PDA

View Full Version : 3-та влиза и като подам газ - излиза!!



DeX
17-02-2006, 20:21
Туй на какво може да се дължи направи го преди 30 мин и от тогава все така баси тъпото :frown:

Дайте идей от какво може да е :idea:

Bobo
17-02-2006, 20:39
Туй на какво може да се дължи направи го преди 30 мин и от тогава все така баси тъпото :frown:

Дайте идей от какво може да е :idea:

Синхронизатор на 3-та скорост :frown:

DeX
17-02-2006, 21:08
А възможно ли е да е от тия жила дето ходят от скоростния лост до скоростната кутия щото имам чувството, че не влиза до края 3-та.

А този синхронизатор какви пари е и кой може да ми го смени като хората щото съм чувал, че не е работа за всеки.

Crusader
17-02-2006, 22:17
Не знам как е на Алфа-та ама на повечето коли има едни сачми с пружинки - фиксатори и кат се поизносят или се счупят пружинките, или пък просто изпаднат -> става точно така. Частите не са скъпи, ма си трябва добър майстор а там си е с пари и то доста!

DeX
18-02-2006, 18:04
Ам .. започна да ми прави впечатление, че четвърта излиза много трудно. Дали може да е щото нещо са разфиксирани тия жила дето пренасят движението от скоростния лост до скоростната кутия?

Bobo
18-02-2006, 18:55
Ам .. започна да ми прави впечатление, че четвърта излиза много трудно. Дали може да е щото нещо са разфиксирани тия жила дето пренасят движението от скоростния лост до скоростната кутия?

Възможно е но ако си влизат скоростите и сами изключват е от синхрони :wink:

DeX
18-02-2006, 19:53
Ми да то и аз така знам ама странното е за 3-тата че някак си не влиза до края в смисъл сравнявам със 1-ва и със 5-та, те са някак си по дълбоки. А и ми направи впечатление, че от както 3-та почна да излиза има някакви странни шумове под скоростния лост луфт някакъв сякаш. Ще видя утре ако е хубаво времето ще го разглобя да видя.

75 2.0 turbo
19-02-2006, 12:17
Туй на какво може да се дължи направи го преди 30 мин и от тогава все така баси тъпото :frown:

Дайте идей от какво може да е :idea:

Синхронизатор на 3-та скорост :frown:
според моя скромен опит не е "СИНХРОН"щото неговата функция свършва когато си включил ве4е :idea: а щом изклю4ва или не е влязла заради механизмите за превключване или по лошото е ако има прецакана муфа и зъбчатка на въпросната скорост :idea: там е скъпи4ко и трудоемко да се папрая :wink:

Bobo
19-02-2006, 23:48
От моя скромен опит и от обесненията на колегата си правя извода че или е СИНХРОНИЗАТОР или е механизъм за превключване :wink:

DeX
21-02-2006, 09:01
Ей казвайте каде да я карам да я оправят! Че не се трае тъй.

DeX
22-02-2006, 14:57
Сега ходих при тукашните алфа гурута и те много ме наплашиха. Казаха, че било по добре да си търся нова скоростна кутия .. та я подскажете какви пари е и от каде може да се намери съответно?

valjo
22-02-2006, 15:14
250-300лв при италианеца

Crusader
22-02-2006, 16:02
Сега ходих при тукашните алфа гурута и те много ме наплашиха. Казаха, че било по добре да си търся нова скоростна кутия .. та я подскажете какви пари е и от каде може да се намери съответно?

Ти пък от де ги намеро по нашият край майстори на Алфи, че и на скоростните им кутии :lol: :lol: :lol: , в Славяново съм чувал за добър майстор на скоростни кутии, препоръчаха ми го от няколко места и то хора които нямат връзка по между си! 20 км. са ти, не ти пречи да прескочиш.

DeX
22-02-2006, 16:37
Телефон нещо за връзка?

Crusader
22-02-2006, 17:08
Нямам нищо, просто от тук от там инфо от форума и от сродните форуми /Фиат, Ланча/
Я пиши едно ЛС на Zlia, той май че имаше някаква връзка там!
Пък и не те бърка да прескочиш до там де - то за тия пари дет с заформят по-добре да пробваш!

valjo
22-02-2006, 18:22
Нямам нищо, просто от тук от там инфо от форума и от сродните форуми /Фиат, Ланча/
Я пиши едно ЛС на Zlia, той май че имаше някаква връзка там!
Пък и не те бърка да прескочиш до там де - то за тия пари дет с заформят по-добре да пробваш!

злия не чете ЛС-та
обади му се по телефона - има го в раздел Продава

DeX
25-03-2006, 00:59
Начи проблема са откри сега я сглабят. Проблема е в зъбното колело на 3-та и муфата на 3-та и 4-та. Има там едни зъбчета и .. при мене ги няма :) Та сега намерих други и утре трябва да е сглобена.

valjo
25-03-2006, 09:53
Туй на какво може да се дължи направи го преди 30 мин и от тогава все така баси тъпото :frown:

Дайте идей от какво може да е :idea:

Синхронизатор на 3-та скорост :frown:
според моя скромен опит не е "СИНХРОН"щото неговата функция свършва когато си включил ве4е :idea: а щом изклю4ва или не е влязла заради механизмите за превключване или по лошото е ако има прецакана муфа и зъбчатка на въпросната скорост :idea: там е скъпи4ко и трудоемко да се папрая :wink:

тука Павката има попадение :lol: :lol: :lol:

DeX
25-03-2006, 23:39
Проблем ... 3-та и 4-та влизат и излизат изключително трудно. Проблема бил във някакъв лост и най-тъпото, е че майстора го е видял след като е сглобил всичко. Та сега се чудим от какво може да е. Давайте идей .... :(

toni esprit
03-04-2006, 20:43
а другите как влизат пиши да те оритирам

valjo
03-04-2006, 21:36
това май го оправи колегата....

DeX
04-04-2006, 09:38
Всичко е оправено вече. Влизаха тежко заради крива ос на 3-та и 4-та. Тая ос дето движи вилката. Сега всичко е наред и включва префектно.