PDA

View Full Version : ел бензинова помпа БОШ



pth7712
28-03-2006, 15:06
Мараба.
От вчера помпата започна да вие, като умриращо куче.

Има ли надежда да оживее или да сменям кучето?

Дали е затлачена с мърсотия или смуче въздух отнякъде?

Bobo
28-03-2006, 23:57
Мараба.
От вчера помпата започна да вие, като умриращо куче.

Има ли надежда да оживее или да сменям кучето?

Дали е затлачена с мърсотия или смуче въздух отнякъде?

Чай сеа на 8 клапановите потопяема ли беше или външна :?:

Ако е потопяема няма как да смуче въздух .... абе то и иначе няма как да смуче щото ако е външна и смуче въздух като не бачка колата ще тече от някъде бензин :wink: Обикновенно виенето е признак на заминаваща си помпа, но от друга страна историята познава случей когато помпата вие последните 20 000 км и продължава да бачка :wink:

Crusader
29-03-2006, 08:36
......но от друга страна историята познава случей когато помпата вие последните 20 000 км и продължава да бачка :wink:

44 иляди - справка предната ми кола /Алфа 33 - 93`/, един колега още я кара така. От друга страна на Уно-то додето измуча /за около месец/ и умря. На Уно-то е външна.
Mа може да вие и от едно филтътрче дето седи преди нея /ако е външна/ та то се затлачва с мизерия и почва да тормози помпата.

Venci
29-03-2006, 09:31
Помпата на колегата е външна. Направи ми впечатление обаче, че е вързана със свински опашки и като, че ли няма филтър преди нея :roll: .

pth7712
29-03-2006, 13:35
Помпата на колегата е външна. Направи ми впечатление обаче, че е вързана със свински опашки и като, че ли няма филтър преди нея :roll: .

Няма, няма. Няма джан-джун филтър.
Единственото, което я пази от мизерийте е цедката на сондата в резервоара.
бах... ще е втора помпа за 1 година дейба. Ама този път ще си взема чисто нова.

slav
29-03-2006, 17:33
миналото лято сменях бензинова помпа с нова (малко над 200 лв) - замина за 6 месеца. През краткия си живот виеше ужасно - сервиза в който ми я сменяха изразиха мнение че "егати бош-а как вие" :evil: :evil: :evil: - аман от пишман майстори!!!
оказа се че ИМА филтър на бензина, мисля че беше някъде под левия калник - беше пълен с ръжда и мизерия, как ли изобщо е минавало нещо от там.
опитай да го откриеш и смениш - струва малко повече от 20 лв, ако проблема ти е като моя ще си спасиш помпата

Alfa 33, 1.4IE '92г.

pitbull
30-03-2006, 00:10
Мойта ви около година и колата си вървеше, но напоследак здаде багажа ,днес ще я нося на ремонт при окръжна болница ги ремонтирали .ремонта струвал 100лв ,или ремонтират твойта или оставияш твойта плашташ и ти дават тяхна ремонтирана.

pth7712
30-03-2006, 11:15
оказа се че ИМА филтър на бензина, мисля че беше някъде под левия калник - беше пълен с ръжда и мизерия, как ли изобщо е минавало нещо от там.
опитай да го откриеш и смениш - струва малко повече от 20 лв, ако проблема ти е като моя ще си спасиш помпата


За съжаление такъв няма. Казвам го от теория и от опит:) С Венци съвсем наскоро сменяхме резервоара и се видя какво има и какво няма. А това за което ти говориш е филтър, ама за изпаренията.

Освен на твойта модификация да има нещо преди бензиновата помпа. Ама за друго освен за смотаата цедка на сондата не са сещам.

pth7712
30-03-2006, 11:17
Мойта ви около година и колата си вървеше, но напоследак здаде багажа ,днес ще я нося на ремонт при окръжна болница ги ремонтирали .ремонта струвал 100лв ,или ремонтират твойта или оставияш твойта плашташ и ти дават тяхна ремонтирана.

Да де. Ама де да знаеш как щр я ремонтират. А и 100 лева за едни четки и може би два лагера.... бахти лагерите:(((
Аз си взех нова, а старата ще си я отворя сам да си я потроша. Поне няма да давам 100 лв.
Апропос, преди взимаха 80 лв. ! Явно са поскъпнали.

Venci
30-03-2006, 11:22
Така като чета и започва да ме мъчи нещо. А именно че бензиновата помпа беше хваната със свинска опашка към една конзола която беше за нещо доста по-голямо с цилиндрична форма. Да не би там да трябва да се закрепва филтъра. А бензиновата помпа някъде другаде?

pth7712
30-03-2006, 11:30
Така като чета и започва да ме мъчи нещо. А именно че бензиновата помпа беше хваната със свинска опашка към една конзола която беше за нещо доста по-голямо с цилиндрична форма. Да не би там да трябва да се закрепва филтъра. А бензиновата помпа някъде другаде?
Да ти кажа Венци в момента гледам схемата на горивната система. Определено няма никакъв филтър.
Но ми идва идея да сложа един бензинов филтър преди помпата. Какво бихте казали по въпроса?

slav
30-03-2006, 13:04
моята алфа е инжекция, помпата е външна точно до резервоара. Филтъра за който говоря е горивен и е след помпата. на модификациите с карбуратор такъв може и да няма

alfa romeo 33 1.4IE '92

pth7712
30-03-2006, 13:45
моята алфа е инжекция, помпата е външна точно до резервоара. Филтъра за който говоря е горивен и е след помпата. на модификациите с карбуратор такъв може и да няма

alfa romeo 33 1.4IE '92
Моята Алфа е 33 1.7 IE 8v 1993 и също си има горивен филтър след помпата:)))) И Вартбурга имаше. И Опела Рекорд '62 имаше.... и на комшията Волвото имаше...
и Варшавата имаше.
въпроса беше, че няма ПРЕДИ помпата:)))))
Под преди разбирам входа на горивото към помпата.
Който да може да пази дробинките в помпата да не се затлачат с гнусната тиня предлагана от световноизвестните ни бензиностанции.

Като заговорихме за бензина, всеки път се чудя какво толкова хвалите т'ва ОМВ и плюете този ШЕЛ:) И от едните и от другите - филтъра изглежда по един и същ начин след 3-4 месеца. И всичко това отива в помпата. Няма спасение. Газов инжекцион му е майката:)

Yon
30-03-2006, 14:36
На рено5 в помпата вътре се намираше малко филтърче. След нея пак имаше вече какъвто всички сме виждали :roll:

slav
01-04-2006, 00:59
Моята Алфа е 33 1.7 IE 8v 1993 и също си има горивен филтър след помпата))) И Вартбурга имаше. И Опела Рекорд '62 имаше.... и на комшията Волвото имаше...
и Варшавата имаше.
въпроса беше, че няма ПРЕДИ помпата))))
Под преди разбирам входа на горивото към помпата.

значи държа да уточня 2 неща
1. изобщо не претендирам че разбирам от ДВГ
2. Споделям опит - такъв беше моят проблем. След смяна на въпросния филтър виенето спря и (да чукна на дърво) от тогава такива проблеми не съм имал