PDA

View Full Version : Малко ПиаР от редактора на омразното ви списание АутоБилд



pinko
22-02-2006, 18:31
Отборът по ски Алпийски дисциплини на Alfa Romeo дебютира в спускането на зимните олимпийски игри, Торино 2006г.

След състезанията за Световната купа, Световният шампионат по ски и изключителният успех на Джорджо Рока, тимът на престижната италианска марка се включи и в олимпийските игри в Италия.

Съставът включва доказани шампиони с опит в различните дисциплини на ски спорта, обединени от жаждата за предизвикателства и съревнования: качества, които ги свързват със света на Alfa Romeo.
Освен предоставянето на ски екипи с логото си, Alfa Romeo предоставя и официалните коли на отбора. Състезателите се придвижват до пистата и навсякъде извън нея с Alfa Crosswagon Q4, които е оборудван с модерно перманентно задвижване на 4 те колела със самоблокиращ се междинен диференциал Torsen C.
За да подчертае връзката между Alfa Crosswagon Q4 и отборът по ски Алпийски дисциплини, Alfa Romeo проведе кампания, разкриваща символиката, която свързва марката и света на ски състезанията представяйки автомобила и спортистите. В нея безпогрешността на автомобила при взимане на завои е съчетана с пълния контрол и баланс, които ски състезателят трябва да пази при спускане по пистата с висока скорост.
Официален представител на Alfa Romeo в България е Милано Моторс. През 2005г. фирмата вносител успя да спечели повече почитатели на марката в сравнение с последните три години взети заедно. В началото на миналата година Милано Моторс отвори луксозен шоурум на бул Цариградско шосе непосредствено до Интер Експо център, който е по дизайн на Centro Stile Alfa Romeo

Въх, има и снимки, ама във вашия форум се оказа че не мога да ги прикрепя. Админчето да си ги вземе от Ланча-форума :D

http://www.lancia-bg.com/forum/download.php?id=1202

http://www.lancia-bg.com/forum/download.php?id=1203

KGB
22-02-2006, 18:45
Нищо лично към теб (приеми все едно пиша директно на АутоБилд)...

, но вашето списане стана голяма боза. В него вече и на датата не може да се вярва...

За измамата с новата S-klasa на мерцедес, защо нищо не се написа...разкриха ви колко сте евтини.

Предложи на хората от германия направо да го прекръстят ВАГ-Билд или "VW uber alles".

Относно ПР...кое му е ПРа на това дето си го написал? реклама на Ски отбора на Алфа ли правиш или на МиланоМоторс???

pinko
22-02-2006, 19:06
Нищо лично към теб (приеми все едно пиша директно на АутоБилд)...

, но вашето списане стана пълен боклук. В него вече и на датата не може да се вярва...

За измамата с новата S-klasa на мерцедес, защо нищо не се написа...разкриха ви колко сте евтини.

Предложи на хората от германия направо да го прекръстят ВАГ-Билд или "VW uber alles".

Относно ПР...кое му е ПРа на това дето си го написал? реклама на Ски отбора на Алфа ли правиш или на МиланоМоторс???

Относно пиара - това ми пращат от Милано моторс, това споделям с вас, като не ви харесва, повече няма да ви досаждам.

Относно Аутобилд и политиката му - след скандала миналата година с главния редактор Фелске всичко беше отразено в списанието, същия Фелске беше уволнен веднага.

Относно българското издание - каквото публикува немския брой, това публикуваме и ние, такъв е лицензионния договор. Не мога да променям тестовете и резултатите от тях, колкото и да ми се иска, не се казвам Фелске.

Относно ВАГ-ауто-билд и т.н. - купете си утрешния брой, в годишния преглед на качеството Алфа Ромео и VW делят последните места в класацията по надеждност и качество, конкретно ФВ е на 18-то място, следвана от Киа на 19-то и Алфа ромео на 20-то(Фиат е на 23-то място) от общо 24 класирани марки автомобили.

Ауди-11-то, Шкода - 14-то, Сеат 17-то.

На първите три места са Мазда, следвана от Тойота и Хонда.

Най-напред в класацията от немските производители е Опел - 10-то място, Мерцедес е на 15-то място

sharky
22-02-2006, 19:45
Всеки си има причини да харесва или не списанието, на мен ми допадаше до скоро, ама нещо последния път като си го купих ("Избрано от Авто Билд - ТЕСТ 2005) беше ебати бозата, пък и избрано :?: .
Относно тази статия верно нещо на много реклама бие :roll:
Общо взето - има доста какво да се желае, а това не е добре, при положение, че се биете в гърдите че сте №1.

KGB
23-02-2006, 00:10
Един въпрос:

Ако да речем 95% е превод от немския АутоБилд, другите 5% са да речем от МиланоМоторс...то какво остава за "нас" читателите и редакторите?

За България не може ли поне да направите и ние да ви помогнем класация/мнения за сервизи и т.н.

pinko
23-02-2006, 00:50
Един въпрос:

Ако да речем 95% е превод от немския АутоБилд, другите 5% са да речем от МиланоМоторс...то какво остава за "нас" читателите и редакторите?

За България не може ли поне да направите и ние да ви помогнем класация/мнения за сервизи и т.н.

Милано Моторс, както и всички други вносители, бомбардират мейла ми с подобни пресрилийзи, очаквайки да ги публикуваме, това им е работата на пресаташетата. В случая, тъй като съм скиор, ми стана интересно и реших да го споделя с вас.

Материалите от немския Аутобилд се превеждат ДОСЛОВНО, няма никакво мърдане, никакво творчество, няма авторизирани преводи, нито каквито и да било намеси на разните вносители на автомобили.

Ако не сте обърнали внимание, статиите са подписани от авторите им от немския оригинал, също както и снимките са подписани от немските фотографи.

Аз лично сверявам всички преводи дали отговарят 1:1 на оригиналите.

Това, че някакъв си автор от немския АутоБилд(може да е бил заклет Голфаджия, кой знае) е намерил някакви кусури на Алфа Брера си е лично негово мнение и негово право на мнение и не ангажира по никакъв начин изданието, както и изданието не се меси на авторите си какво да пишат, след като тестват някакъв автомобил.

Единственото, което се опитвам да направя в момента с цел по-доброто адаптиране на българския АутоБилд, е да се напишат актуалните цени(базови и цени на разни екстри) на представените автомобили в България, както и актуалните цени на разходите по тяхното обслужване(малко и голямо обслужване, смяна на масла и консумативи)

За следващите броеве съм предвидил представяне на интернет-базираните автомобилни форуми в БГ като чудесна форма за създаване на общности, за (често безвъздмездна) взаимопомощ, помощ със съвети и препоръки, даже уникални "дистанционни" диагнози на различни повреди и проблеми, помощ със съвети и препоръки за сервизи, магазини, услуги и т.н.

Смятам да започна с форума на Ланча(по обясними причини), после Алфа и Фиат, да се готвят и другите марки. :D

Вече съм говорил с МариоБГ и SGM, на срещата в неделя може да поговоря и с вашите админи.

Следя внимателно повечето български автофоруми, секциите "бял(черен) списък на магазини-сервизи", консултации, срещи-мероприятия и т.н.

ИталФестовете също ще бъдат тема на отделен материал, като за него особено много разчитам на помощ от вашия форум, като "главни виновници".

Засега съм на относително ранен етап от проучване, все още подготвям и събирам материала за Ланча-форума, но по същия модел ще има представяне и на останалите форуми.

Затова всякаква помощ от админите на съответните форуми ще е добре дошла. Като начало може да нахвърляте в 20-30 изречения историята на форума, как и кога е започнало всичко, кой с какво е помогнал(уебдизайн, хостинг, модериране) и какви са "бъдещите ви творчески планове" :D :D

Повечето форуми са тръгнали от клубовете на дир.бг, в един момент там им е отесняло и са решили да се обособят, даже и съдебна регистрация имат повечето.

Така че, предлагайте теми, давайте предложения, дайте ми по едно кратко описание на историята на вашия клуб и тя ще бъде публикувана. Естествено, преди публикуването текста на материала ще бъде даден за одобрение на админите, а защо не и на всички клубари.

Такива ми ти работи.

KGB
23-02-2006, 00:55
С каквото можем ще помагаме 8)

Относно материала за клуба, до кога горе долу трябва да сме готови?

pinko
23-02-2006, 01:29
С каквото можем ще помагаме 8)

Относно материала за клуба, до кога горе долу трябва да сме готови?

Мерси.

Засега все още нямам ясна визия как точно ще бъдат структурирани статиите за форумите, в главата ми се върти следното:

На две страници (т.н. разтвор) да има един скрийншот на форума, текст - история на форума, главни действащи лица, спомоществователи(кой с какво помага в свободното си време), основни прояви на форума(сбирки, пътешествия, пътувания, весели случки и т.н.)

Естествено и снимки от сбирките, от по-наточените коли на някои клубари, от Италфеста също има яки снимки.

Снимки трябват повечко, защото политиката за графичното оформление на АутоБилд е минимум 50% снимки/илюстрации.(неслучайно в името има думичката Билд-картина, снимка)

Давайте идеи с какво да се разнообразят материалите за форумите, за да станат по-интересни като четиво. Тия неща най-добре могат да бъдат обсъдени на маса и на бира на някоя сбирка, нещо като брейнсторминг да се проведе :D

Вие най-добре знаете какво бихте искали да прочетете на страниците на едно българско автомобилно списание, какво не ви харесва, каква информация ви е необходима и т.н.

Още една идея ми се върти в главата - да се направи и една рубрика в българския АутоБилд "Задайте своите въпроси на "специалистите/разбирачите" от форума на Алфа, Фиат, Пежо и т.н.

Постоянно получаваме писма с въпроси "Добра кола ли е Алфа 155 за 5000 лв или по-добре Нисан Примера(примерно)+ и -(цени на части, надеждност)" или "Правилно ли ми е зацепен агренажния ремък, симптомите са ...еди какви си..., помагайте"

Евентуално да препращам въпросите в съответния форум и после отговорите(съкратени, систематизирани и редактирани) да бъдат публикувани в списанието.

KGB
23-02-2006, 01:51
Тия неща най-добре могат да бъдат обсъдени на маса и.... нещо като брейнсторминг да се проведе :D

Най-накрая някой да напише подобно нещо в тази държава. Колега шапка ти свалям :th_up:

Ние сме насреща...

пс: ще те аддна на ICQto. да си побъбрим