PDA

View Full Version : Камери на КАТ и Полицията в София.



KGB
26-03-2006, 01:10
В момента тече уселено монтирането на първите 200 камери в София.

В момента камери за констатиране на нарушения на Закона за Движение по Пътищата има на следните места:

1.Кръстовището Х-л Хемус, като идвате от басейна Спартак. Камерата е само за преминаване на червен светофар (не забравяйте, че дори де прекосите стоп линията на светофара това пак се води за нарушение, понеже сте навлезли в кръстовището)

2. Бул. Сливнинца- Посока Люлин-->Сточна Гара...на кръстовището преди Христо Ботев (червен Светофар)

3. Бул. Сливница- Посока Сточна Гара-->Люлин преди кръстовището с ул.Раковска (червен сфетовар)

4. Бул. Мария Луиза пред Централна Гара- Посока центъра-->надлеж Надежда....(Червен Светофар-Трафик управление-ВидеоНаблюдение-Други нарушения на ЗДП)

5. ЦЯЛАТА ОТСЕЧКА от Булбанк до Орлов Мост в двете посоки на всяко кръстовище има в-->> двете посоки!!! (камери за червен светофар, трафик управление, Видео Наблюдение- Други Нарушения на ЗДП).

На тези кръстовища не правете никакви нарушения от сорта на преминаване на червен светофар, предреждане, завиване от неразрешена лента, скоро и за говорене по мобилен телефон, каране на кола беж гражданска отговорност и други.

Toзи пост ще бъде постоянно обновяван....

Ето няколко снимки на тези камери....скоро ще изникнат в почти целия център и на други възлови места.

http://kgb.alfaromeo-bg.com/TraficCam-Sofia/GSMpic(20).jpg

http://kgb.alfaromeo-bg.com/TraficCam-Sofia/GSMpic(36).jpg

Gligan
26-03-2006, 10:00
На моста за Люлин също има някакви камери и в двете посоки :twisted:

KGB
27-03-2006, 22:03
Абре вие въобще четете ли какво съм писал... :idea:


От днес системата е пусната официално в експлотация.

До срещата на Нато целия център трябва да е с камери...

KGB
30-03-2006, 02:14
В-к СЕГА:

100 нарушения за минута засечени с камери в София

Шофьор помете майка с две деца в Пловдив

Александър Колев, Екатерина Терзиева

100 нарушения само за 1 минута в пиков час са засечени с монтираните в центъра на София камери за външно наблюдение. Това съобщи вчера вътрешният министър Румен Петков вчера. Катаджиите му демонстрирали видеосистемата от камери, разположена от Орлов мост до Ларгото. Тя е тествана във вторник, а официалното й пускане в действие ще е от неделя. Според Петков предварително ще бъде обявено къде се намират камерите, как ще действат, по какъв начин ще се установяват и наказват нарушенията.
Вътрешният министър обеща да се срещне до дни с финансовия министър Пламен Орешарски, за да се разберат как да се повиши ефективността при събирането на глобите от нарушенията по пътищата. Всяка година остават по около 30 млн.лв. несъбрани от такива глоби. Според неофициална статистика събираемостта им се движи между 10 и 17 на сто годишно. За много от тях през определен период изтича давностният срок и те никога не влизат в бюджета. Проблемът е, че никъде в закона няма задължение, срок и санкции за неплащането им.
Освен да установява пътните нарушения, видеосистемата в центъра на София ще има за цел да постигне по-висока степен на сигурност и защита от терористични актове на сградите на държавната администрация и входовете към метрото. По този начин ще се контролира и преминаването на автомобили, регистрирани като откраднати или собственост на лица, обявени за издирване.
Трасето за видеонаблюдение в София обхваща пространството от Булбанк до Орлов мост и е разделено на седем зони. "Във всяка от тях се поставя видеоконцентратор с обем два квадратни метра, в който се събира цялата информация от камерите", обясни преди време директорът на СДВР ген. Румен Стоянов. Според него системата дава възможност както за най-общо наблюдение, така и за разпознаване на лица и предмети. МВР твърдят, че видеонаблюдението не нарушава правата на гражданите, защото местата с камери ще бъдат обозначени и е въпрос на избор за хората дали да минават оттам или не.

30-03-2006, 07:09
Камери има и на спирките на градския транспорт в района на Орлов мост. Не спирайте там.

Gligan
30-03-2006, 14:00
Има камера за превишена скорост /с радар/ преди караулката за Пловдив,някъде около "Анкол" преди "София франс ауто" горе-долу където висяха ония катаджии със стойката на радара-мой приятел вече изгоря, викаха го в КАТ

30-03-2006, 14:03
Има камера за превишена скорост /с радар/ преди караулката за Пловдив,някъде около "Анкол" преди "София франс ауто" горе-долу където висяха ония катаджии със стойката на радара-мой приятел вече изгоря, викаха го в КАТ

Само преди седмица там не пищеше радар детектора. Ще пробвам дали е за превишена скорост тази камера.

ceco983
31-03-2006, 01:32
има и на цариградско.една приятелка вече получи честитка от кат,но бутна 50 лв. исе оправи.радарите засичат скорост над 90 или 100км/ч така че спокойно карайте с 90

145
31-03-2006, 15:02
Камери има и на тунела на Люлин о :roll: т двете страни и са активни!

sharky
03-04-2006, 14:19
Камери има и на тунела на Люлин о :roll: т двете страни и са активни!

от къде си сигурен че са активни и от кога това?

BatVas
03-04-2006, 15:19
Камери има и на тунела на Люлин о :roll: т двете страни и са активни!

Дано не засичат скорост(или поне да не са засичали в събота) :oops: :oops: :oops: :oops:

Venci
03-04-2006, 18:07
Камери има и на тунела на Люлин о :roll: т двете страни и са активни!

Дано не засичат скорост(или поне да не са засичали в събота) :oops: :oops: :oops: :oops:


Дано, дано :oops: :oops: :oops: . Ама аз имам оправдание, понеже имам само оборотомер, жалко че не важи :lol: .

KGB
03-04-2006, 21:12
Камери на тунела в Люлин има от създаването на самия тунел....всички по-голями тунели в БГрия имат камери....които са поставени от съображения за сигурност.

145
07-04-2006, 10:52
Имам приятел от КАТ и на няколко пъти ми се обажда да не се правя на Шумахер ,но все още не пращат честитки и не знам до кога само ще гледат :oops:

50 cent
30-06-2006, 10:17
орлов мост
университета
раковска и цар освободител
дондуков и мария луиза
навсякъде има камери

mishkata_m
26-07-2006, 14:46
каера и радар има и при софия ленд посока кошарите както и в обратна посока

BatVas
26-07-2006, 16:48
каера и радар има и при софия ленд посока кошарите както и в обратна посока

A има - таратанци - аз съм минал поне 30 пъти със скорост над 80 в растояние на 2-3 месеца - включително и вчера - за сега нямам никаква честитка :? :wink:

pent
26-07-2006, 17:36
то това Васко не означава че няма :)

Bobo
26-07-2006, 23:56
Там няма споко проверено е един милион пъти. По скоро има ма не работи :wink:

Max
26-10-2006, 22:44
Ето нещо по темата Камери (http://bezcenen.dir.bg/_wm/diary/diary.php?did=4832&df=46&dflid=3&GDirId=6708fc418ebb79e45822f97944b709e7).

Не гарантирам за достоверност на информацията, случайно попаднах на това. :wink:

ne0
03-11-2006, 19:40
Маааа му, ако всичко тва е вярно значи няма, ама няма място от дето да не съм минал в нарушение (като изключим на червено). Добре "какво правим" ако не е обозначено, че има камери. Може ли да се обжалва. Още повече за мобилните групи. Ми то ако направят така, че да има начи за събиране на глоби ще оправим държавата. Ама кат се замисля, че тва значи по-малко събрани пари на ръка не ми се вярва. Нали са гладни куките, тях не ги интересува да има по-малко нарушения.

KGB
04-11-2006, 11:53
Камери има из цяла София, НО от тях само тази на Хемус работи за червения сигнал и трите коли с камери в тях...едната от които е един мерцедес 124 купе...който май само по изложенията снима :lol:

Eufi
02-12-2006, 11:52
Съвсем наскоро забелязах камери /предупредителната табела ми привлече вниманието/ на кръговото на Александър Невски.

lyuli
27-01-2007, 15:13
а по цариградско има ли????

raitchev
27-01-2007, 15:25
около плиска знам че има камери, други по цариградско не се сещам..

KGB
27-01-2007, 17:31
Камери има и в нас и в Бобо и в още доста познати.... :lol:

Raddo
10-04-2007, 18:00
bobo:
A има - таратанци - аз съм минал поне 30 пъти със скорост над 80 в растояние на 2-3 месеца - включително и вчера - за сега нямам никаква честитка

***

Минал си метър. Работя в една фирма за пътно строителство и отлично съм запознат с точно тези радари пред София Ленд, просто имат малка памет и когато тя се "запълни" спират да работят, а на тази отсечка се запълва бързо.
Ако си достатъчно упорит ще получиш честитка, не, че ти го пожелавам...
:wink:

KGB
10-05-2007, 01:42
bobo:
A има - таратанци - аз съм минал поне 30 пъти със скорост над 80 в растояние на 2-3 месеца - включително и вчера - за сега нямам никаква честитка

***

Минал си метър. Работя в една фирма за пътно строителство и отлично съм запознат с точно тези радари пред София Ленд, просто имат малка памет и когато тя се "запълни" спират да работят, а на тази отсечка се запълва бързо.
Ако си достатъчно упорит ще получиш честитка, не, че ти го пожелавам...
:wink:

Ако там имаше, никога нямаше да седят КАТ с радар с колата си там....защото по закон нямат право да те глобят за едно и също нещо два пъти.

Пак повтрарям, стационарни камери има из цяла София още от началото на 80те години.

Стационарни камери за глоби има само на кръстовищете на хотел Хемус...снима минаващите на червено.

Мобилни камери които снимат за всякакви нарушения има вече 4-5. Две от тях са в бели Фордове модел Ескорт, една е в едно много раздясало Деу Рацер (релика на опел кадет) жълто на цвят....всичките са с много тъмни странични стъкла...камерета им седи на предното табло, там има и монитор. Няма отличителни белези, че колата е на КАТ.

Последния път Деуто го забелязах на излизане от Княжево рано сутринта, явно снимаха тези които изпреварват неправилно заради задръстването посока Перник-София.

bouncer
23-05-2007, 11:41
от много достоверен източник разбрах следното:

В София има 21 гнезда за видео наблюдение, пригодени с радар и с опция за заснемане на нарушения. камери обаче за сега има само 3. от тук идва и противоречивата информация - тука има тука нема! просто всяка седмица камерите се местят.

TRENDi
23-05-2007, 13:50
Стационарни камери за глоби има само на кръстовищете на хотел Хемус...снима минаващите на червено.

Тази на "Евлоги Георгиев" (на "Орлов мост" посока към ст. "В. Левски") също си работи и пращат честитки от нея. Познат наскоро отнесе акт (не минал на червено, а спрял върху стоп линията) и наказанието е 10 т. + парична глоба.

elenkov
06-07-2007, 09:15
Има камера за превишена скорост /с радар/ преди караулката за Пловдив,някъде около "Анкол" преди "София франс ауто" горе-долу където висяха ония катаджии със стойката на радара-мой приятел вече изгоря, викаха го в КАТ

Само преди седмица там не пищеше радар детектора. Ще пробвам дали е за превишена скорост тази камера.

Камерата на Тунела на Люлин е за красота не върши никъква работа поздрави

TRENDi
06-07-2007, 11:01
4. Бул. Мария Луиза пред Централна Гара- Посока центъра-->надлеж Надежда....(Червен Светофар-Трафик управление-ВидеоНаблюдение-Други нарушения на ЗДП)

Вече има и в обратната посока :!:

Nasko
17-07-2007, 15:13
Камери има и на "Графа" Иначе казано и на Граф Игнатиев и гледат и в двете посоки.............................:shoot:мамка им.

BatVas
17-07-2007, 17:05
Камери има и на "Графа" Иначе казано и на Граф Игнатиев и гледат и в двете посоки.............................:shoot:мамка им.

Как го разбра - какви са камерите, наблюдателни или са те снимали от автомобил с камера и радар :?:

75TwinSpark
17-07-2007, 21:20
http://www.zazz.bg/play:c6789aba

http://www.zazz.bg/play:dcb78e70

Едното клипче го беше пуснал един колега,но мисля че тука им е мястото и на двете

KGB
21-08-2007, 22:49
Внимание има нова камера за червен сигнал на кръстовището на Т.Александров и Христо Ботев....посока....като идвате от центъра към люлин.

пс: Камерата е втората такава в София....до колкото разбрах имало още няколко нови инсталирани до като сме почивали. Също така имало още 3 мобилни камере (монтирани в коли) с което мобилните камери на КАТ-София стават 6...

Моля, не бъркайте охранителни и трафик камери с тези за нарушенията!!!

KGB
21-08-2007, 22:49
Внимание има нова камера за червен сигнал на кръстовището на Т.Александров и Христо Ботев....посока....като идвате от центъра към люлин.

пс: Камерата е втората такава в София....до колкото разбрах имало още няколко нови инсталирани до като сме почивали. Също така имало още 3 мобилни камере (монтирани в коли) с което мобилните камери на КАТ-София стават 6...

Моля, не бъркайте охранителни и трафик камери с тези за нарушенията!!!

lyuli
28-08-2007, 11:19
Тази на "Евлоги Георгиев" (на "Орлов мост" посока към ст. "В. Левски") също си работи и пращат честитки от нея. Познат наскоро отнесе акт (не минал на червено, а спрял върху стоп линията) и наказанието е 10 т. + парична глоба.

това е там където се излиза от Ив. Асен по локалното и нямаш право на ляв завой? лелей това нарушение редовно го правя.....

BAKA
08-10-2007, 00:01
Интересно детекторите за радари (антирадари дето им викаме) дали засичат мобилните камери в колите под прикритие? Ако засичат скорост все трябва да излъчват някакъв сигнал...

mim
08-10-2007, 13:40
статия за последните "мобилни" камери
http://www.pressboard.info/preview.aspx?articleid=91521

dch
15-10-2007, 20:54
статия за последните "мобилни" камери
http://www.pressboard.info/preview.aspx?articleid=91521

Пуснах нова тема относно мобилните камери и защо според мен се използват неправомерно от органите на реда.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=15737

Gligan
26-12-2007, 16:36
Колеги, има много странна камера с цилиндричен уред с кабел под нея точно преди спирката на тролеите на орлов мост посока от х-л Плиска към центъра (намира се на един от стълбовете под коледната украса и камерата гледа към орлов мост, а уредчето в обратна посока.) Според мен си е камера с радар за спускането преди орлов мост, но не съм сигурен. Забелязах я в едно задръстване.

lulin racing
18-04-2008, 23:39
Камери има и на тунела на Люлин о :roll: т двете страни и са активни!

Колега камерите във тунела на Люлин 100% неработят!Постоянно си минавам със над 100 по линийте така че бъди спокоен! :lol:

lulin racing
18-04-2008, 23:41
Камери има и на "Графа" Иначе казано и на Граф Игнатиев и гледат и в двете посоки.............................:shoot:мамка им.

ХАХА колега сега ли разбра?!Дано не си получил честитка :lol:

nuvolari
12-05-2008, 21:13
Камери има вече и в края на ул.Гурко"-където е паркинга на нац.стадион "В.Левски"На двете кръстовища са ,около 3-4 бр.не е ясно, дали са само охранителни.....та внимавайте !

Pebles
21-05-2008, 23:59
Камери има и на тунела на Люлин о :roll: т двете страни и са активни!

Колега камерите във тунела на Люлин 100% неработят!Постоянно си минавам със над 100 по линийте така че бъди спокоен! :lol:

И аз така минавах,докато един малумник не реши да прави обратен завой в тунела и не скочих на спирачките и бакшиша зад мен спря в моята задница.от тогава минавам нормално......Внимавай с това над 100 щот е доста опасно а и не се знае дали няма да проработат .......

Gligan
22-06-2008, 19:10
Забелязах камери на кръстовището на "Витошка" и "Патриарха", камерите са на самата "Витошка" и гледат в посока НДК. Нямам представа дали са трафик или други, така че внимавайте.

kluchar
24-06-2008, 22:32
Днес усъмнахме с радар на Тунела
показва километрите.Ако е до 50км е зелено
ако е повече е червено.
Като гледах на повечето коли все светеше червено
има и стара камера ама не работи -засега.

Gligan
04-08-2008, 20:13
Колеги има вече камери и на кръстовището на Раковска и бул."В. Левски". Камерите са на Раковска и са за двете посоки (от към Славейков и от към България)

Neokill
05-08-2008, 07:20
Има патрулни коли с камери по пътя Бургас - Слунчев бряг и Бургас - Царево. Аз вече се наиграх :Tease:

Stoyan Georgiev
05-08-2008, 16:12
Има патрулни коли с камери по пътя Бургас - Слунчев бряг и Бургас - Царево. Аз вече се наиграх :Tease:


ама цивилни ли са или са си полицейски ? че аз като няма полицейкси и фуча и по двата с едни скорости дето май ще ми земат книжката ако са ме снимали :horror:

DarkKnight
07-08-2008, 14:13
Има камера и на Цариградско между Окръжна болница и ХМС-то

Neokill
07-08-2008, 19:43
ама цивилни ли са или са си полицейски ? че аз като няма полицейкси и фуча и по двата с едни скорости дето май ще ми земат книжката ако са ме снимали :horror:

Полицейски са.

Pebles
30-09-2008, 09:36
Днес усъмнахме с радар на Тунела
показва километрите.Ако е до 50км е зелено
ако е повече е червено.
Като гледах на повечето коли все светеше червено
има и стара камера ама не работи -засега.

От едно пиленце знам,че камерите не са пуснати..........А това е сложено да ни стряска,ама както сам виждаш повечето даже не го и забелязват.......

Pebles
30-09-2008, 13:10
Ще споделя...разчитай..........Само трябва да предупредя пиленцето да ме информирааааааа,ако ги пуснат

Бобби
28-10-2008, 14:58
Ще споделя...разчитай..........Само трябва да предупредя пиленцето да ме информирааааааа,ако ги пуснат
Това пиленце да не кара тая кола зад тебе от аватара ти?:)

revell
30-10-2008, 15:42
Камерите НЕ работят. За последно миналата година се опитаха да изпратят няколко глоби, за които научи цяла България, но в момента не работят, защото системата за обработка, за известия и т.н. по никакъв начин не се справя. Камерите са фиктивни.
Въпреки това, не е лошо винаги да имате едно на ум. Успех, колеги. :)

Бобби
31-10-2008, 09:58
Камерите НЕ работят. За последно миналата година се опитаха да изпратят няколко глоби, за които научи цяла България, но в момента не работят, защото системата за обработка, за известия и т.н. по никакъв начин не се справя. Камерите са фиктивни.
Въпреки това, не е лошо винаги да имате едно на ум. Успех, колеги. :)

..незнам дали не работят!?....но в КАТ има една стайчка с надпис-"Видиозаснемане"..или нещо такова беше и винаги има опашка пред нея!!!!..не ми мязат на филмови звезди:)

Stefo
31-10-2008, 13:44
Абе не знам дали не работят но един бакшиш разправяше че вече е получил няколко честитки, включително и за това че е настъпил линията на червено - санкциониран си е за пресичане на червено, няма значение че не е пресякъл а само се е бил изнесъл леко напред :)

Furious 155
31-10-2008, 13:48
Абе не знам дали не работят но един бакшиш разправяше че вече е получил няколко честитки, включително и за това че е настъпил линията на червено - санкциониран си е за пресичане на червево, няма значение че не е пресякъл а само се е бил изнесъл леко напред :)
ами тия камери за какво са според вас??? естествено че да снимат нарушенията.

Stefo
31-10-2008, 14:35
ами тия камери за какво са според вас??? естествено че да снимат нарушенията.
Въпроса не е за какво са сложени, ами дали вече работят.
Работят, но предполагам че няма кой да преглежда записите и все още пращат честитки на много малка част от сниманите в нарушение.

Furious 155
31-10-2008, 14:49
Въпроса не е за какво са сложени, ами дали вече работят.
Работят, но предполагам че няма кой да преглежда записите и все още пращат честитки на много малка част от сниманите в нарушение.

има има...

pa4ito
01-11-2008, 23:07
има има...
...викаш ша доде и нашият ред за :bangin:

То за това трябва умната... а ако не стане - русата :-)

mordohy
04-11-2008, 19:25
има има...
Има има!И аз да повторя фразата!Със сигурност камери има по цяла София,Пловдив,Варна,Русе,Бургас и другите по големи и малки градове.Тия,дето са охранителните,са по страшни.Снимат и в инфрачервения и ултравиолетовия диапазон.Скорост,темпетатута,разговор в купето и други хубосии,нищо не им се изплъзва.Тежка е работата на тия,които гледат тия неща.Всичко се снима,но слава Богу,в България,все още подбора на тия хора е на ниво.Иначе ни снимат навсякъде.Правилото е,че ако знаеме за една камета,то тя не е действаща!Горят ни главно мобилните радари.Останалите се намесват само когата сме се осрали яко или има някакво престъпление.Така,че споко!Това си е старата игра на стражари и апаши.Полезното,което мога да ви кажа е,че КАТ имат нови радари,които не ги ловят,за сега,познатите ни антирадари!Персонала,който ги използва,подчертано ми провокира познанията ми за системата!Не спират за нищо.Подчертано са ловци!

Bonev
12-11-2008, 23:01
Със сигурност на Люлинския тунел не са активни! Ако бяха досега щях да съм без право за помилване!!!:hehehm::hehehm::hehehm:

Pebles
13-11-2008, 12:58
Това пиленце да не кара тая кола зад тебе от аватара ти?:)


ХахаХахА.........НЕ точно тая зад мен..... имам роднина в МВР и за тва знам,че не работят....Ако пуснат Люлинските камери ще ви информирам.......... :)

Lqnkata
13-11-2008, 14:03
На магистаралата, пътя от Сф към Пазарджик, знаете ли патрулките дали имат камери, че минах покрай една от тях по-бързо и катаджията, който ми беше вдигнал палка като му изписа с колко карам направи си я свали... :go:

Gligan
15-11-2008, 19:20
МВР монтира стационарни радари на 15 от най-опасните пътища в страната. Местата под контрол са:
1. Благоевград - околовръстното шосе
2. Бургас - на пътя за Несебър
3. Бургас - на пътя за Созопол
4. Варна - на магистрала "Хемус"
5. Велико Търново - на пътя София - Варна
6. Стара Загора - по пътя за Нова Загора при с. Подслон
7. Монтана - на пътя за Враца
8. Русе - на пътя за Бяла
9. Ловеч - магистрала "Хемус", Ябланица
10. Кюстендил - Дупница при яз. Дяково
11. Сливен - по пътя за Петолъчката
12. Пазарджик - магистрала "Тракия" край града
13. София - "Цариградско шосе", на входа при "Враня"
14. София област - на подбалканския път за Карлово
15. Добрич - на пътя за Балчик

П.П. Информацията е взета от в. Труд

IVO_GWM
16-11-2008, 13:01
МВР монтира стационарни радари на 15 от най-опасните пътища в страната. Местата под контрол са:
1. Благоевград - околовръстното шосе
2. Бургас - на пътя за Несебър
3. Бургас - на пътя за Созопол
4. Варна - на магистрала "Хемус"
5. Велико Търново - на пътя София - Варна
6. Стара Загора - по пътя за Нова Загора при с. Подслон
7. Монтана - на пътя за Враца
8. Русе - на пътя за Бяла
9. Ловеч - магистрала "Хемус", Ябланица
10. Кюстендил - Дупница при яз. Дяково
11. Сливен - по пътя за Петолъчката
12. Пазарджик - магистрала "Тракия" край града
13. София - "Цариградско шосе", на входа при "Враня"
14. София област - на подбалканския път за Карлово
15. Добрич - на пътя за Балчик

П.П. Информацията е взета от в. Труд

Само да добавя че радарите били с лазерно засичане. Като ги сложат ще видим дали кобрата ще хване нещо.

Gligan
16-11-2008, 17:38
Едва ли. Не знам радар детектор, който да реагира на стационарен радар.

Furious 155
16-11-2008, 21:53
Едва ли. Не знам радар детектор, който да реагира на стационарен радар.Що???

Gligan
17-11-2008, 20:35
Нямам си на идея :dunno: , но това е факт. Радар детектора ми не писва на стационарни радари, а не е от евтините. В Гърция също не обелва и стон дори на радарите с полицаи (сигурно са лазерни).

pacho_kardana
22-11-2008, 18:24
Със сигурност на Люлинския тунел не са активни! Ако бяха досега щях да съм без право за помилване!!!:hehehm::hehehm::hehehm:
Не подозираш колко много си прав :-)

MONI
24-11-2008, 09:35
http://dnes.dir.bg/2008/11/24/news3642476.html

Pebles
25-11-2008, 22:13
Евала за камерите......Но колегите са прави (от коментарите на статията),че слагат камери глобяват ни,но нищо не правят по въпроса със задръстването....
Ооооо А за корупцията да не говоря...Един приятел го извикаха в стайчката показаха му запис където са го заснели да минава на червено и срещу 20 лв имало Del и всеедно нищо не е станало.....Направо нямам думи....В тая държава само гледат как да изкарат пари от нас....

Бобби
02-12-2008, 17:09
Евала за камерите......Но колегите са прави (от коментарите на статията),че слагат камери глобяват ни,но нищо не правят по въпроса със задръстването....
Ооооо А за корупцията да не говоря...Един приятел го извикаха в стайчката показаха му запис където са го заснели да минава на червено и срещу 20 лв имало Del и всеедно нищо не е станало.....Направо нямам думи....В тая държава само гледат как да изкарат пари от нас....
Преди време и аз бях там...и се раминах с едно шише дет не се търкаля и кутия бонбони:)
...стар изпитан метод:ghost2:...
А бе все още сме в ориента не в европа:goodnight:

ALFA JTD
19-12-2008, 16:45
Оплаквате ли се:big_whoops: или какво?

Pebles
26-01-2009, 18:54
Корупция..................Е!@ло си е майтака......Нема "Управия" в нашата държавица......

stani4a
04-02-2009, 11:40
аз да се похваля...вчера офицално снимката ми дойде вкъщи!!!! заснели са ме в Приселци, на пътя Варна-Бургас преди около година, че и повече. До сега 2 пъти идваха у нас да търсят собственика, но тъй като това е майка ми, ги отпращахме с усмивка. но вчера се случи тя да им отвори вратата и честито! - снимка на колата (нейното Пежо 307) снимано отзад, само номера се вижда, но ясно, шофьора не. Процедурата била такава - намират собственика на колата и го сапунисват, ако не е карал той, трябва а посочи кой да сапунисат! ако се опъва, пращат глобата на "София Франс Ауто" (за лизингов автомобил) и те те сапунисват към месечната вноска.
Законно ли е това според вас? Доколкото знам наказателна отговорност има водача, а не собственика на автомобила....

Pinky
04-02-2009, 11:55
Нормално е. Собственикът на автомобила е длъжен да посочи кой е управлявал по време на инцидента.

stani4a
04-02-2009, 11:58
Нормално е. Собственикът на автомобила е длъжен да посочи кой е управлявал по време на инцидента.

а ако не помниш за случай от преди 1 година?!?!? не се сещам точно датата, но мисля че дори повече от година е снимката, просто отдавна не съм ходил към Варна с тази кола

Pinky
04-02-2009, 12:59
Май имаше някакъв срок за да бъде написан акт, може би година. Прегледай закона, не е нещо трудно.

PEPI-2ALFA
04-02-2009, 15:07
а ако не помниш за случай от преди 1 година?!?!?...
Тогава ..."кой ми сра в гащите":Tease:

venko
04-02-2009, 19:09
и аз чекам да ми идват (че съм грешен като дявола) и не идват!до колко време след нарушението трябва да доидат(ако пише някъде в закона)!

stani4a
05-02-2009, 13:42
Май имаше някакъв срок за да бъде написан акт, може би година. Прегледай закона, не е нещо трудно.


къде да го намеря този закон??? из нета дали ще има???

Pinky
05-02-2009, 14:56
Има, със сигурност. Пробвай в lex.bg

455115
08-02-2009, 00:14
Чух че се монтират нови камери на още 15 кръстовища в София така,че бъдете нащрек!

KGB
08-02-2009, 11:39
Чух че се монтират нови камери на още 15 кръстовища в София така,че бъдете нащрек!

Монтират в момента по бул. Сливница...от Опълченска до Сточна Гара....

DerMeister
08-02-2009, 14:13
Монтират в момента по бул. Сливница...от Опълченска до Сточна Гара....
А знае ли се кога ще заработят и дали ще се за скорост, че всяка сряда в 22.30 и после към 23.45 си продухвам колата между светофарите като ходя да ритам. :devil:

455115
08-02-2009, 17:48
Само за червено ще са! Пускова дата април или май.

vsd
13-02-2009, 15:11
Колеги, има една бяла кола която стои в началото на новия мост на околовръстното над симеоновско шосе. Всеки ден си е там. Имате ли идея дали е кола с камери. Повечето пъти няма хора в нея. Освен това никъде не пише че района се наблюдава с камери, а на другите места наслагаха. Сега може ли да има камери и да няма табела или не може.

DJ Vladic
16-02-2009, 00:26
Понеже съм от Русе да кажа и аз къде познати са ги засичали.Както е писал един от колегите пътя Русе-Бяля. Камерите са поставени (доколкото съм чувал) в фургони.На най-ниската точка от трите баира.Не мога да кажа дали само на Мойсеевия или на всички има камери.Скоро разбрах.Там съм минавал с умопомрачителна скорост за терена.Дано да не ми почукат и на мене.

KGB
11-06-2009, 23:03
Камера за превишена скорост на бул. Цариградско шосе в София е вече факт, намира се точно там където беше едното време, след моста на 4ти КМ посока Пловдив.

пс: На тоя гъз дето е заключил темата за камерите...много поздрави.

pinko
11-06-2009, 23:11
От днес е факт и камера на булевард Вапцаров, точно срещу бензиностанция Еко.

На печелившите - ЧЕСТИТОООООО:oops:

Днес по обяд пълних Жипа с нафта на Екото и направих тези снимчици

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_1759.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_1758.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_1757.jpg

ФЕРАРИСТ
11-06-2009, 23:31
И на входа на Нова Загора от към СТЗ видях да слагат - малей колко бързо ще им видят сметката като ги гледам колко са ниско чак кефче ме обзема......

vikoalfa
11-06-2009, 23:44
Не няма да ги чупиш,спираш и с едно черно спрейче Космос и са готоф картоф....:biker:


Сори не се стърпях.:bash:

mimo_
11-06-2009, 23:47
Имам информация УШ достоверна, че от 1ви юли ще глобяват!

gigi
12-06-2009, 00:22
Сега трябва да ги тествате и ако ги хващат радар детекторите ще е перфектно :biker:
П.С. а от днес ли е че вчера си минах с едно 120 поне от там

Furious 155
12-06-2009, 00:25
Сега трябва да ги тествате и ако ги хващат радар детекторите ще е перфектно :biker:

това да, но мен и друго ме вълнува - дали хващат и 3-те ленти ?:gruebel: или ще снимат само най-лявата...

ne0
12-06-2009, 00:31
абе верно имаше хубава тема едно време ко стана с нея

Lucky
12-06-2009, 09:43
На околовръсното на Благоевград точно с/у Шела онзи ден я пускаха.

ФЕРАРИСТ
12-06-2009, 09:56
Не няма да ги чупиш,спираш и с едно черно спрейче Космос и са готоф картоф....:biker:


Сори не се стърпях.:bash:
Ще го изчистят или ще сменят само стъкълцето......нещо по драстично трябва.....

georgyg
12-06-2009, 10:10
Ще го изчистят или ще сменят само стъкълцето......нещо по драстично трябва.....

Разбира се, че трябва да е драстично.

Да спрат да се правят всички на състезатели. Аз лично съм ЗА камерите, там вероятността за измама е доста по малка.

Темата мисля е добре да е важна, а и знанието къде има разположени камери може да послужи за превантивна мярка.

koolio
12-06-2009, 10:46
Аз лично съм против камерите, защото един умен човек е казал "Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете." Но никой не ме пита. Все пак е хубаво да се предупреждаваме къде има такива устройства - най-малко заради превантивния ефект.

zdravio
12-06-2009, 10:48
Скапана работа всеки ден минавам покрай тази на Вапцаров и то ако няма коли, стабилно! :cussing:

ФЕРАРИСТ
12-06-2009, 10:53
Разбира се, че трябва да е драстично.

Да спрат да се правят всички на състезатели. Аз лично съм ЗА камерите, там вероятността за измама е доста по малка.

Темата мисля е добре да е важна, а и знанието къде има разположени камери може да послужи за превантивна мярка.
Добре де превантивна мярка против какво - да не се правят състезателите на такива пред камерите само, или всички да не го правят пред тях.......щото не е логично някак си хем да си ЗА камерите, хем да искаш да знаеш къде са превантивно.....превантивно за какво.....за да не нарушаваш ограничението там ли.....и това значи ли че другаде може да се нарушава.....и ако не може, и така или иначе не се нарушава за какво е камерката тогази......
Винаги съм се чудел каква е справедливоста ако някой друг ти кара колата, или не може да се установи със сигурност кой е карал дадена кола в определен момент - примерно фирмена, служебна или нещо там......кой артик ще го отнесе......

AntiLuuP
12-06-2009, 11:06
това да, но мен и друго ме вълнува - дали хващат и 3-те ленти ?:gruebel: или ще снимат само най-лявата...
Според мен би трябвало и трите, че си обърнем движението - дясната лента ще е скоростната отсечка :rosso_spider:

KGB
12-06-2009, 11:14
Радари и контрала на КАТ по закон са с цел превенция на ПТП и тем подобни....И тези камери може би ще са първите средства използвани за тази цел....а не за подкупи...и криене като мишки из храстите.

Sunny
12-06-2009, 11:19
За момента са 15 броя радари за цялата страна , и ще се местят . Инфо на ухо

Furious 155
12-06-2009, 11:23
Радари и контрала на КАТ по закон са с цел превенция на ПТП и тем подобни....И тези камери може би ще са първите средства използвани за тази цел....а не за подкупи...и криене като мишки из храстите.

аз не мисля....викат те в кат с призовка - отиваш, влизаш сам в затъмнена стаичка и там ти показват снимката и скоростта на нея и ти казват колко и какви санкции ще бъдат наложени и после тоя служител на реда в затъмнената стаичка ти казва, че има вероятност тези санкции да не се наложат и снимката да изчезне, срещу съответна сума! НЕ вярвам аз че това ще спре взимането на пари за такива неща...

bass
12-06-2009, 12:41
На тоя гъз дето е заключил темата за камерите...много поздрави.

Според pr_00f тоя "гъз" съм аз.
Тва значи, че темата не е заключена целенасочено - просто с дабъл клик маркирам цял раздел като прочетен и сигурно съм нацелил грешната икона (за беля двойният клик върху тема я заключва/отключва).

Като така, мога да отключа старата тема и да преместя тази в нея, ОК?

update: done

KGB
13-06-2009, 01:11
Колега знаеш, че единственото което е целяла тази обида е да бъде отключена темата, защото преди като питах с добро нищо не стана...и от тогава до сега мина доста време.

Иначе съм сигурен, че си я заключил по погрешка.

Сору за езика, но в крайна сметка свършихме работа :-)

KGB
22-06-2009, 14:06
До тук:

Станционарни Камери за измерване на скоростта на движение (забележка, камерите са със сертификат от Метрологията но само за радарната им част, не за ултразвук...повече инфо скоро)

София:

1. Цариградско шосе срещу Макдоналдс след моста на 4ти КМ

2. Срещу бензиностанция Еко-ЕЛДА до СофияЛенд

Нова Загора;

1. Веднага на влизане в Нова Загора срещу ЛукОил

2. Първото село след Нова Загора посока Бургас

Поморие;

1. От Бургас посоко Поморие след края на "магистралния път" и няколко км-ра преди Поморие...Точно местонахождения не искам да го пиша, поради това на което се нагледах в неделя като каране по нашите пътища.

2. След Поморие преди Ахелой

Стара Загора

1. От края на магистрала Тракия Кръговото, посока Стара Загора....


Скоро и другите им местонахождения.


КАРАЙТЕ разумно и не надценявайте себе си и най-вече възможнистите на колата си.

PEPI-2ALFA
22-06-2009, 17:35
Благоевград -около бензиностанция Шел на "магистралата". Ако някой от града знае повече, да каже - в 2-те посоки ли "гледа"...
В гр. Кресна - на изхода на града в посока Кулата, след бензиностанция Еко.
П.П. Ако има опастност темата да се разводни, модераторите могат да отделят част от мненията в нова тема - "Стационарни камери по националната пътна мрежа", примерно.

joro_donchev
22-06-2009, 18:07
Селото се казва Подслон и се намира преди Нова Загора
след това сложиха от Стара Загора посока магистралата на разклона за село Загоре има една автокъща камерата е веднага след нея!

pinko
23-06-2009, 20:42
До тук:

Станционарни Камери за измерване на скоростта на движение (забележка, камерите са със сертификат от Метрологията но само за радарната им част, не за ултразвук...повече инфо скоро)

София:

1. Цариградско шосе срещу Макдоналдс след моста на 4ти КМ

2. Срещу бензиностанция Еко-ЕЛДА до СофияЛенд

КАРАЙТЕ разумно и не надценявайте себе си и най-вече възможнистите на колата си.

Камерите на Цариградско и Вапцаров вече работят, но даже и най-добрите радар-детектори не ги ловят - явно действат с ултразвуково мерене:bangin::bangin:

Така че не разчитайте на радар-детекторите си - проверено е, че и най-високия номер и клас Кобра, Ескорт, Белтроникс и Уистлър мълчат като пукъли:cussing:

KGB
23-06-2009, 23:43
Утре ако случайно мина от там ще проверя, НО и по морето твърдяха, че камерите са пуснати а бяха празни кутиите...

Иначе днес седяха на бул. Сливница между Кенар и Опълценска точно на моста на реката с бяла Астра с обознацения полиция и с голямата камера между сините буркани на покрива....колата беше снимана в един брой на АутоБилд. ДА не забравяме, че тази камера е незаконна...така, че ако получите чиститка....веднага с адвокат.

Lqnkata
24-06-2009, 15:06
... на бул. Сливница между Кенар и Опълценска точно на моста на реката с бяла Астра с обознацения полиция и с голямата камера между сините буркани на покрива....колата беше снимана в един брой на АутоБилд. ДА не забравяме, че тази камера е незаконна...така, че ако получите чиститка....веднага с адвокат.
Чел съм броя на AutoBild с тази астра и камерата на покрива й, но не разбрах защо да е незаконна... Би ли ми пояснил каква информация знаеш повече. Мерси предварително.

KGB
26-06-2009, 01:59
няма лиценз от Метрологията, за това е незаконна...

Още стационарни камери за измерване на привишена скорост:

1. с. Мурсолево (мисля, че така беше) това е последното село преди Благоевград.

2. Благоевград Шела

3. След Благоевград посока Гърция....Шоуроома на Тойота.

455115
12-07-2009, 20:55
На същия маршрут карулката преди дупница!
Камера с радар!

Sunny
12-07-2009, 22:49
няма лиценз от Метрологията, за това е незаконна...



Камерата не е средство за измерване - няма как да има одобрение от Метрологията .
Виж радара е друга работа вече .

archangel
30-07-2009, 16:05
Още малко инфо за новите камери: Те нямат радар, а засичат времето за което минаваш от т.А до т.Б и по този начин определят скоростта. И камерите са си съвсем законни. Така че хората с антирадари горят.

ето и камерите които са ми известни на мен от новите /не видях някой да ги е написал всичките ако ги има прощавайте/
София - Варна - на разклона за пътя за Бургас, край с. Микре, край с. Малиново преди разклона на Севлиево, преди и след Велико Търново, преди Варна;

София - Бургас - преди Ихтиман, между Пазарджик и Пловдив, между Чирпан и Стара Загора, край с. Подслон, край с. Съдиево, след Сливен;

Бургас - Варна - след Поморие, след Несебър;

Варна - Балчик - след Варна;

Враца - Видин - преди и след Монтана;

Ботевград - Враца - край Скравена;

Бяла - Русе - два радара преди Русе;

Благоевград - Кулата - след Благоевград и преди Сандански.

Колкото до старите камери, специално ако са ви снимали за скорост и на снимката има и друга кола можете да обжалвате че не вие сте в нарушение, и така доста актове падали.

Доколкото разбрах във Варна в момента на месец се правели по 30-40к снимки на месец но просто не можели да ги обработят/само двама човека се занимавали с това/ и повечето спорни случаи или по-леки като престъпена малко стоп линия или минаване на жълто или превишение с 4 км не ги разглеждали.

nightroller
30-07-2009, 17:34
За цялата страна -
http://maps.google.com/maps/ms?hl=bg&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=108776659679260930918.00046e597aab6be02c253

Sm0k
30-07-2009, 18:08
София - Варна - на разклона за пътя за Бургас, край с. Микре, край с. Малиново преди разклона на Севлиево, преди и след Велико Търново, преди Варна;

Доколкото разбрах във Варна в момента на месец се правели по 30-40к снимки на месец но просто не можели да ги обработят/само двама човека се занимавали с това/ и повечето спорни случаи или по-леки като престъпена малко стоп линия или минаване на жълто или превишение с 4 км не ги разглеждали.

Те с 4 км/ч и да разгледат най-много да ти пратят предупреждение, щото до 10 км/ч няма глоба. Иначе ще трябва да си гледаме само в скоростомерите и ще забравим да гледаме и в пътя от време на време :) Но иначе отдавна се говори това, че не им стигат хора да обратботва всичкото инфо (и за СФ съм го чувал) и за това се минава метър някой път. То как и да им стигнат де... да не би да се прарят по 5 нарушения на ден ;)
Иначе преди Велико Търново някои ми каза, че видял кутията на лукойла, който е малко преди града в посока от София към Варна (около 5 км преди ВТ). Там има 60, ако на някой му убегне знака ;)
Ето една статия от преди няколко месеца за новите радари/камери:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1276248

Бтв, последното ми инфо е, че не всичките са монтирани, някои от тях са били забелязани на склад в КАТ преди 2-3 седмици ;)

Pepo
20-04-2010, 11:30
Фотнаха ли ви вече на Цариградско точно преди Орлов мост?
Снима и нощно време - блицът от светкавицата направо вади очи.
Първата реакция е нещо като това --> :noooo:

Nik0
21-07-2011, 22:04
На бул.Н.Вапцаров - при СОФИЯ ЛЕНД, с кутия за скорост

455115
24-07-2011, 18:26
Добре подхванахте темата, напоследък из цяла София наредиха камери, нека някой който ги знае да пише къде са

Satanism
25-07-2011, 22:42
На кръстовището на Тодор Александров и Ботев, посока Люлин, снима за скорост със сигурност...за червено, не знам.
На влизане в София, при Джъмбото, на Ботевградско
Цариградско-2бр.Орлов мост, посока центъра и Окръжна, посока Младост
Вапцаров, закачена е на светофар 1 след Семинарията, посока Черни Връх

Всички тези са за скорост...сигурно има десетки други...но аз за тези се сещам

BLUE1
25-07-2011, 22:51
Девет страници тема с неграмотно написано заглавие, е не е само тази, но явно на модераторите не им прави впечатление.

Светланчи
25-07-2011, 23:16
Мога да се пробвам да помогна с камерите. :)

digitalundgrd
26-07-2011, 01:02
Как? Смисъл, ако са ни заснели можеш да съдействаш нещо или..?

Furious 155
04-08-2011, 01:43
Мога да се пробвам да помогна с камерите. :)
да караш с маска ли е разковничето?

AlfaMan
04-08-2011, 08:39
Вапцаров, закачена е на светофар 1 след Семинарията, посока Черни Връх

От вчера е свалена. Става дума, тази която беше монтирана на самия светофар ( София ленд). В другата посока ( тв. кулата) си стои.


да караш с маска ли е разковничето?
Монтираш си мощни инфрачервени диоди по протежениена рамката на рег. номерата и си готов - не може да се разчете номера на снимката.

vladev
06-08-2011, 21:48
Сега гледах по новините за мобилните камера. Една такава е монтирана на автомобил Опел Астра (полицейските), тъмно синя, без опознавателни знаци, с рег. PK 0551 AM. Дебнат предимно на пътя м/у Перник и Дупница.

The_Game
18-11-2011, 21:54
Добре а след като автомобилът бъде сниман честитката се праща на адресната регистрация на автомобила.

Моят автомобил е регистриран на адрес на който не живея нито аз нито роднини (продаден е апартамента)
Естествено талона не съм го сменял.

Какво правим сега ?? Снимат ме пращат си снимките, но кой ги получава никой. Как да проверя дали съм съгрешил ?

Как мога да разбера какво се случва ? Същото нещо и с контролните точки, никаква представа нямам колко имам.

Pastora
19-11-2011, 01:18
Добре а след като автомобилът бъде сниман честитката се праща на адресната регистрация на автомобила.

Моят автомобил е регистриран на адрес на който не живея нито аз нито роднини (продаден е апартамента)
Естествено талона не съм го сменял.

Какво правим сега ?? Снимат ме пращат си снимките, но кой ги получава никой. Как да проверя дали съм съгрешил ?

Как мога да разбера какво се случва ? Същото нещо и с контролните точки, никаква представа нямам колко имам.
https://www.i-kat.org/

Регваш се, подаваш заявка и разбираш :)

Lucky
26-03-2012, 23:39
На изхода от Враца на бензиностанция на Ромпетрол,посока Мездра вече има камера.:furious:

И между Волуяк и Костинброд снимат с мобилка-цена на фотосесията 200 лв.

stelt
27-03-2012, 09:30
Много камери се слагат напоследък. Онзи ден заработваха една кутия на пътя Русе-Велико Търново в село Раданово. И тази камера е до бензиностанция Ромпетрол.

jorko
27-03-2012, 09:41
Добре а след като автомобилът бъде сниман честитката се праща на адресната регистрация на автомобила.

Моят автомобил е регистриран на адрес на който не живея нито аз нито роднини (продаден е апартамента)
Естествено талона не съм го сменял.

Какво правим сега ?? Снимат ме пращат си снимките, но кой ги получава никой. Как да проверя дали съм съгрешил ?

Как мога да разбера какво се случва ? Същото нещо и с контролните точки, никаква представа нямам колко имам.

Праща се на адреса на собственика, а не на автомобила .
Както колегата каза за i-kat там можеш да провериш дали имаш невръчени НП и ако си сменяш книжката дали ти е готова , но не и да си провериш точките , това се прави на място срещу мисля 3 лв. беше
Освен това сайта работи само ако си по местоотчет в София, приятели от други градове споделиха че не им дава справка, понеже се водят другаде .

Lei-chery
27-03-2012, 10:08
И между Волуяк и Костинброд снимат с мобилка-цена на фотосесията 200 лв.
Ето за тази камера се оглеждах в неделя....и се чудех къде ли е точно.........:pimp:

ФЕРАРИСТ
27-03-2012, 19:27
На излизате от СФ по Царигр, при шоурума на Пежо има накичени нови камери, радара пищи яко, бачкат си да знаете.....

mordohy
27-03-2012, 21:58
Интересно, на какъв обхват са камерите!?

ФЕРАРИСТ
28-03-2012, 00:25
Тия преди караулката на Тракията са на К банд-а......

mordohy
28-03-2012, 11:41
Въпроса ми беше по принцип, защото тия около Благоевград май са кухи. Изобщо нищо не ми отчете. Интересното е, че на околовръстното преди Европа няколко пъти засичам Х и Ку бандове, но с нисък ин тензитет.

PEPI-2ALFA
28-03-2012, 14:19
Въпроса ми беше по принцип, защото тия около Благоевград май са кухи.
Миналата година ми цъфнаха двама полицаи на входната врата със снимка точно от там (ШЕЛ - Благоевград). Показах им договора, с който продадох колата и отидоха да преследват купувача.

mordohy
17-06-2012, 17:24
На изхода на Благоевград, по посока София, тъкмо минах караулката и добичето полудя.
Лазарен поп радар.
Освен това, засичам две Аудите, чисто нови от висок клас ( над А 8) , които карат предизвикателно и излъчват както отпред, так и отзад доста яко на К и Ка банда.
Едното е светло-бежаво, а другото черно.
Относно останалите камери по Е-79, всички си бачкат.Проблема е , че те снимат отзад, когато вече не можеш да направиш нищо. Включват се от сензор за движение и излъчват за много кратко време. Още едно мое наблюение:
Мобилните радари ги маскират в точки, където по принцип си има някоя порта или нещо друго.
Така, че не игнорирайте сигналите и особено не изключвайте К обхвата.

ФЕРАРИСТ
17-06-2012, 23:28
Лазарен поп радар.
Освен това, засичам две Аудите, чисто нови от висок клас ( над А 8) , които карат предизвикателно и излъчват както отпред, так и отзад доста яко на К и Ка банда.
Лазерни в БГ няма......аудитата вероятно имат добри антирадари, понякога се правят взаймни смущения......два пъти се разминавахме по Тракията с някакъв МЛ, и на двата пъти ми писна детектора като бяхме близо, явно и при него е станало, щото видимо намали.....

mordohy
17-06-2012, 23:35
Ники, и аз знам, че няма, ама Снупъра подивя и ясно го изписа: лазер поп радар.
Аз и за това го казвам. Иначе като място на засичането си беше чиста глупост.

WarsteineR
19-06-2012, 15:41
:offtopic: Колега, гледам и ти си със снупър, та реших да те попитам на какви настройки си го направил. Понеже се чудя кой е оптималния вариант за максимална сигурност и минимални фалшиви сигнали. Моя е 3зеро за протокола. И още едно питане - засичаш ли мобилните камери? А за поп лазера, скоро се разминах с някаква странна кола с някакво устройство на тавана и моя подивя. Явно измерваха нещо, но беше с чужда рег., може би правят някакви карти, знам ли...

DiStefano
19-06-2012, 15:48
Аудитата нямат антирадари. Проблемът със смущенията идва от дистроника им. Дори вътре радар от висок клас не работи адекватно .. пример - S8 с Kyio радар... някаква трагедия става.

А и за протокола .. лазери има в БГ !

ФЕРАРИСТ
19-06-2012, 22:09
А и за протокола .. лазери има в БГ !
Къде?

mordohy
19-06-2012, 23:18
:offtopic: Колега, гледам и ти си със снупър, та реших да те попитам на какви настройки си го направил. Понеже се чудя кой е оптималния вариант за максимална сигурност и минимални фалшиви сигнали. Моя е 3зеро за протокола. И още едно питане - засичаш ли мобилните камери? А за поп лазера, скоро се разминах с някаква странна кола с някакво устройство на тавана и моя подивя. Явно измерваха нещо, но беше с чужда рег., може би правят някакви карти, знам ли...
Карам си го на трасса и то на всички диапазони. Ако го слушаш, ще разбереш много неща. Аз когато карам по един и същи маршрут, обръщам внимание на подробностите. Много често, вместо радара, който са скрили, хващам радиостанцията на патрулката.
Камерите разбрах , че работят, защото точно като бях срещу нея, мина кола и тя я облъчи за кратко. На практика нямаш никакъв шанс. Тя се включва от сензор за движение.
Ди Стефано се опита да ми пробута такъв като твоя, ама аз имам две коли и за това съм с Тигърче. Много свястно животинче.
Прави ми впечатление, че на Алфата, където съм на висока позиция, лови всичко.
На Реното е на ниска позиция, тоест на таблото и е на 30%
Изобщо,горепосоченият разбойник, разбира от радари!

DiStefano
20-06-2012, 13:55
Къде?

Тъй като работя в "извора" така да го кажа, разполагам с доста инфо даже имам допир до повечето "милиционерски" аксесоари. Както и да е ..

Неофициално търгът за ново оборудване на КАТ ще се проведе септември или октомври тази година. От близо няколко месеца има мобилни патрули във всеки голям град (разбирай повече от 20000 души) оборудвани с експериментална техника (разбирайте техника предоставена за тестване, но реално работеща и реално помагаща на органите). Лазери има при "фотографите" и работят доста адекватно.

Конкретно за лазерите на този етап можете да бъдете спокойни .. въпреки, че ще ви засекат имате около 3 секунди време да намалите ако веднага започнете при даден сигнал за лазер от радар детектора. Тези лазерни радари са им нужни от порядъка на 3-4 секудни да обработят инфото от движещия се обект и да го визуализират. Има и най-нов тип, за който ще имам повече инфо идният месец.

3Zero-то за бюджетно решение е отличен избор. Не е скъпа и "доживотната" актуализация на този модел, и цената и е 120 лв. За Балканите ние предоставяме инфо на Аура, Ескорт и други.

DiStefano
03-07-2012, 10:47
Ново инфо :

На входа на гр. Пловдив от Пазарджишко шосе след кръговото посока център точно срещу първия Лукойл снощи 02.07.2012 монтираха нова камера. Ето и координати :

N42 09.172 E24 41.480 стационарна камера на пазарджишко шосе

N42 11.197 E24 44.235 стационарна камера на карловско шосе

Днес до 18:00 ще са налични всички бази данни за ъпдейт ..

stu
05-07-2012, 20:37
Тези нови камери ловят ли се от радар детекторите?

mordohy
05-07-2012, 22:02
Тези нови камери ловят ли се от радар детекторите?
Да!
Ловят се, точно след като са те хванали:hehe:
За това е важно да знаеш къде има камери, защото отърване от тях няма.:cheers:

DiStefano
06-07-2012, 07:01
От всички проведени тестове най-добре се справя Ескорт разбира се на около 40-50 метра засича радара на самата камера. Всички останали около 30. Но дори и на 40-50 е късно вече. Предстоящите RADAR AUTOVISION DIGITAL MPH-BEE ІІІ в патрулките, които заменят досегашния TR4-D са на Ка банд, който пък е 2600Mhz широк и обикновен радар му трябва доста време да сканира целия диапазон. Тези, които ползват Кобра, Уистлър и други бюджетни решения ще имат проблеми. Специално подготвени и адекватно работещи са Ескорт, Белтроникс и забележете Снупър Тигър. Иво може да си спокоен !

stu
06-07-2012, 11:06
A Белтроникс 995 как е?.Има ли значение дали е за Щатите или за Европа защото някой казват, че детекторите за Щатите не ставали за Европа , други казват обратното и вече не знам кое е вярно.Доколкото знам тези RADAR AUTOVISION DIGITAL MPH-BEE ІІІ реално са на амелриканска фирма и няма логика радарите за Щатите да не ги ловят.

DiStefano
06-07-2012, 12:15
A Белтроникс 995 как е?.Има ли значение дали е за Щатите или за Европа защото някой казват, че детекторите за Щатите не ставали за Европа , други казват обратното и вече не знам кое е вярно.Доколкото знам тези RADAR AUTOVISION DIGITAL MPH-BEE ІІІ реално са на амелриканска фирма и няма логика радарите за Щатите да не ги ловят.

Всъщност производител на MPH-BEE е Traffic Safety System ltd, UK. Демек Великобритания. A детекторите, които се продават тук са задължително произведени и съобразени с честотите и спецификациите, които се ползват в Европа. Специално произведени за евро пазара.

Повече инфо на : http://www.tssltd.co.uk/radar-autovision.html

Furious 155
06-07-2012, 12:18
От всички проведени тестове най-добре се справя Ескорт разбира се на около 40-50 метра засича радара на самата камера. Всички останали около 30. Но дори и на 40-50 е късно вече. Предстоящите RADAR AUTOVISION DIGITAL MPH-BEE ІІІ в патрулките, които заменят досегашния TR4-D са на Ка банд, който пък е 2600Mhz широк и обикновен радар му трябва доста време да сканира целия диапазон. Тези, които ползват Кобра, Уистлър и други бюджетни решения ще имат проблеми. Специално подготвени и адекватно работещи са Ескорт, Белтроникс и забележете Снупър Тигър. Иво може да си спокоен !
И тук пише подобно инфо - http://www.myauto.bg/politzejski-radar-i-84.html

DiStefano
06-07-2012, 12:20
И тук пише подобно инфо - http://www.myauto.bg/politzejski-radar-i-84.html

:) това сме ние .. мерси за рекламата ;)

stu
11-07-2012, 23:12
А дали мога да си намеря декларация за съответствие за Белтроникс?

DiStefano
12-07-2012, 14:01
А дали мога да си намеря декларация за съответствие за Белтроникс?

Ще ти дам. ... ама за кво ти е ?

stu
12-07-2012, 21:28
Ами да го метна в колата ако се заяде някой катаджия, че съм с анти-радар.

DiStefano
12-07-2012, 21:37
Ами да го метна в колата ако се заяде някой катаджия, че съм с анти-радар.

Дай мейл на лично и ще ти го пратя в електронен вид с печат и заверка ... макар, че не могат да ти кажат и "копче".

stu
15-11-2012, 18:59
Май ме забрави:)

BatVas
25-01-2013, 16:33
Един познат ми разправя за най-чистия вариант да не го бъркат камери и ето разсъжденията до момента. Може да разсъждаваме върху долното да идим къде са слабите страни и дали е така.

1. Има фирма с капитал 10 лева водеща се на името на някакъв безработен и някакви измислени адреси дето няма как да го открият в гетото. (откриванеото на тази фирма е почти без пари)

2. Колата е закупена за 30 000 лева на името на фирмата. Понеже фирмата има малък капитал и няма парите, документално се води , че нашия човек е дал назаем 30 000 лева на фирмата. За тази цел от името на фирмата е вписан Първи по ред особен залог по реда на ЗОЗ на колата в полза на Нашия човек.(на Вас де факто) В договора за заема за купуване на колата са записани вноски за издължаване на 30 000 хил към нашия човек. Той не предявява искането, кара си колата с пълномощно генерално от фирмата. ( и началните действия са до тук и си кара с генерално пълномощно за колата на негово име)



Какво може да стане и какви са ползите: Ако пращат честитки и каквото и да било не може да се открие безработния Управител и собственик на фирмата.

Ако са много упорити и Вие натрупате много задължения по глоби, може с дело и после с ЧСИ да блокират сметките на фирмата. Да ама фирмата няма нищо по сметките и не извършва дейност. Ако ЧСИ- установи , че по имотния регистър няма имоти на дружеството и погледне баланса и ОПР -то ме сънява да се напъне(особенно сега както имат серьозни суми на банките и данъчните да събират и има имоти и ипотеки), а като види , че и човека не е усигуряван и безимотен, няма и да се напъва да събира. Като минат три години без събрано задължение (трябва ново дело - което едва ли ще заведе - щото има такси , който после трябва да си събере). Ако пък е много усърден ще тръгне към автомобила, защото е собственост на фирмата. Но тогава ще види , че има вписън залог с първа поредност във Ваша полза и Вие явявайки се кредитор се ползвате първи с правата , може да обяви автомобила за продан на база оценка, но тък като тя ще е по ниска от задължението към Вас - няма да остане нищо за ЧСИ-то (Автомобилите поефтиняват) и даже и да насрочи търг за 25, явявате се и придобивате автомобила без да давате нищо - само приспадате от уж дължимите 30 хилки, като с тази стойност фирмата остава да Ви дължи пак 5 хилки. Но до достигане на това минават години, а преди ЧСИ да прави каквото и да е все пак първо ще праща покани после ще блокира сметки....та понеже имате генерално пълномощно включителни и за продажба на автомобила, (може и да не чакате търг) вдигате залога и го продавате в брой на роднина или на Вас (за целта го продавате на стойност под 10 хилки - такива суми не трябва да са по банков път) парите формално се осчетоводяват, че постъпват по каса на фирмата и после , че с тях са раплатени задължения към Вас (по договора за кредит - реално пари и движение няма - освен вписване по счетоводни сметки ) Така колата вече не могат да я пипнат, а от фирмата няма какво да вземат. вече - тя е ЕООД и носи отговорност до размера на капитала си - или 10 лева.(те отдавна ги няма защото са взети като такса за сметката и в банката)

Знам че звучи сложно , но не е толкова. Цялата операция струва около 200 лева (включително таксата от 70 лева за вписване на залога - останалото за фирмата и за ракриване на банкови сметки) От там всяка година нулева декларация до НАП , че фирмата няма дейност, Всичко се попълва елементарно. Но ако пътувате много и в чужбина и в БГ (понеже вече и от чужбина идват честитики в БГ ) си заслужава.



В случая няма нищо незаконно и не апелирам към беззаконие.

Всичко остават чисто освен юридическот лице ЕООД - носещо отговорност до размера на капиала (10 лева) Безимотния безработен е регистрирал фирма с 10 лева (искал е да извършва търговска дейност или търговия с коли - затова купува колата, ама не става ) Парите за колата са дадени назаем, заема не се плаща от фирмата , заложен е по закон във ваша полза като кредитор и си го вземате. Управителя на фирмата не е нарушил законите за счетоводството , да не е палтил глобите , но затова носи отговорност фирмата с имуществото си - а то е такова , че управителя няма възможност да плати тези неща. И така и той и Вие няма какво да се притеснявате.



П.П. Нищо от горните не пречи да си правите гражданска, да си карате колата, да си плащате данъци и застраховки, ккато и да я продадете когато искате.

Tonimir
25-01-2013, 18:58
Интересна схема .. признавам! :) При това напълно легална! :D

fred
25-01-2013, 23:29
Остава само фирмата да намерим :smartass:

bouncer
30-01-2013, 15:59
Всичко остават чисто освен юридическот лице ЕООД - носещо отговорност до размера на капиала (10 лева) Безимотния безработен е регистрирал фирма с 10 лева (искал е да извършва търговска дейност или търговия с коли - затова купува колата, ама не става ) Парите за колата са дадени назаем, заема не се плаща от фирмата , заложен е по закон във ваша полза като кредитор и си го вземате. Управителя на фирмата не е нарушил законите за счетоводството , да не е палтил глобите , но затова носи отговорност фирмата с имуществото си - а то е такова , че управителя няма възможност да плати тези неща. И така и той и Вие няма какво да се притеснявате.



П.П. Нищо от горните не пречи да си правите гражданска, да си карате колата, да си плащате данъци и застраховки, ккато и да я продадете когато искате.

Може и да греша, но след като е записана колата като особен залог в ЦРОЗ не трябва ли документ от служебно лице в ЦРОЗ, с което ти се разрешава да влезнеш във владение на залога? И след издаването на такъв документ и влизане във владение на автомобиле няма ли законово установен срок да прехвърлиш колата на свое име? Хипотетично.

alex052
02-02-2013, 08:07
Както гледам типично по български мислите как да заобиколите правилата и да не плащате хипотетични глоби.Няма ли да е в пъти по лесно просто да спазвате правилата за движение?

Satanism
02-02-2013, 10:22
Както гледам типично по български мислите как да заобиколите правилата и да не плащате хипотетични глоби.Няма ли да е в пъти по лесно просто да спазвате правилата за движение?

На българите генетично им е заложено да си играят на дребно и да прахосват цялото си време в мисли как да "мамят системата", вместо да хванат и да свършат нещо наистина продуктивно....резултатите са на лице ;)

Linkestis
02-02-2013, 10:41
Ох вие моралистите....добре че само българите го правят.Или съдите по себе си?

koolio
02-02-2013, 11:49
Ох вие моралистите....добре че само българите го правят.Или съдите по себе си?

Те радардетекторите са измислени в България. А колите с по 200 и повече коня се произвеждат специално да се внесат в България като станат на по 10+ години, в Европа ги карат с до 130.

Satanism
02-02-2013, 13:50
Те радардетекторите са измислени в България. А колите с по 200 и повече коня се произвеждат специално да се внесат в България като станат на по 10+ години, в Европа ги карат с до 130.

Явно не си живял много време в Европа....или нищо не си разбрал...

koolio
02-02-2013, 15:16
Я ми обясни, като по-светнат?

Satanism
02-02-2013, 15:21
Я ми обясни, като по-светнат?

Нарушения и шашми се правят навсякъде....разликата е в съотношението и отношението... И Гюнтер може да кара с 300 по Аутобана, ама като му сложат знак 120, си пали накладките и забива на 120....и разликата е, че като лети с 200, ако аз с моята Ароса 49кс изпреварвам пред него, ще спре на 50м зад мене и ще ме изчака културно да си изпреваря, а няма да ми се лепне на задната седалка и да ми се прави дискотеки отзад...и последната разлика е, че като го нащрака камерата, после ще отиде и ще си плати вересиите, а не да се прави на голям мъж, а после да се крие като мишок за 30 евро...това е разликата. И точно поради такива и други причини, ти ще си седиш на светофара и ще те предреждат разни незавършили 10ти клас яки момченца с новите 7ци, а ти ще мишкуваш в 15 годишната 56-ца, децата ти ще са в чужбина и пенсията ти ще е двуцифрена сума в евро...

Tonimir
02-02-2013, 19:33
Темата е: " Камери на КАТ и Полицията в София ".

Няма нужда от излишни коментари!
Колегата "BatVas" е споделил една гледна точка. Но не виждам никъде да е писал, че ви задължава с нея.

... И ножът може да убиеш с него човек, но никой не те пита: "как не те е срам да имаш ножове в дома си?"

Лично си плащам всякакви глоби и вишове на време. Не бих се занимавал с подобни врътки. :)

BatVas
02-02-2013, 21:24
E то и аз си плащам всички глоби. След пуснатото мнение от мен все пак регистрирах кола на мое име, просто споделих размисли.
А относно разсъжденичта за Гюнтер...ами Гюнтер е карал последната ми кола свалена много ниско и с 18 ки джанти само че в БГ където данъка на колата ми е само с 10 евро по малък не мога да мина през не знам как мислените легнали полицаи и модерните напоследък повдигнати зебри как ли Гюнтер е карал и дали след като данъка ми гони неговия не трябва и аз да мога да карам така ..не ми отговаряйте!

Satanism
02-02-2013, 21:59
Ако искаш, ще ти отговорим, не е проблем ;)

koolio-всичко е навързано...няма отделни теми тук...

koolio
03-02-2013, 03:32
Нарушения и шашми се правят навсякъде....разликата е в съотношението и отношението... И Гюнтер може да кара с 300 по Аутобана, ама като му сложат знак 120, си пали накладките и забива на 120....и разликата е, че като лети с 200, ако аз с моята Ароса 49кс изпреварвам пред него, ще спре на 50м зад мене и ще ме изчака културно да си изпреваря, а няма да ми се лепне на задната седалка и да ми се прави дискотеки отзад...и последната разлика е, че като го нащрака камерата, после ще отиде и ще си плати вересиите, а не да се прави на голям мъж, а после да се крие като мишок за 30 евро...това е разликата. И точно поради такива и други причини, ти ще си седиш на светофара и ще те предреждат разни незавършили 10ти клас яки момченца с новите 7ци, а ти ще мишкуваш в 15 годишната 56-ца, децата ти ще са в чужбина и пенсията ти ще е двуцифрена сума в евро...
Говориш за култура и толерантност, което е съвсем отделна тема.

Alexanderbb
11-04-2013, 14:52
Oт два дена един черен опел с тъмни стъкла седи на края на магистралата преди Филиповци и снима ли снима

Orm
16-09-2014, 09:40
Някой има ли представа дали тези неща срещу камери работят ?

http://bezkameri.com/

HACCP
16-09-2014, 11:11
Дали работи при заснемане не мога да кажа НО из София обикалят няколко автомобила с такива лепенки ... разпознават се по това, че нощно време когато осветиш с фарове номера цифрите изчезват което е проблем защото ако зад теб кара патрулна кола на КАТ няма начин да не го забележат!!!

Orm
16-09-2014, 12:29
Дали работи при заснемане не мога да кажа НО из София обикалят няколко автомобила с такива лепенки ... разпознават се по това, че нощно време когато осветиш с фарове номера цифрите изчезват което е проблем защото ако зад теб кара патрулна кола на КАТ няма начин да не го забележат!!!

Уж на сайта им пише че не изчезват номерата от фарове.....

HACCP
16-09-2014, 18:28
Съвсем възможно е колите които съм засякъл да са с фолио на др. фирма но ефекта след осветяване с фаровете е същият.