PDA

View Full Version : Помощ!! Смених накладки и сега все едно нямам спирачки.



DeX
11-02-2006, 19:16
Педала ми стана адски мек и започва да лови значително когато е натиснат почти до края. Много тъпо :( Някой да има идея от какво може да се е получило? Не е загубила спирачна течност. Направо се побърквам.

Bobo
12-02-2006, 02:19
Кой ти сменя накладките? Истински ли са накладките да не би да не са за твойта кола и да правят мизерии в апаратите макар че е много относително тва :idea: Отиди там дето ти сменяха накладките и ги накарай да проверят дали не са "забравили" нещо :idea:

KGB
12-02-2006, 03:07
Понеже е 3:00ам в момента ти давам следния съвет...ако искат модовете да го изтрият.

Хващаш една тръба и отиваш при тоя дето ти е сменил накладките и му избиваш зъбите... :evil:


пс: преди да му избиеш зъбите, го питай културно как ти е "прибрал" спирачните апарати, за да може да сложи новите накладки....напише тук отговора му, да видим дали може да измислиме нещо.

DeX
12-02-2006, 10:53
Ми аз и още един приятел ги сменяхме. И накладките не бяха точно като тези дето ги извадихме ама където и да звъннем казваха че това са накладките и други няма и се наложи да ги пилнем малко за да станат. Буталцето го прибвахме с натискане обратно с една щанга.

Bobo
12-02-2006, 12:21
Ми аз и още един приятел ги сменяхме. И накладките не бяха точно като тези дето ги извадихме ама където и да звъннем казваха че това са накладките и други няма и се наложи да ги пилнем малко за да станат. Буталцето го прибвахме с натискане обратно с една щанга.

Ами браво спестил си десет лева за смяна на накладки и си подложил на риск може би не само твоя живот :!: :idea: :!:
Това което сте направили е пълна цигания :idea:

KGB
12-02-2006, 12:28
Буталцето го прибвахме с натискане обратно с една щанга.

абре хора поне да бяхте попитали как се сменят накладки...явно доста зор са видяли спирачните апарати и най-вероятно сте ги прецакали.

Буталцето се върти с един ключ подобен на този за флекса и по този начин се прибира...не знам как да ти го обясна....Но в никакъв случей не се натиска и то със щанга :cry:

DeX
12-02-2006, 14:05
Ми то си влезна без ниакъв зор щангата я ползвахме понеже нямаше с какво друго да балансираме натиска от 2-те страни. Това че е ползвана щанга не означава че свинската е натискано. А това с пълната цигания, а обясни ми тогава какви накладки да сложа като по каталог НЕ на едно място дават тези който са ми дали? От къде да взема други накладки като старите бяха едва ли не на желязо и тук на всякъде ми предлагат все тези дето трябва да се пилнат. А отностно това ключе дето било подобно на флекса ... ми май само ти знаеш за него щото оня ден присъствах на смана на накладки на 156 същата като мойта, само че червена и точно така и върнаха буталцата с натискане и то много по свинско и зверско от това което ние направихме (това го направиха в оторизиран сервизна феродо) и онзи с колата нямаше никакви проблеми после. Там обаче накладките станаха и бяха същите като тези който аз си взех не знам вече какво става ... тя тази моята алфа е баси мелеза .. едно нещо няма еднакво със другите. Казвайте сега какво да правя щото ще полудея на края. Защо може да е умекнал толкова педала ... Не мисля че са се прецакали спирачните апарати пак казвам защото натискането не беше изобщо силно. Може ли от някъде да са "глътнали" въздух? Или пък нещо друго да е станало ...

DeX
12-02-2006, 16:30
Ами те май почнаха да се оправят. Сега вече спират много по качесвенно от вчера. Обаче има нещо друго което и преди ми правеше впечатление - при 1-вото натискане педала е някак си мек и като го напомпа 1 път и вече 2-рия път е доста по твърд. Това дали може да е от наличие на въздух в спирачната система?

gigi
13-02-2006, 00:51
Направо пробвайте да обезвъздушите първо системата че на това мяза. А иначе не се сменят така накладки явно и в сервиза на феродо са големи "майстори", но човек се учи. Пробвай със старите накладки да отидеш и да сравните по каталог точно какви са защото аз имах такъв случай с ланчата били от форд от пунто от нам кво и накрая се оказа че са си точно такива на тая кола, ама обиколих 100 магазина с накладка в ръка. А това за което говори КГБ става и с клещи и буталцето се навива лесно.

KGB
13-02-2006, 01:09
А отностно това ключе дето било подобно на флекса ... ми май само ти знаеш за него щото оня ден присъствах на смана на накладки на 156 същата като мойта, само че червена и точно така и върнаха буталцата с натискане и то много по свинско и зверско от това което ние направихме (това го направиха в оторизиран сервизна феродо)

Я дай адреса на този сервиз да знаеме никога да не ходиме там...това не е жигула :evil: Между другото си направих труда да разпитам от къде може да ти идва проблема...ама пак ще ме изкарах, че си измислям....

Ето ти ключето...с него се върти буталцето и се прибара спирачния апарат без никакъв натиск, щанги, чукове и тем подобни...след това апаратите сами си се регулират.

http://kgb.alfaromeo-bg.com/Others/RudarchiAlfa%20004.jpg

DeX
13-02-2006, 09:34
Ами да ви кажа те спирачките се оправиха ... след 10-ина пъти 0-160км/ч - спирачки без да влачи и без да се пуска абс. Сега вече няма проблем спират перфектно само остана онзи проблем дето споменах в предишния пост за 1-вото натискане.

@КГБ мойте буталца не са като тези на картинката ... кухи са, така че подобно ключе при мен не върши работа. И все пак кажи от каде според теб може да идва проблема поне да знам за друг път. :shock:

голямата риба
13-02-2006, 09:45
...@КГБ мойте буталца не са като тези на картинката ...
ми нормално е
защото единия е сменял предни накладки, другият говори за задни накладки

иначе е съвсем нормално, да имаш по меки накладки докато се напаснат към диска
но това е трябвало да стане доста по бързом което навява на мисълта, че накладките са доста твърди, има вариант и диска ти да е на вълни

DeX
13-02-2006, 10:06
Ами да ти кажа то в километри на стана бавно щото аз в деня когато ги смених съм я карал само около 3км. Вчера я карах повече и след 2-рото такова спиране започна да се оправя. Пък за твърди виш тука вече не знам взех уж най-хубавите, който имаше.

Bobo
13-02-2006, 11:34
Ами да ти кажа то в километри на стана бавно щото аз в деня когато ги смених съм я карал само около 3км. Вчера я карах повече и след 2-рото такова спиране започна да се оправя. Пък за твърди виш тука вече не знам взех уж най-хубавите, който имаше.

Ама на тебе майстора не ти ли каза че поне 100км трябва да ги разходиш за да заработят както трябва :idea:

MONI
13-02-2006, 12:22
Ами да ти кажа то в километри на стана бавно щото аз в деня когато ги смених съм я карал само около 3км. Вчера я карах повече и след 2-рото такова спиране започна да се оправя. Пък за твърди виш тука вече не знам взех уж най-хубавите, който имаше.

Ама на тебе майстора не ти ли каза че поне 100км трябва да ги разходиш за да заработят както трябва :idea:

При това на градско с доста спирания

DeX
13-02-2006, 13:05
Ами да ти кажа то в километри на стана бавно щото аз в деня когато ги смених съм я карал само около 3км. Вчера я карах повече и след 2-рото такова спиране започна да се оправя. Пък за твърди виш тука вече не знам взех уж най-хубавите, който имаше.

Ама на тебе майстора не ти ли каза че поне 100км трябва да ги разходиш за да заработят както трябва :idea:

При това на градско с доста спирания


Нали ти казах, че си ги сменях сам кой да ми каже :)

Bobo
13-02-2006, 13:20
Нали ти казах, че си ги сменях сам кой да ми каже :)

Еми точно де ТИ! кат си си майстор трябва да знаеш :lol:

DeX
13-02-2006, 14:24
:roll: дам ама не знаех сега вече знам :shock:

Boby
13-02-2006, 16:08
При следващата смяна се засили с 200 5-6 пъти да ги опечеш хубаво!

Спирай от по-далече ако трябва и без рязки спирания(ако не се налага) щото 1. както си забелязъл са доста неефективни и 2. съсипваш дисковете и накладките. :th_up:

DeX
13-02-2006, 18:43
Ма аз не с резки спирания ами плавно така докато се оправиха. И сега вече сичко е ок.

Dodo 155
13-02-2006, 22:46
Мале как му се накарахте на човека с тия накладки :shock: :lol: :lol:
Проявил е инициатива (лошо няма), но следващият път преди да пипне нещо ще пита :idea:

@ Dex - колега, това е форум и питай следващият път :wink: Все някоя умна глава ще ти каже какво да направиш най-добре за да не си загубиш времето и да не си счупиш колата :idea:
Накладки взимай Permafuse, евтини са, но не това е предимството - много са меки и колата спира супер без да прецакват диска :wink:

BatVas
14-02-2006, 10:19
Мале как му се накарахте на човека с тия накладки :shock: :lol: :lol:
Проявил е инициатива (лошо няма), но следващият път преди да пипне нещо ще пита :idea:

@ Dex - колега, това е форум и питай следващият път :wink: Все някоя умна глава ще ти каже какво да направиш най-добре за да не си загубиш времето и да не си счупиш колата :idea:
Накладки взимай Permafuse, евтини са, но не това е предимството - много са меки и колата спира супер без да прецакват диска :wink:
Подкрепям Додо за накладките- виждам че са същите като мойте за предни 284мм диска. Аз взех пермафюз и съм много доволен- не са скръцнали нито веднъж, меки са и не ядат диска и спират много добре, а и цената е добра :D :D :D