PDA

View Full Version : Горивни филтри и качествена нафта



BO
22-07-2009, 11:36
А стига с тази нафта!
Всеки се хваща, че нафтата в България била боклук.
Нафтата в БГ не е толкова голям боклук, колкото се говори!
Вярно, че има измами, които след това излизат солено на автомобила, но ако не се злоупотребява с горивото, то си е абсолютно нормално.
Мога да ви покажа разрязан горивен филтър от мен на около 35000 км!!!. Изглежда почти като нов!

Dodo 155
22-07-2009, 12:50
А стига с тази нафта!
Всеки се хваща, че нафтата в България била боклук.
Нафтата в БГ не е толкова голям боклук, колкото се говори!
Вярно, че има измами, които след това излизат солено на автомобила, но ако не се злоупотребява с горивото, то си е абсолютно нормално.
Мога да ви покажа разрязан горивен филтър от мен на около 35000 км!!!. Изглежда почти като нов!
И сега ако споделиш къде зареждаш, с риск да направиш реклама, а аз офтопик, няма да сбъркаш :unsure:
Колкото до качеството на нафтата - сам знаеш, че не отговаря на стандартите ;) А дали има лайна или не, не ни интересува. Плащаме 1.70-1.80лв./л. и искаме да получаваме каквото сме платили, нищо повече.
Мога да ти покажа на какво приличаше дюза от D4D на 100 000 км с нафта от ОМВ и ШЕЛ.

pacho_kardana
22-07-2009, 12:53
И сега ако споделиш къде зареждаш, с риск да направиш реклама, а аз офтопик, няма да сбъркаш :unsure:
Колкото до качеството на нафтата - сам знаеш, че не отговаря на стандартите ;) А дали има лайна или не, не ни интересува. Плащаме 1.70-1.80лв./л. и искаме да получаваме каквото сме платили, нищо повече.
Мога да ти покажа на какво приличаше дюза от D4D на 100 000 км с нафта от ОМВ и ШЕЛ.

Аз сипвам от Premium Diesel на ОМВ и съм доволен също така сипвам и на Лукойл от нафтата ама ми се струва че е по-кофти от премиума.. :hmm:

Dodo 155
22-07-2009, 13:05
Аз сипвам от Premium Diesel на ОМВ и съм доволен също така сипвам и на Лукойл от нафтата ама ми се струва че е по-кофти от премиума.. :hmm:
И баща ми беше много доволен от ОМВ и ШЕЛ, ама :moon:

По темата ... с чип колата ще върви повече, собственикът ще й се кефи и натиска педала, а следователно ще почиства горивната система и ще пречи на дюзите да се запушват :mrgreen:

BO
22-07-2009, 13:24
Гориво зареждам само и единствено на Лукойл.
До сега съм заредил 3-4 резервоара само от други бензиностанции и то само за да направя разлика евентуално.
Разлика върху моите автомобили - 2 с 1.9жтд и 1 с 2.4жтд няма! По-старите дизели не ги броя, защото каквото и да им сипеш няма да намериш разлика, особено при предкамерните.
Всичко останало е внушение.
В момента горивния филтър ми е на около 20к и като го сменя пак ще го разрежа да видим разликата и на къде вървим.
Още повече, че при мен тези километри са в 80% градско, съответно с доста по-голямо количество филтрирана нафта.

Pepo
22-07-2009, 15:10
А стига с тази нафта!
Всеки се хваща, че нафтата в България била боклук.
Нафтата в БГ не е толкова голям боклук, колкото се говори!
Вярно, че има измами, които след това излизат солено на автомобила, но ако не се злоупотребява с горивото, то си е абсолютно нормално.
Мога да ви покажа разрязан горивен филтър от мен на около 35000 км!!!. Изглежда почти като нов!
Ти така си мислиш :cheers:
Ела да ти покажа дизелова кола, която се кара в Монако - ауспухът и чист и лъскав като на бензинова :party:

BO
22-07-2009, 15:39
Ти така си мислиш :cheers:
Ела да ти покажа дизелова кола, която се кара в Монако - ауспухът и чист и лъскав като на бензинова :party:
По тази логика ела да ти покажа кола - Suzuki SX4 с 1.9 двигател на Фиат - тук в България!
Поне до първите около 20к км ауспуха също беше чиста ламарина.
След това не съм бъркал да видя:cheers:

Pepo
22-07-2009, 15:49
По тази логика ела да ти покажа кола - Suzuki SX4 с 1.9 двигател на Фиат - тук в България!
Поне до първите около 20к км ауспуха също беше чиста ламарина.
След това не съм бъркал да видя:cheers:
А по коя логика чистият горивен филтър, които си резнал, е показателен за качеството и химичния състав на горивото? :cheers:

Bobo
22-07-2009, 16:56
А по коя логика чистият горивен филтър, които си резнал, е показателен за качеството и химичния състав на горивото? :cheers:

Мдаа тя и водата е прозрачна :mrgreen:

Pepo
22-07-2009, 17:21
Мдаа тя и водата е прозрачна :mrgreen:
Знаеш че не става реч за вода и твърди частици, в случая ;-D
Ако липсата на горните е сертификат за качество на нафтата в БГ, си ебало мамата :-D

Stoyan Georgiev
22-07-2009, 17:29
заповядайте сър, първокачествена вода, махнахме пясъка и камъните предварително.

същата поста е с нафтата..........

бобо ме беше цитирал в една темичка за самовнушението.........

неможе при целенасочено равномерно каране от една бензиностанция на друга разхода да има разлика 30%.... при еднакви маршрути с еднакъв трафик

истината е, че "дизела" който ни продават е леща.....

BO
22-07-2009, 18:34
Да, и за това с тази "леща" до сега винаги си постигам заводските разходи, че и по-ниски.
Всеки седнал да се оправдава с разхода, разбираш ли защото горивото му било калпаво.
Или любимата фраза - сложих гориво от ОМВ (съвсем примерно) и колата направо литна. Чудя се до сега как съм карал.
Внушението е голяма работа.:party:

RPWWD
22-07-2009, 19:56
Не знам внушение ли е, но не намирам никаква разлика във вървежа с нафта от Лукойл и Еко..

vassil.tzanev
22-07-2009, 21:08
по повод на омв и нафтата там, гледам винаги да зареждам оттам и то premium дизел. зимата карах с alpin дизел, докато един ден всички пистолети на alpin дизел по всички омв бензиностанции бяха запечатани и пломбирани, не помня от коя държавна институция - кзк или защита на потребителите (не помня точно). очевидно имаше някаква драма с тази нафта и така и не разбрах каква, но нещо не беше в ред... все пак продължавам да зареждам само оттам

pacho_kardana
22-07-2009, 21:56
по повод на омв и нафтата там, гледам винаги да зареждам оттам и то premium дизел. зимата карах с alpin дизел, докато един ден всички пистолети на alpin дизел по всички омв бензиностанции бяха запечатани и пломбирани, не помня от коя държавна институция - кзк или защита на потребителите (не помня точно). очевидно имаше някаква драма с тази нафта и така и не разбрах каква, но нещо не беше в ред... все пак продължавам да зареждам само оттам

И аз съм доволен от премиума с него вдига 200 а с дизела на лукойл 190 някъде нз на какво се дължи на един и същи път съм я засичал!

Flame
23-07-2009, 01:21
А за този алпин дизел,мога да ви кажа от един приятел,който работеше на ОМВ,че това е обикновен дизел,и те му слагаха антифриз.:wierdo:

Dodo 155
23-07-2009, 07:49
И аз съм доволен от премиума с него вдига 200 а с дизела на лукойл 190 някъде нз на какво се дължи на един и същи път съм я засичал!
Нали се сещаш колко е разликата между 190 и 200, за да ти я дава с горивото?
Това вече си е самовнушение ;)
Трябва да си карал с газьол, за да направиш подобни разминавания.

Подкрепям мнението на ВО за нафтата на ЛукОйл и Петрол. Аз също зареждам там, явно не е самовнушение за горивото :party: За разхода ни се разминават теориите, но колата се кара в постоянни задръствания и това е причината за по-високия разход.

vassil.tzanev
23-07-2009, 08:20
подкрепям на 100% мнението, че всичко е внушение. всичко е в главата. обслужват те добре в някоя бензиностанция, казваш си, че са на ниво и заключаваш, че щом обслужването е добро и горивото също е. аналогично като те отсвирят или прецакат в друга, казваш, че са мошеници и вероятно и горивото им е такъв боклук, като тях.

Stoyan Georgiev
23-07-2009, 11:22
подкрепям на 100% мнението, че всичко е внушение. всичко е в главата. обслужват те добре в някоя бензиностанция, казваш си, че са на ниво и заключаваш, че щом обслужването е добро и горивото също е. аналогично като те отсвирят или прецакат в друга, казваш, че са мошеници и вероятно и горивото им е такъв боклук, като тях.

ае незнам за другите но определено не го карам по тази логика ами по-скоро по това как ми звучи двг и как върви нооооо....



ДЪРЖА ДА ОБЕЛЕЖА че е напълно възможно това да са самовнушения, човешкия мозък е способен да върти всякакви илюзии

ancho
23-07-2009, 15:38
ЛукОйлската нафта е най-добрата на българския пазар за сега :) Има някви опити да изкарат и на Еко-то че е хубава, ама нещо им няям доверие :-P

vassil.tzanev
23-07-2009, 16:42
ЛукОйлската нафта е най-добрата на българския пазар за сега :) Има някви опити да изкарат и на Еко-то че е хубава, ама нещо им няям доверие :-P

кой го казва това? и как го е проверил?

k1lcone
25-07-2009, 08:49
на петрол не е лоша. с рязане бе рязане пак си е към 6 на 100. на омв, лук и шел понякой път зарежам за 10 лева пък все едно не съм заредил. в грамажа ли удрят?