PDA

View Full Version : Регистрация на бракуван автомобил във В. Търново



kolchev
23-10-2009, 22:28
Колеги скоро купих една Алфа 75, обаче предишния собственик я е бракувал само няколко дни преди да я взема. Та сега трябва наново да я регистрирам.Някои знае ли каква е процедурата, знам че трябва да мина на Технотест, но къде в Търново, защото там ще я регистрирам.В КАТ ли е тоя технотест, къде и колко ще ми струва.

kolchev
24-10-2009, 15:48
Хайде колеги никой ли не се е занимавал с такова упажнение.

marian2784
24-10-2009, 17:34
доколкото знам технотест се прави на определени дати за всеки грат провери в кат там пише обикновенно по таблата

adv_petrov
24-10-2009, 18:49
Колега, ти попадаш под чл.32, ал.1, т.4 на наредба I45 на МВР от 2000г., именно за възстановяване на регистрацията на МПС (и проверката на техническото му състояние). Проверката се прави в контролно-техническия пункт към звеното на "Пътна Полиция" (разбирай - на канала в КАТ) от лицензирани технически специалисти. Прегледите се извършват през определени периоди от време (аз чаках месец и нещо), информация за датите колегата правилно ти е казал че трябва да е обозначена в КАТ. Носи си задължително лична карта, шофьорска книжка, договора за покупка и документа че е снет от регистрация (най-важното, това е основанието да искаш технотест). Аз показвах и документ за платен данък доколкото помня. Таксата според мен лично, е неприемливо висока - между 100-300 лв.
Успех!

Kris
24-10-2009, 20:11
Ако имам бракуваната колата, а нямам никакъв документ и номера към нея, мога ли по някакъв начин да я пусна отново на пътя ?

kolchev
24-10-2009, 22:28
А договора нотариално ли да е заверен или може и ръкописен? И какво гледат основно по автомобила на теста? Намерих това за цените им http://www.technotest.bg/resources/ценоразпис.pdf

adv_petrov
26-10-2009, 21:55
Kolchev, aко говориш за договора с който си купил колата - да, нотариално заверен трябва да е за да ти регистрират колата в КАТ. За тия цени се съгласявай, ти ще минеш по първата таблица - аз верно плащах повече щото преправях товарното на една шкода пикап, сега се сетих.
Kris, няма как да пуснеш кола на пътя, т.е. да я регистрираш без да имаш никакви документи за нея. Не може ли да изкараме едно пълномощно от продавача, оттам ще се оправяме? Алтернативно, ако колата наистина е "бракувана", т.е. ако наистина е дерегистрирана в КАТ, да намерим някоя морга която да ти издаде документ че си купил бракуваната кола от тях? Тея неща са с цел да станеш легален собственик на рамата и двигателя, другото е лесно после.

Kris
26-10-2009, 21:58
Алтернативно, ако колата наистина е "бракувана", т.е. ако наистина е дерегистрирана в КАТ, да намерим някоя морга която да ти издаде документ че си купил бракуваната кола от тях? Тея неща са с цел да станеш легален собственик на рамата и двигателя, другото е лесно после.

Благодаря за информацията.