PDA

View Full Version : генерация, гърнета



DEFFORM
18-03-2006, 18:11
|||
вечния ми проблем са гърнетата. успях да пооправя много неща, но тях не.

уж много заваряват "майсторите", но неможе след месец да се пука гърнето, а след два да пада неочаквано и после никога не го намирам. и това става вече за n-ти път!

карах я оня ден пак на сервиз, но ми казаха, че тръбите от двигателя са спукани и много изтъняли и поради множеството ремонти вече не позволява да се ремонтира.

сега съм с едно много спукано гърне, а другото го изгубих ... и аз незнам къде. спуканите тръби придават тракторски звук да не ви обяснявам...

кажете къде да ги накарам да млъкнат завинаги!? къде ги правят добре и слагат читави гърнета?

до колкото се рових в форума имаше едно мнение, че били доволни от KRAFT. кажете къде се намират и наистина ли са толкова здрави. в ценовата им листа, която дръпнах от форума, пише: среден ауспух 40лв., заден ауспух 52лв.

трябва да сменя генерацията, но незнам дали няма да излезе много пари.

в колко часа се събирате на александър невски в събота да дойда да се видим и да видите за какво става въпрос?
|||

pearl
18-03-2006, 20:32
М от какво се пука,заварката ли е слаба?Аз също имах проблеми с гърнето,имаше един момент в който колата си правеше гавра и така яко давеше и цапаше....И когато се правеха опити за палене,а те ставаха с дърпане беше такова гърмене и тряскъне не едно гърне замина така....?Това с което съм в момента е ново,старите просто не подлежаха на заварка...ми засега няма никви ядове. :o

Mury
18-03-2006, 21:43
|||
вечния ми проблем са гърнетата. успях да пооправя много неща, но тях не.

уж много заваряват "майсторите", но неможе след месец да се пука гърнето, а след два да пада неочаквано и после никога не го намирам. и това става вече за n-ти път!

карах я оня ден пак на сервиз, но ми казаха, че тръбите от двигателя са спукани и много изтъняли и поради множеството ремонти вече не позволява да се ремонтира.

сега съм с едно много спукано гърне, а другото го изгубих ... и аз незнам къде. спуканите тръби придават тракторски звук да не ви обяснявам...

кажете къде да ги накарам да млъкнат завинаги!? къде ги правят добре и слагат читави гърнета?

до колкото се рових в форума имаше едно мнение, че били доволни от KRAFT. кажете къде се намират и наистина ли са толкова здрави. в ценовата им листа, която дръпнах от форума, пише: среден ауспух 40лв., заден ауспух 52лв.

трябва да сменя генерацията, но незнам дали няма да излезе много пари.

в колко часа се събирате на александър невски в събота да дойда да се видим и да видите за какво става въпрос?
|||Моя съвет колега е да си намериш генерацията втора употреба и да я смениш по-добре отколкото да правиш твойта.Погледни в раздел продава имаше скоро обява за разни части за 33-ка-Успех
П.С.А и срещите са в неделя а не в събота-следващата среща е другата неделя 26.03 :wink: :wink:

DEFFORM
22-03-2006, 17:08
|||
pearl, кажи ми какво ти е новото гърне. някаква определена марка ли е или е noname, от което си доволен, защото има много нови, но за съжаление малко са читавите за нормални пари. за заварката незнам, сигурно е слаба и майсторите си оставят ръцете всеки път :?

Mury определено ще се сменя генерацията, защото от тази, за съжаление, нищо не е останало :wink:
дано успея да дойда в неделя
|||

Boxer
22-03-2006, 17:53
аз мисля, че е най-добре да се направи ново и да забравиш /може да излезе по-скъпо но ще е вечно/

DEFFORM
05-05-2006, 16:02
|||
казаха ми че в сервиза на "ЕМ Комплект 33" (кв.Павлово, околовръстното шосе) щели да ми сгънат тръбите за четирицевката по моите.
Ходих в сервиза и ми казаха че ще ми намерят нови за 119 лв. (150 лв. с "големия" монтаж)(неискаха да сгъват) и щели да ми сложат гърнета 2х 60 лв. (български). общо цялата тая история = 280 лв. !

Притесняват ме гърнетата да ли ще се окажат читави, понеже както споменах алфата много ги пука, а тва са много пари.

Доколкото разбрах, от другите магазини и сервизи, една нова четирицевка си е към 120 лв. така или иначе. Струва ли си офетата за 280 лева или да търся други вариянти?
|||

MrX
05-05-2006, 16:13
преди 2 години и нещо си сменях на 33-ката 4-цевката и ауспуха и ги купих от магазина на "Стамбилийски",оказаха се читави.4-цевката 95 лв. за 4х4(по-скъпа от нормалната) и ауспуха за 85 лв.
сега съм за смяна на средното и в м-комплект гледам имат за 45 лв и според тях е алуминиево

Venci
05-05-2006, 16:35
На мен в КРАФТ ми искат 85 лв да ми свият двуцевката и около 113 за "оригинална" Уолкър. На фона на това един мазен турчин на семинарията ми искаше 90 лв да я сгъне, но с по-тесни тръби :fuckoff: , защото няма като за моята.

JORDANGT
05-05-2006, 16:45
Преди 3г.за 135лв. ми смениха 4цевката със шпилките и гарнитурите в М комплект в дружба и до сега нямам никакви проблеми.няма грам ръжда дори след 10 демонтажа които съм правил.

слави
04-04-2007, 16:23
Преди 3г.за 135лв. ми смениха 4цевката със шпилките и гарнитурите в М комплект в дружба и до сега нямам никакви проблеми.няма грам ръжда дори след 10 демонтажа които съм правил.

Да!
Там се работи само с алуминизирани тръби!

DEFFORM
13-08-2007, 14:23
|||

бях забравил да пиша какво стана всъщност

сервиза на "ЕМ Комплект 33" (кв.Павлово, околовръстното шосе):
сложиха ми нова генерация + нови гърнета + материали + работа = 250 лева ми излезе всичко + 1 година гаранция

доста качествено си свършиха работата, макар че има какво да се желае

сега след няколко сваляния на генерацията и гърнетата, поради ремонти, само трябва да уплътня връзките между тръбите.
в "ЕМ К 33" ми бяха сложили някаква бяла паста за уплътнител. имате ли представа каква е или поне кажете вие какво ползвате?

|||