PDA

View Full Version : Въпрос за вадене на талон



goro
09-07-2009, 14:01
Здравейте,колеги алфисти.Направих една малка беля и имам въпрос към вас.Днес,пускайки прането в пералнята,съм изпрал един пънталон на сина ми,като всички лични документи са били останали в единия джоб...За щастие единствения пострадал такъв е талонът към книжката.Добре,че е в найлонов джоб,та щетите са малки.Само по 1-2 букви от първите му имена са размазани,но всичко друго е наред.Въпреки това той иска да ходи да си вади нов.Затова искам да питам :

1.като отиде в кат на бюрото за вадене на първоначални документи ли да попита? И ако не там,то къде ?

2.В какъв срок ще го направят новия талон и то бюрото за взимане на документи ли се взема?

3.Има ли някакви глоби заради повредения стар талон?

4.Докато ти извадят новия талон дават ли някакъв документ,с който да можеш да караш ?

Ще съм много благодарен ако някой даде яснота по въпросите :thumbup: Целта на питането ми е да не му се наложи на човека да ходи 100 пъти до кат ;)

fred
09-07-2009, 14:04
Като идея ти подхвърлям,да кажеш, че са ти го откраднали и искаш да си извадиш нов.

detelazurno
09-07-2009, 20:53
Информацията наистина би била полезна защото в КАТ няма кой да ти каже. Аз навремето като изкарах книжка хванах момента в който на новите шофьори със стаж до 1 година им даваха 12 точки по-малко. Та върху моя талон с химикалка е задраскано 39 и е написано 27. Един ден имах път натам и понеже никаде не пише исках да попитам понеже исках да си ми е редовен талона. Опашката беше най-малка на гишето за получаване и като попитах там обяснавайки каква е ситуацията лелката отъатре ми се развика, че това не било информация. Казах им да си гледат работата и си тръгнах. До ден днешен си карам с този талон и никъде нищо не са ми казали. На мен дори на самата книжка фолиото отгоре е тръгнало да се разлепва и една приятелка реши, че може да го разлепи в резултат на което на едно място се надигна малко от мастилото точно там където пише МВР и ЕГН-то ми. После го изрязах леко точно до там до където се беше разлепило с фино ножче. Макар, че седи в тефтерче за документи си личи, но и за това никога нищо не са ми казвали, а са ме спирали както нощем така и денем, така че не е като да не са видяли. Книжката ми е в това състояние от 3 + години насам, а талона съответно от както го имам.
Предлагам на сина ти ако няма излишно време за губене да се откаже, защото няма смисъл. Иначе мисля, че трябва да отиде и да си изтегли номерче за гишетата на които се подава за първоначално издаване (то така или иначе други гишета за приемна на заявления за издаване на документи няма). От тук нататък процедурата е стандартна. Подава си заявлението като му дойде реда и си чака съответното време на поръчката която е пуснал. После го получава от там от където се взимат новоиздадени документи (и за това няма друго гише). А за временния документ....мисля, че докато не му издадат новия стария талон си седи в него и го връща, чак като си вземе новия. Все пак това е напълно валиден талон.

goro
09-07-2009, 21:47
Благодаря ти за информацията !! Ако оставят стария талон в тебе,а не го прибират, значи няма защо да бърза да подава :)

detelazurno
09-07-2009, 22:29
Ами там е работата, че не съм сигурен дали го оставят в теб, но така или иначе 100% ти издават временен талон. Няма да те оставят така без никакъв документ, но мисля, че системата е както ти писах в предния си пост. На дали ще се вкарват чак в такива филми да ти го вземат, да ти дадат временен после да ти го вземат него и да ти дадат новия ;)

Lyubo
12-04-2010, 20:38
Мога да ти предложа нещо, както си направих аз с повечето документи. Отиди и ги ламинирай, няма опастнос от намокряне и намачкване.

Pinky
13-04-2010, 00:43
Аз имах случай на изпран талон, ама беше станал само на зелени топчета. За 15 мин в КАТ ми издадоха нов без глоба. 2 или 3 лв беше таксата.

nhg
14-04-2010, 13:31
Kолега, карай си така, мисля, че няма да има проблеми - колата винаги може да се провери, а ти талон си имаш.. (отделен въпрос е в какво състояние)

SPEEDY-SD
14-04-2010, 15:17
Мога да ти предложа нещо, както си направих аз с повечето документи. Отиди и ги ламинирай, няма опастнос от намокряне и намачкване.
Съгласен и аз така направих и не съжалявам.