PDA

View Full Version : FIAT Brava 1.9TD



jambo
06-10-2004, 23:36
Здравейте,

искам да попитам как се сменя лампичката на таблото където е километража, може ли да стане в домашни условия и още тъй като сега купих колата ми направи впечатление, че преди първото гърне има нещо като катализатор така ли е. Модела на колата e 1.9 TD 100 SX.
Какво масло бихте ми препоръчали, спрял съм се на Selenia TD.

Благодаря предварително!

KGB
07-10-2004, 00:42
Масло....Selenia Wide Range Turbo Diesel....аз карам с такова алфата....преди бях на обикновенното Турбо Дизел, защото в АутоИталия го нямаха 11 месеца това масло :evil: :evil: :evil:

jambo
10-10-2004, 14:34
Сменихме изгорялата лампичка на километража (имаше малко зор докато разберем кое къде е хванато за да го разглобим) и всичко вече е ОК :D
Искам да питам колко километра му дават на въздушния филтър (в момента трябва да е на 8хил.км но доста зле изглежда) и също така понеже ще сменям маслото, колко литра масло му са нужни за този двигател (5л. се надявам да стигнат).
Благодаря предварително :wink:

Alexius
10-10-2004, 18:02
що се отнася до въздушния филтър сменяй го на максимум 10 000км. аз лично досега карах audi80 на газ-сменях го на 5 хил. сега съм с брава незнам наколко беше този които смених ама беше ЧЕРЕН. мисля че на 8хил км е нормално да го сменяш. а за маслото- не вярвам да побира повече от 5л

jambo
12-10-2004, 12:33
Разбрах че при смяна на масло за този двигател влизат 4,9л. ако някой се интересува, а иначе за да не отварям нова тема искам тук да попитам, когато светне лампата на горивото колко литра има в резервоара.
Благодаря предварително!

Alexius
12-10-2004, 15:12
уж трябва да минеш 50км пък незнам

jambo
12-10-2004, 19:59
уж трябва да минеш 50км пък незнам
Не зная, малко ми се вижда за дизел /за бензин може/, това няма и 3л. при разход 5л/100км, някой друг няма ли мнение?

jambo
13-10-2004, 21:47
Хайде де пичове, форума гледам е сериозен а въпросът ми е елементарен, а никой не взема отношение /само Alexius гледам е от по активните/, просто не го вярвам да нямате мнение.
10х

14-10-2004, 18:17
За маслото - във всяка масладжийница ще ти кажат колко трябва. За въздушния филтър - аз карам Толедо ТД и го сменям пролет и есен. Не гледай каталози, щото в тях нищо не пише за промишлените количества прах в София. Пази си турбото и сменяй филтъра по-често. Струва 10-на лв и колата ще си работи добре.

toni
15-10-2004, 09:05
здравей, за горивото ще ти кажа как е при мен въпреки че се различават моделите, значи имам FIAT Bravo 1.6 , резервоара е 50 л., според малката книжка която си беше в колата при светване на лампата остават в резервоара 7л. гориво ( за колко ще стигнат зависи дали си в града или извън него) , от опит мога да кажа че при първо светване на въпросната лампа имам около 10 л. в резервоара ( случвало се да светва и да го пълня бързо след това няколко пъти) , аначи като ми светне поглеждам километрите и ги запомням , знам си че имам за около 100км още, (може това да са първи кратки светвания , незнам , а в книжката да имат впредвид че остават 7л когато засвети постоянно)
ако и твоя резервоар е 50л може положението да е същото
Старая се да не карам на светната лампа , доколкото зная от четене по-форумите и съвети на приятели горивото в резервоара служи за охлаждане на горивната помпа която е потопена в него, и продължително каране с бензин на дъното я принуждава да работи без нужното охлаждане и се прецаква помпата ( ремонта си от скъпичките). Другата седмица ще си кача пак Аутодата на ПС-то и ако те интересуват други данни за твоя двигател- питай.

jambo
15-10-2004, 12:00
Мерси toni, а каква е тази Аутодата има ли я някъде в нет-а?

toni
15-10-2004, 13:50
за съжаление не си спомням от къде съм теглил софтуера, сега го намерих тук:

http://free.data.bg/autoserv/All/

програмата е добра за тт данни, но има малко подробностти и схеми ( не е както ми се иска)

от много време претърсвам мрежата за ръководство за експлоатация за Bravo/Brava и нищо не съм намерил за съжаление,
ползвам като софтур малко от Аутодата ( тя е буквално с данни за всички коли), поглеждам в FIAT Compaцt (не съм сигурен че така се казваше) там има много повече неща и още един софтуер които е пак само за FIAT (ще погледна вкъщи за името му , забравил съм го), ако имаш проблеми с тегленето от нета (слаба връзка) пиши ми на ICQ-то ще измислим как да ти дам тези CD-та.

jambo
15-10-2004, 17:51
Още веднъж благодаря, иначе връзката ми е бавничка, но това не е проблем, а това че не съм от София така че ако знаеш линкове и за другите програми ще е супер.

Alexius
23-10-2004, 15:11
Резерва на всички фиатки брава е 7л. било то бензин или дизел

DiStefano
26-10-2004, 17:04
Дам вервай му на тфа Браво
и аз на мойто така реших че имам бензин
докато не напраих ебати задръстването на "Свети НАУМ"
подкрепено с 1 линейка и 2 рейса 94
нема ти разправам кфо стана заради таа лампичка
на тия Фиат-и ... на тиа Фиати ейййй кфо толкова се не им работи тфа бензиномера като ората ...
на Енчо Мареата 2 пъти се връщам да я допълвам с бензин и се ми показва че не е пълен резервоара

ейййй ... що ше ме праат те мене на идиот тиа италианци бе ...

Dexer
26-10-2004, 20:12
Масло....Selenia Wide Range Turbo Diesel....аз карам с такова алфата....преди бях на обикновенното Турбо Дизел, защото в АутоИталия го нямаха 11 месеца това масло :evil: :evil: :evil:

Petko, kakva e razlikata mejdu dvete masla, imash li idea?
I v pari sushto?

Alexius
27-10-2004, 19:42
Дам вервай му на тфа Браво
и аз на мойто така реших че имам бензин
докато не напраих ебати задръстването на "Свети НАУМ"
подкрепено с 1 линейка и 2 рейса 94
нема ти разправам кфо стана заради таа лампичка
на тия Фиат-и ... на тиа Фиати ейййй кфо толкова се не им работи тфа бензиномера като ората ...
на Енчо Мареата 2 пъти се връщам да я допълвам с бензин и се ми показва че не е пълен резервоара

ейййй ... що ше ме праат те мене на идиот тиа италианци бе ...

така го дават по сервизна книжка пък незнам

jambo
27-10-2004, 23:10
Дам вервай му на тфа Браво
и аз на мойто така реших че имам бензин
докато не напраих ебати задръстването на "Свети НАУМ"
подкрепено с 1 линейка и 2 рейса 94
нема ти разправам кфо стана заради таа лампичка
на тия Фиат-и ... на тиа Фиати ейййй кфо толкова се не им работи тфа бензиномера като ората ...
на Енчо Мареата 2 пъти се връщам да я допълвам с бензин и се ми показва че не е пълен резервоара

ейййй ... що ше ме праат те мене на идиот тиа италианци бе ...

Има нещо вярно в това, аз мойта Брава я имам от месец и забелязах че взе да пресветва лампата, преди да е станало нужда, а върха беше вчера след като позаредих над половината резервоар и стрелката беше над половината, както си карам и погледа ми привлече лампичката за гориво - беше светнала и стрелката също долу, в следващия момент я гледам угасва и стрелката се връща пак над средата. Това става по равен път без наклони, та ако някой знае на какъв принцип са, с поплавък или нещо друго и защо се получава така?

търтей
28-10-2004, 09:49
трябва да свалиш датчика за нивото на бензина и да го промиеш - зачапал се е с боклуци и затова ти трепери стрелката - кот го миеш - топла вода и бензин - вннимавай да не резместиш ограничителите защото ще почне да показва грешно

toni
29-10-2004, 13:16
за jambo

извинявам се за закъснението на отговора
проверих вкъщи за да съм точен за програмките за които ти пиша и ги потърсих пак в мрежата, значи:
Autodata -имаш линк , вероятно вече си я изтеглил

FIAT auto compact 98
FIAT auto compact 2000 - добри програмки , могат и заедно да работят версиите, за наште коли и 98 стига, теглил съм ги от тук:
http://rack6.free.evro.net/hfhpe/fiat%20compact98/fiat/

Easy Parts FIAT (Spare Parts Catalogue)- тази на мен ми харесва най много, теглил съм я от:
http://netsurfer.data.bg/other/fiat/

много благодаря на момчетата които са ги сложили в мрежата
успех

WhitePower
29-10-2004, 14:46
a ima li za alfa na tezi programki neshto

jambo
29-10-2004, 15:16
Мерси toni
почвам да ги свалям :wink:

toni
29-10-2004, 15:35
за WhitePower
във Easy Parts FIAT има и за Алфа и за Ланчиа, ще ти хареса, в Аутодата също ще намериш данни за Алфа, но там са по -скоро само общи ТТ данни.

jambo
02-11-2004, 15:59
Искам да попитам още нещо а именно, на Бравата дето я купих предните и гуми са 175/65 а задните 180/60, предполагам че това е така за да се надигне малко предницата, вие какво мислите за тази комбинация и още колко атмосфери си помпите вашите гуми?
10х

WhitePower
02-11-2004, 16:25
за WhitePower
във Easy Parts FIAT има и за Алфа и за Ланчиа, ще ти хареса, в Аутодата също ще намериш данни за Алфа, но там са по -скоро само общи ТТ данни.

mersi vse pak , no mi trjabvat neshto po podrobno kato naprimer taja gaika deto ja imam kade da ja zvija

hf hpe
03-11-2004, 11:17
Искам да попитам още нещо а именно, на Бравата дето я купих предните и гуми са 175/65 а задните 180/60, предполагам че това е така за да се надигне малко предницата, вие какво мислите за тази комбинация и още колко атмосфери си помпите вашите гуми?
10х
брава-та по спесификация я дават със 175/65/14
явно такива гуми са имали такива са сложили за продажбата

иначе се помпат 2.2 при ненатоварен автомобил и 2.2 2.4 предни задни при натоварен автомобил