PDA

View Full Version : Чип тунинг на Alfa 159 1.9 JTDm 16V



vassil.tzanev
07-07-2009, 10:56
Да попитам за мнения и впечатления от чипосване на Alfa 159 JTDm 1.9 16V?

За и против чипосването?

И най-вече, има ли разлика между DigitalTuning и BlackAngels и кой препоръчвате?

Ако модераторът прецени, моля да ме премести в техническия раздел. Постнах тук, тъйкато въпросът ми е конкретно за 159-ка.

bouncer
07-07-2009, 11:18
Екстрийм :)

Jivko7777
07-07-2009, 13:00
Да попитам за мнения и впечатления от чипосване на Alfa 159 JTDm 1.9 16V?

За и против чипосването?

И най-вече, има ли разлика между DigitalTuning и BlackAngels и кой препоръчвате?

Ако модераторът прецени, моля да ме премести в техническия раздел. Постнах тук, тъйкато въпросът ми е конкретно за 159-ка.

Където и да отидеш от двете места няма да сбъркаш...Ако на извънградско като изпреварваш стъпваш до долу педала (като мен) значи просто си слагаш чип няма какво да му мислиш, но ако си спокоен шофьор по добре ни се занимавай с глупости...И ако все пакрешиш да си сложиш нека чипът да бъде оптимален от към мощност и разход ! :coolio:

Guzzi
09-07-2009, 00:00
Да попитам за мнения и впечатления от чипосване на Alfa 159 JTDm 1.9 16V?

За и против чипосването?

И най-вече, има ли разлика между DigitalTuning и BlackAngels и кой препоръчвате?

Ако модераторът прецени, моля да ме премести в техническия раздел. Постнах тук, тъйкато въпросът ми е конкретно за 159-ка.

Зааа чипосването....Но бъди много внимателен с избора си.

traiko_89
09-07-2009, 01:21
Където и да отидеш от двете места няма да сбъркаш...Ако на извънградско като изпреварваш стъпваш до долу педала (като мен) значи просто си слагаш чип няма какво да му мислиш, но ако си спокоен шофьор по добре ни се занимавай с глупости...И ако все пакрешиш да си сложиш нека чипът да бъде оптимален от към мощност и разход ! :coolio:

лауууууул каква теория

d1lgiq
09-07-2009, 04:01
Така и така колегата отвори вапрос за тунинг. И аз искам да попитам разбиращтите има ли смисъл от спортен филтър за Jtdm.Същто така могат ли да се намерят спортни разпределителни валове .

vassil.tzanev
09-07-2009, 09:21
Зааа чипосването....Но бъди много внимателен с избора си.

точно затова пуснах тази тема, защото се опитвам да бъда внимателен и да подбера правилното. някой ще може ли да каже някаква съществена информация?!?

Dodo 155
11-07-2009, 02:32
точно затова пуснах тази тема, защото се опитвам да бъда внимателен и да подбера правилното. някой ще може ли да каже някаква съществена информация?!?
При теб е хубаво да се махне и DPF-a ;)

Спортни валове за 16V JTD не съм виждал. За 8 волтовия има, но надали ще има голяма разлика.
По-добре друга турбина, кулер и ремап :go:

Guzzi
11-07-2009, 12:06
При теб е хубаво да се махне и DPF-a ;)

Спортни валове за 16V JTD не съм виждал. За 8 волтовия има, но надали ще има голяма разлика.
По-добре друга турбина, кулер и ремап :go:

Ако някаде си видял 159-ка без DPF,моля да ми кажеш на кои е тя

Dodo 155
11-07-2009, 17:44
Ако някаде си видял 159-ка без DPF,моля да ми кажеш на кои е тя
Хората, които извършват ремап на колата, могат да препрограмират ЕКУ-то така, че да няма проблеми с този филтър, след като се махне. Физически се маха в сервиз.
Иначе, доколкото знам, няма заводски 159 без DPF.
Неприятното след това е, че няма повече гаранция.

Stoyan Georgiev
13-07-2009, 12:06
и че ти пуше колата като локомотив ;)

Dodo 155
13-07-2009, 22:48
и че ти пуше колата като локомотив ;)
Ако е барутник че пуши и с 10 броя DPF :roll2:

Спокойно колега, този филтър се слага, за да се свалят нормите на изгорелите газове, а не да спре саждите.

Аз на 407 съм виждал как махат FAP-a и слагат резонатор, след което колата тръгна доста по-добре. Пипнаха и софта, което е нормално при такава процедура. Пушеци и сажди нямаше след интервенцията. Важното е, че на човека му спестиха х 300 лв. допълнително при смяна на масла, поне толкова са го драли около FAP филтъра.

vassil.tzanev
14-07-2009, 09:25
Благодаря за мненията, но честно да си кажа не получих отговор на въпроса си какви са отрицателните аспекти на чипосването, кое се натоварва повече и кое не, кои параметри във фърмуера се променят и в какви граници, кои норми са нормални и кои критични и т.н. Типично за момента, в който всички сме сега, почти всичко звучи много политически и нищо конкретно.

Stoyan Georgiev
14-07-2009, 12:54
Благодаря за мненията, но честно да си кажа не получих отговор на въпроса си какви са отрицателните аспекти на чипосването, кое се натоварва повече и кое не, кои параметри във фърмуера се променят и в какви граници, кои норми са нормални и кои критични и т.н. Типично за момента, в който всички сме сега, почти всичко звучи много политически и нищо конкретно.

турбинката ти се натоварва, някой ми беше казал 20% и се скъсява живота

има риск да ти се запуши DPF-a ако не е правилно направен ремапа

и мисля, че до там са проблемите.... промяната не е толкова драстична , че да натоварва прекомерно вече зверски издръжливите дизелови бутала и т.н. ... като цяло знаеш , че дизеловите двг са малко по-корави от към компоненти и метали ;)

vassil.tzanev
14-07-2009, 14:03
турбинката ти се натоварва, някой ми беше казал 20% и се скъсява живота

има риск да ти се запуши DPF-a ако не е правилно направен ремапа

и мисля, че до там са проблемите.... промяната не е толкова драстична , че да натоварва прекомерно вече зверски издръжливите дизелови бутала и т.н. ... като цяло знаеш , че дизеловите двг са малко по-корави от към компоненти и метали ;)

много благодаря!
:handshake:
а ти лично чипосал ли си я?

Stoyan Georgiev
14-07-2009, 14:26
много благодаря!
:handshake:
а ти лично чипосал ли си я?

не, не обичам експериментите с такива неща

ако я запазя до изтичането на гаранцията (силно невероятно) ще махна DPF-а и ще я чипосам, но дотогава смятам да я карам както италянците са я измислили ;)

има едно нещо наречено златна среда, нещата са предвидени да имат максимален ефект БЕЗ да се чупят, замисли се колко от не-пипаните коли имат проблеми , и колко от тунинГИРАНИТЕ нямат ;)

нали се сещаш, че от развойния отдел на алфа ромео биха били много по-доволни от това да изкарат 200 коня от 1.9 дизел.... а замисляш ли се защо не са го направили ? едва ли много-милионно-бюджетираните им специалисти не са се сетили да поразбутат настройктие за макс повер ;)

vassil.tzanev
14-07-2009, 14:53
не, не обичам експериментите с такива неща

ако я запазя до изтичането на гаранцията (силно невероятно) ще махна DPF-а и ще я чипосам, но дотогава смятам да я карам както италянците са я измислили ;)

има едно нещо наречено златна среда, нещата са предвидени да имат максимален ефект БЕЗ да се чупят, замисли се колко от не-пипаните коли имат проблеми , и колко от тунинГИРАНИТЕ нямат ;)

нали се сещаш, че от развойния отдел на алфа ромео биха били много по-доволни от това да изкарат 200 коня от 1.9 дизел.... а замисляш ли се защо не са го направили ? едва ли много-милионно-бюджетираните им специалисти не са се сетили да поразбутат настройктие за макс повер ;)

ЕТО ТОВА ИМАХ ПРЕДВИД!!! това ми беше идеята още в самото начало, когато пуснах въпроса, защото всички разказват "ако се изберат оптимални стойности при чипосването, колата става много приятна"... затова се опитах да разбера защо, аджеба, не са фабрично настроени тези оптимални стойности?!?

Gh0stRider
14-07-2009, 16:09
защото са предпочели 20% повече живот на турбината + по ниски нива на вредни емисии пред повечето коне. Нали се пак трябва колата да е и максимално екологична

Stoyan Georgiev
14-07-2009, 16:45
Нали се пак трябва колата да е и максимално екологична

което, според мен, ако искаме да се считаме за нещо повече от маймуни би трябвало да е най-важно :)

nikolaaaay
14-07-2009, 17:03
Защо да ти я правят 1.9 дизел, 180 коня, като така ще платиш примерно 5000 лв. за акциз, като ти можеш сам да си я направиш 200 коня за 10% от тия пари. Освен това, в много държави високите екостандарти дават данъчни преференции (точно обратното на бг).
Все пак си мисля, че новите модели излизат все "по-чипосани" от завода. 2.0 дизел, 170 коня още с премиерата на мотора.

Bobo
15-07-2009, 02:22
ЕТО ТОВА ИМАХ ПРЕДВИД!!! това ми беше идеята още в самото начало, когато пуснах въпроса, защото всички разказват "ако се изберат оптимални стойности при чипосването, колата става много приятна"... затова се опитах да разбера защо, аджеба, не са фабрично настроени тези оптимални стойности?!?

Да ама не! Защото първо инжинерите от АР имат за цел да направят автомобил в определен ценови клас и с определени ЕКО норми това че им се дава кола с потенциал за 200 коня а я правят 150 се дължи на 1000 причини - например - защо при абсолютно еднакви мотори има версии 136,140,150 коня от вашите коли? Ами много просто защото всяка е направена подходяща за някой пазар! Относно еко нормите - ако чипа е направен както трявба няма никакъв проблем с еко нормите и колите минават TUV дори!

Bobo
15-07-2009, 02:24
което, според мен, ако искаме да се считаме за нещо повече от маймуни би трябвало да е най-важно :)

Ами явно сме много големи маймуни след като караме нафта която не отговаря на нито едно евро изискване и повечето производители дори не признават гаранции на агрегатите свързани с БГ нафтата! Айде сега хомосапиенс да ходиш да зареждаш в гърция щото за тяхната нафта гарантирам а и ти е близо;) Моля само не споменавай някакви конкретни проценти на износване на агрегати като се има предвид че идея си нямаш за какво иде реч! Изобщо такова нещо като 20% по-бързо износване не съществува и няма жив ум който да сметне на твоята кола след чипосване колко по-бързо ще се износи мотора! Относно твоите любимци от завода имаш ли идея че вредните емисии на Алфа 156 Кросвагон 1,9 16V 150 коня фабрично са по-високи от същите след чипосване? - кво правиме сега с еко нормите и маймуните?
А относно ТС мотора който без чип с нашия бензин е въпрос само на късмет колко ще изкара? - какво ще кажеш на маймуните които са си го купили и го карат?

Dodo 155
15-07-2009, 08:52
което, според мен, ако искаме да се считаме за нещо повече от маймуни би трябвало да е най-важно :)
Екология, в България ... ДА, ДА :roll2:

С тази лайняна нафта как мислиш да стигнеш еконорми от Евро 2, примерно? За Евро 4 не говоря - мисията невъзможна :roll2:

Дреме ми за екологията, при положение, че ми продават говна и има толкова прах и боклуци :censored:
Още малко и катализатора ще изтърбуша, пък да видим какво ще стане :boost:

Stoyan Georgiev
15-07-2009, 12:44
...

сещаш ли се как като дойдох в сервиза ви казах, че не разбирам бъкел, аз съм дизайнер

това за 20% ако прочетеш внимателно ще видиш , че съм казал , че ми е казано

за нафтата в БГ, нямам средствата да си поръчвам цистерни с гръцка нафта , която да е в норми

за ценовите класове, много ис прав, точно това написах и аз, търси се златна среда

за вредните емисии, не си вникнал, в това което съм написал. това което казах важеше за махането на DPF-a

благодаря за останалите споделени неща, интересни са ;)

Stoyan Georgiev
15-07-2009, 12:50
още един път в отделен пост да го напиша да не вземете да пропуснете

говорих за махането на ДПФ-а а не за чипосването като цяло

Bobo
15-07-2009, 14:05
още един път в отделен пост да го напиша да не вземете да пропуснете

говорих за махането на ДПФ-а а не за чипосването като цяло

Извинявай не съм те разбрал значи ;) Махането на ДПФ-а на този етап в БГ не е правено ;)

Stoyan Georgiev
15-07-2009, 14:20
Извинявай не съм те разбрал значи ;) Махането на ДПФ-а на този етап в БГ не е правено ;)

няма проблеми,

четох в англ. форуми , там ги махали на 2-3 места, променяли еку-то и т.н., ама фърчали чернилки до такава степен че на 3-4 дена трябвало да си миеш колата :roll2:

Bobo
15-07-2009, 20:34
няма проблеми,

четох в англ. форуми , там ги махали на 2-3 места, променяли еку-то и т.н., ама фърчали чернилки до такава степен че на 3-4 дена трябвало да си миеш колата :roll2:

Аз постигнах доста по добри резултати относно чернилките и бях на път тотално да ги махна но за съжаление клиента бързаше ;)

KGB
22-07-2009, 00:53
Премахването на ДПФ в БГрия е правено :-)

Bobo
22-07-2009, 18:00
Премахването на ДПФ в БГрия е правено :-)

То има много махнати ! Въпроса е как ;)

KARTaL
17-02-2019, 22:31
Ще повдигна темата въпреки, че е стара. Искам да си сложа чип на 2.4. Да си изкажете мнението. Заслужава ли си или да не се прави. Първоначално съм се насочил към Madness (Пловдив) или Спринт Ауто (София). Колата ми е с премахнати вихрови клапи, дпф филтър и егр клапан ако има това някакво значение. По ме притесняват слуховете за "пукнати глави" и дали чипа няма да се отрази на колата зле. Благодаря

Read
17-02-2019, 23:09
Зависи колко са ти дълбоки джобовете...
също и от чипа кой ще го прави и колко ще е агресивен.
съединителче, маховик, турбо - все неща които ако ги напънеш малко повече и се насират.

dhtj
17-02-2019, 23:13
Отиди при някой с дино, който има опит с алфите.

Примерно: http://www.oemotorsport.com/ или Бобо - http://www.extreme-tuning.bg/
Един приятел ходи при първите и е доволен.

За Спринтауто има тема във форума, доста негативни отзиви съм чел.
За пловдивските също са предимно негативни настроенията.

alfa racer GTA
18-02-2019, 01:32
Моята е чипвана в Extreme service преди да я закупя. По твърдения +50 коня(не съм я мерил и нямам доказателства), но да кажем че е +35 колкото обикновено ги правят.Във всеки случай е чипвана, след като и Румен в усети още първия път когато му я закарах.
Дали си струва?
Струва си, ако имаш желание за повече мощност и фън от шофирането.

Ако си доволен от сегашното положение, не си струва.

Ако я натискаш съединителя може да си замине по-бързо от обикновено.

На турбото нищо му няма ако чипвана е както трябва.


Вчера гледах в един линк съединители комплекти в ебау:
- ниво 1 = +20%= 280 паунда
- ниво 2 =+30%= 360 паунда
И двете с доставка до Бг.
Но не пише за нито едното колко нютонметра може да понесе.
Това ми излиза за АР 2.4 200 коня, като съвместимост, но нещо им нямам доверие.Написали са че съединителя не е подходящ за автомобили с турбо и че " на 500 мили трябва да се прави прекъсване/почивка".Освен това бяха написали някъде, че съединителят им не е подходящ за автомобили с дизелови двигатели", последното го четох преди година.

От друга страна имат само 2 негативни отзива и 3 неутрални.
От 135 продадени съединителя всички отзиви са положителни освен горните .
Има и 3 положителни отзива, без коментар от собственици на 159-ки.Две 1.9 и една с 2.4 дизел, като има и още отзиви които не ми стигна времето да прочета.И.маше е немалко Субару Импреза/wrx о други спортни бензини с турбо и заводски +200/+300 коня.

Материалът твърдят че е Kev-tek каквото и да ме спасява.

Има +15 % усилен съединител продаван от Sach без лагер помпа за 450€.

Може и с обикновен съединител.

LYBRAtor
18-02-2019, 10:36
Бих те посъветвал и двата сервиза да избягваш. Този с негативните мнения от Горублянско съм му виждал картите не само на бившата ми кола, ами и на още 1-2. Да не говорим, че налива чипове за по няма 30 мин. Сещай се колко му дреме какво е направил. Всеки с лаптоп стана мапер и това мен лично не ме кефи. Половината трябва да бъдат избити за назидание.

Ако не ти стигат конете, смени колата. Мен нон стоп един ме пита, що не сложиш чарджър на Е класата? Казах му, че ако искам да върви и имам пари за това, просто ще си купя е55 :)

П.С. ако.все пак ще мапваш, иди при Бобо

alfa racer GTA
18-02-2019, 11:52
Мен нон стоп един ме пита, що не сложиш чарджър на Е класата?Казах му, че ако искам да върви и имам пари за това, просто ще си купя е55 :-)


+1.

==============================================

Много "бегачи", много рейсъри ражда тая Майка България ей-й-й-й-й-й-й-й...

dhtj
18-02-2019, 12:09
Айде сега, да не сме го измислили "ние" тоя чип-тунинг.

Всяка една кола омръзва (или привикваш към нея) и чипа/ремапа е най-евтиния начин да почувстваш колата си по друг начин. По-жива, по-мощна и т.н...

И както всяко нещо си има и плюсове и минуси.

Verm1n
18-02-2019, 12:32
Айде сега, да не сме го измислили "ние" тоя чип-тунинг.

Всяка една кола омръзва (или привикваш към нея) и чипа/ремапа е най-евтиния начин да почувстваш колата си по друг начин. По-жива, по-мощна и т.н...

И както всяко нещо си има и плюсове и минуси.

Много точно казано. За мен примерно плюсовете са повече, не съм и привикнал на моята все още, но на моменти ми се иска да има една идея малко повече коне, примерно като е натоварена с хора и багаж.
Какъв по-добър, евтин и бърз вариант от един ремап.

mirchozo
18-02-2019, 13:28
Пък и друго звучи като казаш "чипосана"?

LYBRAtor
18-02-2019, 15:27
Много точно казано. За мен примерно плюсовете са повече, не съм и привикнал на моята все още, но на моменти ми се иска да има една идея малко повече коне, примерно като е натоварена с хора и багаж.
Какъв по-добър, евтин и бърз вариант от един ремап.
Съгласявам се. На мен първата ми кола ми я ремапна човек от форума, но той не се занимава основно с това и няма да споделя кой е. Факт е, че след намесата му колата вървеше по-добре и нямах драми цели 80000км и я продадох.

Мисълта ми е ако ремапваш, гледай да е при някого с опит.

KARTaL
18-02-2019, 15:44
Благодаря Ви на всички за мненията. Не очаквах, че тези сервизи ще са с негативно мнение тук във форума. Явно съм останал с грешно впечатление, най-вече за спринт ауто, защото предимно се продават и правят италиански автомобили.

LYBRAtor
18-02-2019, 17:43
Те и Мирафиори правят само БМВ-та ма как ги правят мани не питай :D