PDA

View Full Version : няма добри майстори на италиански коли в софия



snow
05-10-2004, 16:57
Досега не съм срещнал добър майстор на италианска кола. Ако има доволни от някой майстор кажете ми че ми е много нужен за електрониката. Просто в София повечето майстори като видят италианска кола и гледат като малоумни. Най-често слушам " Това е като караш италианска кола". И какво да си купя немска кола ли па макар и гробница, а ? Кажете ми някой майстор който обича италианските коли като хората които сме се събрали тук, а не да слушам тъпотии! :evil: :lol:

Hristo_156
05-10-2004, 17:12
Добре де, пробва ли при специализираните сервизи - В.Трейд, АутоИталия и т.н. Тия пичове си имат специални компютри и софтуеър за италиански коли. Те не центроват, както в гаража жигулата едно време с крушка и подръчни средства?!!! Пък и мисля, че 18 лева за един тест с компютъра във Ванто Трейд например хич не е скъпо. Е, има и скъпи ремонти, но няма начин. Важното е да те гледат специалисти.

Нека кажат своите мнения и други хора от форума. Поне аз, докато се лутах в началото, получих доста разумни съвети от тях и не сбърках, за което и до сега съм им благодарен.

KGB
05-10-2004, 22:39
ВантоТраид и ИталСервиз....това се сервизите, забрави за всичко останало....

За тенекета (дано никога не ти се налага) сервиза в Обеля където е едно момче от клуба.

търтей
06-10-2004, 09:55
ВантоТраид и ИталСервиз....това се сервизите, забрави за всичко останало....


от итал сервиз имам много лош опит та не знам - ходих да ми сменят маслото и скъсаха резбата на картера - би трябвало да могат да завият един болт правилно ...
като и да е де отидох - казвам им тече - те викат ще погледнем - ефект нулев нямаше освен загубено време ...

демек не го препоръчвам хич

snow
06-10-2004, 13:36
Къде се намира Вантотрейд. Има ли сайт ? Благодаря на всички за оказаната помощ. Дано не е далече сервиза че трябва на дърпане да стигна.

търтей
06-10-2004, 13:42
Вантотрейд Адрес: бул.Самоковско шосе 99
тел: 02/ 76 34 52, 975 35 09

успех

Hristo_156
07-10-2004, 08:56
Дано не е далече сервиза че трябва на дърпане да стигна.
Незнам къде е колатата ти, но мен като ме дърпаха от спортен коплекса Спартак до ВантоТрейд ми излезе всичко 25 лева.

snow
07-10-2004, 10:42
Пичове, знаете ли какво стана та закъсах така. Отидох да ми сменят предни накладки които са с датчици в едно сервизче в Ст.Град. За да свържат датчика отвориха предния капак отгоре пуснаха едно жило завързаха го за жицата която излиза от накладката и издърпаха жицата. :shock: Обаче жилото не беше изолирано беше просто метал без покритие. От което може да се сетите какво се получи. Онзи без да иска допря жилото до акумулатора и не знам още къде се докосна просто видях искрите/стана късо/. А онзи непукист ми вика "няма страшно от едно късо нищо не може да ти стане". Да ама завъртам ключа и няма никой. Върти си но не пали. Непукиста казва "нещо дребно е някое бушонче най-вероятно". Да ама това бушонче или нещо друго от понеделник 04,10,2004г не може да го открие. Та значи доста ми е далечко от Вантотрейд на дърпане а от Италсервиза май има доста недоволни, и така не знам какво да правя. :twisted: :shock: :(

KGB
07-10-2004, 10:49
как не знаеш......щом въпросният майстор ти е счупил колата....той трябва да плати за нейния ремонт :evil:

WhitePower
07-10-2004, 11:28
neinijat remont i tegleneto do serviza

snow
07-10-2004, 12:06
Иска той да отстрани повредата за да не плаща нищо, ама като гледам и нищо не прави.
Направо ме е много яд :evil: Казва ми"щом съм казал че ще я оправя значи че ще стане" Всеки ден му звъня по няколко пъти. Накрая ще си я изтегля ама тоя съм сигурен че няма да плати. Това ми е за урок, дори и за накладки ще ходя до Вантотрейд.

Dexer
07-10-2004, 15:56
абе ьз не мисля че за щяло и нещяло трябва да се ходи до фирмени сервизи, трябва да си откриещ един сервиз, в който да ти познават колата и проблемите по нея, а не за всяко нещо да се ходи по непознати сервизи - аз съм си патил много и все още си патя понякога, на определено не мисля че всички са некадърници!
всеки сам решава

virusalfa
07-10-2004, 22:05
А аз мисля,че не са ви вързани ръцете на моряшки възел и не опира до 15-20 лв човек да си купи няколко ключа и да изнамери накоя щанга,та да си смени накладките.Аз и един приятел успяхме на един канал да сменим риза,сегменти и биелни лагери на мойта-още повече,че трябваше да идваме до Сф за глава CR V M14 .Не се излагайте,това,че имат специализирана техника не ги прави добри специалисти-само за диагностика на новите модели с памет в ел.блок за управление съм съгласен,че са от полза.На двойните карбуратори сме им намерили лек вече! :wink:

snow
08-10-2004, 11:33
Аз все пак мисля, че не всеки има време да ляга под колата. Имам желание но не за всичко имам време. Сменял съм накладки но сега такъв беше момента. Иначе самият аз съм получил средното си образование в училище за професионални шофьори и монтьори, но поради прекалено забързаното ни ежедневие не всички имаме възможност да си "почешем крастата" и да се позанимаваме. :D

JOVANI
08-10-2004, 13:16
A si smeniah vodna pompa v serviza na Alexsandra i tam si ostana GTV-to. Edna sedmica sedia pri tiah i go biaha razkostili, kato ....i az nezanm kakvo.I nakraia otidoh v Auto Italia i mi ia opraviha za 2 chasa i 100 tina leva:(((((

virusalfa
13-10-2004, 21:19
Има в Сф,по-точно в Г.Баня-Киро Алфата.Но по прякора се подразбира,че най-вече работи по Алфи-75,90,6,Жулиети и др.....да ме извинят тези с Фиатовите Алфи.... :oops: В случай,че не го познавате-в магазина на "Ал.Стамболийски"155 го познават много добре.