PDA

View Full Version : Дизел 75



Geata
11-02-2006, 18:50
Не иска да пали и това си е?????????
Смених всички възможни филтри, масла ,добавки в нафтата и маслото,и пак никаква промяна???
ИМам няколко въпроса за тези които са се интересували от Дизел на близо 20 годинки.
На помпата (нафтовата Бош) имам един ел.ключе което се влючва с подаването (или с пускането)на педала на газта--За какво служи??(имам някакво мислене за празния ход?? Но и при работещо полужение(защото то се регулира с винтче на газта) и при неработещо разлика няма)
Най интересното е че при въртене ДВГ ми върти с по-големи обороти от стартера-(примерно стартера да върти с 200 оборота , мотора с 300) и го съсипва.А не иска да запали???
Чак когато а-а-а да съсипе акумулатора , и както се тресе целия -утихва и гледам как отлепя оборотомера и пали!!!!
Но пак ако пусна газта ше загасне и държа на горе долу 1300-1400 оборота. Изминават 5-10сек. и сам се изръчква за 1сек и пак пада на тия обор.където му ги подържам аз, така 2-3 пъти и в следващия момент се закрепи на 1800-1900 оборота-без аз да му подавам газ(Абе все едно пали и 4 цилиндър,не де то си го пали)
Дюзите 4 пъти ходиха на стенд и няма нито една с проблем??
А сега Въпроси
--от кое е по вероятно да е проблема помпа-нафтова или тая където качва нафтата(преди горивния филтър)
--има ли някаква вероятност да изпразва наф.помпа(т.е да връща нафтата )
Защото и при топъл ДВГ пали на 3-4 оборот
--има ли вероятност от центровката на мотора и спрямо помпата

Може ли да ми кажете и колко ел.-магн.датчика са на тези помпи и от кои да си търся проблема(ако е от там).
Проблем с компресията, свещи,дюзи е проверен и няма.

Bobo
12-02-2006, 02:26
Случайно да си проверявал подгревните свещи дали работят :?:

Geata
12-02-2006, 10:24
Сигурно вече 20 пъти и всичко е ОК!!
Но някъде четох из форума че трябва релето да нагрява около 28сек. и че след като запали да продължава да нагряват още около 2 мин. ,, а примене първо че релето ми изключва на някъде 14-18сек. , а пък и после мисля че спират да работят ??
Абе ако е от това проблема да го направя с копче.Пък то сутрин не пречи да си бройкам :lol: ,стига да пали !!!

Geata
12-02-2006, 12:03
Тукощо едно приятелче ме светна че може и от някакъв аванс на помпата да ми прави проблема.
Как се регулира???

virusalfa
12-02-2006, 19:13
Сигурно вече 20 пъти и всичко е ОК!!
Но някъде четох из форума че трябва релето да нагрява около 28сек. и че след като запали да продължава да нагряват още около 2 мин. ,, а примене първо че релето ми изключва на някъде 14-18сек. , а пък и после мисля че спират да работят ??
Абе ако е от това проблема да го направя с копче.Пък то сутрин не пречи да си бройкам :lol: ,стига да пали !!!това с постзапалителния период важи за електронно контролируемите дизели на ВМ-07В,08В,31 и 32 :idea:

Geata
12-02-2006, 21:59
Погледнато реално тогава може ли да има проблем ако го направя с копче и при мойта за 30-40сек.( , защото до 1 мин. отлепя стрелката на темп.и прави баня в колата)???
А вече и разбрах проблема(поне така мисля , то стенда ще каже последна дума) на 2000-2400 оборота чука (мисля че е точно )аванса.
Ама яко чука!!! Но не е клапан и то гаранция.
Ако има някаква вероятност да не е зацепен правилно валовете(т.е. един зъб разлика-може и това да е проблем.
Пак въпрос--
-при рязко натискане на газта пуши като кумин , а при постепенно няма какво да видиж(и на место няма дим)! Що е то?

Dodo 155
12-02-2006, 22:57
Погледнато реално тогава може ли да има проблем ако го направя с копче и при мойта за 30-40сек.( , защото до 1 мин. отлепя стрелката на темп.и прави баня в колата)???
А вече и разбрах проблема(поне така мисля , то стенда ще каже последна дума) на 2000-2400 оборота чука (мисля че е точно )аванса.
Ама яко чука!!! Но не е клапан и то гаранция.
Ако има някаква вероятност да не е зацепен правилно валовете(т.е. един зъб разлика-може и това да е проблем.
Пак въпрос--
-при рязко натискане на газта пуши като кумин , а при постепенно няма какво да видиж(и на место няма дим)! Що е то?
Какъв цвят е пушекът - черен или бял :?:

Alfamaniak
12-02-2006, 23:52
Най-добре като си тръгнал да проверяваш всичко е да свалиш нафтовата помпа ГНП и да я провери ДОБЪР ДОКАЗАЛ СЕ МАЙСТОР на стенд какъв дебит хвърля помпата към дюзите при вартене с оборотите с които върти стартера :idea: :idea: :idea:

Geata
13-02-2006, 00:43
Докато се мъчи сутрин е бял , при ръчка и докато загрее си е на неизгорена нафта(черен)?
За белия ми разправяше , това приятелчето , че е от аванса

alf
13-02-2006, 12:54
значи тва винтче ти регулира оборотите за празен ход, при мен то просто регулира хода на палеца за газта незнам при тебе може да е некакво електрическо. ама нищо не разбрах какк я палиш как двигателя върти с повече обороти от стартера паък изведнъж пали пък не пали пък отивала на 1800оборота?!?.
аванса при мен е с ръчка като смукач на стара кола - при тебе май е хафтоматичен познава се по по-теърдата работа на мотора когато е активиран. а може центровката да не е в час ако скоро сте я правили - провери белезите.
ако центровката и подгряването са ОК остава да имаш проблем с помпата или аванса (ако е автоматичен) а и щом казваш че над 2000 оборота чука те това трябва да и е аванса.
от друга страна щом топъл мотор пали без проблем ми се струва че е подгревателен проблема - провери си пак свещите по внимателно защото както бях описвал някъде миналата зима имах ядове точно със свещите - малко след проверка изведнъж 3 фирясаха. замери колко време и какъв тока пуска релето при подгряване. белия пушек е неизгоряла нафта (придружен със смрад небесна) а черния непълно изгаряне което е нормално за незагрял двигател

Boby
13-02-2006, 14:26
Отхлаби гнп-о,запали я криво ляво и върти помпата в едната и в другата посока.В едната посока трябва да работи твърдо в другата меко.Сложи я някъде по средата. Ако не се оправи провери зацепването когато 1-и цилиндър е в ГМТ. Отвии тръбичките от дюзите дай контакт и гледай кога ще почне да се образува капчица(не кога ще капне) на първи цилиндър.Трябва да е когато съфпаднат белезите.Ако всичко е точно и подгряването работи остана ниска компресия! :roll:
Релето на подгряването както си писъл държи ~18 секунди.

Alfamaniak
15-02-2006, 18:11
Колега какво стана с дизела :wink:

Geata
15-02-2006, 18:26
Цяла седмица съм на работа , но в събота ще я карам на диагностика!
Пък то ще си каже!!
Ще пиша :o

mladej_it
18-02-2006, 11:29
Колега пробвал ли си как си със въздуха в системата възможно е да бяга налягането и паленето става истински ад!
Колата ти пуши ли отзад какъвто и да е дим докато я мъчиш да пали?

Geata
18-02-2006, 12:04
Незнам точно как да я пробвам но съм си првил експеримент и като запуша отвора на филтъра,маркуча за интеркулера става на баница???Ако това имаш предвид,като проверка!
А инъче като я настъпих днеска -150км в ч ги няма за нищо,обаче........пуши ли,пуши горката! при 2000 до 2300 оборота чука като за световно :lol:

Geata
18-02-2006, 12:07
В момента е на диагностика и най вероятно центровка.До довечера смятам да е оправена и ще пиша за резултата!!!

virusalfa
20-02-2006, 19:33
Kolega,kazvaj opravihte li VM-a i kakav beshe problema? :roll:

Geata
20-02-2006, 22:30
И майстора е един свестен --та още я прави??
Ама утре ,ако още не я е пипнал ,шъ го пипна аз... :twisted:
Ама инъче майстор,пък ще го видим утре може и пациент да стане!!

Venci
21-02-2006, 12:03
Майсторе, майстореееее... Да ти знаех името нямаше да ти викам "майстор" :ranting: .

Crusader
21-02-2006, 12:50
Вируса е прав, че покрай някои "майстори" ние станахме майстори!

virusalfa
21-02-2006, 19:13
Ами наистина покрай разни такива самозванци човек може изненадващо да разбере,че не са му леви ръцете,а че може да си присади една турбинка,примерно :lol: Сега ми обещаха една дюза-помпа от трактор и ще си измайсторя :lol: стендче за дюзи :roll: Пъвлинчо,ко ша каиш?

75 2.0 turbo
21-02-2006, 23:00
Ами наистина покрай разни такива самозванци човек може изненадващо да разбере,че не са му леви ръцете,а че може да си присади една турбинка,примерно :lol: Сега ми обещаха една дюза-помпа от трактор и ще си измайсторя :lol: стендче за дюзи :roll: Пъвлинчо,ко ша каиш?
ми луд умора нема бате :lol: :lol: :lol:

virusalfa
22-02-2006, 20:37
Ами наистина покрай разни такива самозванци човек може изненадващо да разбере,че не са му леви ръцете,а че може да си присади една турбинка,примерно :lol: Сега ми обещаха една дюза-помпа от трактор и ще си измайсторя :lol: стендче за дюзи :roll: Пъвлинчо,ко ша каиш?
ми луд умора нема бате :lol: :lol: :lol:ЕГА фръкнеш! Оти,шо?Да не мислиш,4е дизелджийте много разбират? :lol:

Geata
22-02-2006, 22:02
То има много чудеса в моя автомобил, ама сега пък ново.....
Дайте ми в разрез мотор ВМ, че м-м-майстора ми изказа някаква нова технология която ми е много интересна ако е вярна де...
Кобилиците са ми на шпилка- нали така?
А когато ги слагах (нали сменях гарнитура)отдолу имаше едни пишчици които служат за ограничители на кобилиците.
Дотук добре и нищо интересно но м-м-м...... ми излезе с теория че тези малки пишч... са криви (незнам с какво ги е мерил като те са около 1-2см и с диаметър 0.5см) и от там изпускало НАФТА(Горивна смес)
Да кажем че се е спукала едната глава-ама не то от всичките.
Ей честно, аз не съм го видял!!!!!!!!

Та сега ще ги издирвам тия ми ти пишч....
абе ако намеря читави и 4-те глави Ще ги взема.Че и шпилката на 1-ви цил. не издържа резбата и няма реглаж на клапани, а на 2 и 4 ми липсва едни вътрешни втулки(седат на главата, на леглото на дюзите--абе точно там ляга дивтунгата)
Е утре пак съм на работа и това означава че колицата ми ще си остане цялата седмица в сервиза(защото аз трябва да им нося частите,а и си предпочитам така)....само да не е и другата....е тогава пък ще е в гаража да им сменям хидравликата!!!!

Crusader
22-02-2006, 22:16
Баси алабалистиката, тоя нещо те фърля на върбата!

Boby
22-02-2006, 22:43
Утре си взимай колата по най-бързия начин от там! Тези пишчици са за МАСЛО! Какво ще търси нафта в кобилиците и в главата!?!?! Незнам какъв е тоя "майстор",но няма никакво понятие от този дизел! Ако той ти е зацепвал помпата нищо чудно че не работи! Казах ти как да провериш помпата. :th_up:

virusalfa
23-02-2006, 13:15
ЕГА ПИШКА ДВА ЦОЛА ДЕБЕЛА МУ ВЛЕЗЕ У ГАЗО НА ТОЯ МАЙСТОР!!!Вземи си Колата!

hammar
24-02-2006, 10:38
Привет колега, прочетох по торе за твоите мъки и ми се стори много позната история, Аз карам дизелова Алфа от 11 години и имах същия проблем с паленето . След мнооого , няколко години , опити да реша проблема ,който става нетърпим когато е студено, стигнах до следното решение : значи цялата работа е в стартера, не че не върти , върти но с голяма консумация на ток, при което напрежението пада и.... се затваря електромагнитния клапан на помпата :lol: :lol: въртиш,въртиш, в един момент стартера загрява, той се поуправя ,и точно когато си мислиш че това е края на акумулатора - пали! може при теб проблема да е друг но за всеки случай провери консумацията при някой дето зарежда батерии.

kolioto
24-02-2006, 11:30
Ами че този пад на напрежение може и сам да си го провери. С Волтметър(задължително стрелкови) измерва напрежението на акумулатора в режим на стартиране в никакъв слугай не трябва да е под 10V. Може също да направи и измерване на напрежението между + на акумулатора и + дето идва на клапана на ГНП-то от контактния ключ - уреда се включва на малък обхват 3-4V разликата трябва да е не повече от 1V - при по-голями стойности - контактен ключ.

mladej_it
24-02-2006, 16:00
Колега мисалта ми беше да провериш дали случайно нямаш въздух по трабичкинте за нафтата които ти захранват помпата с гориво говоря ти след горивния филтър.Заради това те и питам когато вартиш на стартер колата пуши ли отзад или само си вартиш и отзад не изпушва вобще докато не я запалиш!!!

Geata
24-02-2006, 16:36
Привет колега, прочетох по торе за твоите мъки и ми се стори много позната история, Аз карам дизелова Алфа от 11 години и имах същия проблем с паленето . След мнооого , няколко години , опити да реша проблема ,който става нетърпим когато е студено, стигнах до следното решение : значи цялата работа е в стартера, не че не върти , върти но с голяма консумация на ток, при което напрежението пада и.... се затваря електромагнитния клапан на помпата :lol: :lol: въртиш,въртиш, в един момент стартера загрява, той се поуправя ,и точно когато си мислиш че това е края на акумулатора - пали! може при теб проблема да е друг но за всеки случай провери консумацията при някой дето зарежда батерии.
Колега а стига ве :lol: !!!!!!!!
Ако е от това ще има да пиеш...........да пиеш.........

Geata
24-02-2006, 16:43
А инъче докато въртя си пуши.

mladej_it
25-02-2006, 07:59
Кажи колко доло горе как пуши! Мисалта ми е че без да види човек трудно би преценил , такче обясни малко! Щом пуши значи нафта "иде" до ГНП-то дет се вика ма дали е достатачно е савсем друг вапрос, а и освен това ако влиза и въздух помпата ще губи налягане и ше има да си въртиш ли въртиш! А и както виждаш другчя колега който е карал такава кола маса време ти дава много по-точни насоки, а аз стрелям доста напосоки (даже и рима има 8) ) !
Пиши!

Alfamaniak
14-03-2006, 23:10
Какво стана с тази Алфа бре колега, я напиши до каде си стигнал :?: