение е много по-трудно доловимо, така че може да не си играете да го търсите по друг начин.

Guzzi
16-07-2009, 19:40
Колеги, хъркането се долавя най-добре на място, когато двигателя работи на празен ход. Тогава помпата не вдига високо налягане и при въртене на волана наляво-надясно се чува въпросното хъркане (което е съпроводено от съвсем леко осезаема вибрация по волана). При подаване на газ (съответно повишаване на налягането от хидравличната помпа) симптомите изчезват. В движение е много по-трудно доловимо, така че може да не си играете да го търсите по друг начин.

Провери си налягането на гумите и нивото на хид. течност

antonyonkov
17-07-2009, 00:23
Колега "kopele-mopele" ти успя ли да оправиш въпросния проблем?

Mind_Control
09-08-2009, 13:30
Малко офф-топик....относно сервиза на АутоИталия:

Честно казано последните няколко нови коли закупени от АутоИталия не са ми стъпвали в Сервиз на АутоИталия....няма и да стъпат скоро...и дай-боже никога.

Днеска си нагледах на нещо което не е допустимо дори за най-долнопробния квартален сервиз...за всичко което съм виждал през годините това днес беше върхат...за сега предпочитам да не споделям точно какво съм видял..(имам дори и снимков материал за като му дойде времето).


Дойде ли времето да споделиш видяното :)

dilian alfa gtv
09-12-2009, 20:49
не по темата ама почна да ми скърца скоростния лост като сменям от трета и първа :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley::bouncing_smiley:

смяяях, ще ходя тая седмица да видим откъде/какво/как

хохохохо
Привет колеги.
Аз също имам проблем с 3-та скорост като е студена колата влиза малко трудно и също има едно почукване откъм съединителя като превключвам на малки предавки чува се някъде от към кутията.но в ММ ми казаха че съединител не се покрива от гаранцията.
колега сподели какво ти казаха на теб в ММ

Stoyan Georgiev
10-12-2009, 16:44
не ходих в ММ

незнам какво са казали, защото я дадох на човек да я закара в сервиза


а това почукване, за което говориш, това се получава н голяма част от колите, когато съединителя зацепи... нещо като щракване е, не помня по-нова кола която съм карал да не го прави това

dilian alfa gtv
10-12-2009, 17:08
не ходих в ММ

незнам какво са казали, защото я дадох на човек да я закара в сервиза


а това почукване, за което говориш, това се получава н голяма част от колите, когато съединителя зацепи... нещо като щракване е, не помня по-нова кола която съм карал да не го прави това

Точто като преввключи и зацепи съединитиля се чува това щтракване колега на ниските предавки 1-2 примерно.значи и при теб го има това ..!?Да не мисля значи.

vassil.tzanev
10-12-2009, 17:19
не го мисли! и при мен го има

Stoyan Georgiev
12-12-2009, 17:34
колкото коли съм карал всички го имат това, просто тогава съединителя отпуска съвсем (простете ме за невежото изказване)

ivan_petkov_stz
15-04-2014, 11:00
И аз имам следния проблем. Като въртя от място волана леко потреперва. Като се движа бавно, дори и почти само на право пресвирва. Ходих в един сервиз ама малко са ми съмнителни. Казаха търси си помпа, карай така докато здаде багажа. Течноста е червена. Много от колегите ми казаха за казанчето на течността. Някаква цедка пропадала и остава малко в казанчето а системата въздух...нещо от сорта. Някой може ли да поясни ефекта?


Благодаря!

Mury
15-04-2014, 11:40
И аз имам следния проблем. Като въртя от място волана леко потреперва. Като се движа бавно, дори и почти само на право пресвирва. Ходих в един сервиз ама малко са ми съмнителни. Казаха търси си помпа, карай така докато здаде багажа. Течноста е червена. Много от колегите ми казаха за казанчето на течността. Някаква цедка пропадала и остава малко в казанчето а системата въздух...нещо от сорта. Някой може ли да поясни ефекта?


Благодаря!

Хиляди пъти е написано вече,смени казанчето и маслото със зелено хидравлично,и си в джаза............:clap2::clap2::clap2:

ivan_petkov_stz
15-04-2014, 13:56
Хиляди пъти е написано вече,смени казанчето и маслото със зелено хидравлично,и си в джаза............:clap2::clap2::clap2:
Знам ама ги загубих тези писания.
Казах им го това на сервизните ама те...помпа...
Тутела зелено имат ли? Че ми е по-лесно със препоръчаните за модела масла да не объркам нещо.

Mury
15-04-2014, 14:25
Знам ама ги загубих тези писания.
Казах им го това на сервизните ама те...помпа...
Тутела зелено имат ли? Че ми е по-лесно със препоръчаните за модела масла да не объркам нещо.

Има да Tutela GI/R :clap2::clap2::clap2:Не има давай да ти свалят помпата.

KLM
15-04-2014, 20:09
Хиляди пъти е написано вече,смени казанчето и маслото със зелено хидравлично,и си в джаза............:clap2::clap2::clap2:

Аз имам същия проблем и в момента чакам доставка за да сменя казанчето.Въпроса ми е може ли да скапе нещо, ако карам така 2-3 седмици?

ivan_petkov_stz
15-04-2014, 21:23
Ами би трябвало помпата да се скапа.

KLM
16-04-2014, 07:40
Ами би трябвало помпата да се скапа.
:big_whoops:
Е, сега вече се притесних.Знае ли някой къде имат казанчета в наличност? В аутоиталия ми казаха, че става с поръчка.

alex052
16-04-2014, 08:24
Когато купих колата беше с този проблем.Карах я над 10 000 км преди да го реша/частично/ нищо не се случи при мен, помпата си работи без никакви ядове.

KLM
16-04-2014, 09:25
Когато купих колата беше с този проблем.Карах я над 10 000 км преди да го реша/частично/ нищо не се случи при мен, помпата си работи без никакви ядове.
Какво ще рече - частично?

Mury
16-04-2014, 11:33
:big_whoops:
Е, сега вече се притесних.Знае ли някой къде имат казанчета в наличност? В аутоиталия ми казаха, че става с поръчка.

В ТиН на Оборище има едно,сутринта го видях на рафта с цена нещо около 60 лв. :beer::beer::beer::beer:

KLM
16-04-2014, 12:11
В ТиН на Оборище има едно,сутринта го видях на рафта с цена нещо около 60 лв. :beer::beer::beer::beer:
Сега говорих с тях, но нямат точно това, което ми трябва.Благодаря все пак за инфото!:beer:

Yavor
16-04-2014, 14:20
Интересното е че в епер са два отделни номера за тези казанчета - за 1,9 и за 2,4, въпреки че по картинките изобщо не се различават...

За 1,9 моторите е - 50507184 - заменен 07/2006 с 50506487, който от своя страна е заменен 12/2009 с 51880990. Предполагам трябва да се търси последния оригинален номер.


За 2,4 моторите е - 60694766 - има цена около 34 евро в епер.

Интересното е че при 2,4 моторите няма направена замяна, поне не до 2012та - епера ми е 2011...

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

Съответно по номер в ибей веднага лъснаха:

http://www.ebay.co.uk/itm/Discount-Genuine-Alfa-Parts-51880990-Oil-Reservoir-Tank-159-BRERA-NUOVO-/231196255593?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35d45ee569

39 паунда с доставката - т.е. стотина лева...

И по скъп вариант - 64 паунда:

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Alfa-Romeo-159-Spider-Brera-1-9-2-0-2-4-3-2-Oil-Tank-Reservoir-51880990-/221256015106?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3383e2dd02

Търсенето по номера който излиза за 2,4 не връща резултати...
Също и търсенето по старите оригинални номера.

Другото интересно е че излизат само продавачи от Великобритания - от английския йбей... Коеот е хубаво, защото доставката от там е евтина и много бърза. Също всичко продавачи са с хубав рейтинг - т.е. може да се поръчва спокойно. Е, риск винаги си има...

Надявам се тази информация да е полезна!

Yavor
16-04-2014, 14:41
Ето тука го намирам за 32 паунда + 9 паунда доставка...

http://www.shop4parts.co.uk/?name=store&op=details&ProdId=6263&sku=66727

ecotronic
16-04-2014, 15:08
Доколкото разбирам проблемите с това космическо казанче идват от тази цедка-клапан. При другите модели АР има ли го това чудо? Не може ли просто да се премахне?

Mury
16-04-2014, 15:28
Доколкото разбирам проблемите с това космическо казанче идват от тази цедка-клапан. При другите модели АР има ли го това чудо? Не може ли просто да се премахне?

Като се махне,става по лошо,тя ем е цедка,ем играе ролята на клапан,виждал съм 159 да прави същите фокуси,само че цедката беше изпаднала,маслото в казана почва да кипи.:evil::evil::evil:

---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:27 ----------


Интересното е че в епер са два отделни номера за тези казанчета - за 1,9 и за 2,4, въпреки че по картинките изобщо не се различават...

За 1,9 моторите е - 50507184 - заменен 07/2006 с 50506487, който от своя страна е заменен 12/2009 с 51880990. Предполагам трябва да се търси последния оригинален номер.


За 2,4 моторите е - 60694766 - има цена около 34 евро в епер.

Интересното е че при 2,4 моторите няма направена замяна, поне не до 2012та - епера ми е 2011...

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

Съответно по номер в ибей веднага лъснаха:

http://www.ebay.co.uk/itm/Discount-Genuine-Alfa-Parts-51880990-Oil-Reservoir-Tank-159-BRERA-NUOVO-/231196255593?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35d45ee569

39 паунда с доставката - т.е. стотина лева...

И по скъп вариант - 64 паунда:

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Alfa-Romeo-159-Spider-Brera-1-9-2-0-2-4-3-2-Oil-Tank-Reservoir-51880990-/221256015106?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3383e2dd02

Търсенето по номера който излиза за 2,4 не връща резултати...
Също и търсенето по старите оригинални номера.

Другото интересно е че излизат само продавачи от Великобритания - от английския йбей... Коеот е хубаво, защото доставката от там е евтина и много бърза. Също всичко продавачи са с хубав рейтинг - т.е. може да се поръчва спокойно. Е, риск винаги си има...

Надявам се тази информация да е полезна!

Картинките в Епер не ги гледай,в действителност казанчетата са различни на вид и захващане.:beer::beer::beer:

alex052
16-04-2014, 16:33
След мислене, демонтаж на казанчето и оглед...........го повдигнах и наклоних колкото е възможно.Така спря да изхвърля течност и да вие.

Yavor
16-04-2014, 17:01
Като се махне,става по лошо,тя ем е цедка,ем играе ролята на клапан,виждал съм 159 да прави същите фокуси,само че цедката беше изпаднала,маслото в казана почва да кипи.:evil::evil::evil:

---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:27 ----------



Картинките в Епер не ги гледай,в действителност казанчетата са различни на вид и захващане.:beer::beer::beer:


Това означава ли че при 2,4 проблема го няма, или просто трябва да се търси подходящото казанче за подмяна?

Не че аз имам зор, ама искам да доизясним въпроса, защото остава за в бъдеще и хората ще могат с едно прочитане да си отговорят на всички въпроси!

Mury
16-04-2014, 17:24
Това означава ли че при 2,4 проблема го няма, или просто трябва да се търси подходящото казанче за подмяна?

Не че аз имам зор, ама искам да доизясним въпроса, защото остава за в бъдеще и хората ще могат с едно прочитане да си отговорят на всички въпроси!

И с двата модела казанчета,се получава един и същи проблем. :Bolt::Bolt::Bolt::Bolt:

ivan_petkov_stz
16-04-2014, 21:26
Днес питах за оригинално за моята..казаха 67лв. Май с 60...започваше серийния номер, но на казанчето номер не видях. Интересно че моята нито кипи, ноти ври, ноти изхвърля. Ама като повърви почват някви леки шумове одвът тая планета. Момчетата от тоя сервиз са го имали проблема със 159. Понякога се оказвало и помпа.

KLM
17-04-2014, 08:03
Прави ми впечатление, че моята сутрин при тръгване не го прави тоя номер, обаче след 1 км започва да ръмжи волана при въртене, особено при малка скорост.

ivan_petkov_stz
17-04-2014, 20:12
Днеска го клатя го клатя клатя го клатя клатя...казанчето и не усетих нещо откачено вътре, само течността.
А свиренето при мен от спирачките. Само леко потреперване при завъртане. Утре сменям течността и ще видим.

Mury
18-04-2014, 13:49
Днеска го клатя го клатя клатя го клатя клатя...казанчето и не усетих нещо откачено вътре, само течността.
А свиренето при мен от спирачките. Само леко потреперване при завъртане. Утре сменям течността и ще видим.
Значи все още не ти е паднала цедката,това е крайна фаза,сега е само запушена,скоро ще почне да кипи течността.Препоръчвам ти заедно с течността да смениш и казанчето,после ще трябва наново да я сменяш,а все пак 1л. не е хич евтин.:book::book::book:

ivan_petkov_stz
18-04-2014, 18:56
Днес смених течността и разлика не усещам особена. Пак потреперва. Как смениха течността. Откачиха маркуча за входящото в казанчето масло. Палят докато изтече около 500 мл. Питам аз:
- Няма ли да доливаме за да не влиза въздух?
- Не.
Течността беше тъмна и миризлива. След това слага маркуча и долива с новата TUTELA GI/R. Палят и доливат. Събира около 500мл съответно. И на запален двигател пълен ляв-десен...
След това четох, че трябва да се обезвъздушава 1-во на изгасен двигател. Ви таз помпа, бръмча а аз си карам и търся завои. Сега след няколко км. се поумълча, но малко ме е яд на тях.

Сега мисля да сменя казанчето и с остатъка от течността да долея, липсите от смяната на казанчето?

KLM
22-04-2014, 11:52
Има ли някой информация от къде мога в момента да си купя казанче за 159 1.9JTDm :big_bow_down:
Това бръмчене на волана направо ми къса нервите.

ivan_petkov_stz
22-04-2014, 21:24
Онзи ден поръчах оригинално от Елит Кар(доставка до 8 работни дни) и днес ми се обадиха, че не могат да го доставят. Май било спряно от производство?!?!? Абсурд са тия доставчици. Май ще го поръчвам от Ebay.

..
..
..

Ето ги тук (http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/159_Power_Steering.shtml). Разбира се няма shipping за България.

...
...

Тук един човечец с 2.4 си купил резервоара за 1.9 ;)
131449

Mury
23-04-2014, 11:34
Онзи ден поръчах оригинално от Елит Кар(доставка до 8 работни дни) и днес ми се обадиха, че не могат да го доставят. Май било спряно от производство?!?!? Абсурд са тия доставчици. Май ще го поръчвам от Ebay.

..
..
..

Ето ги тук (http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/159_Power_Steering.shtml). Разбира се няма shipping за България.

...
...

Тук един човечец с 2.4 си купил резервоара за 1.9 ;)
131449
Ние сме слагали няколко пъти казан от 1.9 на 2.4 става но не се захваща със всички винтове.:flirt::flirt::flirt::flirt:

ivan_petkov_stz
02-05-2014, 22:23
Вече се чудя какво да мисля с тая хидравлика. Днес почистих казанчето.

Цедката не изглежда много мръсна:
131892
131893

След това почистих с това (http://www.perocar.com/technicheski-spay-universalen-pochistvatel?manufacturer_id=15) :
131894
Пръсках цедката предимно и доста чернилка изтече. След почистването течността течеше между двете отделения много по-свободно. От цедката протече плътна струя.

Подсуших:
131895
131896

Монтирах и долях с вярната течност, милиметър над макса.

И разлика НЕ намерих!

Mury
06-05-2014, 11:16
Вече се чудя какво да мисля с тая хидравлика. Днес почистих казанчето.

Цедката не изглежда много мръсна:
131892
131893

След това почистих с това (http://www.perocar.com/technicheski-spay-universalen-pochistvatel?manufacturer_id=15) :
131894
Пръсках цедката предимно и доста чернилка изтече. След почистването течността течеше между двете отделения много по-свободно. От цедката протече плътна струя.

Подсуших:
131895
131896

Монтирах и долях с вярната течност, милиметър над макса.

И разлика НЕ намерих!

Като сложиш новото ще видиш разликата.:spell::spell::spell::spell:

ivan_petkov_stz
06-05-2014, 13:42
Като сложиш новото ще видиш разликата.:spell::spell::spell::spell:

Можеш ли да намериш?

Mury
07-05-2014, 10:27
Можеш ли да намериш?

За 1.9 ли ?????

ivan_petkov_stz
07-05-2014, 22:05
За 1.9 ли ?????
За 1.9 май има..за 2.4 ако намериш, ще имаш клиенти. :)

Mury
08-05-2014, 21:08
За 1.9 май има..за 2.4 ако намериш, ще имаш клиенти. :)

Е то като по магазините няма,аз отде да имам.Утре ще проверя на едно място.:thumbup::thumbup::thumbup:

thejackal
19-05-2014, 18:04
Колеги...откаде да намеря казанче за хидр.за 1.9jtdm.

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:01 ----------


Е то като по магазините няма,аз отде да имам.Утре ще проверя на едно място.:thumbup::thumbup::thumbup:

Колега Miry ...можеш ли да помогнеш???

Mury
19-05-2014, 18:06
В момента няма,сори.................:thumbup::thumbup:

thejackal
19-05-2014, 20:55
Колеги,някой да има на идея от къде тук в БГ. може да се намери казанче...Да не го чакам 10 дни поръчка....

KLM
20-05-2014, 07:57
Чакане му е майката.Аз чакам вече един месец, така че ако някъде могат да ми го доставят за 10 дни - ще почерпя.:big_whoops:

KLM
20-05-2014, 17:07
В Александър ауто може да се поръча.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

ivan_petkov_stz
20-05-2014, 21:34
В Александър ауто може да се поръча.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

За 2.4 знаеш ли?

KLM
21-05-2014, 08:31
За 2.4 знаеш ли?

Не съм питал.Обади се по телефона и питай! Хората са любезни и си направиха труда да потърсят, за разлика от Ауто Италия.

thejackal
04-06-2014, 21:30
Колеги...няма казанче за 1.9 никаде...как и каде да намеря.Помагайте...

ivan_petkov_stz
04-06-2014, 23:05
Колеги...няма казанче за 1.9 никаде...как и каде да намеря.Помагайте...

На мен Auto Box-a ми приеха заявката с до 3 седмици доставка. Пробвай там.
На старо не ти препоръчвам, че са скапани и те.

ivopetrov_1982
05-06-2014, 12:14
днес майсторчето свали помпата за ремонт щото виеше направо на умрело:shocked: след ремонта ще се види как ще работи и ако се наложи ще сменя и казанчето:busted_cop: големи принцеси са тези 159-ки:respect:

bager
05-06-2014, 13:25
днес майсторчето свали помпата за ремонт щото виеше направо на умрело:shocked: след ремонта ще се види как ще работи и ако се наложи ще сменя и казанчето:busted_cop: големи принцеси са тези 159-ки:respect:

Не е трябвало да бързаш със смяната на помпата.
Неслучайно няколко пъти се каза, че казанчето им е проблем и по-точно цедката-клапа в него. От там трябваше да започнеш за да не се окаже че си си дал парите за помпа на халос.
Моята преди две години виеше зверски и след смяна на казанчето млъкна като нова.

ivopetrov_1982
05-06-2014, 13:35
Не е трябвало да бързаш със смяната на помпата.
Неслучайно няколко пъти се каза, че казанчето им е проблем и по-точно цедката-клапа в него. От там трябваше да започнеш за да не се окаже че си си дал парите за помпа на халос.
Моята преди две години виеше зверски и след смяна на казанчето млъкна като нова.

така реших и ще се види какво ще стане:hump:

Красимир
05-06-2014, 14:26
И при мене като взе да свири и аз си мислех че се е скапала помпата.Отворих мия с един приятел и се оказа че е здрава.Смених казанчето и се оправи.

ivopetrov_1982
05-06-2014, 14:50
при мен помпата е проблема:-| корпуса е много износен и не подлежи на ремонт:shock::shock: и са си е.. мамата

mboge
05-06-2014, 15:22
При мен се появиха наченки на проблема, при ниска скорост се чува леко виене. Направо и аз поръчах казанчето от auto box, казаха ми една седмица срок на доставка. Колко течност лови за 1.9 става дума?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

ivopetrov_1982
05-06-2014, 15:30
При мен се появиха наченки на проблема, при ниска скорост се чува леко виене. Направо и аз поръчах казанчето от auto box, казаха ми една седмица срок на доставка. Колко течност лови за 1.9 става дума?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

1,3л

ivan_petkov_stz
05-06-2014, 15:42
1,3л

!?

На 2.4 е около 800гр.

ivopetrov_1982
05-06-2014, 15:48
!?

На 2.4 е около 800гр.

днес брат ми провери и каза че е толко:-) работи в магазин за авточасти и на компютъра толко излиза

ivan_petkov_stz
05-06-2014, 16:38
днес брат ми провери и каза че е толко:-) работи в магазин за авточасти и на компютъра толко излиза
Взимаш литър тутела зелена и ти остава малко. Около 35лв.

thejackal
05-06-2014, 21:51
Да споделя за прословутото казанче....1-во за доставчиците на авточасти...Няма автобокс,няма автоплюс...всички са селски тарикати...На едното място ме накараха да чакам 15 дни и уж бе сигурно на 100%ми заявиха на 17ден че не може да се намери никаде...Другите ме накараха да ги чакам 20дни да ми заявят че вече не се произвеждало и нямало начин да се намери......Пълен смях са тия...Вбесиха ме снощи...звъннах на приятел в Италия...помолих го и днес на обяд казанчето е вече в него.В неделя е при мен...Купено е в Перуджа.цена 40евро...Ако имате нерви и обичате да ви будалкат чакайте тук...Ако ли не ...Италия или И Бей има го и на 2-те места...Аз го минах този етап...Маслото Тутела жи/р зелено-40лв/лт.Италянеца в алфа каза че проблема идва от червеното масло-много било агресивно.....

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:41 ----------


днес майсторчето свали помпата за ремонт щото виеше направо на умрело:shocked: след ремонта ще се види как ще работи и ако се наложи ще сменя и казанчето:busted_cop: големи принцеси са тези 159-ки:respect:

Колега направих същата грешка...Свалиха ми помпата .....пари на вятъра дадох...Почна да вие още повече....Идва новото казанче....слагам го.ново масло и пак на пътя....Италианците и те реват от това...Моя човек като им каза днес и те хората веднага..да клапана в казанчето е...А тук ми почнаха-помпата е...ако не е тя е рейката...Толкова са им познанията....

Mury
06-06-2014, 11:40
Откривате топлата вода сега,те даже Алфа са си признали 2007-а година,че са сбъркали маслото и са прибирали коли за смяната му,даже и първите рейки също са страдали от него.:Tease::Tease::Tease::Tease:

ivopetrov_1982
07-06-2014, 00:40
Колега направих същата грешка...Свалиха ми помпата .....пари на вятъра дадох...Почна да вие още повече....Идва новото казанче....слагам го.ново масло и пак на пътя....Италианците и те реват от това...Моя човек като им каза днес и те хората веднага..да клапана в казанчето е...А тук ми почнаха-помпата е...ако не е тя е рейката...Толкова са им познанията....[/QUOTE]

при мен си беше проблемна помпата;-) корпуса и беше отишъл на кино:grandpa: сега колата вече е на пътя и няма проблем няма виене стържене и не знам още какво:holiday2:

Yavor
07-06-2014, 09:41
Добре де, няколко страници по назад съм ви постнал резултат от и-бей - 32+7 паунда с доставката....

http://www.ebay.co.uk/itm/Discount-Genuine-Alfa-Parts-51880990-Oil-Reservoir-Tank-159-BRERA-NUOVO-/231196255593?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35d45ee569


Аз лично след прочитане на отзивите в ъемата че тука го няма налично, директно бих си го поръчал от там. И след седмица да е в ръцете ми. Да, излиза стотина лева, ама...

thejackal
11-06-2014, 21:35
Вчера бе поставено новото казанче и новата течност и за 5 мин.всичко си дойде на мястото...

Mury
13-06-2014, 11:11
Вчера бе поставено новото казанче и новата течност и за 5 мин.всичко си дойде на мястото...

Машала :wink::wink::wink:

mboge
13-06-2014, 13:41
Стигна викаш един литър, аз още чакам ако до другата седмица не дойде ebay ....

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

thejackal
14-06-2014, 21:10
1л. стигна да... Дано не чакаш още много...Аз не можах да го дочакам и го поръчах от италия.

ivan_petkov_stz
18-06-2014, 17:02
Пристигна казанчето...естествено, че не за 2.4, а за 1.9, така и очаквах да направят, но другото наистина го няма.

Сега ще сложа това. Mury разбрах че си го правил това. Само на единия болт ли захващате?

Mury
18-06-2014, 17:24
Пристигна казанчето...естествено, че не за 2.4, а за 1.9, така и очаквах да направят, но другото наистина го няма.

Сега ще сложа това. Mury разбрах че си го правил това. Само на единия болт ли захващате?

Да.:afro:

mboge
19-06-2014, 22:38
Пристигна днес и моето, 10 дни чакане и 115 кинта. Сега остава да намеря и Тутелата.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

mboge
25-06-2014, 21:57
И течноста е тук, питах в един сервиз и ми казаха 30 лева за смяната дайте акъл има ли нещо специфично, вижда ми се сгодно за работа да ги давам ли тия 30 камъка или да ги похарча за бира :) Как да изкарам старата течност и трябва ли някакъв специален инструмент.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Stoyan Georgiev
26-06-2014, 11:27
бате 30 кинта къде не си ги дал, само досадната част с цапането дето ти спестяват - пак е файда :)

mboge
26-06-2014, 14:28
Така и стана, всичко е ОК.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

ivan_petkov_stz
14-07-2014, 22:18
И въпреки новото казанче и пак ново масло => същия ефект. Още при чистенето на старото си знаех, че ще е така, но...

Къде си правите помпите?

ivan_petkov_stz
19-07-2014, 17:08
Кажете за помпата..цена и места за ремонт?
Или по-добре на старо?

Z:)m
23-07-2014, 12:44
Питах моя майстор за моята хидравлична помпа. Каза ми, че я е взел от моргата, като е гледал налягането да е горе-долу същото и присъединителните размери. Моята помпа била от някакъв опел и само налягането било с малко по-ниски стойности и ремъчната шайба по-малка, но шайбата я е сменил с моята си.
На този етап се държи много прилично и нямам шумове, вибрации и др подобни странични ефекти.

pesho_kj
26-09-2014, 16:26
Да се включа и аз, имам симптомите и утре ще се опитаме да ги излекуваме. В Александър ауто имат казанче за 2,4 на скромната цена от 102лв. Поръчано е и утре пристига. Купих и Tutela GI/r на цена 36лв. Ще съобщя крайния резултат утре или най-късно в неделя :)

ivan_petkov_stz
27-09-2014, 09:07
При мен се оказа, че е от помпата. Аз не намерих за 2.4. Купих такова от 1.9 с номер: 51880990. изрязах едноното краче и пасна. Смених течността и се поумълча малко. Но и с двете казанчета няма разлика. Сега го продавам в раздел авточасти ако някой се интересува.

P.S. за 1.9 е по-голямо и по скъпичко...към 135лв ми го продадоха от AutoBox-a.

---------- Post added at 09:07 ---------- Previous post was at 09:05 ----------


Да се включа и аз, имам симптомите и утре ще се опитаме да ги излекуваме. В Александър ауто имат казанче за 2,4 на скромната цена от 102лв. Поръчано е и утре пристига. Купих и Tutela GI/r на цена 36лв. Ще съобщя крайния резултат утре или най-късно в неделя :)

Счупена ли ти е цедката или е замърсена само. Защото на 2.4 можеш да я почистиш със спрей както направих аз. Виж по-назад в темата. За 1.9 много нямаш достъп до нея.

pesho_kj
27-09-2014, 09:33
Хич не съм я гледал, реших да не правя двойни операции а направо да го сменям...

Yavor
27-09-2014, 09:38
Абе я кажете знаещите, течността как се източва - откача ли се от рейката нещо, или само маркучите на казанчето и каквото си изхвърли сама при работещ мотор и после се налива новата?

Аз искам профилактично да си почистя цедката и да си сложа зелена течност. Защото реално за момента проблем нямам, само много леко пропяване при въртяне на място, но ако не знаех че има такива проблеми по принцип, нямаше и да му обърна внимание.

vudi
27-09-2014, 09:54
Абе я кажете знаещите, течността как се източва - откача ли се от рейката нещо, или само маркучите на казанчето и каквото си изхвърли сама при работещ мотор и после се налива новата?

Аз искам профилактично да си почистя цедката и да си сложа зелена течност. Защото реално за момента проблем нямам, само много леко пропяване при въртяне на място, но ако не знаех че има такива проблеми по принцип, нямаше и да му обърна внимание.

Моята (159SW, 2.4, 06) я качиха на крик, махнаха кората на двигателя и някъде от там я източиха....смених течността със зелена, смених и казанчето заради тая цедка.....но при мен шумът си остана.....може и помпата да е ...или рейката..кофти тръпка

ivan_petkov_stz
27-09-2014, 10:02
Най-правилно според мен е:
- откачаш входящия маркуч към казанчето
- палиш и помпата дърпа старото масло и изхвърля новото
- през това време някой долива в казанчето новата течност
- като почне да изхвърля чиста течност гасиш
- закачаш маркуча
- доливаш течност на ниво
- предницата вдигаш във въздуха
- без капачка и без да палиш пълен ляв-десен 2-3 мин
- палиш пълен лев-десен 2-3 мин
- сваляш колата, слагаш капачката и караш

Но това не знам в кой сервиз ще ти го направят баш така.

pesho_kj
27-09-2014, 19:36
Така, сменихме казанчето днес, сменихме и течноста и разликата е огромна. На старото казанче цедката беше чиста, явно течноста само е трябвало да се смени, че беше с много боклуци но вече бях купил казанчето и реших да го сменя и него. Резултата е, че се върти 2 пъти по-леко и почти няма вибрация.

ivan_petkov_stz
27-09-2014, 20:30
Така, сменихме казанчето днес, сменихме и течноста и разликата е огромна. На старото казанче цедката беше чиста, явно течноста само е трябвало да се смени, че беше с много боклуци но вече бях купил казанчето и реших да го сменя и него. Резултата е, че се върти 2 пъти по-леко и почти няма вибрация.

Еее и аз това казанче търсих сума ти време. Но не ми го доставиха от 2 места. Биле го спрели от производство. Я кажи серийния номер.

pesho_kj
27-09-2014, 21:08
Не го знам, на етикета дето съм снимал няма ли го? Вчера ми го намериха по рамата и на днес беше при мен.

Yavor
27-09-2014, 21:30
Еее и аз това казанче търсих сума ти време. Но не ми го доставиха от 2 места. Биле го спрели от производство. Я кажи серийния номер.

60694766

ivan_petkov_stz
27-09-2014, 21:47
Оп! Не видях от яд :D

nsdimitrov
08-10-2014, 11:31
Здравейте, явно проблема с волана и тежината му не е само мой! Смених си казанчето, както и сложих зелена течност - ефекта нулев, пак се върти тежко и трудно.
Та въпроса ми е има ли значение каква е зелената течност и каква трябва да бъде?

sasho_n2
08-10-2014, 11:47
Зелената течност трябва да бъде Tutela GI/R, цената е около 38 лв./л. Тежината на волана си я има обаче, особено когато си с по-големи гуми и джанти.

nsdimitrov
08-10-2014, 11:48
225/50/17 е размера, но и при 16-ките бе така...моята течност не е такава защото струваше около 26-7 лв. Ще я сменя благодаря за сега

fbegov
26-10-2014, 03:10
Сервото на 159 е просто лошо - пречи му всичко. И колкото и да се стараеш заминава.
Има такива, които два пъти в годината свалят маншоните, полират и мажат,. все тая.

Може би по честата смяна на маслото има ефект - но до смяна или рециклиране на сервото винаги се стига

GammaRay
31-10-2014, 21:54
Като не сменяш хидравлична течност 10 години, така става!

code
31-10-2014, 22:33
На много коли никога не е сменяна и нямат никакъв проблем с хидравликата ;) Моята като я обслужвах първия път се загледах в рейката - мъдри се някаква дата 2010г - т.е. е сменяна.

GammaRay
01-11-2014, 12:19
Абе и ти си прав, ама ако се сменя поне на 2-3 години, няма да има проблем.

haljscho
02-11-2014, 11:22
Абе и ти си прав, ама ако се сменя поне на 2-3 години, няма да има проблем.

Ни моааа повярвам на очите си.....:shocked:

Чичати Боян флял у праата вяра....:oops::on_da_beach:

Mury
03-11-2014, 17:34
Сервото на 159 е просто лошо - пречи му всичко. И колкото и да се стараеш заминава.
Има такива, които два пъти в годината свалят маншоните, полират и мажат,. все тая.

Може би по честата смяна на маслото има ефект - но до смяна или рециклиране на сервото винаги се стига

А ако вземат и да се сменят маншоните с гумени такива,а не с оригиналните пластмасови боклуци,дето не може да ги стегне скоба,и ще се подобрят нещата,поне ще спре да влиза вода,което само по себе си удължава живота на рейката.:BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:

GammaRay
03-11-2014, 19:04
Ни моааа повярвам на очите си.....:shocked:

Чичати Боян флял у праата вяра....:oops::on_da_beach:

Вальо, влизам с молитва в правата вяра - О франсе, моля се, да си сменил всички демпферни ролки и маховик, преди да ми продадеш колата :D, както и турбото и ЕГР и ДПФ :D :D

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 16:58 ----------


А ако вземат и да се сменят маншоните с гумени такива,а не с оригиналните пластмасови боклуци,дето не може да ги стегне скоба,и ще се подобрят нещата,поне ще спре да влиза вода,което само по себе си удължава живота на рейката.:BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:

Маншоните наистина са пластмасови и проблема е в тях.

Mury
04-11-2014, 11:26
Вальо, влизам с молитва в правата вяра - О франсе, моля се, да си сменил всички демпферни ролки и маховик, преди да ми продадеш колата :D, както и турбото и ЕГР и ДПФ :D :D

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 16:58 ----------



Маншоните наистина са пластмасови и проблема е в тях.
Аз отдавна съм го разбрал,по-точно преди около 3 г.тогава смених мойта рейка с такава от кола 2010 г. и сложих гумени маншони,от тогава никакви ядове !!!!!!

П.С.Старата рейка дори не ставаше за рециклиране,толкова беше износена и и бяха ръждясали прътовете !!!!!!!

Yavor
24-11-2014, 23:02
Ако някой търси, ето казанче за 2,4 на добра цена:

http://www.ebay.com/itm/111527913126?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

pesho_kj
25-11-2014, 08:23
Ако някой търси, ето казанче за 2,4 на добра цена:

http://www.ebay.com/itm/111527913126?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

И кое му е доброто на цената? С доставката излиза около 90лв, аз за толкова го взех от днес за утре...

Yavor
25-11-2014, 08:37
Проблема е че ги няма... Доста хора вече си поръчват и не успяват да си набавят.

Освен това аз си поръчах с доставка в Англия, при племенницата ми, която си идва другата седмица и ми излезе 70 и някой лев.

don_pepone
25-11-2014, 11:18
аз немога да разбера какъв му е зора на това казанче или по-скоро на тая цедка дето ссе запушва. това нее нормално според мен. дали проблема е че излизат с грешната хидравлична тчност, че се появяват някакви отлагания и се запушва или незная какво друго, но е странно. разбирам, проблемни рейки,ала бала,ама казанчето.... и то хронично явление.

ivopetrov_1982
25-11-2014, 13:10
аз немога да разбера какъв му е зора на това казанче или по-скоро на тая цедка дето ссе запушва. това нее нормално според мен. дали проблема е че излизат с грешната хидравлична тчност, че се появяват някакви отлагания и се запушва или незная какво друго, но е странно. разбирам, проблемни рейки,ала бала,ама казанчето.... и то хронично явление.

и всеки търчи да купува казанче все ездно е уеп:tequilla:

GammaRay
26-11-2014, 07:43
Казанчето, не е виновно за проблема с хъркането и въздуха в течността. Проблема е в корозирала рейка. Въздухът в течността се засмуква от язвите на пръта и следователно започва и хъркането. Когато язвите са особено големи, течността започва да се разпенва. Моето казанче беше разглобено и цедката беше почистена до нова, но проблема си остана. След разглабяне на рейката се установи, че имаше уникална корозия, в следствие на което и течността изтичаше. Причина за корозията ( незнам до колко червената течност е силно корозивна) беше липсваща скоба на маншона откъм външния шарнир. Рейка вчера беше рециклирана и в момента със старото казанче, няма никакви хъркания или разпенвания.
Ако някой има проблеми с рейка, мога да съдействам.

п.с Проблема с хъркането е описан от в Bosch Esitronic.

Mury
26-11-2014, 11:39
Казанчето, не е виновно за проблема с хъркането и въздуха в течността. Проблема е в корозирала рейка. Въздухът в течността се засмуква от язвите на пръта и следователно започва и хъркането. Когато язвите са особено големи, течността започва да се разпенва. Моето казанче беше разглобено и цедката беше почистена до нова, но проблема си остана. След разглабяне на рейката се установи, че имаше уникална корозия, в следствие на което и течността изтичаше. Причина за корозията ( незнам до колко червената течност е силно корозивна) беше липсваща скоба на маншона откъм външния шарнир. Рейка вчера беше рециклирана и в момента със старото казанче, няма никакви хъркания или разпенвания. Цената за рециклиране беше 70 лв.
Ако някой има проблеми с рейка, мога да съдействам.

п.с Проблема с хъркането е описан от в Bosch Esitronic.

Това са единични случаи,подробно е описано в доста сайтове,че проблема е в това,тази цедка играе малка роля и на клапан,като се запуши и започва да вие леко помпата,да се пени течността и на моменти да изчезва хидравликата.Обясни тогава,защо десетки коли са оправени само със смяна на казанче,вярно има единични случаи като твоя,или този на Иво със заминала помпа.Моята кола започна да вие и да пени течността,доста след смяната на рейката,след смяна на казанчето всичко заспа.:choice::choice::choice: Просто казанчето е най-често срещания проблем,а и излиза най-евтино.

ivopetrov_1982
26-11-2014, 12:21
при мене замина корпуса на помпата и го замениха с чугунен:baby:

GammaRay
26-11-2014, 13:15
Е да, ако е много запушена, наистина ще има проблем с дебита към помпата. Моята цедка беше запушена от ръждата на пръта. Според мен, запушването на цедката е първи признак, че рейката ще си ходи.

Mury
26-11-2014, 14:12
Е да, ако е много запушена, наистина ще има проблем с дебита към помпата. Моята цедка беше запушена от ръждата на пръта. Според мен, запушването на цедката е първи признак, че рейката ще си ходи.

Tака може !!! :flirt::flirt::flirt:

alex052
26-11-2014, 19:26
при мене замина корпуса на помпата и го замениха с чугунен:baby:

Аот каква кола е новия корпус?

GammaRay
26-11-2014, 20:37
Отворено казанче с почистена цедка. Отваря се с ножовка и разни други резачки. Цедката се почиства с ацетон, бензин и т.н. После се залепя с поялник или го носите за ви го заварят.

http://store.picbg.net/thumb/9F/D8/e166d9ae546f9fd8.jpg (http://picbg.net/img.php?file=e166d9ae546f9fd8.jpg)

Mury
27-11-2014, 10:44
Аот каква кола е новия корпус?

От Опел :respect::respect::respect:

alex052
01-12-2014, 22:57
От Опел :respect::respect::respect:

благодаря.Ако може да кажеш и модела ще е супер.

Mury
02-12-2014, 10:55
благодаря.Ако може да кажеш и модела ще е супер.

Астра,Вектра,Сигнум,всички Опели които са с този мотор,би трябвало да стане без много ядове .

ivopetrov_1982
02-12-2014, 11:11
От Опел :respect::respect::respect:

грешкаааа:waving: пак е от алфа но не знам от кой модел е:gruebel:

Mury
02-12-2014, 11:21
грешкаааа:waving: пак е от алфа но не знам от кой модел е:gruebel:

Може,но би трябвало и от Опел да стане................и друга грешка,от Астра не става,тя е с ел.хидравлична помпа.Значи Вектра и Сигнум.

ivopetrov_1982
02-12-2014, 11:33
Може,но би трябвало и от Опел да стане................и друга грешка,от Астра не става,тя е с ел.хидравлична помпа.Значи Вектра и Сигнум.

нямам представа дали става от опел:waving: ти си майстора и трябва да знаеш:cheers:

alex052
02-12-2014, 18:29
Благодаря за отговорите.

nsdimitrov
26-02-2015, 15:32
Мисля че имам същия проблем с рейката. Вече казанчето и течността са сменени, но си остана отказването на хидравликата при по-резки движения с волана, от няколко дни забелязах и че рейката сълзи(тече) откъм пластмасовите маншони. Значи ли че съм за рециклиране на рейка? И къде по-изгодно мога да го направя?

ivopetrov_1982
26-02-2015, 17:04
може и да не е рейка:crazy: може да се окаже че е помпата:static:най добре я закарай да я погледне някой:horror:

GammaRay
07-06-2015, 17:37
Някой да има едно старо казанче за маслото на хидравликата, че ми трябва?

Yavor
08-06-2015, 22:30
Аз ако се наканя да сменя профилактично моето, старотомога да ти го дам. От 2,4, не знам какво ти трябва.
Новото ми е купено от Януари, но аз реално нямам проблем, а само леки наченки при топло време, та не бързам. До месец сигурно ще го сменя.

angels
18-06-2015, 10:01
Колеги при всички версии на 159 ли го има тоя проблем с хидравликата? Моята е с по-малкото казанче.
Аз от как съм я взел колата си има едно съвсем леко виене от хидравличната помпа .... проблем реално нямам, ама като се заслушаш и се чува. Ходих при двама майстори и двамата казаха, че проблем не виждат просто помпата си се чува ... нормален звук от експлоатирана помпа и нямало смисъл да се бута каквото и да било. Знам, че трудно да се кажа ама, дали смяна на масло ще спре това виене или и казанче да поръчвам? Просто ме дразни, като го чувам. Сегашната течност е червена, сменяна преди 30 000км. от предишния собственик в Холандия.

angels
22-06-2015, 10:49
Колеги нуждая се от съвет.
Днес в един магазин попитах за Tutela GI/R и останах шокиран от цената 13лв/литър ... :hmm:
На въпроса "Защо при вас е три пъти по евтино от навсякъде другаде?" отговора на момчето "ми не знам ..такава цена ми дават тук" - (гледайки в монитора)... Ше взема да рискувам 13лв. просто да видя какво ще ми донесат ...ама пък ако е менте едва ли ще мога да го разпозная ... :)
Не можа да има чак такава разлика в цената .. та, то в ebay е по-скъпо...

BO
22-06-2015, 17:07
Попитай в същия магазин колко ще струва Tutela GI/VI, че ми стана интересно.
Или дай координати за да попитам лично.

angels
23-06-2015, 15:11
Попитай в същия магазин колко ще струва Tutela GI/VI, че ми стана интересно.
Или дай координати за да попитам лично.

42 лева, колега. Колкото всъщност се оказа в крайна сметка и GI/R ... :D
Грешка били допуснали в образуването на цената ...

Telerig
04-07-2015, 08:50
Бях писал преден пост, но го редактирах - днес оглеждах моята 159-ка за видими течове или омазнени връзки по съединенията по хидравликата и мисля, че намерих може би единственото (видимо) място откъдето сълзи постоянно, а при въртене на волана направо протича леко - проблема е точно в мекото съединение между алуминиевите тръбички, които излизат от хидравличната помпа и отиват към рейката. Някой има ли идея дали може да се оправи някъде това или трябва да търся целият детайл? Ето снимки:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11665556_10204648192029508_6121928556681289640_n.j pg?oh=88c6a0846632801790655149f8e347ab&oe=56322869https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11049587_10204648192109510_8906892057420252717_n.j pg?oh=6c45e9066211ff1b7223665b178e17ee&oe=56302418https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11694797_10204648191429493_6792106663575009070_n.j pg?oh=316495a74bb156c8d00350a3d8df6195&oe=562F9F5B

GammaRay
07-07-2015, 15:16
Рейка от 159 - чисто рециклирана.

alfista 96
07-07-2015, 16:44
Бях писал преден пост, но го редактирах - днес оглеждах моята 159-ка за видими течове или омазнени връзки по съединенията по хидравликата и мисля, че намерих може би единственото (видимо) място откъдето сълзи постоянно, а при въртене на волана направо протича леко - проблема е точно в мекото съединение между алуминиевите тръбички, които излизат от хидравличната помпа и отиват към рейката. Някой има ли идея дали може да се оправи някъде това или трябва да търся целият детайл? Ето снимки:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11665556_10204648192029508_6121928556681289640_n.j pg?oh=88c6a0846632801790655149f8e347ab&oe=56322869https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11049587_10204648192109510_8906892057420252717_n.j pg?oh=6c45e9066211ff1b7223665b178e17ee&oe=56302418https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11694797_10204648191429493_6792106663575009070_n.j pg?oh=316495a74bb156c8d00350a3d8df6195&oe=562F9F5B

Сваляш маркуча /единия край е на помпата ,другия на рейката/и го даваш да ти сменят маркуча.Има фирми които се занимават с маркучи за хидравлики и др.

pakumba
09-07-2015, 00:36
има, да, на мен ми взеха 55 кинта, но за смяна на доста по-дълъг маркуч. Не знам дали това се отразява на цената. От тогава ми вие помпата.

Telerig
09-07-2015, 07:45
Оставих колата за ремонт в сервиз в провинцията от който съм доволен принципно и знам, че си разбират от работата. Видяха мястото и казаха, че няма проблем да се занесе детайла на машина за поставяне на маркуч и накрайници. Цялата работа по ремонта излезе 112 лв - от които 62 лв. за 2л. зелена хидравлична течност - 20 лв за смяна на маркуча и 30 лв труд. Така или иначе трябваше да сменям течността. Засега съм доволен от волана, не издава звуци при въртене - да видим дали ще има проблеми.

angels
08-09-2015, 12:04
Докато съм в отпуск реших профилактично да сменя хидравличната течност, заради лекото виене, което се чуваше от помпата. Казанчето си е старото, само го изчистих много добре след като изкарах старото масло.
Резултата е повече от това, което очаквах - чувствително по-лесно въртене, изчезна виенето от помпата. Само не знам дали има разлики при различните модели, след като налях цялата тубичка и въртях наляво-надясно казанчето остана празно. Около 230мл. долях от втората туба... т.е. около 1,2 литра събра.

Митко145
02-12-2015, 19:32
И аз реших да сменя маслото без да имам проблеми,че доближаваме 110к.км.
Взех зелено LIQUI MOLY пълна синтетика сертифицирано за Фиат и Опел.Резултатът е леко по-лигав волан.

Yavor
03-12-2015, 09:30
какво ще рече 'лигав' волан?

digitalundgrd
03-12-2015, 11:43
Лек

Митко145
03-12-2015, 20:35
Лек

Точно!

ivopetrov_1982
07-02-2016, 11:08
имам хидравлична помпа за 1,9 JTDm:pizza:

D.Dimitrov
01-04-2016, 13:43
Колеги къде мога да рециклирам въпросната рейка .От няколко дни установих че имам теч от дясно . Днес в сервиза просто потвърдиха. Има ли изпитани сервизи. Ако има за Варна супер ,ако ли не Еконт.

assassin's
01-04-2016, 14:56
Свържи се с Ники(Фефариста) или Венера севиз,там до колкото знам ги рециклират.

D.Dimitrov
01-04-2016, 23:32
Мерси , ще се свържа с тях. Имам и още едно питане има ли някаква разлика в рейките на 159 примерно 1.9 и 2.4 ако намеря 2ръка примерно.

DiStefano
02-04-2016, 06:21
Мерси , ще се свържа с тях. Имам и още едно питане има ли някаква разлика в рейките на 159 примерно 1.9 и 2.4 ако намеря 2ръка примерно.

Еднакви са. Даже и бензиновите са същите.

D.Dimitrov
02-04-2016, 10:12
Благодаря ти много за информацията.

GAlt
01-07-2016, 13:26
Колеги при мен се чува много леко виене от помпата и на място във волана се чустват вибрации като се върти, с леко газ изчезва. Сега видях от колегата "GammaRay" и почистих казанчето и цетката до ново, смяна на маслото със зелено и ефект 0. При отваряне на казанчето на работещ двигател, няма кипене, пенене и подобни всичко е супер, следователно преполага се не е казанче. Рейката не тече от никъде(за сега). Само помпа ли остава като вариант и в крайна сметка наистина от каква кола става корпуса? Благодаря

П.С. Колата е 2008 година

GAlt
03-07-2016, 23:13
Никой ли няма идея?

sasho_n2
04-07-2016, 09:13
Колега, вероятно проблема е в помпата, ноя трява дас е погледне от специалист. Иначе помпа става и от Сигнум/Вектра. Виж колегата ivopetrov_1982 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=13967) имаше и продаваше помпа за 159-ка, 1.9, можеш да му пишеш дали все още я има.

GAlt
06-07-2016, 14:14
Ще проверя благодаря.

stu
27-01-2017, 13:21
Power steering
fluid
Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E

И сега какво масло да купя за хидравликата на волана Gi/r или Gi/E каквото дават тук, но то май е за скоростни кутии?
__________________
Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

sasho_n2
27-01-2017, 13:34
Аз слагам GI/R

stu
06-02-2017, 01:50
Power steering
fluid
Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E

И сега какво масло да купя за хидравликата на волана Gi/r или Gi/E каквото дават тук, но то май е за скоростни кутии?
__________________
Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

То си го пишело на капака-Tutela Gi/R!
Тutela Gi/E е червено и явно системата е била заредена с него?
Два пъти промивах с някъкво немско масло за Ауди и Фолсваген, но и двата пъти излизаше червеникава боза!Накрая разкачих всички маркучи и от двата им края , въртях пълен ляв/десен и запалих за секунди, при което помпата изхвърли останалото масло!След тази интервенция системата побра 1,25 литра Tutela Gi/R , като вече маслото в системата си беше със зелен цвят.Покарах половин ден след което източих само казанчето и долях 0.5литра от останалите ми 0,75лтр.След последната смяна маслото вече е чисто и зелено, и волана се върти значително по лесно!Имах и помощник:)

GGA
11-03-2017, 10:43
Здравейте,

Да споделя и моя опит за проблемите с хидравликата.
Първо се започна с леко тежък волан и при навиване имаше леки пресекулки.Казаха ми че е от рейката - оправихме я - волана стана малко по лек,но пресичанията останаха.До момента,когато волана се запече направо :sex::rip:.Пак в сервиз ... Смениха казанче,течност и видях помпата - пак същата работа.. :shocked:... след като погледнали маркучите на край са видели,че едниния е леко напукан и от там капе масло и :bravo::bravo:.
Оказало се нещо дребно,но кой да гледа - а бях решил и помпа да взимам само това остана,кой да се сети да проверя маркучите :rotfl:.
Воланчето сега супер , ремонта на тръбичките с работа ми излезе 160 лв.

vesko_iotov
11-03-2017, 20:34
Не ти ли се е губило от хидравличното масло

GGA
12-03-2017, 12:50
Не,да не забележа и в сервиза същото(проверявах всеки път и не съм доливал,но кипеше-някой майстори даже ми казаха,че било нормално:prescription:).
Може да е влизал въздух и е губило налягане на масло или нещо рода - да ти кажа със сигорност и аз не знам,не разбирам чак толкова и за това я карам при майстори.Интерсното и в случай те на са намерили проблемчето от първия път,явно не проверят всичко от първо до последно по съответната верига за дадена система по колата в сервизите,а се хващат за очивидното и другото остава настрани.И ние по претенциозните към много малки проблеми(е тука между 9000 и 10000 оборота нещо нерботи както трябва :evil:) ги виждаме и си настояваме,че има проблем и чак тогава преглеждат всичко.Във всички сервизи напоследък не стигат хора и гледат да не губят много от работочасовете за прегледи на стендове,подемници и тн.Така си мисля гледат набързо кво видят видят и ай бегай да си караш колата ти е яката работа:rockon::rockon::rockon:.
Важното сега е че колицата е супер и си карам с много кеф.:big_love:

Yavor
12-03-2017, 18:53
Не,да не забележа и в сервиза същото(проверявах всеки път и не съм доливал,но кипеше-някой майстори даже ми казаха,че било нормално:prescription:).
Може да е влизал въздух и е губило налягане на масло или нещо рода - да ти кажа със сигорност и аз не знам,не разбирам чак толкова и за това я карам при майстори.Интерсното и в случай те на са намерили проблемчето от първия път,явно не проверят всичко от първо до последно по съответната верига за дадена система по колата в сервизите,а се хващат за очивидното и другото остава настрани.И ние по претенциозните към много малки проблеми(е тука между 9000 и 10000 оборота нещо нерботи както трябва :evil:) ги виждаме и си настояваме,че има проблем и чак тогава преглеждат всичко.Във всички сервизи напоследък не стигат хора и гледат да не губят много от работочасовете за прегледи на стендове,подемници и тн.Така си мисля гледат набързо кво видят видят и ай бегай да си караш колата ти е яката работа:rockon::rockon::rockon:.
Важното сега е че колицата е супер и си карам с много кеф.:big_love:

Прав си, аз последно време взех да чакам проблема да се изпили за да ида на сервиз. Иначе ме обявяват че си измислям.

Vladislav96
13-03-2017, 20:13
Хъркаше при въртене, смених съответно казанчето и сложих правилното масло. Спря хъркането и присекулките при въртене на място. Остана си тежък воланът, за сега го отлагам, пък и си тренирам из малките улички и при паркиране. Иначе пък е готино, че като се засиля някъде, е много директен и стегнат, тъй че продължавам да гледам на нещата от положителната страна и си свиркам.

GGA
13-03-2017, 21:48
Yavor Quote:
Originally Posted by GGA http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1516670#post1516670)
Не,да не забележа и в сервиза същото(проверявах всеки път и не съм доливал,но кипеше-някой майстори даже ми казаха,че било нормално:prescription:).
Може да е влизал въздух и е губило налягане на масло или нещо рода - да ти кажа със сигорност и аз не знам,не разбирам чак толкова и за това я карам при майстори.Интерсното и в случай те на са намерили проблемчето от първия път,явно не проверят всичко от първо до последно по съответната верига за дадена система по колата в сервизите,а се хващат за очивидното и другото остава настрани.И ние по претенциозните към много малки проблеми(е тука между 9000 и 10000 оборота нещо нерботи както трябва :evil:) ги виждаме и си настояваме,че има проблем и чак тогава преглеждат всичко.Във всички сервизи напоследък не стигат хора и гледат да не губят много от работочасовете за прегледи на стендове,подемници и тн.Така си мисля гледат набързо кво видят видят и ай бегай да си караш колата ти е яката работа:rockon::rockon::rockon:.
Важното сега е че колицата е супер и си карам с много кеф.:big_love:

Прав си, аз последно време взех да чакам проблема да се изпили за да ида на сервиз. Иначе ме обявяват че си измислям. :spam::gives[1]:
Проблема идва от там,че се надценяват и взимат повече поръчки и всички искат да им все вземе колата веднага и да стане за вчера.Затрупват се с коли и после нема oправия и по претупват нещата и айде.(пък после колата или собственика виновен-а той си мисли оставах я в най-добрия сервиз примерно ("Секстре*****",Cardioprint auto **,OverTheHill auto и др. :bowdown: ) / Приликата с имена и фирми е случайна и худ.измислица):oops:.А всички сервизи с имат постояни клиенти, които са им надули главите и почват да обръщат внимание и на дребните неща.Клиента "X" си оставя колата с проблем - набързо правим нещо и готов ,я го види след това я не.Имат мно0ого работа и за това се получават такива неща и си взимат парички както трябва естествено,няма вече да те спечелят с внимание и да знеш,че като оставяш колата на взимане всичко ще е наред.(Може и някой съвет,какво друго са разбрали за колата-реално,а не баш.майсторски съвети)И последно най - обичам да ме цакат с части ,тез момчета явно не разбраха пораснах ме и ние знаем кой какво внася и на какви цени.:hump::hump::hump:
Мнение на един техническо неграмотен Алфист.
:bangin:

undy
11-05-2017, 17:33
Изчетох цялата тема и разбрах какви ги върши въпросната цедка.Единствено и само заради нея ли се сменя казанчето,защото както се вижда ,колегата я е извадил,почистил и върнал на мястото си?
Ще си сменям маслото и аз,та в тая връзка се и тересувам. Моята рейка е сменяна с нова,когато колата е била в гаранция.Сега е с червено масло и като загрее хубаво маслото ,започва да поскърцва,когато въртя на място.

mirchozo
11-05-2017, 20:00
Ако се пени маслото като запалиш, сменяш и казанчето и маслото с каквото трябва.

alfa racer GTA
11-05-2017, 22:06
Ако се пени може и рейка да е заминала, да има пробив от корозия.


Сменяй профилактично.Не е скъпо.Казанче 75-85 лева + хидравлично масло(или течност както му казват) ще отидеш на 100 и нещо лева.

Ако ти се свидят 75-85 лева сменяш само маслото.

Аз смених и двете.

Сложихме зелено.

То всяка една течност си има срок на годност в който запазва качествата си.След него няма гаранция.

stu
11-05-2017, 22:15
Каква е необходимоста да сменя и казанчето при положение, че няма проблем!То по тази логика сменяйки спирачната течност или антифриз трябва да сменяме и казанчетата им, а като сменим маслото може да сменим и двигателя:)

undy
11-05-2017, 22:34
При мен не се пени.
Само като загрее и леко почва да помъцва ,само на място.Маслото е ясно.

alfa racer GTA
11-05-2017, 22:38
Че защо да не ги смени?

По някои от тях има налепи от предишни течности които са сипвани в тях.

Защо мислиш се запушват маркучите през които минава спирачната течност до спирачните апарати?

Един евтин комплект спирачни маркучи за 159 2.4 200 коня на АБТ е 200 лева.

Като му е кеф има пари и желание що да не ги смени?

Смяната е профилактична.Ако чака да "дойде" проблем може вече да е късно да сменя само казанче и да трябва да сменява рейка ...

Казанче струва 75 лева. Рейка 2 000 лева.

Всеки сам си решава.

====================================

Профилактика на зъб или лечение с цяла коронка или цяла протеза(чене) - всеки сам си решава.

Повечето българи чакат всичко да им се разпадне в ръцете, че чак тогава се сещат да сменяват.

stu
11-05-2017, 22:55
Че защо да не ги смени?

По някои от тях има налепи от предишни течности които са сипвани в тях.

Защо мислиш се запушват маркучите през които минава спирачната течност до спирачните апарати?

Един евтин комплект спирачни маркучи за 159 2.4 200 коня на АБТ е 200 лева.

Като му е кеф има пари и желание що да не ги смени?

Смяната е профилактична.Ако чака да "дойде" проблем може вече да е късно да сменя само казанче и да трябва да сменява рейка ...

Казанче струва 75 лева. Рейка 2 000 лева.

Всеки сам си решава.

====================================

Профилактика на зъб или лечение с цяла коронка или цяла протеза(чене) - всеки сам си решава.

Повечето българи чакат всичко да им се разпадне в ръцете, че чак тогава се сещат да сменяват.
Както винаги отклоняваш темата!
Говорим за казанчета а не за маркучи, ченета, коронки и зъби!
Да махна оригиналното казанче и да тръгна да търся някъкво незнайно от къде, при положение, че на моето му няма абсолютно нищо ми се вижда безмислено.Ти сам ли си смени течността и казанчето, че даваш такива крайни заключения?Ето го моето казанче, което си е перфектно и лично съм демонтирал и монтирал.Твоите съвети много често са странни -в една друга тема твърдеше, че копчето за задния капак работело само лятото и колегата да свиквал с това!!!И не ми е за парите, мога и пет казанчета да сменя, но мразя да сменям части безмислено , а и ми прави удоволствие да си правя някой ремонти сам.

stu
11-05-2017, 23:11
Всеки да сменя каквото си реши и да не се ръководи от поста ми.Това решение съм си го взел лично за мен, след обстоен преглед на устройството и състоянието на моето казанче и цедката му, и при положение, че преди смяната на течността не съм имал проблеми.

Dimitar Antonov
26-05-2017, 21:46
Хора вечеминаз съм горт собственик на 159 2.4 210hp q4 :afro: Хахах е не е черна с бежова кожа а е сива с черна и не е 1.9 каватонтърсих а е малко повече но за пореден път се обеждавам че алфата се копува със сърце. Видях я и беше любов от пръв поглед. Както и да е отклоних се от темата. За въпросното казанче, в александър ауто го има за около 113 лв ми казаха да взимам ли от там или има и по евтини варианти ( не се стискам просто проучвам пазара :) ) ?

stu
27-05-2017, 01:12
Хора вечеминаз съм горт собственик на 159 2.4 210hp q4 :afro: Хахах е не е черна с бежова кожа а е сива с черна и не е 1.9 каватонтърсих а е малко повече но за пореден път се обеждавам че алфата се копува със сърце. Видях я и беше любов от пръв поглед. Както и да е отклоних се от темата. За въпросното казанче, в александър ауто го има за около 113 лв ми казаха да взимам ли от там или има и по евтини варианти ( не се стискам просто проучвам пазара :) ) ?

Честито и много безавариини:)Поради каква причина реши да сменяш казанчето?

Dimitar Antonov
27-05-2017, 09:23
Честито и много безавариини:)Поради каква причина реши да сменяш казанчето?

Нещо капачката не се завива като хората и маслото сътре е червено, ако капачката беше ок мислех само да го исчистя и да сменя маслпто със зелено но мисля направонда го сменя за да нямям ядове занапред.

undy
27-05-2017, 17:52
Токущо смених моето.Промих системата,измих казанчето перфектно,цедката също.Една идея по леко се движи волана.Маслото е спокойно,не се пени,което говори,че цедката е ОК и достатъчно масло се връща и няма шумове.Има само едно нещо ,което леко не ме радва и това е ,че при пълно навиване на волана,като стигне до край и помпата измъцва.В този момент клапанчето на капачката изкача....като отпусна волана шума спира и клапанчето пада.Това преди го нямаше.Преди изкърцваше,като загрее маслото,сега като загрее няма нищо.....само това в крайно положение.Бях с червено масло,кой знае от кога и какво.
Казанче ще си взема....но гаранция ли е от цедката?

Yavor
28-05-2017, 11:03
На крайно положение и моята пее.

stu
28-05-2017, 12:28
То в крайно положение помпата явно се мъчи и вдига налягането , като според мен не е добре да се напъва, и държи дълго време така.

stu
28-05-2017, 20:17
Токущо смених моето.Промих системата,измих казанчето перфектно,цедката също.Една идея по леко се движи волана.Маслото е спокойно,не се пени,което говори,че цедката е ОК и достатъчно масло се връща и няма шумове.Има само едно нещо ,което леко не ме радва и това е ,че при пълно навиване на волана,като стигне до край и помпата измъцва.В този момент клапанчето на капачката изкача....като отпусна волана шума спира и клапанчето пада.Това преди го нямаше.Преди изкърцваше,като загрее маслото,сега като загрее няма нищо.....само това в крайно положение.Бях с червено масло,кой знае от кога и какво.
Казанче ще си взема....но гаранция ли е от цедката?

Сега пробвах-и при мен клапанчето изкача нагоре при пълен ляв или десен, но това е заради промяна на налягането, тъй като за момент дебитът на маслото се повишава.Явно преди не си се заглеждал .Помпата не се чува в купето, а само при отворен капак се чува как леко си променя звука когато е под напрежение в крайно ляво/дясно положение, което според мен е нормално.Най важно е да не остава без масло в лявата част на казанчето по време на въртенето защото помпата ще остава без масло на моменти.Най вероятно не си обезвъздушил добре.
__________________

undy
28-05-2017, 22:45
Всичко е наред при мен.Днес покарах 100тина километра след което изчезна въпросния звук от помпата в крайно ляво/дясно,явно е трябвало просто малко повече време да поработи.Сега опитах на студено,също няма никакви притеснителни звуци,освен обикновеното усещане за товар в крайно положение.Клапанчето изкача за бързо и това е.
Разминах се без казанче...за сега :)

stu
28-05-2017, 23:05
Сега може да вложиш 50-60 евро в бира.Хаха:)

undy
20-04-2018, 12:21
Използвам снимката на колега от преден пост.
Това ли е проблемния маркуч правещ мизерийки?
Питам чисто информативно :th_up:

Номер 2
https://alfa-romeo.7zap.com/en/bre/x4/17721400-099/412/7+41207s03+1-0/

KroGh
20-04-2018, 12:30
На мен ми казаха, че е маркуча, който тръгва от помпата и отива към рейката. Той мисля, че е едно цяло.

undy
20-04-2018, 13:13
Да,аз също това гледах до сега.Мисля че за него става дума :grin: Прилична цена...без малко 200 евро за нов :upsidedwnsmiley:

http://ricambi.alfisti.net/product_info.php?language=en&products_id=10578

ecotronic
20-04-2018, 13:25
Да,аз също това гледах до сега.Мисля че за него става дума :grin: Прилична цена...без малко 200 евро за нов :upsidedwnsmiley:

http://ricambi.alfisti.net/product_info.php?language=en&products_id=10578

Тази цена няма нищо общо с реалната стойност на изделието. Или поне отнесена към нашия стандарт.
Очевидно "ценообразуването" е следствие от правилото "болен се е*е на легло" :)

mirchozo
20-04-2018, 13:47
Въпрсния маркуч е поправим, но трябва да се поставят "заглушителите" от стария. Така ми казаха като правиха моя, само че бяха забравили да ги сложат и се почна едно виене , съответно ги бяха хвърлили като се върнах за да го направят както трябва вече, та си намерих 2ра употреба. Иначе казано почти навсякъде където правят маркучи за високо налягане (примерно за хидравлика на строителни машини), могат да свършат тази услуга, стига да им се обясни предварително за какво става дума за да няма изненади после.

undy
20-04-2018, 13:56
Гледам има дълга и къса част.Къде се явява проблема? Или сменят и двете...и кое се води за "заглушител/и"-дето се виждат като скобки ли?

KroGh
20-04-2018, 14:11
Гледам има дълга и къса част.Къде се явява проблема? Или сменят и двете...и кое се води за "заглушител/и"-дето се виждат като скобки ли?

Хубаво е да се сменят и двете части. Маркуча с времето започва да се разпада отвътре и се образуват разни гнилочи, които пречат на нормалното преминаване на течността. Мисля, че колегата под заглушител има предвид пружинка и топче, което да "обере" голямото налягане, ако избие от помпата. Нещо като стоперче :D

ecotronic
20-04-2018, 14:15
Под заглушител в случая вероятно се има впредвид "рестриктор" (ограничител на дебит). Това е нещо като дюза с малък отвор и служи да ограничава дебита на преминаващата течност. Така се постига по-бавен но по-плавен ход на рейката, без пулсации, вибрации, шумове и пр.

mirchozo
20-04-2018, 14:23
Честно казано нямам представа, защото като правих моя ми казаха че имал нещо такова, ама забравили да го сложат после, пък след това го изхвърлили и... , така и не го видях, ама им теглих едни доволни майни де. Ще им дойде реда и на тях да ме потърсят за услуга, жална им майка...

undy
20-04-2018, 14:36
Честно казано нямам представа, защото като правих моя ми казаха че имал нещо такова, ама забравили да го сложат после, пък след това го изхвърлили и... , така и не го видях, ама им теглих едни доволни майни де. Ще им дойде реда и на тях да ме потърсят за услуга, жална им майка...

При теб са сложили успокоителите от стария (който си взел после) на новия маркуч или направо си сложил тоя втората употреба?

---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:33 ----------


Под заглушител в случая вероятно се има впредвид "рестриктор" (ограничител на дебит). Това е нещо като дюза с малък отвор и служи да ограничава дебита на преминаващата течност. Така се постига по-бавен но по-плавен ход на рейката, без пулсации, вибрации, шумове и пр.

Да,нещо като при 156 на съединителя.

mirchozo
20-04-2018, 14:42
Ами не, първо правих стария защото сълзеше. Ама като го монтирах започна да приръмжава и ме дразнеше. Намерих 2ра употреба и го смених. Сега карам с 2рата употреба, а преправения сега ми стои за резерва.

KroGh
21-04-2018, 03:52
Някой ако продава маркуч 2-ра ръка за 2.4 да пише. Искам да го рециклирам и да заменя моя, за да видя дали ще се опрaви хъркането на хидравликата. Ако се окаже, че не е от него, ще си върна оригиналния :)

Gencho83
11-12-2018, 14:30
Имам и аз въпрос сменихме течноста и рейката протече дадох я за рециклаж ама не подлежала толкова зле била сега въпроса е колата ми е 2.4 200к.с дали рейката е същата като на 1.9 150к.с и имали значение комби седан?

stu
23-01-2019, 22:20
Това май е заводски рециклаж или?

stu
23-01-2019, 22:21
Това май е заводски рециклаж или?
Днес видях тази бележка на моята рейка?!
До 2015 година колата е обслужвана само в оторизирани сервизи в Италия - проверено е в АИ!

lordliness
23-01-2019, 22:47
Рециклирана и върната в първоначални параметри. Къде едва ли ще разбереш. Много части се рециклират, купих такъв стертер Валео, идеален.

ivaka89
24-01-2019, 07:46
Моето казанче нямаше филтър, лятото го свалях да търся въпросния филтър, изчистих го и смених маслото със зелено, като направих профилактика с 2 литра преди това. Казанчето е със дата на производство 2011 година, а колата 2007.
И аз имам проблем с шум когато загрее при въртене на волана и става неприятен волана.
Как да разбера от къде е проблема.

undy
24-01-2019, 09:56
Моето казанче нямаше филтър, лятото го свалях да търся въпросния филтър, изчистих го и смених маслото със зелено, като направих профилактика с 2 литра преди това. Казанчето е със дата на производство 2011 година, а колата 2007.
И аз имам проблем с шум когато загрее при въртене на волана и става неприятен волана.
Как да разбера от къде е проблема.

Трябва да си сложиш цедка, или ново казанче-всички имат цедки. От там ти е проблема.

ivaka89
09-03-2019, 21:28
Да върна темата :)
https://www.youtube.com/watch?v=D8Ffl5PrbfA
ето такива шумове имам след като загрее колата, сутрин се върти идеално леко,гладко без шумове. След като загрее се получава това. Течността е зелена, сменена миналата година, казанчето е сменяно 2011 или поне с такова от 2011 година. Поръчах си ново и го чакам, но се съмнявам да е от него понеже след като изгася колата пак скърца волана по този начин. Какво може да е според вас ?

Grishata
09-03-2019, 21:52
Да върна темата :)

https://www.youtube.com/watch?v=D8Ffl5PrbfA

ето такива шумове имам след като загрее колата, сутрин се върти идеално леко,гладко без шумове. След като загрее се получава това. Течността е зелена, сменена миналата година, казанчето е сменяно 2011 или поне с такова от 2011 година. Поръчах си ново и го чакам, но се съмнявам да е от него понеже след като изгася колата пак скърца волана по този начин. Какво може да е според вас ?Май е точно същото.. Пробвай да смениш каьанчето :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ivaka89
09-03-2019, 22:15
Май е точно същото.. Пробвай да смениш каьанчето :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Очаквам го да пристигне към 20сти. Искрено се надявам да е от него, а не от рейката.

ecotronic
09-03-2019, 22:20
Щом и при неработещ мотор пак скърца, едва ли е от казанчето.
По-скоро ще да е нещо по лагеруването на кормилния прът.

ivaka89
09-03-2019, 23:28
Щом и при неработещ мотор пак скърца, едва ли е от казанчето.
По-скоро ще да е нещо по лагеруването на кормилния прът.

Интересно е, че се случва само след интензивно каране :icon_frown:

undy
10-03-2019, 11:48
Това скърцане без работещ двигател може да е или от самата рейка или от някой шарнир.

ivaka89
10-03-2019, 13:58
Това скърцане без работещ двигател може да е или от самата рейка или от някой шарнир.
Доказателство, че 159 си е проблемна с кормилното управление :D

undy
10-03-2019, 14:38
Доказателство, че 159 си е проблемна с кормилното управление :D

За мене това е най-големия минус на модела... То не са специални масла, клапани, цедки, помпи, самата рейка... Не познавам собственик който да не е сменил поне едно от тия неща,да не кажа по две.

ivaka89
10-03-2019, 17:10
За мене това е най-големия минус на модела... То не са специални масла, клапани, цедки, помпи, самата рейка... Не познавам собственик който да не е сменил поне едно от тия неща,да не кажа по две.

Ще започна с казанче, така и така съм го поръчал, ако не се оправи ще свалям рейка..... Дано да не се окаже непоправима ...

undy
10-03-2019, 20:21
Ще започна с казанче, така и така съм го поръчал, ако не се оправи ще свалям рейка..... Дано да не се окаже непоправима ...

Сега гледах клипа,който си дал...ами това си е характерния звук за проблем с/в казанчето ...гледал ли си какво се случва в казанчето ? при въртене на волана ? ,би трябвало да ври и пребъква доста.
Вече ако всичко това се получава и на изгасен мотор ,става интересно :afro:

Grishata
10-03-2019, 21:54
Сега гледах клипа,който си дал...ами това си е характерния звук за проблем с/в казанчето ...гледал ли си какво се случва в казанчето ? при въртене на волана ? ,би трябвало да ври и пребъква доста.

Вече ако всичко това се получава и на изгасен мотор ,става интересно :afro:А колеги как въртите този волан на изгасен двигател :? На тези 1.6 тона без хидравлика е супер невъзможно да се върти волана :?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

undy
10-03-2019, 22:25
А колеги как въртите този волан на изгасен двигател :? На тези 1.6 тона без хидравлика е супер невъзможно да се върти волана :?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Бе и аз не знам как, но човека така твърди...сега зимата е възможно или поне докато имаше сняг.

ivaka89
11-03-2019, 07:11
Сега гледах клипа,който си дал...ами това си е характерния звук за проблем с/в казанчето ...гледал ли си какво се случва в казанчето ? при въртене на волана ? ,би трябвало да ври и пребъква доста.
Вече ако всичко това се получава и на изгасен мотор ,става интересно :afro:

Гледал съм го и не ври. Волана го въртя трудно на място, но ми се е наложило за да разбера дали го прави на място. Интересно е, че когато изстине нито скърца нито вие ....

KroGh
11-03-2019, 09:59
А колеги как въртите този волан на изгасен двигател :? На тези 1.6 тона без хидравлика е супер невъзможно да се върти волана :?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Чак пък трудно, върти си се.. явно не закусвате сутрин достатъчно :D

ecotronic
11-03-2019, 10:11
Не е добра идея да се върти волана без хидравлика намясто. Усилието върху кормилния прът е сериозно и има опасност да се повреди разпределителя.

ivaka89
17-03-2019, 21:23
Здравейте, в събота си смених казанчето с чисто ново (мога да кача снимка :) ) и скърцането след интензивно каране си остана. Проблема е установен, оказва се шарнира на долния носач, който е на по-малко от година. Явно не е смазан добре и втулката когато загрее от въртенето се получава този шум. Носача ще бъде подменен и ще кажа как е през тази седмица. Този ще му пускам рекламация.

Gencho83
28-05-2020, 07:35
Здравейте колеги, след смяна на течността с зелена на фукс 20+лв литър протече рейката следва рециклаж с нови накрайници 4 броя нови маншони та до тук добре изкара година и последва смяна на казанчето една седмица след това маркуча за високото налягане сдаде багажа следва рециклаж и ето от октомври до сега пак нямаше ядове сега почна да вие пак хидравликата помпата вече не знам какво да правя😪😪😪

undy
28-05-2020, 07:57
Ми то ти само помпата не си сменил, явно е дошло и нейното време. Но все пак трябва да бъде проверено дали е тя.
В казанчето как е маслото-бистро ли е, пени ли се, бълбука ли?
Пробвай с някоя добавка, ако искаш.... Lube Gard - тъмно лилава тубичка, много е ефективна. Но все пак не е кардинално решение на проблема, а и не се знае дали ще има ефект. Два цвилеши на умряло коли знам, които карат с такава и нямат никакви звуци още.

alfa racer GTA
28-05-2020, 08:34
Много "рециклажи", много нещо...

Или някой не си е свършил работата или рейката не е била за рециклиране, а за нова...

Не зная защо още като я закупите не "жертвате" 100-120 лв за ново казанче + нова течност.

В един сервиз ми казаха, че и те "чистили цедки" и след няколко коли рекламация се сетили да сменят казанчетата...

Така наречената цедка е пластмасова, износва се, чупи се и става на парчета, които се "носят" в хидравличната течност и съсипват по пътя си маркучи, хидравлични помпи... защото се движат заедно с течността с голяма скорост и под голямо налягане...

На моята смених казанчето на 8-мия месец от покупката + нова хидравлична течност.

Миналата година октомври смених за втори път течността и тази година есента или другата година ще я сменя отново, защото е започнала да розовее леко.

Един път като смените казанчето -течността ще ви струва 20 лева за 2 години - по 10 лв на година.

Това, че пускаш такъв пост, донякъде означава че си се уморил от ремонти, НО имаш няколко възможности:

- рециклиране на твоята си рейка - виж питай Ecotronic, той имаше опит.

За помпата не зная някой да ги рециклира ----->>> само нова.
Или втора употреба в незнайно какво състояние.

Щеш не щеш ще трябва да плащаш.

Или да продаваш колата с този проблем.

Мръсотията по цедката е проблем, но по-големият проблем е амортизацията на материала на пластмасата от която е направена цедката, която започва да се разпада и да "отделя парчета".И тогава съсипва и хидравлична помпа и маркучи и почти всичко което срещнат по пътя си...

Gencho83
28-05-2020, 20:24
Ами течността е смених при първоначалното обслужване след покупката октомври 2018г след седмица протече рейката а пяна нямаше в казанчето нито с червената стара течност нито с новата зелена затова не го замених рециклирах си рейката след теча и до октомври 2019 нямах ядове когато първо свирна и сменихме казанчето тъй като беше в пяна и седмица по късно текна от маркуча който също рециклирахме и на всяка процедура маслото се сменя ше и миналия ден пак почна мисля че иска малко доливка ама къде ще е утишла течността като не виждам течове ще пробвам с едни 50грама доливка и ще видя ако е заминала и помпата ще сменя с нова

ecotronic
28-05-2020, 20:36
Загуба на течност, ако не се вижда по помпата и видимо ремъкът не е омазнен, най-вероятно е от рейката, независимо че е рециклирана. За целта, провери дали маншоните не се пълнят с течност.

Моят съвет е докато си нормализираш системата, ползвай българска течност мхл-32. Тя, освен че е евтина, не е никак лоша, поне за употреба при не много ниска околна температура.

alfa racer GTA
28-05-2020, 23:14
А според мен, първо си огледай маркучите на рейката и съединенията/капсуловките на тези маркучи.Те също се износват/състаряват с времето, напукват се, цепят се и може да започнат да пропускат някъде.


Иначе има колеги които успешно си ги "ремонтираха" със някаква добавка за течове по рейката.Но според мен това е тъпо, защото не се знае кога и къде ще си когато отново текне...

Gencho83
29-05-2020, 10:25
Не се виждат за момента течове но казанчето пак се запени яко��

undy
29-05-2020, 10:44
Не се виждат за момента течове но казанчето пак се запени яко��
Извади цедката....ако е пълна с боклуци работата е ясна. Обилна промивка на цялата система(няколко пъти),почистване на цедката и казанчето и отново си в джаза.

talaz
29-05-2020, 18:18
Извади цедката....ако е пълна с боклуци работата е ясна. Обилна промивка на цялата система(няколко пъти),почистване на цедката и казанчето и отново си в джаза.

А как се вади цедката за почистване на този тип казанче, и дали може да се извади без да се сваля цялото казанче само с източване и трябва ли някакъв по специален инструмент? Питам защото искам превантивно да изчистя моята ,но не знам каква е точно процедурата.
171458

KroGh
29-05-2020, 18:44
Източваш течността от казанчето, и тя цедката ще се види, една бяла е, мисля, че беше в далечния край на капачката. С Едни пинсети я вадиш, ако си с тънки пръсти може да пробваш и с пръсти, промиваш хубаво и после пак по обратният ред..

undy
29-05-2020, 19:45
А как се вади цедката за почистване на този тип казанче, и дали може да се извади без да се сваля цялото казанче само с източване и трябва ли някакъв по специален инструмент? Питам защото искам превантивно да изчистя моята ,но не знам каква е точно процедурата.
171458

Аз това си огънах и става за секунди.
171459

Но говорим за казанче на 2.4,защото на 1,9 не може да се вади цедката,или поне не знам някой да я успял.


Има един много тънък момент,ако цедката не излиза.Тя влиза в канал,но нищо не я държи да не излиза нагоре,просто има малка стегнатост и това я задържа на мястото си.Та в пластмасовия щуцер на казанчето, на който се надява маркуча за маслото, вътре е набита месингова тръбичка и ако тази тръбичка са я набутали по-навътре,тя де факто ще влезе и в цедката,като по този начин няма да позволи да я издърпаш нагоре. Това лично съм го установил на чисто ново казанче. Просто го огледах хубаво и го видях....реално може и с цел да е ,да не може да излезе сама .....но не съм срещал подобно мнение до момента. При опит да изтегля тръбичката помръдна,така че няма проблем да се издърпа и да се върне после пак малко по-навътре.
Така че ако се запъне и не излезе що-годе лесно,не напъвай,за да не съсипеш мрежичката,понеже е много фина. Светни и огледай вътре какво е положението.
Всичко това може и на място да се направи. Но все пак имаш две-три болчета и казанчето ти е в ръцете,като ще е добре и него да почистиш.

Gencho83
07-06-2020, 10:10
Показа си и омасляване на левия маншон... Май ще е за нова рейка

talaz
09-06-2020, 23:31
А какъв е този филтър който излиза в аутодок-а, дават го за хидравликата на волана но аз не съм чел тук в темите за подобен филтър за сервото на волана да има някаква информация?

(https://www.autodoc.bg/search?keyword=29990)https://www.avtochastionline24.bg/alfa-romeo/159-sportwagon-939/19446/10691/filtr_za_koermilnoe_uepravlenie


171529

undy
10-06-2020, 07:49
А какъв е този филтър който излиза в аутодок-а, дават го за хидравликата на волана но аз не съм чел тук в темите за подобен филтър за сервото на волана да има някаква информация?

(https://www.autodoc.bg/search?keyword=29990)https://www.avtochastionline24.bg/alfa-romeo/159-sportwagon-939/19446/10691/filtr_za_koermilnoe_uepravlenie


171529

Оригинално няма такъв филтър и не знам някой да е слагал подобен. Не слагай допълнителни измишльотини и без това хидравликата в 159 не е от надеждните, хем са смятали и конструирали инженери.

acho_
10-06-2020, 11:09
Гледайки схемата, какъв е смисълът такъв филтър да се сложи преди казанчето, след като мизериите вече ще са минали през помпата и рейката?

ecotronic
10-06-2020, 11:10
Освен това, на това място е опасно да се слага незнаен филтър. Ако той няма байпасен клапан, може да стане доста неприятно, ако се запуши.

mpkoce
13-06-2020, 04:09
Здравеите, аз също имам проблем с виене на хидравликата .Прегледах и усанових ,че маркуча до рейката е правен скоро.
Като отворя капачката на казнчето, ясно се вижда висока скорост на движение на маслото.Което ме навжда на мисълта ,че не са сложедни въпросните успокоители.Някой има ли идея какво точно предствляват,размери и дали немогат да се направят примерно на струг?

Alfa tuner
14-06-2020, 01:27
171560Това което е на маркуча металното е успокоителя реално там е стисната мъркуча за да се намали дебита. Тръбата на снимката е за 147, но и при 159 е по същият начин просто използвах снимката за пример.

stu
22-08-2021, 18:42
Възможно ли е рейката да дрънчи по неравности - например само по павета?Окачването е здраво и остава да е рейката!
Има ли разлика между рейките на 2.4 и 1.9?

alfa racer GTA
22-08-2021, 20:04
Имало някакви пластмасови втулки - от тях било.

Но мисля не е толкова по павета, колкото при минаване през легнали полицаи и други подобни неравности.


Лечението е нови на струг.
Питай undy.

Той го е правил мисля.

Отделно това ми го каза дългогодишен автотехник - не е проблем само на 159-ките има и други марки.То нали кормилната рейка е Бош(поне доколкото зная)...

То това за първи път го разбрах на ед на а чисто нова Джета на 1600км - едно от момчетата казва "Нещо й тропа на тази кола", а друг му отговаря "Тропа ти главата".
Като мина 4000км му смениха рейката гаранционно...

alfa racer GTA
22-08-2021, 20:08
Има разлика между хидравличните маркучи за високо налягане - при 1.9 е единият му край е с различен накрайник, което означава, че и рейките са различни в тази им част или хидравличните помпи и поне в това се различават и още че маркуч за високо налягане от 1.9 няма да стане на 2.4 и обратното.

Като цена между двете почти няма разлика между хидравл. маркучи за високо налягане 30-40 лева е разликата в цената.

Отделно и във формата(огъването/кривата) на маркуча има разлика и ако се напъва при монтажа с цел да се "напасне" може маркуча да даде фира.

П.П.

Кормилните рейки в някои сайтове ги дават съвместими, доколко е
вярно не зная --> една рейка за всички 159-ки:
https://www.ebay.com/itm/232423455825?_ul=BG

undy
23-08-2021, 14:47
Имало някакви пластмасови втулки - от тях било.

Но мисля не е толкова по павета, колкото при минаване през легнали полицаи и други подобни неравности.


Лечението е нови на струг.
Питай undy.




Тези втулки си ги правих на 156цата. Тук при 159 предполагам, че не е много по различно.

alfa racer GTA
23-08-2021, 16:27
Тези втулки си ги правих на 156цата. Тук при 159 предполагам, че не е много по различно.

ОК.

Отново не съм разбрал:biggrin:

Оригиналната кормилна рейка мисля е БОШ и я монтират и на други марки и модели автомобили.

Цената обаче едва ли ще се различава .

През 2008г. на един познат с чисто нова Джета на 1600км пробег му се бяха разтропали и познат казва - нещо тропа.А друг му отговаря "Тропа главата ти".

И 6 месеца по късно му смениха цялата рейка...Това на нов Фолксваген Джета на под 6000 км и по-малко от 10 месеца от покупката...


А на мен това с тропащите втулки ми го каза и автомонтьор -собственик на сервиз.Той си има и струг човека и си работи и на струга, ако се налага нещо да се изработи което го няма като резервна част или е много трудно намирането му.Ма не бачка на струга за всеки...

Та от неговите думи излиза, че не е проблем само на алфите/159-ките...

flipz
23-08-2021, 22:48
Като се свали казанчето не може ли с нещо да се почисти ...
Примерно пълниш с обезмаслител и друскаш.
Празниш, пълниш и така ..
Ако трябва и под налягане да се пръска .. срещу и обратно на цедката.
Като чета темата и направо се замислям, дали да не сменя и аз маслото, превантивно :D