PDA

View Full Version : Alfa romeo 33 1500 boxer - струва ли си



botzko
28-02-2006, 09:34
Вчера гледах една Alfa romeo 33 1500 boxer. Хареса ми много на вид и на звук :), но искам да ви питма струва ли си. Сега ще ви кажа какви проблеми ми каза собственика (малки поне според мен и на дали ще ги оправям всички):
- централното работи само на предните 2 врати - лесно ли се оправя или на майстор (колко ще струва)
- единия от прозорците се отваря само 10 см - лесно ли се оправя или на майстор (колко ще струва)
- като се пуснат халогените от зад единия стоп играе роля на мигач (ами аз май няма да ги ползвам ...)
- скоростомера не работи - олко ще струва
- бордовия компютър също не работи (тъй като не разбирам почити нищо от коли ме интересува какво точно прави този комп за какво се грижи и трябва ли да се оправя)
- разхода на гориво е 10/100 това нормално ли е или след центровка и така на татък ще се намали

Имат ли доста проблеми и колко им струва горе долу годишната поддръжка (частите как вървят и могат ли да се сменят с части за други коли)

Благодаря предварително ....

Kostadin
28-02-2006, 10:18
Вчера гледах една Alfa romeo 33 1500 boxer. Хареса ми много на вид и на звук :), но искам да ви питма струва ли си. Сега ще ви кажа какви проблеми ми каза собственика (малки поне според мен и на дали ще ги оправям всички):
- централното работи само на предните 2 врати - лесно ли се оправя или на майстор (колко ще струва)
- единия от прозорците се отваря само 10 см - лесно ли се оправя или на майстор (колко ще струва)
- като се пуснат халогените от зад единия стоп играе роля на мигач (ами аз май няма да ги ползвам ...)
- скоростомера не работи - олко ще струва
- бордовия компютър също не работи (тъй като не разбирам почити нищо от коли ме интересува какво точно прави този комп за какво се грижи и трябва ли да се оправя)
- разхода на гориво е 10/100 това нормално ли е или след центровка и така на татък ще се намали

Имат ли доста проблеми и колко им струва горе долу годишната поддръжка (частите как вървят и могат ли да се сменят с части за други коли)

Благодаря предварително ....
колега питаш дали си струва, но не си написал цената :wink:
а сега по проблемите:
-за централното проблема може да се крие във вратите и на мен понякога едната ми заяжда, сваляш корите и гледаш за прекъснати проводници обърни внимание и на мястото където се завърта вратата
-понеже вече си свалил кората на вратата поради проблема ти с централното с едното оглеждаш и затова къде евентуално би могъл да ти бъде проблема с прозореца ако разбира се е заден :wink: в противен случай сваляш кората специялно заради прозореца :lol:
-това за халогена и стопа е явно че някъде замасява просто трябва да откриеш къде проверяваш ключетата на халогена и мигачите а също оглеждаш и самия стоп :wink:
-скоростомера и на мен ми отказва понякога незнайно защо, но се оправя от само себе си :lol:
-за бордовия комп немога да ти помагна, никога не съм го свалял, незнам къде би могъл да е проблема :cry:
-за разхода е относително: ако това е разход за градско сега в момента е добре, иначе по принцип гори 6-6,5/100 извънградско без ръчка и около 8-9 даже зимата и 10 градско :wink:
това е от мен колега дано съм помогнал, проблемите по колата не са кой знае какво и с повече желание би могъл и сам да си ги отсраниш.

botzko
28-02-2006, 10:26
Само ако ми кажиш какво точно прави самия комп, т.е. за какво служи и за какво отговаря. Изобщо има ли смисъл от него или като цяло е гъзарштина ....

Venci
28-02-2006, 10:30
Ако не греша говориш за Alfa Romeo Check Control. За това говориш нали?

Kostadin
28-02-2006, 10:35
по точно Alfa Romeo Control :wink:
служи за това да ти казва когато нещо по колата ти не е в ред т.е. следи нивото на маслото, следи това колко са износени накладките само, че само предните :lol: следи за изправноста на светлините и е те такива работи :wink:

botzko
28-02-2006, 10:57
Е значи може да се мини и без това, поне като за начало, а в бъдеще ще видим какво ще става :)

Kostadin
28-02-2006, 11:07
Е значи може да се мини и без това, поне като за начало, а в бъдеще ще видим какво ще става :)
:th_up:

Rado_G
11-03-2006, 10:03
Ако цената е добра заслужава си проблемите наистина са малки.И моята като я купих имаше малко роблемчета (предимно течове тук там) но ги отстраниха лесно. Цената е важна и състоянието на двигатела ест.

botzko
12-03-2006, 17:20
Е утре е денят на покупката. Като я карах не видях да има някакви проблеми с двигателя. Завучеше си много добре (ама аз не съм разбирач, а и те проблемите даже и да ги има ще изскочат после). Цената на колата е 850лв. и за толкова си мисля, че си струва. Айде утре ще пиша какво става.

emikaga
12-03-2006, 18:52
Ако не е късно, измери една компресия преди да я купиш.
Гледай за ръжда, тампони ходова част и двигател.
Виж как са амортисьорите - скъпи са.

Иначе пробелмите са лесно решими:

Централното не работи най-вече заради машинките - електрически са и ги има навсякъде.
Стъклото също се ремонтира - най-вероятно е механизма.
Стопът става мигач защото няма добра маса.
Скоростомерът и чек контрола не работят на повечето 33ки - поправят се.

Иначе си заслужава, но имай предвид че е стара кола (най-вероятно 86-87г) и се нуждае от повечко внимание. :)

botzko
12-03-2006, 19:36
Ражда не видях, само отвън по боята около калниците има пукнатини, но това смятам да го оправя накак си. Как се измерва компресията? Тампоните също не знам кво да им гледам. Както казах двигателя ми звучи добре, амортисьорите също са добре. Ами колата е от 87, стара си е, но ще си я поддържам и ще си я гледкам :). Надявам се и вие да ми помагате когато излезнат проблеми :). До скоро и леко и безавариино :).

botzko
14-03-2006, 11:28
Е сега трябва да се ходи при майстор да й направи основен преглед (или както там се води) :). Вчера като се прибирах взе да ми сверти лампата, че колата почва да прегрява. Тъй като бях много изморен не погледнах какво е състоянието на антифриза. Тази сутрин като погледнах в резервоара нищо, на всичкото отгоре в него има някаква утайка или нещо такова. Някакви идей как да изчистя тази утайка?

P.S. Довечера като я прегледат ще кажат ама аз да си питам.

Kostadin
14-03-2006, 11:32
Е сега трябва да се ходи при майстор да й направи основен преглед (или както там се води) :). Вчера като се прибирах взе да ми сверти лампата, че колата почва да прегрява. Тъй като бях много изморен не погледнах какво е състоянието на антифриза. Тази сутрин като погледнах в резервоара нищо, на всичкото отгоре в него има някаква утайка или нещо такова. Някакви идей как да изчистя тази утайка?

P.S. Довечера като я прегледат ще кажат ама аз да си питам.
купи ли я вече?
иначе тая утайка се получава от разни добавки за запушване на течове, а така също и от нечистотии...промиваш охладителната система и си готов :wink:

botzko
14-03-2006, 11:51
Ами да, вчера :). Благодаря за съвета ще го направя. Само, че тази утайка ми се струва малко такава странна и гадна. Благодаря :).

Kostadin
14-03-2006, 11:51
Ами да, вчера :). Благодаря за съвета ще го направя. Само, че тази утайка ми се струва малко такава странна и гадна. Благодаря :).
а честито със здраве да си я караш :wink:

botzko
14-03-2006, 12:32
Благодаря :)

ALFA33S16V
22-03-2006, 20:01
Вчера гледах една Alfa romeo 33 1500 boxer. Хареса ми много на вид и на звук :), но искам да ви питма струва ли си. Сега ще ви кажа какви проблеми ми каза собственика (малки поне според мен и на дали ще ги оправям всички):
- централното работи само на предните 2 врати - лесно ли се оправя или на майстор (колко ще струва)
- единия от прозорците се отваря само 10 см - лесно ли се оправя или на майстор (колко ще струва)
- като се пуснат халогените от зад единия стоп играе роля на мигач (ами аз май няма да ги ползвам ...)
- скоростомера не работи - олко ще струва
- бордовия компютър също не работи (тъй като не разбирам почити нищо от коли ме интересува какво точно прави този комп за какво се грижи и трябва ли да се оправя)
- разхода на гориво е 10/100 това нормално ли е или след центровка и така на татък ще се намали

Имат ли доста проблеми и колко им струва горе долу годишната поддръжка (частите как вървят и могат ли да се сменят с части за други коли)

Благодаря предварително ....

Имам за продаване ALFA 33S16V Permanent 4. Обади ми се 0888369082
-------------------------------------------------------------------

купи ли я вече?

Ами да, вчера Smile
колега,поинтересувай се за развоя на темата преди да предлагаш продажба
поздрави MrXzender

ALFA33S16V
23-03-2006, 20:50
Не ги гледам датите. Няма значение, нищо фатално не е станало, нали?