PDA

View Full Version : Спортен или оригинален въздушен филтър за 156



pe6o
29-03-2006, 19:29
Имам Алфа Ромео 156 1.8 98г.
Липсва ми кутията за въздушния филтър. Колебая се дали да търся кутията или да сложа спортен филтър на К&N например.
Приемам мнения по въпроса

Kostadin
30-03-2006, 11:27
ако съм аз на твоето място ще сложа K&N, ще ти излезе по-евтино :wink:

pumukle
31-03-2006, 13:41
ако съм аз на твоето място ще сложа K&N, ще ти излезе по-евтино :wink:
А и какъв звук вади... :twisted:

BatVas
31-03-2006, 13:43
Слагай направо един качествен конус филтър и не му мисли. :D :D

156
31-03-2006, 17:47
Ами няма ли опасност да влезе вода с такъв спортен филтър, особено при такива като мен дето нямат кора отдолу? Казвали са ми, че е фатално, ако влезе вода във филтъра.

Mury
31-03-2006, 18:13
Ако филтъра е истински марков няма как да стане те имат гаранция против това.Ако е напръскан хубаво не се притеснявай.Ама ако си купиш от Илиянци няма гаранция.Между другото един приятел си сложи такъв филтър/от Илиянци/и колата му вдигна разхода и спря да върви.За марки ти препоръчвам ОМП или КН те са по-достъпни за нас Българите :wink: :wink:

pe6o
31-03-2006, 18:43
В момента карам със спортен филтър,който е китайски но е пълен боклук.Колата няма мощност на ниски обороти /под 2000/ и бавно ускорява.Най вероятно подава повече въздух и обърква дебитомера.Сигурен съм,че е от него,защото слагах оригинален от друга кола и всичко беше Ок .Та мисълта ми е, дали ако сложа K&N няма да има подобен проблем.

ALFA33S16V
14-04-2006, 19:58
В момента карам със спортен филтър,който е китайски но е пълен боклук.Колата няма мощност на ниски обороти /под 2000/ и бавно ускорява.Най вероятно подава повече въздух и обърква дебитомера.Сигурен съм,че е от него,защото слагах оригинален от друга кола и всичко беше Ок .Та мисълта ми е, дали ако сложа K&N няма да има подобен проблем.

Хей, фитърът не бърка дебитомера. просто не пропуска достатъчно въздух. Купи си качествен филтър и се радвай, ама те са над 100лв.

Bobo
14-04-2006, 21:53
Тва с дебитомера ако още некой го изръси ще се насера от смях :lol:

Абе вие така и не разбрахте че на колите нищо не им става от качественни филтри, а пък дебитомера хич нищо го не бърка освен твърди частици от кофти филтри :idea:

Ако колата не работи както трябва проблема ви изобщо не е от въздушния филтър :!:

pe6o
17-04-2006, 16:25
Не се насирай.Мисля казах ,че съм слагал оригинален филтър и тогава всичко е ок значи причината е във филтъра.А относно това ,че филтъра пропуска по- малко въздух ,защо без него положението е същото?

Bobo
17-04-2006, 23:30
Не се насирай.Мисля казах ,че съм слагал оригинален филтър и тогава всичко е ок значи причината е във филтъра.А относно това ,че филтъра пропуска по- малко въздух ,защо без него положението е същото?

Продължавам да се смеем още не съм се ....

Но съм сигурен в едно колата ти има сериозен проблем и той не идва от филтъра :!: :idea:

Миналата седмица правих една такава кола и доста неща и куцаха за да се стигне до подобен на твоя дефект :wink: