PDA

View Full Version : Потеглям мудно



wrc
26-03-2006, 11:40
Проблема ми следния:При потегляне колата ускорява мно-о-ого мудно,само бучи а не ускорява,и така до около 2500-2800 оборота,след това проблем няма.По-интересното е че не го прави винаги,а само от време на време.Въпросът ми е,може ли това да се получава от вариатора,нали неговата работа е да я прави по-пъргава в ниските обороти.А той,вариатора ми де,със сигурност е за смяна.През юли,миналата година,го ремонтираха във Вантотрейд и ми дадоха 6 месеца гаранция,но още след 2 месеца се разтрака отново и като им се обадих ми казаха че понякога се получавало така.Та така де,както и да е,дали прблема е във вариатора или е нещо друго

kekc
26-03-2006, 14:27
От време на време какво значи. Прави ли ти го като е загряла колата или само като е студена?

wrc
26-03-2006, 15:41
Ами няма значение,прави го и в двата случая.Случва се да го направи 1-2 пъти на ден.

Yon
27-03-2006, 13:43
От колеги знам , че вариатора премества след 3000 об/м. Не съм бил превърженик на свещите ама може и от тях да е. Ако не си ходил на диагностика в града, в бившата мототехника във ВТ има стенд по принцип но не съм им ползвал услугите.

п.с.
Ако знаеш колко вода се събира в резервоара от некачествен бензин не е истина...

wrc
27-03-2006, 19:18
Не би трябвало да е от свещите,защото съм ги сменил преди 5000км.Освен тях нови са и дебитомера и сондата/оригинални/.А диагностика и зацепване на ремъка правих във Ванто преди 4 месеца,след като смених всичко.Но наистина е възможно да е от бензина,защото съм виждал от задното гърне да изтича вода :shock: Ако някой има други прдположения.......

Bobo
27-03-2006, 23:13
Сигурно е че не е от вриятора :wink:

Какви свещи сложи на колата ?

wrc
29-03-2006, 00:40
Свещите са Шампион,купих ги от Ванто,всъщност те ги смениха.Има и друго-от няколко дни като потеглям се получава едно задържане.Като подам газ забива носа,и след 2-3 сек се оправя и продалжава да си ускорява.Скоро един колега с 147-ца писа за подобен проблем,ставаше въпрос за лоши контакти-мисля си дали не е нещо подобно и при мене.Ужасно е неприятно :x

Bobo
29-03-2006, 01:12
Свещите са Шампион,купих ги от Ванто,всъщност те ги смениха.Има и друго-от няколко дни като потеглям се получава едно задържане.Като подам газ забива носа,и след 2-3 сек се оправя и продалжава да си ускорява.Скоро един колега с 147-ца писа за подобен проблем,ставаше въпрос за лоши контакти-мисля си дали не е нещо подобно и при мене.Ужасно е неприятно :x

Моят съвет е да изчакаш да се задълбочи проблема още - така неможе да се хване на диагностика :wink: Според мен ма това съвсем като врачките ламбда сондата ти върти номера :roll:

wrc
29-03-2006, 01:31
Благодаря Бобо,ще поизчакам,а пък и засега се получава само при потегляне в ниските обороти.

wrc
21-04-2006, 20:01
Бобо,оказа се съвсем прав-от сондата е :big_flowers: .Днес бях на диагностика и се оказа че сондата въобще не зацепва :frown: всичко друго е добре.Сондата е купена преди 6 месеца от Аутоиталия-ПИСНА МИ :evil: :evil: :evil: ,за година и половина 2 сонди.И пак да питам-освен на разхода,на нещо друго влияе ли това(че не работи де),мога ли да пре..а нещо по мотора.

pumukle
21-04-2006, 22:18
мога ли да пре..а нещо по мотора.
Не! Само харчи повечко на градско и не върви на ниските :wink:

wrc
22-04-2006, 09:46
Добре,благодаря,този път ще сложа сонда за 90лева,може пък и да изкара повече :paddle: