PDA

View Full Version : Смяна на накладки / 141.50 еуро !!! :(



156 m-jet
27-02-2006, 14:45
Та днес си смених предните накладки, не бяха За смяна, но понеже ми беше иЗцеЗнала скобата и се местеха, и се бяха неравномерно иЗтаркали, а скобата никои в АЛФА не можа да ми обясни Засто я няма :( , та така и така сам в сервиЗа , даи да сменя и накладките отпред, старите имаха още За около 5000км мегдан. Сметката / 141,50еуро / и в нея е вклуцена 10процента отстапка, Защото сам си купил нова кола от тях :shock:

Та както виждате, цените в сервиЗа на АЛФА в Германия са ужасни :evil:

Докато беше колата на крика я огледах отдолу и я сравних сас сащата 156 от преди Фаислифта и се окаЗа, це колите имат раЗлика в шасито :!: , моита има някакав дебел стоманен профил които поцва от пред в ляво и сваршва поцти до задния мост, немците ми обясниха, це на фАИСЛИФТА е така, това било за усилване на каросерията с 10процента. Освен това, антикорозионното покритие при мен е от някакви други материали. Други разлики по шасито не можах да открия, ама тоя профил от стомана ми скри шапката, като на колите за рали е :D :D :D

.

KGB
28-02-2006, 14:59
не са толкова зле на фона на това което се получава като заплата в Германия.

Аз като си ги сменях накладките бяха (предни) 180лв. и още към 40лв. за труд. Това преди близо година...сега май цените са по-високи.

Предполагам, че цената на накладките е по-ниска при теб, но пък труда е по-скъп.

Не се учудвай ако скоро почнеме да ти поръчваме части от Германия...

BatVas
28-02-2006, 15:43
Ами като гледам какви ментета има в БГ и разлика в партиди ли не знам-Например на Гиги на ланчата Пермафюз накладки се трият добре и цапат джантата, моите Пермафюз от същото място се трият и не оставят този фин прах , а някакъв по груб и за започнали да хапват новите дискове за около 2 хил км. Вятно че спират супер, ама да хапват от диска - гадно. Та ми се искат оригинални накладки - не знам предните какви бяха - ама спираха и цапаха джантата доста добре. :?

gigi
28-02-2006, 16:41
Ами като гледам какви ментета има в БГ и разлика в партиди ли не знам-Например на Гиги на ланчата Пермафюз накладки се трият добре и цапат джантата, моите Пермафюз от същото място се трият и не оставят този фин прах , а някакъв по груб и за започнали да хапват новите дискове за около 2 хил км. Вятно че спират супер, ама да хапват от диска - гадно. Та ми се искат оригинални накладки - не знам предните какви бяха - ама спираха и цапаха джантата доста добре. :?
Да тва в България да попаднеш на хубава част е чист късмет. Та аз мислех да си слагам Пермафузки защото от тия на Ланчата съм много доволен , но сега като видях какво става с дисковете на Бат Вас :? а чета и по други форуми един сложил феродо и бил много доволен а друг от същото феродо страшно разочарован. Та колега хич не ми се вижда скъпо за хубави накладки на нова кола и то в Германия.

valjo
28-02-2006, 17:32
пропускате момента че на БатВас тоя ефект може да му е от дисковете....

KGB
28-02-2006, 17:57
пропускате момента че на БатВас тоя ефект може да му е от дисковете....

Да сложил е по-меки дискове :lol:

BatVas
28-02-2006, 18:01
пропускате момента че на БатВас тоя ефект може да му е от дисковете....

Да сложил е по-меки дискове :lol:

Да бе - оригинални от QV са . Нали ви казвам че накладката се рони на едри частици, а не на онова финното което беше преди - нали задните дискове не са сменяни и там са същите накладки(смених предни и задни накладки), и там е същото :? :? :?

valjo
28-02-2006, 18:58
пропускате момента че на БатВас тоя ефект може да му е от дисковете....

Да сложил е по-меки дискове :lol:

Да бе - оригинални от QV са . Нали ви казвам че накладката се рони на едри частици, а не на онова финното което беше преди - нали задните дискове не са сменяни и там са същите накладки(смених предни и задни накладки), и там е същото :? :? :?

ами ония дискове може да са се разкалили от палежа бе, кво чудно!
а ако се рони, може да е стара;)

156 m-jet
28-02-2006, 19:02
не са толкова зле на фона на това което се получава като заплата в Германия.

Аз като си ги сменях накладките бяха (предни) 180лв. и още към 40лв. за труд. Това преди близо година...сега май цените са по-високи.

Предполагам, че цената на накладките е по-ниска при теб, но пък труда е по-скъп.

Не се учудвай ако скоро почнеме да ти поръчваме части от Германия...

Ами от теzи 141, 50 , zа труд е 61еуро. Значи иЗлиЗа, че в Германиа, директо в представителството на АЛФА РОМЕО, частите са по евтини от БГ :shock:

.

virusalfa
28-02-2006, 19:40
е па нолмално е да са по-евтини,от Гърция един познат си взе комплект оригинални платинени свещи Моторкрафт за Мондео-то,10 евро,ама комплекта,а в Булгаристан едната е към 30лв :!:

Bobo
28-02-2006, 21:26
пропускате момента че на БатВас тоя ефект може да му е от дисковете....

Да сложил е по-меки дискове :lol:

Да бе - оригинални от QV са . Нали ви казвам че накладката се рони на едри частици, а не на онова финното което беше преди - нали задните дискове не са сменяни и там са същите накладки(смених предни и задни накладки), и там е същото :? :? :?

ами ония дискове може да са се разкалили от палежа бе, кво чудно!
а ако се рони, може да е стара;)

Олелеее майко брато чакай бре тука не става дума да сменяме дебитомер :idea: Тука говориме за едни неща дето ти се намират зад джантите :!: Ама и в интернет има инфо чудно що ли не си го прочел :?:

valjo
28-02-2006, 22:11
пропускате момента че на БатВас тоя ефект може да му е от дисковете....

Да сложил е по-меки дискове :lol:

Да бе - оригинални от QV са . Нали ви казвам че накладката се рони на едри частици, а не на онова финното което беше преди - нали задните дискове не са сменяни и там са същите накладки(смених предни и задни накладки), и там е същото :? :? :?

ами ония дискове може да са се разкалили от палежа бе, кво чудно!
а ако се рони, може да е стара;)

Олелеее майко брато чакай бре тука не става дума да сменяме дебитомер :idea: Тука говориме за едни неща дето ти се намират зад джантите :!: Ама и в интернет има инфо чудно що ли не си го прочел :?:
гузен негонен бега :lol: