PDA

View Full Version : Ванто трейд-проблем



PEPINKO
10-02-2006, 14:53
здравейте колеги.та да започна с благословиите.......
тъпите майстори във Ванто ,който се правят на големи разбирачи могат съвсем спокойно да си заврат тапиите за автомонтьори в г....!!!
много е трудно като отидеш при тях да ти кажат истината ,а не да те гледат в очите и да се чудят как да ти вземат парите/които въобще не са малко/.та на въпроса-както вече съм писал/2-3 теми по въпроса/имам ГОЛЯМ проблем с мойта ламбда сонда.ходих при професионалистите /във Ванто/правиха ми диагностика с техния компютър,решиха че дюзите са запушени.оправиха дюзите /естествено за 95 лева/оказа се че сондата ми е за смяна/190 лева/,които естествено не им даддох.
днес ходих при едно много добро майсторче......и какво се оказа...
трябва да отваря двигателя за да открие каква е причината поради 3 причини::twisted:

1.сондата въобще не ми е била включена към компютъра на колата.
2.оказа се че пс-то на колата е GM.
3.как така стана че преди 2 месеца чистих дюзите с ултра звук във ванто и сега пак трябва да ги чистя/но не за 95 лева а за 40 и то пак с ултра звук/.

та така ............благодаря на ванто трейд че не можаха да ми оправят колата и не можаха да намерят точно какъв е проблема колата да не върви на ниските обороти....и да не ръмжи като дизел.
мисля си че и 2000 лезва да бях дал за ремонт във ванто пак щеше колата да е на същото дередже,поради високия професионализъм на майсторите,които работят във ВАНТО ТРЕЙД.

та до великите майстори:

след като ми отворихте двигателя за да ми почистите дюзите веднага решихте че колата е наред ли?

или като ви се обадих да ви кажа че лампата на инжекциона ми свети след вашата диагностика,трябваше пак да дойда при вас за да ви пълня гушите ли?

колеги ...........който си харесва колата и иска да я кара при майстор....мой съвет от опит

НЕ ХОДЕТЕ ВЪВ ВАНТО ТРЕЙД ЗАДА НЕ ВИ ПРЕЕБАВАТ КОЛАТА!!!!!!!

pent
10-02-2006, 15:26
кофти приятел, а къде е този другия майстор че ако се наложи да знаем къде да ходим за второ мнение?

PEPINKO
10-02-2006, 15:44
другия майстор се намира в люлин с/у пощата.ремонтира само италянски коли.на мой познат /който ме заведе/на неговата 33-ка са му правили основен ремонт на двигателия и е останал много доволен.ако не се лъжа ремонта му е излизъл около 350-400 лева/работа + всички нужни части/

Mury
10-02-2006, 16:34
...Виж сега колега аз мисля че хората във Ванто не са виновни че ламбдата ти въобще не е била закачена към ЕКУ-то,второ мисля че 90% от 145-ците с 1.6 боксер мотор са с инжекцион ГМ Рочестър/логично ЕКУ-то да ти е ГМ/ :wink: :wink: А да попитам твоята кола не беше ли доскоро с газ. Значи ако е била на газ, нормално е да са ти били запушени дюзите и да са ги почистили :idea: :idea: А това твойто майсторче провери ли ламбдата дали работи, защото ако не работи нормално е да глъхне колата и да не върви. Свещи сменял ли си, кабели, горивен филтър. Ти си мислиш, че сега като си изхвърлил газта, на която си карал преди това, незнам колко време и всичко на бензин е ок, ама не става :twisted: :twisted: :twisted: Може да си прав да нямаш желание да ходиш във Ванто, но доста хора са доволни от тяхните услуги :wink: :wink: :wink:

Grigor
10-02-2006, 16:53
Имам едно възражение и едно мнение:

Възражение:
Ако си прочел правилата на форума при регистрацията си би трябвало да помниш, че нямаш право да псуваш и употребяваш подобни изразни средства.

Всички имаме проблеми, всички сме подложени на стрес, всички сме имали или имаме проблеми с различни майстори - коли, компютри и др.

Това не ти дава право да съ държиш като напушен седмокласник /визирам начина ти на изразяване и коментар/.


Мнение:

Поддържам 7 коли - 5 алфи, 1 ланча и 1 фиат.
От 2г. си ги ремонтирам само в Ванто.
Ако кажа, че не са допускали грешки при някои неща, ще излъжа.
Ако кажа, че не разбирам - ще излъжа още повече.

Най-много ми харесва това, че в Ванто можеш да се разбере с хората - ако са сбъркали или направили ненужен ремонт - има предостатъчно "място" за манерври и уговорки, така че да не си прецакан - казвам го от личен опит!

Още понеделник ще се поинтересувам какво е станало - имам в предвид тяхната гледна точка. Не може да се обижда и класифицира без да се знае становището и на двете страни.

PEPINKO
10-02-2006, 17:17
до колегата Григор:

1.не съм псувал във форума
2.нито ме позанваш нито ме знаеш за да определяш дали сам седмокласник или осмокласник
3.не съм си намерил парите на улицата за да ги давам на този или онзи без да има очаквания ефект
4.щом във Ванто са видели ще сондата ми е за смяна как така не са видели че е откачена/ако бяха погледнали отдолу можеха да си направят труда да я включат и да видят тогава дали работи/
5.момчето което ми сложи сондата днес /случайно има компютър и след като го свърза към моя се видя че новата работи/.
6.по повод на това колко са коректни-когато оставих колата да ми почистят дюзите приемчика ми каза че ще струва 80,00 лева.след като ги почистиха ми казаха 120,00 лева,а впоследствие ми взеха 90,00 лева/след като двамата приемчика си поговориха/

ако имаш други въпроси :roll:

Grigor
10-02-2006, 17:23
Визирах изразните средства :-)

Да, не те познавам, но предполагам че не си.
Просто четейки поста ти останах с подобно впечатление.

Пределно ми е ясно, че си афектиран, но това освен че ти пречи на преценките в живота, прави и ценния ти пост да не изглежда добре.

Аз също не си намирам парите на улицата!
Просто досега на 80% от местата където съм имал проблеми съм се оправял и съм стугал до приемливи и/или изгодни за мен положения.
Това става само с мек и убедителен тон - в никакъв случай с заяждане, викане и обиди.

Mury
10-02-2006, 17:26
Слушай колега щом не си доволен от Ванто трйд ами не ходи повече при тях но това не ти дава право да ги коментираш какви нещастници са и т.н. пак ти казвам много хора са доволни от услугите им :idea: :idea: и аз съм бил недоволен от сервизи ама не съм си позволявал да ги нагрубявам и да давам мнение кой какъв е и защо е :wink: :wink: :wink: Айде успей със оправянето на колата и бъди жив и здрав :th_up: :th_up:
П.С.Ако беше попитал малко във форума можеше някой да ти помогне с колата и можеше да не се налага сега да обикаляш по различни сервизи :wink: :wink: аз мисля че във форума има доста компетентни хора :th_up:

valjo
10-02-2006, 17:41
@Мури и Григор
мисля, че този спор вече е воден, при предния човек, който изрази недоволството си в нашия форум от Вантотрейд.
това в крайна сметка е потребителски форум, където всеки е свободен да си изкаже мнението от услугата, която е получил

мисля, особено за Григор, че правилния подход е да се проучи върпоса, и да се помогне на колегата, който може би си няма толкова приказката с персонала на Ванто :)
а не веднага да се почва с укорите, и процедурните забележки!

мисля си, Григо, че ако си поговориш с него и му помогнеш да си реши проблема с помощта на Вантотрейд, той ще е първия дето ще дойде да си промени мнението, и да каже какво и как е станало!

всеки греши, въпроса е как реагира като му посочат грешката

Grigor
10-02-2006, 18:03
Да, форума е за нас - всички нас, да си споделяме и да си помагаме.

Аз възразявам само срещу обидните характеристики - само и единствено срещу тях! Мисля че съм го написал достатъчно ясно.

Досега случайно или не съм съдействал на няколко души и мисля че съм успял да помогна.

Ако някой поиска съдействие - винаги ще се опитам да помогна.


Вальо,
Ами аз съм писал че ще проуча въпроса :-) И естествено ако мога да помона - ще помогна!

KGB
10-02-2006, 21:45
---
Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
---
Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.

valjo
10-02-2006, 22:06
---
Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
---
Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.
?!?!? и ти се изфърли като да не казвам кво!
или говори по темата, или не се обаждай!
ти не караш 10 годишна кола, по която се обажда кво ли не

KGB
10-02-2006, 22:15
---
Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
---
Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.
?!?!? и ти се изфърли като да не казвам кво!
или говори по темата, или не се обаждай!
ти не караш 10 годишна кола, по която се обажда кво ли не

Вземи чети по вниметелно!!!...

ти явно не си схванал смисела на написното...но то е точно това...че създатела на тази тема "...се е изхвърлил като да не казвам кво!"твой цитат.

И говоря точно по темата...и не ми казвай къде да се обаждам...в фирмата имаме и италианска кола 1996година...тази кола е купена от ВантоТреид на времето чисто нова...и е карана само в България...ако искаш да те поваза да видиш в дали все още не е перфеткно състояние...колата е подържана само в ВантоТрейд...

valjo
10-02-2006, 22:32
---
Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
---
Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.
?!?!? и ти се изфърли като да не казвам кво!
или говори по темата, или не се обаждай!
ти не караш 10 годишна кола, по която се обажда кво ли не

Вземи чети по вниметелно!!!...

ти явно не си схванал смисела на написното...но то е точно това...че създатела на тази тема "...се е изхвърлил като да не казвам кво!"твой цитат.

И говоря точно по темата...и не ми казвай къде да се обаждам...в фирмата имаме и италианска кола 1996година...тази кола е купена от ВантоТреид на времето чисто нова...и е карана само в България...ако искаш да те поваза да видиш в дали все още не е перфеткно състояние...колата е подържана само в ВантоТрейд...
оф, ти явно не вдеваш че в БГ няма сервиз, който да поддържа САМО перфектно ниво !
като и всичко друго :)
и при ванто както и навсякъде, има случай в които не се върши работа

просто вие се изместихте от темата, а именно - конкретния случай

темата не е "са ли ванто добър сервиз"
а "в случая на колегата кво е станало" :)

много просто предположение е Явор да си е промърморил нещо под носа, колегата не е свикнал, и не е стоплил, и те ти беля:)

освен това самите вантотрейд са казвали че за по-стари автомобили препоръчват италсервиза !

KGB
10-02-2006, 22:42
Никой не писал, че Ванто са безгрешен сервиз...а на колегата темата е нещо като лозунг не ходете в ванто...

Аз няма какво да споря повече...като разбера какво точно е станало...ще пиша.

valjo
10-02-2006, 22:54
до колегата Григор:

1.не съм псувал във форума
2.нито ме позанваш нито ме знаеш за да определяш дали сам седмокласник или осмокласник
3.не съм си намерил парите на улицата за да ги давам на този или онзи без да има очаквания ефект
4.щом във Ванто са видели ще сондата ми е за смяна как така не са видели че е откачена/ако бяха погледнали отдолу можеха да си направят труда да я включат и да видят тогава дали работи/
5.момчето което ми сложи сондата днес /случайно има компютър и след като го свърза към моя се видя че новата работи/.
6.по повод на това колко са коректни-когато оставих колата да ми почистят дюзите приемчика ми каза че ще струва 80,00 лева.след като ги почистиха ми казаха 120,00 лева,а впоследствие ми взеха 90,00 лева/след като двамата приемчика си поговориха/

ако имаш други въпроси :roll:

Колега, сега ще се обърна към теб ...
това, че си вбесен е видно, ясно и рабираемо ...
НО
бих искал да те призова да видиш темата "ремонти по 145" и по конкретно моите ...
може да видиш какво и за какво съм плащал в АутоИталия ...
аз също бачкам на заплата, не си бера парите по дърветата... и виждаш в какви разходи съм се вкарал, само щото не съм задал правилните въпроси в правилния сервиз
нищо не пречеше, преди да идеш там, да си пуснеш тема - така и така мисля това и това - вие как мислите - и за кое къде да ида ?
за дюзи доста хора ходят във Дунев - и Ванто нямат вана с ултразвук доколкото знам :unsure:
за ламбда сонда, се седи на главата на Явор - тоя с брадата - диагностика и се гледа екрана, и ако избере грешен инжекцион му се казва, и ако сондата не мърда се пита дали не е прекъснат кабела - справка Григор ....

просто колкото по-подготвен идеш, толкова по-добре
обади се на някой от нас, никой няма да ти откаже да дойде с теб ...
и нещата ще минат по гладко ....
:)

точно затова е клуба и форума, за да нямаме неприятни изненади или поне да ги сведем до минимум - като 'федерация на потребителите" :)

gigi
11-02-2006, 01:01
та на въпроса-както вече съм писал/2-3 теми по въпроса/имам ГОЛЯМ проблем с мойта ламбда сонда.ходих при професионалистите /във Ванто/правиха ми диагностика с техния компютър,решиха че дюзите са запушени.оправиха дюзите /естествено за 95 лева/оказа се че сондата ми е за смяна/190 лева/,които естествено не им даддох.


4.щом във Ванто са видели ще сондата ми е за смяна как така не са видели че е откачена/ако бяха погледнали отдолу можеха да си направят труда да я включат и да видят тогава дали работи/
5.момчето което ми сложи сондата днес /случайно има компютър и след като го свърза към моя се видя че новата работи/.
Колега я обясни по подробно за тази ламбда сонда че нещо аз се оплетох :? не мога да вдена какво точно е станало, хем не си я сменил във ванто хем пишеш нещо за някаква нова. :roll: :roll: А тази която е откачена може ако не е работила нарочно да не е закачена.

Mury
11-02-2006, 11:40
Аз мисля че още като са му слагали газта са му изключили ламбдата за да не бърка работите и после въобще не е включвана :wink: :wink:

georgyg
11-02-2006, 11:55
нищо не пречеше, преди да идеш там, да си пуснеш тема - така и така мисля това и това - вие как мислите - и за кое къде да ида ?
за дюзи доста хора ходят във Дунев - и Ванто нямат вана с ултразвук доколкото знам :unsure:
за ламбда сонда, се седи на главата на Явор - тоя с брадата - диагностика и се гледа екрана, и ако избере грешен инжекцион му се казва, и ако сондата не мърда се пита дали не е прекъснат кабела - справка Григор ....

просто колкото по-подготвен идеш, толкова по-добре
обади се на някой от нас, никой няма да ти откаже да дойде с теб ...
и нещата ще минат по гладко ....
:)


Е това не го разбрах. Трябва да знам какво и е на колата ми за да отида там и да им кажа да го оправят. Това ако го знам моя майстор ще ми го смени за 3 пъти по-малко пари. Това значи ли че някой трябва да седи над моята глава за да си върша работата. Това е абсурд :evil:
Аз да не сам учил за да мога да си ремонтирам колата сам или да я диагностицирам сам, като са направили грешка да връщат парите или друг тип компенсация. Това че има хора във форума, които разбират доста е отлична за нас които сме потребители само.
А за Григор, той май ги познава доста добре там, което е отлично за него, ама малко ми писна да ходя навсякъде с познати (първо трябва да намеря такива) за да си свършат добре работата, а и да им платиш накрая :shock:

П.С Инече за Ванто съм ходил 2 пъти и съм доволен, с изключение на цените и това, че не знаят колко ще струва точно, а след това излиза по-скъпо винаги (и двата пъти, които ходих).

sharky
11-02-2006, 13:06
Вальо, наистина като човек ходи на диагностика и си плаща не е нужно да знае кой модел му е ECU-то, нали за това са майсторите? Аз във ванто съм ходил един път с предишната алфа и вообще не можаха да я закачат на компютъра, викат - остави я тука 2-3 дена да я оправим? Е, не я оставих естествено. А иначе отношение към клиента имат, даже ми продадоха свещи втора употреба, имаха някакви, що годе добри, щото нови били супер скъпи. Та от отношение съм доволен, но е факт, че не можаха да направят диагностика...
Общо взето ми е направило впечатление, че можеш да останеш доволен от един майстор или сервиз 2, 3, 8 пъти, но на деветия нещо няма да е наред...

lazy
11-02-2006, 14:02
...се седи на главата на Явор - тоя с брадата - диагностика и се гледа екрана...

Точно заради това във Ванто последният път ми направиха забележка, че нямам право да стоя вътре ... Пък аз предпочитам да гледам кво ми правят по колата ... Щото понякога се опитват да ни правят на балъци ... Говоря по принцип, това се отнася за почти всички сервизи ...

georgyg
11-02-2006, 14:20
Само да допълня, че намерих визитката на Христо Модешки - това беше приемчика, когато отидох за първи път и съм страшно доволен от него. Каза ми нещата такива каквито се оказаха в последствие, беше достатъчно възпитан и след консултация с отсаналите хора в сервиза ме викна настрани (бяхме с продавача на колата) и ми обясни нещата за да мога да се пазаря за цената.
Абе готин пич.
Втория път като ходих за ремъците, ми казаха че е готова и това е. Нищо повече, аз не можах да изкопча от тях, с изключение, че ангренажния ми ремък не е бил за смяна, както и ролките де, ама вариатора си беше заминал (това след информаиця от форума де :clap2: ) , така че не съжалявам, че направих смяната там.

Grigor
13-02-2006, 08:44
Номера с "връзките" и "познатите" е практика по цял свят.
Е, истина е, че в белите държави не ти трябват връзки за подобни дреболии, но ..... Като цяло концепцията е еднаква за " оу мен кайнд " :-)

В БГ реално няма истинската сервизна култура. Има по-малкото зло.

Причините са много, но и ние потребителите сме виновни за това:

- Липсата на пари за нормален сервиз /реално топката е в нас при този казус/.
- Неисовото желание да се "мине тънко" /породено главно от точка 1/
- Мисълта че всеки е по-по-най и друг не може да му дава акъл.

и др.

Просто такава е тъпата ни реалност. ...


- от друга страна колите ни като цяло не са много добре поддържани и никога нямат само по 1 проблем... това е и една от най-често срещаните причини за "неточните ремонти" - то ремонта е точен, но самия проблем ние не искаме да се ремонтира сега, защото не е ега момента.

- По колите ни са пипали винаги поне по 3-ма 'майстори" - всеки от които е оставил следи видими и с просто око :-) Това доста обърква поредния 'майстор" който има най-искренното желание да и оправи колата.

За ванто:

- Радо е шеф на сервиза
- Ицо е приемчика
- Явор е диагностика

Напрактика всяка кола минава през тях. И от тях клиента научава приблема и ценаа на ремонта.

Лично аз, въпреки че ги познавам много добре си питам за цената която да очаквам накрая - да няма изненада. За момента големи изненади не е имало, а малкото които са са били основателни и не е иало проблеми.

С Радо и Ицо човек може да се разбере и за рекламациите ако има такива.

Това е само за труда.

Частите са от магазина. Там Митко е човека, който дава инфото.

Нарочно пиша всичко това, с надеждата че информацията ще помогне на някой, който тепърва ще ходи в Ванто.

Има и тънък момент. Повечето ремонти имат гаранция - за труд и за части.
Ако частите не са от тях - гаранцията е само за труд.

За момента аз не съм имал проблеми с тях, но съм виждал как други хора са получавали "гаранционно обслужване" и лично аз намирам това за полезно - особено при смяна на ремъци и др. ремонти при които има шанс за проблем след време.

BatVas
13-02-2006, 09:51
Само да допълня Григор- сервизното обслужване на Алфа има проблеми в цял свят-обърнете внимание на оценките които дават потребителите от цял свят - на показателя сервизно обслужване дават почти винаги ниска оценка. Явно е проблем на самия концерн :? :? :?

dobro
15-02-2006, 21:45
Привет ! Мой совет , всегда стоите до кола :D . Дальше по русски . Огромный проблем в мастерах . Нет не одного мастера который любит свою работу , такое впечетление . Просто нужно пари , вот и работают . А если Алфа , значит двойна цена , значит богат :frown: .
За неделю два ремонта делал , последний смена задней пружины , сам весь в масле , так как если не помогал решать вопросы как всю машину разобрать , а также крутить гайки гарантия , что можно было забыть ,что после сервиза машина будет вся скрипять и разваливаться. Мастера просто не познавать технологию ремонта автомашин , ни кто их не спецеализировал - основной проблем . Так что если любишь свое авто , то стой до нее и будь принципиалный во всей сделанной работе мастером ......
надеюсь поняли ,что написал :wink:

Crusader
15-02-2006, 22:16
Привет ! Мой совет , всегда стоите до кола :D . Дальше по русски . Огромный проблем в мастерах . Нет не одного мастера который любит свою работу , такое впечетление . Просто нужно пари , вот и работают . А если Алфа , значит двойна цена , значит богат :frown: .
За неделю два ремонта делал , последний смена задней пружины , сам весь в масле , так как если не помогал решать вопросы как всю машину разобрать , а также крутить гайки гарантия , что можно было забыть ,что после сервиза машина будет вся скрипять и разваливаться. Мастера просто не познавать технологию ремонта автомашин , ни кто их не спецеализировал - основной проблем . Так что если любишь свое авто , то стой до нее и будь принципиалный во всей сделанной работе мастером ......
надеюсь поняли ,что написал :wink:
:th_up: Напълно съм съгласен с теб -> наистина не бива да оставяме майстора без надзор, но дали самите ния разбираме от тези коли е друг въпрос :wink: , но дори така да е пак обичам да им стоя на главата, така предотвратявам ползването на големия "молот" върху колата ми :twisted:

virusalfa
16-02-2006, 10:37
Sorry za latinicata :oops: -njamam izbor....Kolegata Macchina nervosa sas 164 2.5TD Super e hodil za diagnostika v Italserviz i tam sa mu kazali,4e kolata e tvarde star model :shock: -te na tova mu vikam INDIANCI!!!!! Drugata ili po-drugata sedmica idvam do Vanto za diagnostika i ako njamat dannite,6te stane big mamma skandal!!

machina_nervosa
22-02-2006, 21:52
За съжаление и във Ванто не ми помогнаха :( Не можаха да направят връзка с ЕКУ-то. Започвам да си мисля че проблема е в колата. Иначе ми се сториха много точни пичовете. Даже влязох да гледам какво ми правят по колата, което не може да стане в Италсервиз. Приемчика подробно ми обясни какъв може да е проблема с мойте спирачки и каза какво могат да направят, а не както в италсервиз "остави я тука ще я видим" и после "нищо че не я поправихме, ама дължиш 100 лв." така че засега съм доволен от Ванто... или поне от отношението

KGB
23-02-2006, 00:46
Колега онзи ден май ти беше там като и ние се размотавахме в Ванто???...ако си бил ти защо не се "обади"

nick
23-02-2006, 09:57
Ами и аз не останах с добри впечатления от сервиза им при ремонта миналата година.
Първо не съм майстор и не смятам, че е редно да знам какво и има на колата, да им вися на главата дали няма да си объркат работата и да им давам акъл за да не станела грешка, да не говорим, че ме изгониха от сервиза защото не можело да се стои вътре.

Второ - сумата която ми казаха за ремонта (труд и части след консултация с магазина, изрично исках да знам ориентировъчно) беше от порядъка на 230 лв., а накрая платих около 380 лв. и то за глупости - т.е. има "изненеда". Мотаха ме сума време - "кога горе долу ще е готова колата" - "след 2-3" часа - чаках 3 часа, те станаха 5-6 и си тръгнах, върнах се и накрая се наложи да оставя колата за другия ден. На гругия ден да съм я вземел след 12 часа - отивам в 13.30 и чаках до 17.30 да си я взема - е аз 2 дни отпуска за някакви глупости си изгърмях. Ако така е нормално да ме мотат половината ми отпуска ще отиде само за висене по сервизи.

Накрая се оказа, че въпреки, че исках и съм платил и диагностика, тя не е направена и диагностика си бил тръгнал вече, да съм отидел на другия ден да ми я направят. Е, трети ден отпуск нямаше как да взема и така и зарязах нещата и повече не мисля да стъпвам там. Освен това добре, че видях че са закачили само отзад кората под бензиновия филтър и като върви колата предния и край опира в пътя, та я закачиха.

Фактура ми дадоха, но за гаранция нито казаха, нито мисля, че има - било за труд, било за части (всичко беше от тях).

След като взимат двойно цената на труда спрямо "гаражните майсторчета" е нормално да са двойно по-квалифицирани и да се държат като в нормалния свят - с уважение към клиента и без да те правят на маймуна.

Не знам как са Италсервиз (те са на дневен ред за следващо евентуално ходене), но след Ванто ходих в Александър Ауто (поне цените им са по-нормални) - е там пък каква епопея беше не е истина, ама няма време сега да пиша.

Въобще не намирам за нормална постановката да дам на някой двеста-триста лева (за труд) за няколко часа работа и той да ме прави на маймуна - аз не бера парите по дърветата и бачкам доста време за толкова пари. И ако е може да спори дали е нормално да са квалифицирани (въпреки, че уж официален сервиз, би трябвало да ходят на специализации и пр.) то поне отношението им трябва да е перфетно и да ми донесат кафе, а не да ме гонят от сервиза и да няма една пейка поне да седна, а не да вися прав (е, като изключим някаква шкембеджийница и една тъмна стаичка).

Не знам доколко съм прав, просто моя гледна точка и мнение.

kekc
23-02-2006, 11:16
Проблема на Ванто, както и на ВСИЧКИ сервизи в които съм ходил, е преценката във времето и парите! Винаги казват време за оправяне, което е минимума и винаги реално става повече, както и винаги казват сума, която излиза също повече. Тук трябва да се съглася с мнението, че повечето БГ коли като почне да им се оправя едно нещо и то тръгват още сто неща, които е хубаво да се оправят и това не е проблем на сервиза, а на досегашната експлоатация на колата.

Друг проблем е малкото хора. Трябва да са поне с 1/2 повече според мен, но това касае само времето на оправяне на колата.

За седенето във сервиза съм съгласен, че е най-добре да им се виси на главата, но аз, както и много други колеги, не мога да отделя време през седмицата, освен ако не си използвам отпуската или после спя в офиса!

Затова аз съм си избрал Ванто, като сервиза с най-малко недостатъци и им оставям колата, когато нямам възможност да седя при тях. Имал съм проблеми, но те не могат да се сравнят с премеждията ми по други сервизи. Гаранцията също е нещо, което другаде не съм виждал и както повечето от вас знаят съм пробвал :wink:


Също консултацията във форума преди да се ходи на сервиз е най-доброто, което всеки може да направи :!:

virusalfa
23-02-2006, 13:24
За съжаление и във Ванто не ми помогнаха :( Не можаха да направят връзка с ЕКУ-то. Започвам да си мисля че проблема е в колата. Иначе ми се сториха много точни пичовете. Даже влязох да гледам какво ми правят по колата, което не може да стане в Италсервиз. Приемчика подробно ми обясни какъв може да е проблема с мойте спирачки и каза какво могат да направят, а не както в италсервиз "остави я тука ще я видим" и после "нищо че не я поправихме, ама дължиш 100 лв." така че засега съм доволен от Ванто... или поне от отношениетоЕБАТИ СЕРВИЗА,как не са направили връзка с компютъра,това да не е совалка на НАСА,бе?!Ебати жалката работа!!!Наистина два проблема морят собствениците на италиански коли-доставката и дефицита на части, и сервиза!!

virusalfa
23-02-2006, 13:37
За съжаление и във Ванто не ми помогнаха :( Не можаха да направят връзка с ЕКУ-то. Започвам да си мисля че проблема е в колата. Иначе ми се сториха много точни пичовете. Даже влязох да гледам какво ми правят по колата, което не може да стане в Италсервиз. Приемчика подробно ми обясни какъв може да е проблема с мойте спирачки и каза какво могат да направят, а не както в италсервиз "остави я тука ще я видим" и после "нищо че не я поправихме, ама дължиш 100 лв." така че засега съм доволен от Ванто... или поне от отношениетоЕБАТИ СЕРВИЗА,как не са направили връзка с компютъра,това да не е совалка на НАСА,бе?!Ебати жалката работа!!!Наистина два проблема морят собствениците на италиански коли-доставката и дефицита на части, и сервиза!!ECU-ТО Е BOSCH MSA6,монтира се и в Ланча Тема 2,5ТД, и във Фиат Крома 2,5ТД,видно от уеб-каталога на Бош!!!ЖАЛКА РАБОТА!!!МОЖЕ ЛИ ТАКОВА НЕЩО?!

Bobo
23-02-2006, 21:22
Може бате :wink: Аз мога да вляза в ЕКУ-то без проблем :wink:

П.П. НА Рали във ванто му бяха казали че му е гръмнал чипа на компа :shock:

Аз си влезнах с егзаминерчето и сичко си му е ок :wink:

Dexer
24-02-2006, 10:17
За съжаление и във Ванто не ми помогнаха :( Не можаха да направят връзка с ЕКУ-то. Започвам да си мисля че проблема е в колата. Иначе ми се сториха много точни пичовете. Даже влязох да гледам какво ми правят по колата, което не може да стане в Италсервиз. Приемчика подробно ми обясни какъв може да е проблема с мойте спирачки и каза какво могат да направят, а не както в италсервиз "остави я тука ще я видим" и после "нищо че не я поправихме, ама дължиш 100 лв." така че засега съм доволен от Ванто... или поне от отношениетоЕБАТИ СЕРВИЗА,как не са направили връзка с компютъра,това да не е совалка на НАСА,бе?!Ебати жалката работа!!!Наистина два проблема морят собствениците на италиански коли-доставката и дефицита на части, и сервиза!!ECU-ТО Е BOSCH MSA6,монтира се и в Ланча Тема 2,5ТД, и във Фиат Крома 2,5ТД,видно от уеб-каталога на Бош!!!ЖАЛКА РАБОТА!!!МОЖЕ ЛИ ТАКОВА НЕЩО?!

Митак, нали съм ти разправял, че и на мойта не влезнаха в екуто, тва беше преди 2 години, тогава говорих с Радо и той ме увери, че видиш ли, съвсем скоро ще имат софт и за наште супер "редки" мотори... 2 години от тогава... аз предполагам, че те си се развиват към поддържане на по-новите модели, а за старите карат с тва ,което имат.
В тая връзка, Бобо, като казваш, че ти можеш да екзамнеш компа, би ли го направил на мойта, защото аз от 2 години не знам аджеба има ли и нещо или и няма.??

machina_nervosa
24-02-2006, 11:01
Колега онзи ден май ти беше там като и ние се размотавахме в Ванто???...ако си бил ти защо не се "обади"

Ами ако си видял зелена 164 суперка, значи бях аз, ама те.. като не се познаваме... как да се обадя. :? Може и да се виждали на сбирката преди месец ама... като не съм добър физиономист кво да правя sorry :(
А и едва ли щеше да помогнеш за ЕКУ-то :roll: иначе оплаквания нямам относно отношението. Не са могли да свършат работа - не са ми взели и пари. всичко е ОК.

fred
03-10-2008, 21:11
другия майстор се намира в люлин с/у пощата.ремонтира само италянски коли.на мой познат /който ме заведе/на неговата 33-ка са му правили основен ремонт на двигателия и е останал много доволен.ако не се лъжа ремонта му е излизъл около 350-400 лева/работа + всички нужни части/

Мда знаем го, прилича на кочина сервиза, аз лично не бих отишъл, нямам нищо против майстора, ама май някой го беше напсувал тука преди време:hehe: иконката е дружески майтап, аман от познати, сериозно

Stefan Caromov
04-10-2008, 12:15
Моето мнение е,че всеки може и трябва да ходи там ,където е бил преди и е оставал доволен . На всеки му се случва да сгреши ,няма безгрешни хора .Обиколил съм доста сервизи ,трябва да призная ,че не съм доволен от "Клубния сервиз" ,опитаха се да не си поемат дадената гаранция(въпреки че беше само на дума) . От Вантотрейд нямм особени впечатления ,защото съм ходел там само заради един монтьор - Боян ,който е невероятно съвестно момче ,много разбира и много му сече пипето. Естествено аз съм пристрастен ,тъй като се познаваме с него от може би 20 години. Също така съм чувал ,че винаги си поемат гаранциите ,ако са объркали нещо (и то не от форума ,а от познати). Относно итал сервиз също мога да кажа ,че освен цените им ,обслужването е що годе добро. Визирам моя случка от преди години ,когато имах една 164 ка. Мислех че съм за бензинова помпа, в итал сервиз ,я закачиха на манометър и самия диагностик ми каза ,че според него не е помпа ами някакъв маркуч . Така се разминах с 10 лева за ремонт ,вместо 200+ . А пък относно александър ауто ,е там съм супер доволен ,защото дори мога да гледам какво ми правят по колата. Принципно мисля ,че е забранено(някаква политика)но ме пускат в халето да си наблюдавам колата . Това е моето мнение. За щастие ,вече не ми се налага да посещавам сервизи. Имам си свой ,имам си много съвестен майстор ,в който съм сто процента сигурен . В тоя случай лошото е ,че купя ли нещо некачествено ,си е за моя сметка .

diapper
04-10-2008, 17:45
другия майстор се намира в люлин с/у пощата.ремонтира само италянски коли.на мой познат /който ме заведе/на неговата 33-ка са му правили основен ремонт на двигателия и е останал много доволен.ако не се лъжа ремонта му е излизъл около 350-400 лева/работа + всички нужни части/


Ти на Николай майтор ли му викаш !?!
Не казвам,че не разбира,но е мошенник и обирджия
Ето накратко моята история :
И така, купих си Алфа 146 и както следва трябва да се обслужи.От незнание и без да се консултирам с никой се нахендрих в първия сервиз с голяма реклама че ремонтира Фиат, Ланчиа и Алфа.
Това е сервизът до пощата в люлин .
И така месец след като колата беше "обслужена" в техния сервиз,започнаха проблемите !
Първо скъса пистов ремък и тогава вече знаех за Lisan , отидох при него.След обстоен преглед от него се установи че на колата не беше сменено дори и маслото,да не говорим за ролки и ремъци,които не бяха пипнати ! Беше сменил само видимите дискове и носачи накладки и тампони на макферсона за скромната сума от 1650 лева.И както следва колата трябваше да се обслужи на ново при Lisan.И вече колата е на 6.


НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В СЕРВИЗА В ЛЮЛИН 2 ПРИ ПОЩАТА


LISAN №1

vania23
06-10-2008, 11:49
Да, форума е за нас - всички нас, да си споделяме и да си помагаме.

Аз възразявам само срещу обидните характеристики - само и единствено срещу тях! Мисля че съм го написал достатъчно ясно.

Досега случайно или не съм съдействал на няколко души и мисля че съм успял да помогна.

Ако някой поиска съдействие - винаги ще се опитам да помогна.


Вальо,
Ами аз съм писал че ще проуча въпроса :-) И естествено ако мога да помона - ще помогна!

zdr imam pitane i dano mojete da pomognete,
az imam mnogo hubava kola /156 1.8/ no za jalost kakto kazvat horata kola i jena sa na kasmet,az za kolata niamah takav kasmet :wow:,napravo na vaprosa karahme ia s bashta mi na mn "maistori" no nikoi ne moje za sega da kaje kakvo i e/ili vseki kazva razlichno/,kakto si e okey vsichko, i se pochva s tapite oboroti da igraiat i da se trese edva li ne kolata,da ima vibracii neprisashti za rabotata na kolata,a oshte poveche zapochvam da si mislia dali ne e niakoi skrit dizel taz kolica :),no tova moje i da e ot garneto to ne me pretesniava tolkova mnogo,pretesniava me tova che kakto si raboti normalno i izvednaj otkacha kolata :D,za info na horata koito imat reshenie na moia problem shte kaja che tvardo NE E OT DEBITOMERA,zashtoto sa smeneni 3 debitomera i probleme ne izchezva a se poiaviava neshto dopalnitelno kam tova da igraiat oborotite.Poslednia beshe taka kolata varveshe perfektno ne pridarpva pri poteglene a i na vsichkoto otgore sas smenenia veche debitomer kolata GUBESHE MOSHNOST NE SE CHUVA CHE RABOTI izglejda che vse edno e izgasnala a vsashnost si raboti, ili prosto kazano se pravi na umriala :d.Za posledno ia zakarahme v niakakav serviz na fiat lancha alfa romeo vav Lulin v 2 ri mikroraion beshe,mislia tam e karana okolo 3 pati i uj vsichko razbirat i t.n. vsichko se opravia i izvednaj pri poslednoto poseshtenie sa zaiavili na basha mi che ne se znae zashto se poluchava tova s oborotite,
edinia variant e bil komputara na kolata koeto shtialo da ni izleze okolo 1500 BGN
ili neshto drugo koeto e bilo po evtino
Ako choveka koito go e kazal tova i chete moia post iskam da go pitam neshto lichno bez da se obijda
Kogato otidesh na lekar i ne si dobre sas sarceto primerno,lekaria sled pregled kakvo ti kazva
CHE IMASH NUJDA OT TRANSPLANTACIA NA SARCETO ILI TRIABVA DA VZEMESH MERKI DA NAMALISH CIGARITE PRIMERNO?
gore dolo tova mi beshe bolkata ako mojete da pomognete mn shte sam blagodarna :wow:.che tazi kolica zlatna izlezna na bashtami to viarno italiansko i t.n. no tva ne e BMV a alfa romeo vse pak.

------------------------------------------------------
Хайде да започнем на български да пишем!

MrX

KGB
08-10-2008, 01:06
Отидете в Сервиза на ВантоТрейд, мислят ще успеят да ви помогнат. Отделно, че в момента цените им са доста прилични в сравнение с други сервизи.

virusalfa
08-10-2008, 13:43
Аз пък мисля,че няма да ми помогнат.И те са като другите

KGB
08-10-2008, 13:52
Аз пък мисля,че няма да ми помогнат.И те са като другите

Ти и никога не си пробвал:idea2:

virusalfa
08-10-2008, 22:58
Тони(Dexer) пробва,без успех естествено.Аз пробвах при представителя на Ауто Италия в Благоевград,който уж има софт за ГНП Бош 997(посредните три цифри от бош-номера).Ташаци!! Могъл само АБС и еърбеците да ми тества,а пък аз го пратих да тества некоя друга,щото моята е произвадство 10.92 и няма еърбег нито един.И във Ванто са същите льольовци май,еба ли му мамата.... не си струва да се разкарвам до София,като мога в събота като съм си на село да отскоча до Йоанидис на Серес.Но,там пък дизеляци са виждали от дож на ветър....

KGB
09-10-2008, 01:09
Какво общо имат АутоИталия с Ванто и със сервиза в Благоевград?

В Серес виждат дизели!

virusalfa
09-10-2008, 11:12
Какво общо имат АутоИталия с Ванто и със сервиза в Благоевград?

В Серес виждат дизели!
Май не виждат много-на Шел-а на Лефконас бензинджията ми каза:Я прото форо влепо Алфа ме петрелео!

p3shku
16-10-2008, 02:22
Аз ще кажа че Ванто не ценят ВРЕМЕТО (за парите на който са му много да не ходи там) на клиентите... надменни са и останах безкрайно недоволен от тях... никакво отношение към клиента... Бях пред сервиза им с продавача на колата който естествено е борсаджия от Горубляне... След диагностиката на ЕКУто и на окачването ми беше казано че нямам отваряни Аирбеци и тва е ... нито някъв документ нито нищо.... казаха ми че гумите са ми перфектни... те така и си изглеждаха като колата е на земята... но за късмет я дигна едно приятелче 2 дена по късно на стенда и на двете задни гуми имаше конкци и телове от вътрешната страна а предните носачи бяха за смяна... няколко дена по късно отидох в друг сервиз около орландовци и там като я закачиха се установи че не ми работи 2ра степен на перката и някво ЕГР.... та в ванто няма да стъпя ... но всеки си има право на мнение;)
ПС мисля че борсаджията се познаваше с приемчика... но както и да е нали аз плащам да му се не види и то за безпристрастното им и обективно мнение... подчертавам МНЕНИЕ....

fiore
16-10-2008, 09:13
................
ПС мисля че борсаджията се познаваше с приемчика... но както и да е нали аз плащам да му се не види и то за безпристрастното им и обективно мнение... подчертавам МНЕНИЕ....

коментарът е излишен. сам си дал отговор на причините за това което се е случило.

anton_caro
08-01-2009, 18:57
Вече и аз имам някакво мнение за Вантотрейд - не ми свиреше тромбата и отидох да видят какво има.
За 1 час установиха, че е влязла вода в тромбата и нещо е за смяна.
5 часа по-късно ми смениха тромбата.
Общо 6 часа...

Не съм специалист голям, но аз за 1 час отварям двигателя на мотоциклета си, или ремонтирам скоростите, или нещо буталото, за 1.5 часа го сглобявам.

Та така. А сигурно имат и по-добри дни.

Nasko
13-01-2009, 15:46
OOO Ванто...Преди да си я купя моята 164 се излъгах да ми направят диагностика там, на двигателя , за 6 часа 6 ЧАСА измериха цилиндите ими казаха че малко ламбда сондате не била в съвсем в нормите, но иначе всичко било нормално... Купих я и на другия ден отидох да сменя маслото в друг сервиз и майсторчето ми вика, - абе знаеш ли, че тия жици за ламбда сондата са ти отрязани?!
та за 6 часа не успяха да видят, отрязани жици! да не говорим че тия 6 часа колата стоя на крики полувината сервиз мина под нея... а една дума "Супер са" :machinegunner:

lazar2005
06-12-2012, 11:04
Колеги от там и носни кърпички няма да си купя, от всичката скрап зглобяват някакви коли в някакво състояние, друга на мой приятел му смениха носач и след 2 седмици я вдигаме на повдигач и гледаме укокорени новия носач всъщност втора ръка. Една приятелка преди 2 месеца искаше да купи 1.9 тди сеат ибиса, палиме я и викам дай 2200 обората стискам маркуча на турбото то нема никой и викам на калъфа тва турбото после ли ще ни го дадете или отделно е от колата, а той вика то бачка бе така неможе да се разбере аз много силно съм бил стиснал маркуча и дирекно си излезнахме (аз имам венто 1.9турбо и маркуча на 1900об. вече е камък)

PEPINKO
06-12-2012, 14:19
Този филм и аз съм го гледал преди доста време!

vesko_aleksandrov
19-08-2013, 11:08
И аз съм УЖАСНО РАЗОЧАРОВАН от "компетентните професионалисти" от Ванто/Темпо...

Имах проблеми с колата (Алфа 145, 1.4 TS, 2000)- гаснеше като исках да сменя скорост докато е студена- НИКАКВО друго оплакване. Държа да отбележа, че като я купих от там ( ! ) и това го нямаше като проблем, но със смяна на масло, филтри, ремъци, ролки се появи (което ме води на мисълта, че са я закърпили, колкото да я продадат!).

В края на април или началото на май (не помня вече) я закарах там, обясних какъв е проблема, стигнаха до извода, че най-вероятно ремъка не е бил добре зацепен, понеже е правен от "некадърния квартален майстор", което после се оказа пълна глупост. Минаха през 100 неща, като накрая се спряха на дебитомер за 520лв нов да се вземе, казах им да се застрелят, да върнат колата в състоянието в която я бях докарал и да си ходя (1 седмица я държаха).
Отивам на следващия ден, след като ми се обадиха, че мога да си я взема, паля я- държи под 500 оборота, тресе се, мъчи се, направо ми идваше да убия някого! Тръгвам си бесен, звънях на поразия и се стигна до това, да си я взема на следващия ден..
След като "главния майстор" (надменен б*клук) я развози хубаво, за да я загрее явно, ми я остави и ми каза да си я взимам и да си ходя. Като си тръгнах, ми се стори, че колата няма мощност, но бях толкова ядосан, че две не виждах :ranting:

Какво се оказва после:
при тръгването ми, надменния ми провикна "имаш нови свещи от мен, подарък", но изобщо не съобразих тогава и си тръгнах.
1. бяха ми сменили пистов ремък, стария беше в багажника. (Естествено с пари, но освен ремък и труд, бяха сложили и диагностика, след като им бях казал, че съм ПРАВИЛ и им казах какво е излязло- общо 100лв за един ремък).

2. въпросните свещи се оказаха Шампионки, но само 4те големи, а старите (NGK, в много добро състояние) ги нямаше.

3. Дебитомер който ми бяха сложили без изобщо да съм ги питал (и заради който нямах никаква мощност и прибирането ми до родния град беше меко казано ОТВРАТИТЕЛНО) се оказа, че е за Опел Астра Г 2.0 дизел!!!
Следователно- купих нов.

4. Ламбда сонда, с която не съм имал никакви проблеми преди това, се оказа, че са ѝ били скъсани кабелчетата и трябваше да купя нова!

5. Сега ще замеря и акумулатора, който ми го продадоха уж за нов, но съм сигурен, че това е същия акумулатор, който беше в колата когато ходих да я гледам в началото на тази година и беше празен в колата.

Като цяло съм на мнение, че ми взеха 100лв за смяна на ремък, и крадене на части и РАЗВАЛЯНЕ на колата!

Сега колата като я запаля и е студена държи пак 500 оборота за известно време, а след около минута може би започва да си подава леко газ и оборотите играят между 500-1000. И така докато не загрее колата.

Едит: Добавям също така, че когато отидох първия път за "готовата" кола, ми бяха ЗАГУБИЛИ капака на двигателя и до края на деня не успяха да го намерят и ако колата беше в състояние, щеше да се наложи да си тръгна без него!
Пълни некадърници!

Подкрепям мнението на колегата от първия пост- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, ПОНЕЖЕ ЩЕ ВИ ПРЕЦАКАТ КОЛАТА НАПЪЛНО!

seepo
11-09-2013, 23:06
Незнам колега ма този в люлин неколко път го лова ,че е страшен мошеник ,разбира - ма играе на дребно което е малко дразнещо аз небих отишал там ,а за ванто незимат малко пари ма нещо кат немогат не го прават ;) стават

vesko_aleksandrov
26-11-2013, 16:13
Да бе, не пипат друг път!

Имам допълнение към по-горния си пост:

Днес разбрах, че са ми подменили оригиналното МПХ и са ми сложили някакво СТРОШЕНО, което нищо не става от него. Като го добавим към откраднатите свещи, дебитомер, ламбда, и като се сетя, че щеше да ми се наложи да си ходя без капака на двигателя заради тия каруцари...

И да, вземат много пари също така, и ето какъв е резултата.. Трябва да си проверя и пистовия ремък, щом подменят частите със стари, кой знае какво са ми пробутали!!

cvetan69
04-01-2014, 23:02
здравейте колеги.та да започна с благословиите.......
тъпите майстори във Ванто ,който се правят на големи разбирачи могат съвсем спокойно да си заврат тапиите за автомонтьори в г....!!!
много е трудно като отидеш при тях да ти кажат истината ,а не да те гледат в очите и да се чудят как да ти вземат парите/които въобще не са малко/.та на въпроса-както вече съм писал/2-3 теми по въпроса/имам ГОЛЯМ проблем с мойта ламбда сонда.ходих при професионалистите /във Ванто/правиха ми диагностика с техния компютър,решиха че дюзите са запушени.оправиха дюзите /естествено за 95 лева/оказа се че сондата ми е за смяна/190 лева/,които естествено не им даддох.
днес ходих при едно много добро майсторче......и какво се оказа...
трябва да отваря двигателя за да открие каква е причината поради 3 причини::twisted:

1.сондата въобще не ми е била включена към компютъра на колата.
2.оказа се че пс-то на колата е GM.
3.как така стана че преди 2 месеца чистих дюзите с ултра звук във ванто и сега пак трябва да ги чистя/но не за 95 лева а за 40 и то пак с ултра звук/.

та така ............благодаря на ванто трейд че не можаха да ми оправят колата и не можаха да намерят точно какъв е проблема колата да не върви на ниските обороти....и да не ръмжи като дизел.
мисля си че и 2000 лезва да бях дал за ремонт във ванто пак щеше колата да е на същото дередже,поради високия професионализъм на майсторите,които работят във ВАНТО ТРЕЙД.

та до великите майстори:

след като ми отворихте двигателя за да ми почистите дюзите веднага решихте че колата е наред ли?

или като ви се обадих да ви кажа че лампата на инжекциона ми свети след вашата диагностика,трябваше пак да дойда при вас за да ви пълня гушите ли?

колеги ...........който си харесва колата и иска да я кара при майстор....мой съвет от опит

НЕ ХОДЕТЕ ВЪВ ВАНТО ТРЕЙД ЗАДА НЕ ВИ ПРЕЕБАВАТ КОЛАТА!!!!!!!
НЕ ХОДЕТЕ И ПРИ ДУНЕВ-СЕРВИЗ ,ТЕЗИ СА ОЩЕ ПО-ЗЛЕ ОТ ВАНТО ТРЕЙД, ЗА ЕДНО МАРКУЧЕ ДЪЛГО 3 СМ.КОЕТО СЕ НАМИРА НА БЕНЗИНОВАТА ПОМПА НА АЛФА 164 И СЕ БЕШЕ СЦЕПИЛО И СИСТЕМАТА ГУБЕШЕ НАЛЯГАНЕТО,ИСКАХА ДА МИ СМЕНЯТ ПОМПАТА ЧЕ БИЛА ИЗГОРЯЛА ,500 ЛВ. С РАБОТАТА, А ПОНЕЖЕ МИ СВЕТЕШЕ ДАТЧИКА НА АБС ГИ ПИТАХ ОТ КАКВО МОЖЕ ДА БЪДЕ ,ЕДИН ЧАС НЕ МОЖАХА ДА НАМЕРЯТ КЪДЕ ДА ВКЛЮЧАТ КОМПЮТАРА И НАКРАЯ СЕ ОТКАЗАХА,ПОМПАТА РАЗБИРА СЕ НЕ Я СМЕНИХ БЛАГОДАРЕНИЕ НА СТАСИ ,КОЙТО РАБОТИ НА УЛ. ОБОРИЩЕ ,КОЙТО МИ КАЗА И ТО ПО ТЕЛЕФОНА КАКЪВ Е ТОЧНО ПРОБЛЕМА ДА НЕ ДВИЖА НА БЕНЗИН

wise
06-06-2014, 01:32
Отдавна си мислех да напиша и моето мнение и впечатления за тоя сервиз, който в невежеството си посетих над 10 пъти в последните 3 години.

Първо оставаш с мнение, че работниците там са накарани на сила да работят и толкова мразят това с което се занимават, че още малко ще си хванат пътя.

За морал и честност, предполагам стандарта е такъв на повечето места. Но все пак има и добри сервизи със свестни хора. Ванто не изглежда да е от тях. След като смених сервиза, разбрах че е било абсурдно да сменям 3 пъти мап сензор, който на практика било много трудно да се прецака. Да ама във Ванто всяка година при появата на "Motor control system failure" това се правеше. Плюс сумати пъти, в който са забравили да завинтят нещо, или дори да го сложат, което се разбира чак, когато потегля. Тук някъде Ви става ясно колко разбирам от автомобили и ремонти. Бог знае какво още не съм разбрал. За съединител, които потъваше ми смениха горна помпа - без ефект. Слeд което заявиха, че няма кво друго да се направи и че трябва цял комплект да се сменя... Това поне не го направих.
За сравнение ще кажа, че момчето в друг сервиз за един час ми оправи и двата проблема за никви пари. А да не говорим за отношението и видимото желание проблема да се отстрани. Добавям и една абсурдна седмица (да над 7 дена) в които колата прекара там, без да ми се обадят нито веднъж. Аз звънях всеки ден да питам до къде са стигнали с работата. На края проблемът НЕ беше отстранен. А пичагата ми каза, "ми то имаше една такава кола с такъв проблем, спомням си..трябва да е тая, такъв ти бил късмета."(Понеже колата е вкарана/купена от техния Темпо Сервиз) И ми предложи да ми отварят двигателя.

И така с Ванто, това е моя опит с тях, предлолагам, че има и свестни работници. Да кажем, че винаги съм попадал на други.. Но като цяло и цените за работа са им :cry:. Като си видя фактурата на края:

http://tiltbook.com/images/uploaded_statuses_photos/53883ba7339d0.gif

Zlobich
06-06-2014, 10:16
Измамници,стойте далеч от тези боклуци.
Щях да взимам 306 HDI миналата година от там.
Колата се оказа скрап,не работеше климатика,отварянето на стъклата и куп други работи. Разчитат,че хората ще им харесат трошляците на външен вид (лъснати и напудрени) и под действието на "еуфорията" на бъдещия куповач се надяват да си набутат подвижната скрап,а после иди се оправяй. ! ! !:hump:

Rozen
23-06-2014, 21:06
И аз съм УЖАСНО РАЗОЧАРОВАН от "компетентните професионалисти" от Ванто/Темпо...

Имах проблеми с колата (Алфа 145, 1.4 TS, 2000)- гаснеше като исках да сменя скорост докато е студена- НИКАКВО друго оплакване. Държа да отбележа, че като я купих от там ( ! ) и това го нямаше като проблем, но със смяна на масло, филтри, ремъци, ролки се появи (което ме води на мисълта, че са я закърпили, колкото да я продадат!).

В края на април или началото на май (не помня вече) я закарах там, обясних какъв е проблема, стигнаха до извода, че най-вероятно ремъка не е бил добре зацепен, понеже е правен от "некадърния квартален майстор", което после се оказа пълна глупост. Минаха през 100 неща, като накрая се спряха на дебитомер за 520лв нов да се вземе, казах им да се застрелят, да върнат колата в състоянието в която я бях докарал и да си ходя (1 седмица я държаха).
Отивам на следващия ден, след като ми се обадиха, че мога да си я взема, паля я- държи под 500 оборота, тресе се, мъчи се, направо ми идваше да убия някого! Тръгвам си бесен, звънях на поразия и се стигна до това, да си я взема на следващия ден..
След като "главния майстор" (надменен б*клук) я развози хубаво, за да я загрее явно, ми я остави и ми каза да си я взимам и да си ходя. Като си тръгнах, ми се стори, че колата няма мощност, но бях толкова ядосан, че две не виждах :ranting:

Какво се оказва после:
при тръгването ми, надменния ми провикна "имаш нови свещи от мен, подарък", но изобщо не съобразих тогава и си тръгнах.
1. бяха ми сменили пистов ремък, стария беше в багажника. (Естествено с пари, но освен ремък и труд, бяха сложили и диагностика, след като им бях казал, че съм ПРАВИЛ и им казах какво е излязло- общо 100лв за един ремък).

2. въпросните свещи се оказаха Шампионки, но само 4те големи, а старите (NGK, в много добро състояние) ги нямаше.

3. Дебитомер който ми бяха сложили без изобщо да съм ги питал (и заради който нямах никаква мощност и прибирането ми до родния град беше меко казано ОТВРАТИТЕЛНО) се оказа, че е за Опел Астра Г 2.0 дизел!!!
Следователно- купих нов.

4. Ламбда сонда, с която не съм имал никакви проблеми преди това, се оказа, че са ѝ били скъсани кабелчетата и трябваше да купя нова!

5. Сега ще замеря и акумулатора, който ми го продадоха уж за нов, но съм сигурен, че това е същия акумулатор, който беше в колата когато ходих да я гледам в началото на тази година и беше празен в колата.

Като цяло съм на мнение, че ми взеха 100лв за смяна на ремък, и крадене на части и РАЗВАЛЯНЕ на колата!

Сега колата като я запаля и е студена държи пак 500 оборота за известно време, а след около минута може би започва да си подава леко газ и оборотите играят между 500-1000. И така докато не загрее колата.

Едит: Добавям също така, че когато отидох първия път за "готовата" кола, ми бяха ЗАГУБИЛИ капака на двигателя и до края на деня не успяха да го намерят и ако колата беше в състояние, щеше да се наложи да си тръгна без него!
Пълни некадърници!

Подкрепям мнението на колегата от първия пост- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, ПОНЕЖЕ ЩЕ ВИ ПРЕЦАКАТ КОЛАТА НАПЪЛНО!

И мойта кола прецакаха, а отидох само за диагностика... сега не работи на бензин, щото помпата била изгоряла... верно, не работи, но когато я откарах - работеше. Сега я карам на газ, но гърми като за световно. Направо изпадат целите колектори. Освен това, от някъде взе да смуче въздух и оборотите са най - малко 1200... :brickwall: