PDA

View Full Version : Alfa 156 - 1.9 JTD или 2.4 JTD?!!?



Kiril
19-03-2006, 13:10
Моля ви помогнете ми ....... интересувам се кой двигател е по-удачен между двата...

Защото искам да си купя 156-ца , интериора и екстериора много ми допадат , на външен вид не е лоша , но искам да ви питам за двигателя, какво трябва да гледам като харесвам кола и кой от двата мотора е по добър за това купе.....
Благодаря ви.

Crusader
19-03-2006, 18:17
По-големия!
Слушай патило! Тая малолитражка в подписа ми с удоволствие бих я сменил за 2.0 16V ама вече се наших толко пари по нея че.....

Kiril
19-03-2006, 19:13
Също имах в предвид какво да гледам по внимателно при прегледа на колата, която купувам :wink:

KiKo
20-03-2006, 10:18
Моят съвет към тебе е да си вземеш 2.4 ЖТД ако обичаш високите скорости защото определено когато колата е здрава варви много добре, а отностно какво да гледаш като я купуваш, препоръчително е да я закараш в Вантотрейд и да и направят една диагностика за да се види дали всичко е наред и най важното според ме е да се разбере дали дебитомера е здрав защото това е доста слабо място на колата и другото което е важно и да прегледат окачването. Има една тънкост че като я закараш на диагностика ще разбереш реалните километри на колата и ако са въртяли километража ще може да свалиш цената примерно ако се окаже иначе читава. Имай в предвид, че здрава Алфа 2.4ЖТД за 11-12 хил лева няма така че да не се подлъжеш че колкото по евтина е колата по добре ще е за теб напротив после ще ти излезе солено. Ако нещо съм пропуснал нека колегите ме допълнят.

Mury
20-03-2006, 10:22
Други пък казват че 1.9 ЖТД е доста по-добър мотор от 2.4.По-еластичен,по-икономичен :wink: :wink:

valjo
20-03-2006, 10:32
Други пък казват че 1.9 ЖТД е доста по-добър мотор от 2.4.По-еластичен,по-икономичен :wink: :wink:
Кой го е казал па това ?!?!
при голямото купе на 156 и факта че повечето са от 105 коня версиите, колата е всяква друга но не и еластична

BatVas
20-03-2006, 10:53
Мисля че и двата вариянта са добри - аз естествено бих предпочел 2,4 но ако пък някоя 1,9 е много добра и в добро състояние - защо не. Все пак е хубаво да се покарат и двете разновидности и да се почувства коя как върви и да се направи преценка според нуждите на човека :D :D

santo_traficante
20-03-2006, 11:12
2.4 ?????? ????? ? ? ????? ?? ????? ?? ????????? ?? 1.9 ??????.??? ??????? ??????????? ? 2.4 ?? ??? ???? ?????? ? ???????? ???? 1.9 ?????? ?? ? ?????:)??? 2.4 ?? ? 2.4 ?????? ?? ????? ?????? ?? ???????? ?? ????? ?????? ??? ???:)?? ????? ???? ? ???????? ? ??? ??????? ???:)
________
Formula bmw (http://www.bmw-tech.org/wiki/Formula_BMW)

KGB
21-03-2006, 00:24
1.9 и 2.4 имат няколко различни модификации....

Всяка от тях си има свойте + и -

Много зависи кои версии сравняваш.

Но по-принцип 2.4 е по-балансиран двигател, както и колата върви повече с него, НО е по-тежък....харчи с около 2-3 литра повече в сравнение с 1.9жтд. Но пак казвам, много зависи коя с коя версия сравняваш.