PDA

View Full Version : Отзиви за Alfa Mito



Sisilia
20-12-2009, 10:22
Здравейте на всички,

тъй като съм решила през новата година да сменям фиата си и съм се огледала на новото Alfa Mito, бих искала да попитам какви са отзивите ви за тази кола.

mordohy
20-12-2009, 11:01
Преместих темата,защото си мисля,че тука ще получиш по-пълна информация за модела.
Моите впечатления са ,че е една малка,чудесна кола!

Sisilia
20-12-2009, 11:47
Много ти благодаря за преместването.

ще очаквам и други коментари :)

Stoyan Georgiev
20-12-2009, 13:22
лично мое мнение е, че не си заслужава парите

може би някой хот-хач можеш да вземеш за тези пари, поогледай и т.н.

sen7
20-12-2009, 14:53
Sisilia уточни дали искаш мнения продиктувани от лична среща с колата, т.с. хора , които са я карали и т.н. или искаш мнения................от всички останали хора.Защото................любовта е в окото на човека, който обича :)

Sisilia
20-12-2009, 15:08
По-скоро мнения от хора които са я карали и още по-добре ако я притежават. Така оценката ще е най-обективна.

KGB
20-12-2009, 20:59
MiTo-то е една прекрасна кола, няма да съжелявате ако си я вземете, според мен най-добре ще ви пасне 1.4ТВ МultiAir 135кс. или някои от дизеловите варианти, но зависи какво точно търсите.

Колегата Фиоре има МиТо, така че най-добре му се обадете на него и го разпитайте по-подробно.

Tedo
20-12-2009, 21:52
Има и една колежка с МиТо ;) ето и темата й http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31708 обаче явно не й хареса форума-така и не ни показа снимки а и отдавна не е влизала :gruebel:

fiore
21-12-2009, 10:54
MiTo-то е една прекрасна кола, няма да съжелявате ако си я вземете, според мен най-добре ще ви пасне 1.4ТВ МultiAir 135кс. или някои от дизеловите варианти, но зависи какво точно търсите.

Колегата Фиоре има МиТо, така че най-добре му се обадете на него и го разпитайте по-подробно.

Е от време на време имам възможност да го карам. Колата не е моя собственост:)


ами... не съм съгласен с теб, но ок

Въпрос на усещане Стоенчо. Макар от доста време почти да не съм пропускал модел, вероятно ще пропусна клаасическото 159, ноооооо една Brera се надявам да не ми избяга

Sisilia
21-12-2009, 18:17
fiore (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3300) сподели моля те какви са впечатленията ти.

vladu
22-12-2009, 14:53
карал съм мито 1.4 турбо 155 коня с DNA(бялата кола, която беше за тест драйв в ММ).

Митото е страхотна кола. Интериора е страхотен (табло, уреди, конзола, врати всичко е пипнато) и като визия и като качество, салона също, купето е достатъчно просторно дори за 186см/110кила мъж. Набира много добре и вади хубав звук, окачването е стегнато, управлението повече от добро особено в D-инамик режима. Като екстри няма да го коментирам - все пак зависи от нивото на оборудване, което ще си избереш (препоръчвам да си го поръчаш с БОСЕ и някой от спорт пакетите). Лично аз имам задръжки относно екстериора и конкретно предницата със странните фарове придаващи силно глуповата физиономия на колата (ако са искали да го направят по-идиотски изглеждащо от мини, са успели). Инак отзад и в профил е кукла. Мен примерно лично много ме изкефи факта, че вратите са без рамка на стъклото. Не си купих колата поради 44500 причини (толкова ми излизаше тогава с екстрите, които исках) - просто ми дойдоха в повече. Предполагам, че сега би трябвало да е по-достъпна. Това е от мен.

Sisilia
27-12-2009, 10:59
А какъв е фиатът, който ще сменяш?

Fiat Punto!

vladu - страшно ти благодаря за обстойния коментар, но ако ги има и сега тези 44500 причини, със сигурност ще станат причина и аз да не си купя тази кола.

Видях, че на официалната страница на алфаромеопише цена от 31 990лв. за базовата версия на Mito, а тази със 155к.с. е 37 490, но аз все пак я вземам, за да я карам, а не да се състезавам :)

Исках също да ви попитам дали е удачно да ми я докарат колата от Германия или Италия например, като тя да е на около година. Така направих с пунтото преди 6г. и съм доволна.

sen7
27-12-2009, 13:35
Само да спомена
http://news.automedia.bg/read/8166.html&cp=2

fiore
27-12-2009, 13:52
карал съм мито 1.4 турбо 155 коня с DNA(бялата кола, която беше за тест драйв в ММ).

Митото е страхотна кола. Интериора е страхотен (табло, уреди, конзола, врати всичко е пипнато) и като визия и като качество, салона също, купето е достатъчно просторно дори за 186см/110кила мъж. Набира много добре и вади хубав звук, окачването е стегнато, управлението повече от добро особено в D-инамик режима. Като екстри няма да го коментирам - все пак зависи от нивото на оборудване, което ще си избереш (препоръчвам да си го поръчаш с БОСЕ и някой от спорт пакетите). Лично аз имам задръжки относно екстериора и конкретно предницата със странните фарове придаващи силно глуповата физиономия на колата (ако са искали да го направят по-идиотски изглеждащо от мини, са успели). Инак отзад и в профил е кукла. Мен примерно лично много ме изкефи факта, че вратите са без рамка на стъклото. Не си купих колата поради 44500 причини (толкова ми излизаше тогава с екстрите, които исках) - просто ми дойдоха в повече. Предполагам, че сега би трябвало да е по-достъпна. Това е от мен.

Цената която я споменаваш сигурно е за дизел със абсолютно всичко което можеш да си позволиш вкл оборудването спорт.
Видът му е уникален е въобще не е идиотски. Динамик режима не можеш да го почувстваш в града. В града "нормал" е перфектен имайки педвид по лекото управление. Вече казах, колата е изключително маневрена. Като недостатък в града мога да изтъкна само това че е изключително ниска. отпред има един "нож" под бронята който върви на 7-8 см от пътя и при дупки трябва да се внимава. Динамиката няма да я коментира- турбо мотор. Отзад макар да изглежда тясно" не било" никак тясно

Kuku
28-12-2009, 02:11
Това са фактите, колега - "Алфа Ромео МиТо" е конкуренция в класа на "Мини" и съответно отговаря точно на този клас автомобили - незаслужено скъпи!
Автомобила с нищо не превъзхожда повечето модели на пазара в ценовия диапазон 30'000-40'000лв. и дори напротив - изостава значително от някои..... НО, винаги има едно НО - фенството и пазарната ниша, която заемат подобен род автомобили ги прави по своемо привлекателни за мнозина.
Разликата идва, когато до теб спре лимузина от два класа по-нагоре за същите пари и тогава разбираш, че си можел да получиш много повече за парите си, НО пак си казваш "Голям праз, аз карам Алфа!" ;)
В този ред на мисли, тази кола има прекалено много алтернативи на пазара от гледна точка на цената си, но си има и хора, които казват "Това ще е!" и отсичат!
Не ги интересува, че са можели да си купят друга кола.... по-красива, по-голяма, по-мощна, по-бърза, с по-голям багажник, по-здрава и с повече екстри ;)
Тааааааааа, да се върнем на темата - "МиТо" не си струва парите, НО това е целта при този клас автомобили. Отзивите ми за нея са, че вътре има доста части взети директно от "Гранде Пунто" и "Браво", а това лично мен ме дразни много. Препратките към "8С" за мен са грешка, която изиграва лоша шега на скъпия и екзотичен модел, но пък много хора харесват "МиТо" точно за това - разбиранията за дизайн са субективни. Както винаги, много елементи не са доизпипани и накрая, но не на последно място, с малки джанти е много смешна :D

ilin4o
28-12-2009, 20:09
преди 2 седмици взех на жена ми мито 155hp обаче имаше лед и го карах само на режим (а) то има три режима както и да е аз съм фаянсаджиа не разбирам от коли.и днес сложих режима d-dinamic и:wow: и тя кола направо изхвьрчя просто сльнчевиат ти сплит отива на задната седалка возил съм се на нови коли със същите коне но като тази няма ,е аз съм малко рпрестрастен но моя съвет е купувай с двете ръце:thumbup:P.S-и задължително с никилираните фарове и стопове

DiStefano
05-01-2010, 20:41
абе то Миткото с размерите си не е особено от малките градски автомобили ..
щото е дълго 4 метра и широко 1.7

nadia_kostova
06-01-2010, 08:44
Поне за мен е такава ! Имам я от няма и месец и по-прекрасно автомобилно преживяване не съм очаквала.Моята е 155 кончета - много екстри - спортно изпълнение - просто не мога да опиша удоволствието.
sen7

code
13-03-2012, 15:32
Колата е много готина, карал съм я нямам никакви забележки и все пак .. Всичко ми харесва, освен едно.Задължително трябва да се покара по лош път преди да си я купи човек, щото за мен тая кола няма окачване. Возията в Мито е една голяма драма. :hi_temerature:

koolio
13-03-2012, 19:49
Тва да му беше проблемът - с мед да го намажеш. Кой си купува Алфа заради возията бе, колега?!

code
13-03-2012, 21:21
Аз :pizza:

nikolaaaay
13-03-2012, 22:08
щото за мен тая кола няма окачване. Возията в Мито е една голяма драма.[/B] :hi_temerature:
Драма в сравнение със 166 или с друга кола от класа на МиТо?

code
14-03-2012, 08:14
Драма в сравнение със 166 или с друга кола от класа на МиТо?

159 e драма в сравнение със 166, а Мито е драма в сравнение със 159 :gayfight: Колата си е един картинг с ламарини, по дупките имаш чувството, че таблото ще ти падне в краката .. Иначе като види път ... влюбен съм в тоя мъник, ама не е за Бг.

dilian alfa gtv
14-03-2012, 22:00
:flirt:

vlalov
15-03-2012, 20:27
Е браво,
Двама собственика твърдят че е уникален автомобил и прочие, други дето ги "карат" им вадят кусури .
Ми каквото и лошо да се каже за колицата факта е че Митьо и Жужа са най-качественните модели на Алфа (като емблема) за последните 20-30 години.
И за това си имат и цена ...

code
16-03-2012, 08:08
Е браво,
Двама собственика твърдят че е уникален автомобил и прочие, други дето ги "карат" им вадят кусури .
Ми каквото и лошо да се каже за колицата факта е че Митьо и Жужа са най-качественните модели на Алфа (като емблема) за последните 20-30 години.
И за това си имат и цена ...
Първо, аз също твърдя, че е уникален. Вътре караш и се хилиш като идиот (защо като ..) Само че човека не е пуснал темата за да му кажат "Супер е вземи си". :Yeeeehaaa:

vlalov
16-03-2012, 20:31
Е да ама само на теб ти друса ...
Айде със здраве

fiore
26-03-2012, 14:31
Твърдо вози човече. Но това все пак не е кола за офроуд.
колкото до каране по лош път, въобще не го препоръчвам за МиТо. Прекалено е ниско за това. Колата върви на 4 пръста от пътя. Да не говорим че ще направите предната броня на сол. Жулиетата е доста по висока и по практична в това отношение.

code
26-03-2012, 15:00
Поздрави на колегата от Варна с това Мито, спирачните му апарати бяха някакво огромно Брембо, много ми хареса :afro: После пак кажете, че не съм фен :photo:

пп Това на снимката е дъщеря ми:BBQ:

BiTurbo
19-04-2012, 16:11
Аз алфа да не друса не съм виждал... всичките са с по-стегнато окачване, което лично на мен ми допада... даже скоро ще набивам моята спортни пружини, че искам да е още по-твърда. Возил съм се на ситроен Ц5, там е страшно, като минеш през лека бабунка после поне 5 минути колата не може да спре да се люля... А малко спортно зверче като МиТо не ми се вярвя някой производител да има неразумието да му сложи някакво меко окачване.

oTBpaTuTko
20-05-2012, 15:02
Свирнах оня ден на колегата с черното Мито... Бях очарован каква красавица е а мацките на задната седалка се разтопиха като я видяха ;)

ne0
22-08-2012, 17:31
Е браво,
Двама собственика твърдят че е уникален автомобил и прочие, други дето ги "карат" им вадят кусури .
Ми каквото и лошо да се каже за колицата факта е че Митьо и Жужа са най-качественните модели на Алфа (като емблема) за последните 20-30 години.
И за това си имат и цена ...

Няма време да влизам у форума но много моля това горно твърдение да се разбира като ПЪЛНА ГЛУПОСТ И ТОТАЛНО НЕПОЗНАВАНЕ НА МАРКАТА АЛФА РОМЕО

vlalov
29-08-2012, 08:32
Няма време да влизам у форума но много моля това горно твърдение да се разбира като ПЪЛНА ГЛУПОСТ И ТОТАЛНО НЕПОЗНАВАНЕ НА МАРКАТА АЛФА РОМЕО

Свери си часовника ветеране

code
29-08-2012, 08:40
Свери си часовника ветеране

Абе за всеки случай провери твоя да не е спрял ;)

ne0
29-08-2012, 10:47
Преди повече от две години.

http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=74&template=alfisti&lang=2

morfius
29-08-2012, 11:26
Преди повече от две години.

http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=74&template=alfisti&lang=2

Градска въшка, като чета идеално си отговаря на класа :)
И е разпознаваемо, вече срещам няколко из София (червено, черно и бяло).
Но стана дума за качество, интересно какви са отзивите там.
Особено сравнено с аналогичните си модели (500 ли е Браво ли е отдолу) с Фиат и Ланча емблема.

Kuku
29-08-2012, 12:23
Отдолу не знам, ама по интериора има елементи изцяло взаимозаменяеми с 500, Гранде Пунто и новото Браво :)

code
29-08-2012, 15:11
" Возията е мека, далеч от спортното и липсва дори намек за твърдо или стегнато окачване." - Абе Нено какво си написал в тая статия, аз като карах тестовото в Бс вътре ми изпадаха пломбите, ти - мека возия. И какъв е тоя коНфорт? :biggrin:

ne0
29-08-2012, 15:56
сравнено с предходни модели от среден и малък клас на Алфа си е меко. По скоро си вози като стандартен Фиат и то няма как друго да е щото е фиат. Съществува и възможност твоята кола да е била с друго окачване

code
29-08-2012, 16:54
Съществува и възможност твоята кола да е била с друго окачване

Възможно е нашия щото джантетата бяха някакви готини, най-вероятно голям цолаж, не ги загледах и друсаше вътре яката, не ми се вижда нормално :screwy:

vlalov
29-08-2012, 17:38
Абе за всеки случай провери твоя да не е спрял ;)

Спрял е, не звъни когато тря да лижа задници.

Mury
29-08-2012, 17:44
Спрял е, не звъни когато тря да лижа задници.

Изглеждаш ми умен очвек,все пак караш кола с най скапания мотор ваден някога от Алфа.......................:biggrin::biggrin::bigg rin::biggrin:

vlalov
29-08-2012, 17:55
Изглеждаш ми умен очвек,все пак караш кола с най скапания мотор ваден някога от Алфа.......................:biggrin::biggrin::bigg rin::biggrin:
Я звънна ...

morfius
29-08-2012, 18:01
сравнено с предходни модели от среден и малък клас на Алфа си е меко. По скоро си вози като стандартен Фиат и то няма как друго да е щото е фиат. Съществува и възможност твоята кола да е била с друго окачване

С кои предни модели - 145/146 или по-стари?

code
29-08-2012, 20:08
Спрял е, не звъни когато тря да лижа задници.

Не звъни ли? Сигурно да не те разсейва:butt: Вместо да тъпоумничиш помисли другия път малко преди да наречеш "най-качествени" моделите на Алфа от които още нищо не сме видели;) Още миришат на ново, ще поживеем - ще видим ..

Mury
29-08-2012, 21:23
Не звъни ли? Сигурно да не те разсейва:butt: Вместо да тъпоумничиш помисли другия път малко преди да наречеш "най-качествени" моделите на Алфа от които още нищо не сме видели;) Още миришат на ново, ще поживеем - ще видим ..

A дали е карал друга Алфа освен 156 ??????????:pain::pain::pain:

Drag0
30-08-2012, 20:20
Някой 2-метров пробвал ли се е да се качи на шофьорското място на това , без да се сгъва ?
И защо няма цени на сайта на вносителя? В какви граници са цените ?

fiore
31-08-2012, 00:56
Някой 2-метров пробвал ли се е да се качи на шофьорското място на това , без да се сгъва ?
И защо няма цени на сайта на вносителя? В какви граници са цените ?

Питай боянсера, той го кара до сливен миналата година:)) а е 2 метра гъша ........:)))

За липсата на цени, официалния представител смънква нещо от рода че талианците не са пратили.

Ivicha_GTA
13-12-2012, 01:44
След като прочетох всичко написано по темата и аз да кажа нещо. Понеже ми стана много интересно относно спора с окачването на колата, че с една дума нямала никакво окачване и т.н и т.н. още определения, че возила твърдо и много друсала по неравен път, че чак пломбите били щели да изпаднат на шофьора и таблото се било клатило до такава степен, че чак имаш чуството, че ще ти падне долу в краката може ли тогава да ми кажете някой да е карал Suzuki Alto от 2009 година нататъка до днес става дума за модела с 1000 кубиковия трицилиндров бензинов мотор и мощност 68 к.с. с 5-ет врати. Питам да ми каже мнението си при неравен път как се държи Altoto?

HACCP
19-06-2013, 09:03
Alfa разкри промените по новото MiTo

http://www.cars.bg/news/review/view/7951/Alfa-razkri-promenite-po-novoto-MiTo

gorang
19-06-2013, 09:56
Пише, че ще е с "нови 10 цолови джанти" - почти като на картинг, много яко....

stelt
19-06-2013, 11:06
Пише, че ще е с "нови 10 цолови джанти" - почти като на картинг, много яко....


Съмнява ме, че са сгрешили цифрата.

gorang
20-06-2013, 00:13
Е много ясно, просто си правя майтап....