PDA

View Full Version : Brava-изпотяват ми се стъклата.



Alexius
27-09-2004, 00:28
Преди седмица си взех брава, от както захладня от вчера се сблъсках със следния проблем-изпотяват ми се стъклата супер много и дори като пусна парното да чисти предното стъкло почти няма ефект. Що за феномен е това :?: :lol: :?:

dido
27-09-2004, 06:54
Nai-veroqtno kofti uplytnenie (taka predpolagam de, da vliza vlaga ot tam). Mislq, che nqkyde bqh gledal preparat, s koito se tretira stykloto i ne se izpotqva, no ne moga da ti kaja koi beshe... Sys sapunena voda mai pak stava (za kaski sym chuval da q preporychvat).

hf hpe
27-09-2004, 09:02
Преди седмица си взех брава, от както захладня от вчера се сблъсках със следния проблем-изпотяват ми се стъклата супер много и дори като пусна парното да чисти предното стъкло почти няма ефект. Що за феномен е това :?: :lol: :?:

това се получава когато не постъпва свеж външен въздух в купето

с климатик ли си или без

ако си с климатик може да ти е изгоряло моторчето на клапата за рециркулация на въздуха

ако си без провери си лостчето за клапата

друго което трябва да провериш а и да смениш е поленовият филтър, намира се в дясната част на автомобила, под кората закриваща механизма на чистачките, има си специален отвор за смяната му

общо взето това с филтъра го направи първо и като го махнеш ще можеш да видиш положението на клапата

Bobo
28-09-2004, 10:18
Освен това ако имаш странна миризма в купето (на антифриз) е възможно да изпуска от някаде радиатора на парното или някой маркуч провери за течове. В този случай стъклото се запотява и става мазно.

DiStefano
28-09-2004, 13:48
Освен товаааааааааа....
кранчето на въздуха който е специално за локална циркулация в купето ... може да е пуснато то се намира под "врътките" на парното или климата ....
направи го наляво да бъде ако няма климат --- демек да вкарва въздуха от вън а не да го върти само в купето
сори за тъпото обяснение ,,, на 6 водки сам а няма още 14:00

WhitePower
28-09-2004, 15:02
osve tova i da ne otvarja vinshija vuzdh i da e samo na vutreshen ...


varianto mnogo

Alexius
28-09-2004, 15:08
свалих жабката да видя данеби да не отваря клапата, ама се оказа че няма клапа, съответно дърпа въздух и от вън и отвътре. предното стъкло ми седи малко мазно каточели, разгледах радиаторчето на парното и има мокро по него. вероятно е от това.

WhitePower
28-09-2004, 15:15
e to e jasno togava znachi teche v kupeto , tja se izparjava i se poti kato ....

Alexius
28-09-2004, 19:46
звънях в александърауто-там за радиатора ми искат 110лв. втора употреба при италианеца е 30 кинта. дали да взема старо или някои ако знае друга цена за ново някаде?

hf hpe
28-09-2004, 22:25
звънях в александърауто-там за радиатора ми искат 110лв. втора употреба при италианеца е 30 кинта. дали да взема старо или някои ако знае друга цена за ново някаде?
за около 10 години откак се занимавам с италиански автомобили съм сменял радиатора на парното само на 1 голф
на нашите се преебава само кранчето а то струва 15 кинта ново

Alexius
29-09-2004, 00:07
кранчето имаш впредвид там кадето влизат двете алуминиеви тръби в радиатора?

hf hpe
29-09-2004, 06:39
кранчето имаш впредвид там кадето влизат двете алуминиеви тръби в радиатора?
да, но пък сега като се замислих бравата няма кранче, така че може наистина проблема да е питата на радиаторчето

29-09-2004, 09:19
уфф, така се надявах че ще мина по тънко само с кранче, ама май ще взимам радиатор както се очертава.
какво ти е мнението , да си взема ли втора употреба, разбира се с уговорка че ще го пробвам и ако има проблем да го сменя?

Bobo
29-09-2004, 09:57
Мойто мнение е че трябва нов радиатор.

Alexius
29-09-2004, 12:22
завънях във вантотрейд, радиатора е около 100лв, и за работа пак 100лв-нечовеци

коцев
14-10-2004, 21:39
Включвам се доста късно в темата но тази вечер го открих форума и се регистрирах.Според мен ( аз зад гърба си имам 37 години шофьорлък ) и доста сменени автомобили първо виж дали ти се губи антифриза.Ако кранчето или радиаторчето ти опускат то следва и нивото на антифриза да намаля.От две седмици притежавам ФИАТ ПУНТО 1.2 инжекцион и също се получи и при мен изпотяване но аз не бях пускал кранчето а само със студен въздух отвън обдухвах стъклото но ми направи впечатление че трябваше да дам най големите обороти на вентилатора и да пусна целия въздух само на предното стъкло.Ще пробвам сега като се застуди и пусна и парното да видя от къде епроблема и ще ви пиша.С поздрав Коцев.

PS Аз съм госта дето пита какво означава HSD емблема на Пунтото.

15-10-2004, 12:56
А защо не пробваш с тези добавки за течове по охладителната система...? Така като слушам, явно теча не е обилен и би трябвало да ти помогне за някоя и друга година... аз така имах теч на радиатора (но за двигателя) и след третиране с подобен препарат вече 2-ра година нямам проблеми... Е, има и доста негативни мнения за подобен род измъквания от положението, но все пак не ти давам съвет да го правиш с червен пипер или боза...

п.п.
Само да те подсетя ако решиш да правиш нещо такова, да си включиш парното на колата до като трае процедурата по предписание :-)

Icko PB7932XB
16-10-2004, 10:46
С червено пиперче да си го кавардисаш може малко доматки и препържен лучец и разбира се сол на вкус :lol: :lol: :lol: Тия добавки са пунта мара :lol: :lol: :lol:

virusalfa
16-10-2004, 20:30
Naj-podhodja6tata dobavka za tazi zel(pi6e go i v edno upatvane za FIAT) e HOLTS Radweld-angliiska e qima ja po OMV-tata na 7-8 lv-sinja tubi4ka s narisuvan radiator s 4ervena to4ka-probval sam i na taja,i na predi6nata Alfa-dejstva bozotkazno!!!!-no se zabeljazva na drugija den

Alexius
20-10-2004, 20:18
С нов радиатор нещата се оправиха.